İki yuzlu eltim ve bana yasattiklari...

Gunlerce agladim ailemide huzursuz etmk istemedim intihr etmeye bile calistim kimse kimsenn ne yasadigini bilmiyo
Ama bu bi müslümana yakışmaz. Cok günah. Nasıl bu günaha girmeyi göze aldın? Diğer dünyaya giderken ne elti gelecek ne başkası amellerimizle gideceğiz biliyorsun.Allah affeder umarım intihar girişimini.

İyi gunler hanimlar .burayi uzun zamandir takip ediyorum fakat yeni uye oldum. Bnm derdim ayni apartmanda yasadigim ve bana hayatimi zehir eden eltimle alakali.Bekarken calisma hayatim oldu cok fazla insan tanidim ama bn bu kadar yalanci iki yuzlu bi insan daha tanimadim .Bir eltimiz daha vr o bundanda beter ama uzakta oldugu icin pek bir onemi yok.herseyi inceleyen dedikodu yapan yalan yere yemin eden kendisini kocasini cocuklarini herseyini oven bi kadin.daha kotusude her konuda beni ornek aliyor.Cocuk bakimindan temizlikten giyimden akliniza gelebilicek her konuda beni ornek aliyor onu gormeye tahammul edemiyorum .okadr cok sey yasattiki bana yazsam kitap olur .inanin abartmiyorum.tek umudum yeni ev alip ondan kurtulmak.Esinin ve cocuklarinnda ondan farki yok.o kadinla arama mesafe koymak istyorum fakat esi her firsatta laf sokuyor neden gelmiyorsunuz tatildemisiniz buyuk bir olay haline getiriyorlar bu durumu .Bana kalsa yok sayarım ama esim arada kaliyo bnm yuzumden huzursuz olsun istemiyorum.kavga gurultu olmadan nasil mesafeli olabilirim fikirlerinize ihtiyacim var. Simdiden tesekkurler.
bana kalsa yok sayarım ama eşim arada kalıyor benim yüzümden huzursuz olsun istemiyorum . Ne demek? Sorunlar konuşularak çözülür . Eşinin bundan huzursuz olacağını sanmıyorum çünkü karısı huzursuz bir ortam da . Nasıl beslersen öyle yeşerir evlilik . Söylemek istediklerinizden ve yapmak istediklerinizden gocunmayın. Siz huzursuzsunuz ve bunu belirtin . Evlilik iki kişinin; dünyasıdır. Huzursuz ve kavga edecekseniz aynı çatı altındaki kişiler eder , barışır. Ama üçüncü kişiler girerse huzursuzluğa , bu evlilik dürüst bir evlilik değildir. Lütfen eşiniz ile paylaşın. Aman darılmasın aman kırılmasın dediğin şeyler iler de seni daha çok yorar

Ama bu bi müslümana yakışmaz. Cok günah. Nasıl bu günaha girmeyi göze aldın? Diğer dünyaya giderken ne elti gelecek ne başkası amellerimizle gideceğiz biliyorsun.Allah affeder umarım intihar girişimini.
İnsallah canim sagol.onmli olan dogruyu bulmak tovbe etmek bidaha yapmamak ayni nefsi tasiyoruz hepimiz ama herkes dogru yolu bulamiyor .kimiside bn inanmiyorum deyip cehennemini bekliyor...

Byle konusarak anca kendi tatmin edebilirsin .Bnm canimi sıkamazsin

Kardeşim yazma buraya en iyisi. En çok seni eleştiriyorlar görmüyor musun. Okurken ben bile darlandim. Buradaki lerden zerre akıl alınmaz. Hepsi kibirli Prof maşallah. Psikologa git faydalı şeylerde bulun. El olan (elti) kişilerini gözünde büyütme. Ne halt ederse ettsin. Sen merkezine kendini koy. Sayende buraya hiçbir zaman konu acmamam gerektiğini de tekrar idrak ettim sağol :))

Hayatımın hiç bir döneminde benimle aynı eşyayı alan,aynı yere tatile giden birine beni kıskanıyor diyip kinlenmedim.Aksine sevindim.Heleki çocuk bakımında birilerine örnek olmak ayrı bir sevindiriyor beni.Siz neden böyle farklı bakıyorsunuz olaya Örnek alması kötümü.Ayrica takıntı yapıp neden hayatınızı zehrediyorsunuz?
Kendi hayatınıza odaklanın yahu.O kadar yoğun bir hayatın içindeyim ki ne gorumcelerimi inceler takarım,ne kv yi ne kendi ailemi.Kimseylede bir sorun yaşamıyorum.O öylemi anlamiş,o hakkımda böylemi konuşmuş he he der devam ederim yoluma.

sizi anlıyorum şuan ona karşı dolusun hiç merak etme zamanla bu hissin geçecek evet bazı insanlar vardır ki kıskançlıktan taklit eder ettiğini fark etmez sen yanlış insanlara doğru olmaya çalışma mesafeni koru diyor çoğu kullanıcı evet yapman gereken bu ama mesafe küsmek somurtmak değil sanki bir şey yokmuş gibi yakın hissettir kendini ama sırrını yaptıklarını yapacaklarını kendini anlatma. Aranızdaki muhabbet çiçek böcek yemek tarif ev işi gibi vıttırı vızdık konular olsun cevap vermek istemediğin sorulara cevap vermeden sen ona sor mesela ne zaman kaynanaya gideceksin diye sorarsa bilmiyorum sen ne zaman gitmeyi planlıyorsun gibi karşı atak sorularla geçiştir yüzeysel ucu açık cevaplar herzaman hayat kurtarır ve kocana herşeyi anlatma senin sinir olduğunu anlamaz kıskananın sen olduğunu düşünür yok illa anlatacam kocama diyorsanda sakin ve ufak ufak anlat gülerek sanki umrunda değilmiş tuhafına gitmiş gibi konuş ve asla ailesi hakkında kötü konuşma çünkü sen yokken onlar vardı problem çıkaran şikayetçi olarak gözükme madem örnek alınıyorsun bu yolda devam et örnek alacağı şeyleri aileye kocana önce sen anlat sıkılma utanma rahat ol…

sizi anlıyorum şuan ona karşı dolusun hiç merak etme zamanla bu hissin geçecek evet bazı insanlar vardır ki kıskançlıktan taklit eder ettiğini fark etmez sen yanlış insanlara doğru olmaya çalışma mesafeni koru diyor çoğu kullanıcı evet yapman gereken bu ama mesafe küsmek somurtmak değil sanki bir şey yokmuş gibi yakın hissettir kendini ama sırrını yaptıklarını yapacaklarını kendini anlatma. Aranızdaki muhabbet çiçek böcek yemek tarif ev işi gibi vıttırı vızdık konular olsun cevap vermek istemediğin sorulara cevap vermeden sen ona sor mesela ne zaman kaynanaya gideceksin diye sorarsa bilmiyorum sen ne zaman gitmeyi planlıyorsun gibi karşı atak sorularla geçiştir yüzeysel ucu açık cevaplar herzaman hayat kurtarır ve kocana herşeyi anlatma senin sinir olduğunu anlamaz kıskananın sen olduğunu düşünür yok illa anlatacam kocama diyorsanda sakin ve ufak ufak anlat gülerek sanki umrunda değilmiş tuhafına gitmiş gibi konuş ve asla ailesi hakkında kötü konuşma çünkü sen yokken onlar vardı problem çıkaran şikayetçi olarak gözükme madem örnek alınıyorsun bu yolda devam et örnek alacağı şeyleri aileye kocana önce sen anlat sıkılma utanma rahat ol…
Tesekkurler yorumlarinizi dikkate alicam .Akli basinda empati yapabilen insanlarda varmis sayenizde gormus oldum🤗

Kardeşim yazma buraya en iyisi. En çok seni eleştiriyorlar görmüyor musun. Okurken ben bile darlandim. Buradaki lerden zerre akıl alınmaz. Hepsi kibirli Prof maşallah. Psikologa git faydalı şeylerde bulun. El olan (elti) kişilerini gözünde büyütme. Ne halt ederse ettsin. Sen merkezine kendini koy. Sayende buraya hiçbir zaman konu acmamam gerektiğini de tekrar idrak ettim sağol :))
Pisman degilm konu actigim icin herkes kendi seviyesine gore yorum yapiyor.Guzel yorumunuz icin teskkurler dikkate alicam

X