Jinekoloji Iki regl arası 45 güne çıkıyor.

Blesk

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
50
54
Regl dönemi bittikten sonraki ay tekrar regl olana kadar geçen süre kırk, kırk beş günlere kadar çıkıyor sık sık. Sonunda normal şekilde regl oluyorum ama biraz fazla sürüyor regl aralığı. Normalde yirmi günden otuz güne kadar değişiyor ama benimki biraz daha fazla. Ağrı falan da olmayınca ciddiye almadım ama bir sorun olabilir mi sizce?

Başlığı yeni sgk yasası gibi okudum 😅

Bence doktora görünmelisiniz evet. Annemde benzer durum vardı, kist çıktı. İçiniz de rahatlar.
Biraz tuhaf bir başlık yazmışım. 😂 Korkuyorum ya kist çıkarsa ilaçla tedavisi oluyor mu acaba?

Biraz tuhaf bir başlık yazmışım. 😂 Korkuyorum ya kist çıkarsa ilaçla tedavisi oluyor mu acaba?
Yani doktor değilim yanlış yorum yapmak istemem. Tedavi duruma göre değişir. Annemde biraz yoğundu. Bebek de düşünmüyor diye ameliyat oldu, rahminin de alınmasını istedi.

Önceki yıllarda bir iki tane olduğunda ilaçla tedavi olmuştu ama evet.

Başlığı yeni sgk yasası gibi okudum 😅

Bence doktora görünmelisiniz evet. Annemde benzer durum vardı, kist çıktı. İçiniz de rahatlar.
Biraz tuhaf bir başlık yazmışım. 😂 Korkuyorum ya kist çıkarsa ilaçla tedavisi o
Yani doktor değilim yanlış yorum yapmak istemem. Tedavi duruma göre değişir. Annemde biraz yoğundu. Bebek de düşünmüyor diye ameliyat oldu, rahminin de alınmasını istedi.

Önceki yıllarda bir iki tane olduğunda ilaçla tedavi olmuştu ama evet.
Peki anneniz de normal regl olmaya devam ediyor muydu? Arası uzun da sürse ben ağrı vs olmadan regl oluyorum normal şekilde.

Biraz tuhaf bir başlık yazmışım. 😂 Korkuyorum ya kist çıkarsa ilaçla tedavisi o

Peki anneniz de normal regl olmaya devam ediyor muydu? Arası uzun da sürse ben ağrı vs olmadan regl oluyorum normal şekilde.
Evet onun da öyleydi. Ben lisedeydim, benim zorum ile doktora gitti.

Bendede aynı şey var minik minik kist var dediler polikistik over sendromuymuş. Doğum kontrol hapı yazdılar adet düzenliyormuş o haplar. Ama korkma zararsız bişey. Yinede doktora görünmende fayda var ama için rahat olsun adet geç olması korkulcak bişey değil tam tersi bence bir rahatlık.adeti geç görenler daha çabuk hamile kalıyormuş benim gittiğim doktor öyle demişti. Yumurta vucudunda daha çok duruyor çünki demişti

Regl dönemi bittikten sonraki ay tekrar regl olana kadar geçen süre kırk, kırk beş günlere kadar çıkıyor sık sık. Sonunda normal şekilde regl oluyorum ama biraz fazla sürüyor regl aralığı. Normalde yirmi günden otuz güne kadar değişiyor ama benimki biraz daha fazla. Ağrı falan da olmayınca ciddiye almadım ama bir sorun olabilir mi sizce?
Bence doktora gidin.Normal değil bu pcos falan olabilir.

Merhaba 🌼 benim de iki regl aram kendimi bildim bileli 40-45gündü. Doktora gittim 850 tane hormon testi ıvır zıvır bir şey yapıldı edildi her şey normal çıktı. Bazı insanların bu tarz olabilirmiş. Sonrasında bebek düşündüğümde de ilk aydan hemen hamile kalabildim. Yani demem o ki muayene olmanda fayda var tabii ki ama kötü şeyler duymaya da şartlama kendini, bazılarının döngüsü uzun olabiliyor 😊

X