İkili tarama testi ve başıma gelenler

arkadaşlar merhabalar benim testime de bakabilir misiniz acaba devlet hastanesine gittik yüksek riskli dedi ultrasında değerler normal dedi sadece kanda böyle dedi yardımcı olur musunuz anlayan kardeşlerim :KK43:
snç.jpeg

Sonuç aldınız mı ben de 11. Haftamda ikili test yaptırdım ve sonucum riskli 1/482 çıktı. Panaroma nıpt önerdiler.Şu ann onu yapmayı düşünüyoruz

şu an aynı durumdayım kan degerleri yüksek cıktı hormonlar felan ense kalıngı iyi ulutroson da sıkıntı yok daetylı gircem
Selamlar, benim ikili testim 1/11 çıkmıştı yani gerçekten çok yüksek bi oran. Çok kötü ve zor bir dönemdi bizim için. Ultrasonda herşey çok yolundaydı ama. Doktorumuz cvs yaptı (kendisi perinatoloji uzmanı) 3-4 gün içinde de temiz olarak sonuçlarımızı aldık çok şükür. Bu gibi durumlarda anladığım kadarıyla ultrason daha yönlendirici oluyor. Canınızı sıkmayın dua edin, herşey gönlünüzce olur sizin için en hayırlısı olur umarım.

Selamlar, benim ikili testim 1/11 çıkmıştı yani gerçekten çok yüksek bi oran. Çok kötü ve zor bir dönemdi bizim için. Ultrasonda herşey çok yolundaydı ama. Doktorumuz cvs yaptı (kendisi perinatoloji uzmanı) 3-4 gün içinde de temiz olarak sonuçlarımızı aldık çok şükür. Bu gibi durumlarda anladığım kadarıyla ultrason daha yönlendirici oluyor. Canınızı sıkmayın dua edin, herşey gönlünüzce olur sizin için en hayırlısı olur umarım.
cok geçmiş olsun benımde 2 tarama testi sıkıntılı cıktı ultroson ense de sorun yok kan ve hormanlar yuksek çikmişdir

Arkadaşlar merhaba lütfen bu konuda herhangi bir bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun lütfen eğer okuyorsanız boş geçmeyin ufacık da olsa bir fikriniz varsa belirtin çünkü sabahtan beri çok kötüyüm zor nefes alıyorum.
Şimdi arkadaşlar ben 12. Haftada ikili tarama testi yaptırdım sonuçlarında risk düşük çıktı. Sadece free beta hcg Mom değeri düşük çıktığı İçin doktorum sorun olmaz sadece daha sık değerlendirilmen gerekiyor demesine rağmen içim içimi yediği için 14. Haftanın son gün bir daha ikili test yaptırdım. İkinci test sonucu benim için adeta bir şok ve hayal kırıklığı oldu. Başka bir hastanede yaptırdığım ikinci test sonucunda free beta hcg Mom değeri normal çıkmasına rağmen bir anda trisomy 18 değeri 155/1 kadar yüksek riskli çıktı. Ben bunu görünce şok oldum tabi. Doktor keşke ikinciyi yaptırmasaydın kuyuya taş atmış oldun dedi mecburen nifty testi yaptıracağız. Korkular denizinde sürükleniyoruz eşimle beraber😔 şimdi iki test sonucunu da buraya yüklüyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz çok korkuyorum.

Hamileanne merhaba yaInızı okudum benımde ultrasonumda şükür sıkıntı çıkmadı ama değerim 1/32 çıktı ve görüştüğüm tum doktorlar amınosentez onerdı 3 şubatta perınatolojı uzmanına gıttım o da burun kemıgı ense kalınlığı normal olduğunu ama rısklı göz aradı etmememi soyledı kanın yurt dışına gonderılen testını yaptık yarın 1 hafta olucak günler zaten 13 ocaktan berı geçmiyordu umarım bende güzel sonuçlar alırım bırsey sormak ıstıyorum 2 Li de Papa a - hcg degerlerınız sızınde mı bırı ınmıs bırı cıkmıs sekıldeydı çünkü doktora ultrasonda bırsey görünmüyor dedıgımde ama senın Papp a -hcg değerlerinde farklı gıbı sözler soylemıstı

Merhabalar benim ense kalınlığı 1.89 burun kemiği mevcut dendi. İkili test 1:50 çıktı yaşım 25 perinatolojiye gidicem detaylı ultroson için. Free beta HCG 130.0 çıktı pappa değerim 1.17 genetik olarak da birşey olabilir diye okudum bilginizden yararlanmak isterim teşekkürler 😓
Merhaba canım doğum yapmışsın Allah analı babalı hayırlı ömür versın ıns bebegın sağlıkla doğdu mu benımde doğum yaklaştıkça endıselerın arttı

Sonucunuz ne oldu acaba benim biyokimyasal riskim 1:65 hcg yüksek ama diğer oğlumda baktım onda da yüksekmiş ultrason birşey çıkmadı perinatolog normal dedi ama yinede sonuç gelene kadar rahat edemiyorum

Canım öncelikle sakin olmalısın.. Ben bundan yaklaşık 1 yıl önce bebeğimi trizomi 18 den kaybettim.. Ben 12. Haftada ikili tarama testimin trizomi 18 riskinin 1\50 çıkması sonucu nifty yaptırdım ve sonuç maalesef pozitifti yani bebeğim trizomi 18di..

Ama senin 12. Hafta ve 14. Haftalarda farklı çıkan risklerin hakkında bir yorum yapamıyorum.. Ama nifty testi için de mesela haftan ne kadar ileriyse o kadar iyi sonuç verebileceğini söylemişti doktor.. ben 13. Haftada yaptırdım nifty testini..belki 2li testte aynı şekilde değerlendiriyorsa bilemiyorum sonuç o yüzden değişmiş olabilir

Sizşn risk sonucunuzda umut verici taraf riskiniz çok yüksek görünmüyor ama ikinci resimde biyokimyasal risk 154 gibi birşey yazıyordu sanırım.. Yani sadece Kanınıza bakılırsa risk artmış gibi.. Ama totalde orta riskli bir sonuç görünüyor..

Peki usg de bebekte bir anormallik göründü mü?? Ense kalınlığı?? Burun kemiği görünmemesi?? Kalpte, bağırsakta herhangi bir parlaklık?? Bunlar da önemli..%90 gibi büyük bir kısımda bu anormallikler usg de saptanıyor.. Tabi ki hiçbir bulgu vermeyen %10 luk gibi bir kısım da mevcut..

Benim bebeğimde ense kalınlığı yanlış hatırlamıyorsam 2.50 gibi birşeydi.. Tek bulgu bu vardı.. Tabi bir de yüksek riskli bir ikili test.. İlerleyen haftalarda herşey çok normaldi.. Yani nifty yaptırmasam kalp, bağırsak ve fiziksel görünüm olarak bebeğimde hiçbir anormallik yoktu..

Sizde durumlar şuan için nasıl.??

Yine de dediğim gibi benimki gibi çok yüksek bir riskiniz yok ama yine de riskli bir sonucunuz var.. Benim size tavsiyem gebeliğinizi sonlandırmak veya devam etmek, tercihiniz her ne olursa olsun nifty yaptırmanız olur.. Belki de hiçbir sorun yok.. İçiniz rahatlar..

Sormak istediğiniz birşey olursa yaşadığım kötü tecrübeme dayanarak size yardımcı olabilirim.. Umarım sağlıkla alırsınız kucağınıza..
Merhaba benim sonucumda böyle gelmişti sizin fikriniz yorumunuz olabilir mi🙏

Eklentiler

• IMG_20220810_195701.jpg
    IMG_20220810_195701.jpg
    187,5 KB · Görüntüleme: 896
Merhaba. Benim de sonucum sizinkine çok benzer geldi. Fetal DNA testi yaptırmaya karar verdim.sizin şuan ki durumunuzu merak ettim bebeğiniz inşallah sağlıklıdır ben de çok endişeliyim.şimdiden çok teşekkür ederim.iyi günler

X