İkili tarama testi 1:50, Panaroma Tarama Testi ve Gebelik

Ikılı test mıydı senın senınde kanda ckmıs benım gbı yastan cıkmadı benım sonuclar dnegesız benım

Eklentiler

• DDEAEFE9-BAA6-4BC0-8D35-2E03961DAB84.png
    DDEAEFE9-BAA6-4BC0-8D35-2E03961DAB84.png
    524,6 KB · Görüntüleme: 268
Yasim 34 9 yıllık evliyim bir aşılama iki tüp bebek yaptırdım 8. Ayda bir düşük yaptım kalbi atmadi.bu ikinci gebeliğim hemen arkasına kaldım.dr muaymede ense kalınlığı gelişimi çok iyi demişti ama testte yüksek risk çıktı.
Merhaba canım benimde yaş 33 senin kadar değil ama 1:141 çıktı benimde. Sonuç olarak yüksek risk grubundaydım. Amniosentez yaptırmadım. Özel testleri de yaptırmadım ne ise kabulümüz diyerek. Elbette insan üzülüyor endişe ediyor. Bebeğim 2 aylık çok şükür bi sıkıntımız yok. ikinci bebeğim . Birincisi 4 yaşında onda hiç risk çıkmamıştı. Ölçümler iyiydi sadece kanda çıkıyordu. Ama 3 lü taramada risk görmedilerde tabi ikiliyi çok önemsiyorlar. Rabbim sağlıkla almayı nasip etsin hepinize.

Ben herkeste bu riskleri duyar oldum. İnşallah bir şeyleri yoktur. Yaş olarak 24 yaşında birinde de çıktı sağlıklı bebeği. 27 yaşında bi tanıdığında sağlıkla geldi

Hanımlar merhaba, konuyu ben açmıştım. Çok stresli ve sıkıntılı bir iki haftaydi benim için. Ben Panaroma testi yaptırmıştım Biruni laboratuvarinda doktor oraya yönlendirmişti beni. 2.950 TL verdim ve eve gelip iki tüp kan aldılar sadece ama yine de ne olur ne olmaz iyi bir perinatolog buldum ve tekrar ayrıntılı ultrason yaptırdım doktorum herşeyin iyi olduğunu söylemişti o zamanda. Test sonucum tam iki hafta sonra çıktı ve düşük risk olarak temiz geldi sonucum. Benim değerim çok yüksekti 1:50ydi.

Hanımlar merhaba, konuyu ben açmıştım. Çok stresli ve sıkıntılı bir iki haftaydi benim için. Ben Panaroma testi yaptırmıştım Biruni laboratuvarinda doktor oraya yönlendirmişti beni. 2.950 TL verdim ve eve gelip iki tüp kan aldılar sadece ama yine de ne olur ne olmaz iyi bir perinatolog buldum ve tekrar ayrıntılı ultrason yaptırdım doktorum herşeyin iyi olduğunu söylemişti o zamanda. Test sonucum tam iki hafta sonra çıktı ve düşük risk olarak temiz geldi sonucum. Benim değerim çok yüksekti 1:50ydi.
Gözünüz aydın🥰
Ben de birunide panorama yaptırmıştım. Ense kalınlığı 2,5 tu. O zamanlar aşırı stres yapmıştım. İçten içe mutsuzdum. Çok şükür sonuç düşük risk çıkınca dünyalar benim oldu.
Maddi imkan varsa strese değmez direkt yaptırmak en güzeli.
İnşallah sağlıkla kucağımıza almak nasip olsun hepimize 🙏🏼

Gözünüz aydın🥰
Ben de birunide panorama yaptırmıştım. Ense kalınlığı 2,5 tu. O zamanlar aşırı stres yapmıştım. İçten içe mutsuzdum. Çok şükür sonuç düşük risk çıkınca dünyalar benim oldu.
Maddi imkan varsa strese değmez direkt yaptırmak en güzeli.
İnşallah sağlıkla kucağımıza almak nasip olsun hepimize 🙏🏼
Teşekkür ederim ❤️ amiiinnn cümlemize inşaallah sağlıkla sihhatle kucağımıza alalım ❤️

Hanımlar merhaba 13.haftada Perinatologa gittim ve detaylı ultrason a girdim ense kalınlığı 2.24normal burun kemiği var ✋ de iki çizgi var ve kalp atışı sağlıklı dakikada 100 dendi.ikili test sonucun yüksek riskli çıktı yaşım 34 ama yaştan değil hormonlardan yüksek riskli çıkmış.test sonucunu bilmesem %100 sıkıntı yok derdim dedi Dr fakat 13. Haftaya göre %72normal dedi .raporumu verdi ve kadın doğum Dr um yorumları kendide baktı güzel bence sağlıklı bir bebek dedi.amniyo testi yaptırmayı planlamiyorum.guzel düşünüyorum Rabbim icime bir ferahlik verdi.İnsallah akıl ve beden sağlığı yerinde evlatlarımizi kucağımıza almak nasip olur.hepiniz dualarimdasin.Sevgilerimle...

Benimde aynı şekilde 11. Haftamda ikili testim kombine risk 1/482 çıktı. Panorama yaptırmayı düşünüyoruz siz sonuç aldınız mı sonuçlarınız nasıl kızlar 😔

Kızlar selamlar
Ben de 35 yaşındayım, ilk gebeliğim, evleneli 5 ay oldu, 12+5 'im.
Ben de 2li test yaptırdım ve sonuçlarım şöyle :

Down sendromu risk oranı : 1:12900
Sadece yaş risk oranı : 1:352
Trizomi 18/13 risk oranı : 1:99000

Detaylı ultrason incelemesi de yaptı periantolog, ense kalınlığı 1,7 ve burun kemiği kalp atışı her şey normal şükür.

Amaaaa, içimdeki kurt durmadığı için dün kan testi verdim panorama.

10-15 günde sonuç çıkacakmış, içimiz rahat etsin daha yolumuz uzun, strese gerek yok dedim

Darısı başıma inşallah.

Cinsiyet de söylediler mi ? Bir de test sonucunu paylaşır mısınız nasıl çıkıyor merak ediyorum..

Kızlar selamlar

Detaylı ultrason incelemesi de yaptı periantolog, ense kalınlığı 1,7 ve burun kemiği kalp atışı her şey normal şükür.

10-15 günde sonuç çıkacakmış, içimiz rahat etsin daha yolumuz uzun, strese gerek yok dedim
Canım ben de panoramaya kan verdim Amerika’ya natura laboratuvarına gidiyor sanırım

Kızlar selamlar

Neden test verme ihtiyacı duydunuz? Sonuçlarınız çok güzel çıkmış.
İnşallah panorama da tertemiz çıkar

Test yaptıracaklar
Biruni laboratuvarda özel sağlık sigortalarına indirim var. Aktif bir poliçenizin olması yetiyor.
Akrabam panorama için 5250₺ yerine 2360₺ ödedi

Yani test sonucunda yazmıyor ama bilgi edinebiliyorlar ricayla bir yetkilinizle konulun sizin geldi mi sonucunuz
Ben artık nasipse doğumu bekliyorum 🥰
Ağustosta yaptırmıştım. Çok şükür temiz geldi. Zaten cinsiyeti de daha önce ayrıntılı ultrasonda öğrenmiştik

X