İKİLİ TEST SONUCUM YARDIM LÜTFEN

Hedeaa

Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2023
72
35
Kızlar ilk gebeliğim lütfen yardımcı olun, sabahtan beri mahvolduk. Doktor fetal dna istedi. Bayramdan sonraya kalıyor sonucu da:KK43:(((
25 yaşındayım.
64.0mm CRL
Pap-A 1.52
T-Bhcg 112.0
Nt-1.80mm
1:338 down sendrom riski

Yoktu trisomi 18 yazıyor birde ama bize doktor down sendromu şüphesi var dedi
Yazıyor olması lazım sadece down sendromu riski yeterli değil. Ayrıca ikili test sadece istatistik veriyor sizin ense kalınlığı de yüksek çıkmamış. Direkt olarak riskli demek doğru değil. Benim değerlerim sınırdaydı ama kombine risk 1:1401 idi. Ense kalınlığı 1.2mm idi. Detaylı ultrasonda da herhangi bir down sendromu bulgusu görülmedi. Çok şükür gayet sağlıklı bebeğim. İçinizi karartmayın fetal dna yaptırmadıysanız bir de detaylı ultrasonu bekleyin isterseniz ya da bir petinatologa gidip detaylı ultrasonu yaptırabilirsiniz

Yazıyor olması lazım sadece down sendromu riski yeterli değil. Ayrıca ikili test sadece istatistik veriyor sizin ense kalınlığı de yüksek çıkmamış. Direkt olarak riskli demek doğru değil. Benim değerlerim sınırdaydı ama kombine risk 1:1401 idi. Ense kalınlığı 1.2mm idi. Detaylı ultrasonda da herhangi bir down sendromu bulgusu görülmedi. Çok şükür gayet sağlıklı bebeğim. İçinizi karartmayın fetal dna yaptırmadıysanız bir de detaylı ultrasonu bekleyin isterseniz ya da bir petinatologa gidip detaylı ultrasonu yaptırabilirsiniz
Teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻

Ama tabii ki %99 a yakın sonucu da fetal dna testi veriyor. Yani sonuç çıkana kadar siz kötü düşünmeyin çünkü ense kalınlığı da iyi görünüyor

Kızlar ilk gebeliğim lütfen yardımcı olun, sabahtan beri mahvolduk. Doktor fetal dna istedi. Bayramdan sonraya kalıyor sonucu da:KK43:(((
25 yaşındayım.
64.0mm CRL
Pap-A 1.52
T-Bhcg 112.0
Nt-1.80mm
1:338 down sendrom riski
Canım.nasilsin fetal sonucun nasıl geldi?
Benimde kombine riskim 1/258 çıktı

Merhaba canım fetal sonucum çok şükür iyi geldi, hiç vakit kaybetmeden fetal dna testi vermeni öneririm, stres yapmamaya çalış❤️❤️
İnş sonucun iyi gelir🙏🏻🙏🏻
Maşallah Süphan Allah çok sevindim ❤️🤲
Bende birşey yaptırmayı düşünmuyorum detaylı ultrason bekliycem . inşallah sağlıkla kavuşuruz

Maşallah Süphan Allah çok sevindim ❤️🤲
Bende birşey yaptırmayı düşünmuyorum detaylı ultrason bekliycem . inşallah sağlıkla kavuşuruz
Detaylı ultrason 20-21.haftada oluyor diye biliyorum Kız bebek miydi sizinde.Bu yıl çevremde kız bebeklerinde hep bu olayı duydum hatta bilerek yapılıyor para tuzağı diyor çoğu kişi bu ikili test sonucu için

Detaylı ultrason 20-21.haftada oluyor diye biliyorum Kız bebek miydi sizinde.Bu yıl çevremde kız bebeklerinde hep bu olayı duydum hatta bilerek yapılıyor para tuzağı diyor çoğu kişi bu ikili test sonucu için
Erkek canım💜🤲
Evet 20.haftada perinatiloji doktoruna görüneceğim
Ya inan ki ikiliyi yaptırdığıma pişman oldum, kardesiminde seneler önce böyle olmuştu trizomi18 diye ağla ağla mahvolduk. Detaylida herşey normal geldi...kızı şuan 3yasinda..
İnsan çok stres oluyor gerçekten

X