İkili tarama testi 1:50, Panaroma Tarama Testi ve Gebelik

Prangalar

Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2021
12
11
33
Kızlar merhaba, bir önceki hamileliğimde 2'li 3'lü testlerin hiçbirini yaptırmamıştım çok rahattım doğumdan sonra bebeğimi kaybettim. Şimdi sürpriz bir şekilde hamileyim biraz panik yaptım sanırım bu sefer ikili test yaptırdım ultrasonda ense kalınlığı 2.7 çıktı diğer görüntüler normaldi ama kan testi sonucunda kombine değer 1:50 çıkınca başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Perinatolog buldum hemen sağlam ona gittim tekrar muayene oldum bebek gayet sağlıklı gözüküyor ben bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama yinede içimiz rahat etsin Panaroma Tarama testi yaptır dedi (yani Fetal DNA). Şimdi test verdim ve 14 haftalık gebeyim ama çok korkuyorum kimseyle paylaşamadim da, başından böyle şeyler geçen tecrübeli anneler varmı yaşadıklarinizi ve fikirlerinizi paylaşırsaniz çok sevinirim.

Kızlar merhaba, bir önceki hamileliğimde 2'li 3'lü testlerin hiçbirini yaptırmamıştım çok rahattım doğumdan sonra bebeğimi kaybettim. Şimdi sürpriz bir şekilde hamileyim biraz panik yaptım sanırım bu sefer ikili test yaptırdım ultrasonda ense kalınlığı 2.7 çıktı diğer görüntüler normaldi ama kan testi sonucunda kombine değer 1:50 çıkınca başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Perinatolog buldum hemen sağlam ona gittim tekrar muayene oldum bebek gayet sağlıklı gözüküyor ben bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama yinede içimiz rahat etsin Panaroma Tarama testi yaptır dedi (yani Fetal DNA). Şimdi test verdim ve 14 haftalık gebeyim ama çok korkuyorum kimseyle paylaşamadim da, başından böyle şeyler geçen tecrübeli anneler varmı yaşadıklarinizi ve fikirlerinizi paylaşırsaniz çok sevinirim.
Test yaptırdınızmı acaba sonuc nenoldy

Merhaba canm benm ölçümler normaldi fakat kanda 1:141 çıktı yani yüksek risk. Amniyosentez reddettim zaten kabulümdü. Ama doktor kendini hazırlarsın en azından demişti fakat amniosentez sıvısı alımı risklerini de bilirsiniz. Sağlam çocuk elinde kalır diyende oldu. Fetal DNA vs yapmadım .özel de baktırmadım. Doktorum eski başhekim ve riskli doktoruydu. Bu dönemde gebeler nerede iyi şey duyacaksa oraya koşarlar dedi. Biz de zaten kabulümüz diye kafaya takmadık iyi düşünmeye çalıştık. Bebeğim doğdu çok şükür sağlıklı. Sizde hep iyi
Düşünün

Test sonucunun çıktı mı acaba benimde sonuçların şöyle .üzgünüm Rabbim evladım ile sınamaz inşallah.12 haftalık gebeyim
Screenshot_2021-12-03-14-51-03-472_com.whatsapp.jpg

Çok teşekkürler.benim gibi yüksek riskli çıkıp sağlıklı bir şekilde çocuğunu dünyaya getiren oldu mu acaba.

ben 10. Haftamda nifty yaptiracagim insallah. Kafam rahat olsun istiyorum. Yuzde 99 kesin tani cunku.
Nerede yaptırılıyor bu test ve ücreti nedir bilginiz var mı.bana bu testin Amerika'ya gidip 1 aydan sonuclanacagina ve 370 USD oldugunu söylediler.Acibademe gidiyorum bu arada.farkli bı dışerkezde yapriliyormus test

Nerede yaptırılıyor bu test ve ücreti nedir bilginiz var mı.bana bu testin Amerika'ya gidip 1 aydan sonuclanacagina ve 370 USD oldugunu söylediler.Acibademe gidiyorum bu arada.farkli bı dışerkezde yapriliyormus test
Evet özel labaratuvarlarda yapılıyor ben Ankara'da özel bir labta yaklaşık 3200 tl ye yaptırmıştım. İngiltere'ye gitti 10 gün içinde açıklandı.

Sonucunuz ikili testte ne çıktı bu testte ne çıktı.ne zaman yaptırdınız
Sonucum ikili testte de düşük risk çıkmıştı ancak doktorum ikili testi güvenilir bulmadığı için bunu önermişti bu testte de yüzde 99 risk yoktur çıktı. Eylül ayı gibi yaptırmıştım.

Yasim 34 9 yıllık evliyim bir aşılama iki tüp bebek yaptırdım 8. Ayda bir düşük yaptım kalbi atmadi.bu ikinci gebeliğim hemen arkasına kaldım.dr muaymede ense kalınlığı gelişimi çok iyi demişti ama testte yüksek risk çıktı.
Benımde 28yasım canım benımde rısk cıktı cok uzuldum ıns saglıklıdır beneklerımız ılerı asamada bıntest bende yaptırmayacagım ayrıntılıyı beklıyorum 😰

Ankarada genoks sirketi eskiden amerikaya yollama isini yapiyordu. Simdi kendileri yapiyorlar bu isi. Biz orada yaptiracagiz. Hic amerikaya vs gerek yok. İciniz rahat olsun:)

Benımde 28yasım canım benımde rısk cıktı cok uzuldum ıns saglıklıdır beneklerımız ılerı asamada bıntest bende yaptırmayacagım ayrıntılıyı beklıyorum 😰
İnşallah yas ile alakalıdır korkuyorum Rabbim kaldiramayacagim yük nasip etme .gaflet içerisinde günah işlemek istemiyorum.rabbim korktugumuza ugratmaz inşallah 😔

İnşallah yas ile alakalıdır korkuyorum Rabbim kaldiramayacagim yük nasip etme .gaflet içerisinde günah işlemek istemiyorum.rabbim korktugumuza ugratmaz inşallah 😔
Amın canım ıns benım yasımda yok ıns saglıklıdır bebeklerımız snın yas gbı benım degerler braz alakasız ckmıs ama bılmıyorm artık

X