İkili tarama riskli çıkanlar Vazgeçmeyin bebeğinizden

Umutolhayata

Allah var Gam yok şükürler olsun Rabbim'e
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021
11
11
LÜTFEN OKUYUN.. Umut'umla bizim gerçek hikayemiz..bunları yazıyorum çünkü bir bebeğin yaşama hakkını elinden almanıza engel olabilirim belki.. hamileliğimde ikili tarama testim çok yüksek down sendrom riski cikti.doktor gerekli testler yapıldıktan sonra eşinizle imza atıp bebeğimizi algerekli testler yapıldıktan sonra eşinizle imza atıp bebeğimizi aldırabileceğimizi söyledi.baska hiç bir test yaptirmadik.esimle birlikte bebeğimizden vazgeçmeyi düşünmedik çünkü her ne olursa olsun evlatlarim Rabbim'in emanetiydi bize..Aksine dawm sendromlu doğarsa nasıl hayatını kolaylastiririz eğitimi nasıl verilir, diye arastirmaya,ve bu durumu bebeğimiz doğana kadar en yakınlarımız haricinde kimseyle paylaşmama kararı aldık. Utandigimiz için değil olumsuz yorum duymamak adına öğrendiğimiz ilk gün hastane koridorunda aldık Eşimle bu kararı.korkuma 2ay hastaneye gidemedim bebeğime birşey olur, doktordan aldırın kelimesini duymamak için. Çok zor günlerdi dışım gülerken için ağlaması ne demek olduğunu öğrendiğim günlerdi..Sonra bi yazı çıktı karşıma içini ferah tut bunca sıkıntınin ve derdin bı anlamalı olmalı.Belkide kalbin olgunlaşması icin bunlar bir Nimettir.Belkide dilin duaya alisiyordur.Belkide sen sen oluyorsundur.unutma ki; Allah'ın en sevdikleride hep sıkıntı içerisindeydi..Belkide sen Allah'ın sevdiğindensin..Sonra kendimi sorguladım bir yerde hata mi yaptım diye..eksikliklerimi çok şükür tamamladım.gunlerce gerçek hikayeleri okudum %100 engelli dedikleri çocukların sağlıklı doğduğunu %100 sağlıklı dedikleri bebeklerin engelli doğduğunu okudum. Rabbim kimseye yaşatmasın evlat çok başka birşey..Engelli çocuğa sahip Anneler sizin anneliğinizin yanında ben Anneliğimi 1000 defa sorgularim.. beni ihtimali bana birşey olursa kim bakar korkusu bitirdi..Rabbim cok büyük Dua'nın gücüne İnanın vazgeçmeyin bebeklerinizden Lütfen yaşama haklarını elinden almayin..Gaybi bilen Allah'tır..Rabbime İnanin.Unutmayın Her canlı Engelli adayıdır bir saniyemizin garantisi yok bir saniye sonra %100 engelli olmicamizin garantisi var mı.. Rabbim'e ne kadar sukretsem az cokk şükür bebeğim çok sağlıklı doğdu kul yapımı aletlere cihazlara inanıp yikmayin ahiretinizi vazgeçmeyin canınızdan..

Son düzenleme:
Sizin adınıza çok mutlu oldum kim bilir nasıl stresli geçti hamilelik döneminiz allah bundan sonra sağlıklı mutlu huzurlu büyümeyi nasip etsin

Çok geçmiş olsun ama 2li teste göre kürtaj diye bir durum yasak değil zaten kimse böyle bir şey yapamaz. 2li test, 3lü test, fetal dna testi hepsi tarama testleri. Yani risklileri belirliyor ama kesin tanı vermiyor. Doktorların 2li test sonucuna göre alırız demeleri yasal değil. Size dendiyse şikayet edin.

Bu testlerde riskli çıkanlar için invazif testler (amniyosentez, koryon villüs biyopsisi ya da kordosentez) yapılır ve tanı kesinleştirilirse ancak tahliye yapılabilir.

Sağlıkla büyütün inşallah.

Çok geçmiş olsun ama 2li teste göre kürtaj diye bir durum yasak değil zaten kimse böyle bir şey yapamaz. 2li test, 3lü test, fetal dna testi hepsi tarama testleri. Yani risklileri belirliyor ama kesin tanı vermiyor. Doktorların 2li test sonucuna göre alırız demeleri yasal değil. Size dendiyse şikayet edin.

Bu testlerde riskli çıkanlar için invazif testler (amniyosentez, koryon villüs biyopsisi ya da kordosentez) yapılır ve tanı kesinleştirilirse ancak tahliye yapılabilir.

Merhaba prinotoloji bölümüne yönlerdi kadın doğum doktoru.ve gittim içeri bile almadı dışarda 10kisi var bana senin neyin var dedi ben de ikili tarama testinin riskli çıktığını söyledim. bunun ne demek olduğunu biliyor musun dedi evet dedim Dawmn sendromu riski yüksek çıkmış dedim.Evet baya riskli dedi gerekli testlerin yaptırıp eşimle karar verip gerekirse bebeğimizi aldığıbileceğimi söyledi.bir doktor kesinlikle böyle anlatmalı. zaten ben birdaha konuşamadım.Ben dinimiz açısından bakiyorim kürtaj diye birşey yok anne hayatı tehlikeye girmediği sürece benim yazimda da tam anlamıyla anlatmak istediğim açıkça belli..bir bebeğin hayatını kurtarmak Rabbim çok büyük Dua'nın gücü ben neler okudum günlerce.dogum yaptım o da arkadaşı 3.bebeği oldu.2.cocuguna 9ay boyunca Kolunun olmadığını söylüyorlar doğuyor kolu var.animyo sıvı aldirdip sonuç kötü gelip sağlıklı doğan o kadar bebek hikayesi okudum.yaşama hakları elinden alınan bebekler sağlıklıysa..dwon swndromlu bebekler melek gibi sadece bir kromozon fark var.yasama hakları elinden alinmamali.Rahimde olanı ancak ve ancak Allah bilir.Ben elimden geldiği kadar bir anne ve bebeğe Umut olmak istiyorum.Rabbime çok güveniyorum ve Dua'nın gücüne inanıyorum musluman bir ülkede kürtaj yasaklanmalı..

Son düzenleme:

Amin inşallah teşekkürler ☺️

Merhaba prinotoloji bölümüne yönlerdi kadın doğum doktoru.ve gittim içeri bile almadı dışarda 10kisi var bana senin neyin var dedi ben de ikili tarama testinin riskli çıktığını söyledim. bunun ne demek olduğunu biliyor musun dedi evet dedim Dawmn sendromu riski yüksek çıkmış dedim.Evet baya riskli dedi gerekli testlerin yaptırıp eşimle karar verip gerekirse bebeğimizi aldığıbileceğimi söyledi.bir doktor kesinlikle böyle anlatmalı. zaten ben birdaha konuşamadım.Ben dinimiz açısından bakiyorim kürtaj diye birşey yok anne hayatı tehlikeye girmediği sürece benim yazimda da tam anlamıyla anlatmak istediğim açıkça belli..bir bebeğin hayatını kurtarmak Rabbim çok büyük Dua'nın gücü ben neler okudum günlerce.dogum yaptım o da arkadaşı 3.bebeği oldu.2.cocuguna 9ay boyunca Kolunun olmadığını söylüyorlar doğuyor kolu var.animyo sıvı aldirdip sonuç kötü gelip sağlıklı doğan o kadar bebek hikayesi okudum.yaşama hakları elinden alınan bebekler sağlıklıysa..dwon swndromlu bebekler melek gibi sadece bir kromozon fark var.yasama hakları elinden alinmamali.Rahimde olanı ancak ve ancak Allah bilir.Ben elimden geldiği kadar bir anne ve bebeğe Umut olmak istiyorum.Rabbime çok güveniyorum ve Dua'nın gücüne inanıyorum musluman bir ülkede kürtaj yasaklanmalı..
Söylediklerinize katılmakla beraber katılmadığım
bi nokta var. Müslüman bi ülke diye de geçsek, kozmopolit bi ülkeyiz de ayrıca. Türkiye de sadece müslümanlar yok ki. Farklı dinlere mensup insanlarda var. Ayrıca inançsız olan kesimler de var. Biz müslümanız diye bu kesimlerin adına karar veremeyiz. Kürtaj olayı kişisel bi karardır ve yine kişisel bi seçimdir. Her ne inanışa sahip olursa olsun engelli veya engelsiz bi cocuğa bakmaya cesareti ve kapasiteside olmayacak bi anne cocukta yapmasın, çocukta doğurmasın.

Kürtajdan önce ülkeye neden ve ne kadar üremeliyiz bu anlatılmalı. Ve korunma yöntemleri açısından sağlık bakanlığı seminerler düzenliyor ama yetersiz geliyor ki hala ülkede doğup anasız babasız kalan cocuklar, kürtajla yitip giden hayatlar, bütçesinden fazla çocuk yapan bireylerle dolu.
Önce bu cahilliğe el atılmalı. Cinsellik eğitiminin olmadığı bi ülke sorunu var. Sürtünmeyle gebe kalınacağını düşünen gençler var. Cinsel baskıdan ötürü evliliğinde vajinusmusla mücadele eden gençler var.var da var yani.

X