İKİLİ TESTTE ORTA RİSK

Merhaba arkadaşlar benim de biyokimyasal riskim 1/118 çıktı yüksek risk dediler yani bu benim yaşımda benim kan değerlerimde doğum yapan 118 kişiden birinde çıkıyor demekmiş bebekte kesin bir şey olduğu anlamına da gelmiyomuş fetal dna önerdiler yaptırsam mı bilemedim
Biyokimyasal risk ne oluyor

1/377 çıktı ikili test sonucum hoca orta risk dedi, ultrasonda ense kalınlığı herşeyi iyi dedi ben anlamadım yaşayan var mı ?
Bana da orta risk dediler ama ben ikili taramayı yaptirdigim zaman bayağı zor zamanlardan geçiyordum, eşimle boşanma davamız vardı o dönem. Bana da diğer testleri önerdiler ama detaylı ultrasonda hicbi sorun çıkmadı. Aldırmayı dusunmedigim için üçlü tarama da yaptırmadım. Şimdi kızım 25 aylık ve hicbi sorunu yok çok şükür...

Bende de herşey normal dedi kanda orta risk dedi 1/377 amniyosentez hiç bişey yaptırmadım
Benimde orta risk dedi doktorum . Perinatolojiye gittim sonuçlar normal dedi . 499/1 çıktı trisomy 18 istersen fetal dna yaptır ama ammiyosenteze gerek yok dedi. Perinatoloji biraz rahatlamasına ama içimdeki sıkıntı geçmiyor . Sizin noldu sonuçlarınız bişey yaptırdınız mı ?

Benimde orta risk dedi doktorum . Perinatolojiye gittim sonuçlar normal dedi . 499/1 çıktı trisomy 18 istersen fetal dna yaptır ama ammiyosenteze gerek yok dedi. Perinatoloji biraz rahatlamasına ama içimdeki sıkıntı geçmiyor . Sizin noldu sonuçlarınız bişey yaptırdınız mı ?
Hiç birşey yaptırmadım bende 1/377 çıktı benim detaylı ultrasona giricem ama onda belli olmuyormuş bilmiyorum bende

Hiç birşey yaptırmadım bende 1/377 çıktı benim detaylı ultrasona giricem ama onda belli olmuyormuş bilmiyorum bende
Trisomy18 bulguları ağır oluyormuş %80 oranında ultrason da bulgu veriyor diye okudum ben nadir belirti olmaması ama olmayadabilir . Allah yardımcımız olsun. Senin beta kaç çıkmıştı

Benim ikili testimde biyokimyasal risk 1:62,kombine risk 1:430 geldi. Trizomi 21(down sendromu) için orta risk seviyesindeydik. Burun kemiği, ense kalınlığı vs normaldi bir bulgu yoktu. Doktorum fetal dna önerdi gebelik sonlandırma gibi bir düşüncem olmadığı için yaptırmadım. Detaylı usg için bilindik çok iyi bir perinatoloğa gittim herhangi bir bulgu çıkmadı doğumdan sonra ortaya çıkabilecek anomalilerin %70-%80’i dışlanmıştır diye rapora yazmış bence bu bebek sağlıklı dedi. Ve sonucunda da çok şükür bebeğim sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Bir daha hamilelik düşünürsem bu testlerin hiçbirini yaptırmayacağım çünkü 1999 senesinde bulunan bir yöntem ve hiç güncellenmiyor kısaca güvenilir değil.
S skkck

Benim ikili testimde biyokimyasal risk 1:62,kombine risk 1:430 geldi. Trizomi 21(down sendromu) için orta risk seviyesindeydik. Burun kemiği, ense kalınlığı vs normaldi bir bulgu yoktu. Doktorum fetal dna önerdi gebelik sonlandırma gibi bir düşüncem olmadığı için yaptırmadım. Detaylı usg için bilindik çok iyi bir perinatoloğa gittim herhangi bir bulgu çıkmadı doğumdan sonra ortaya çıkabilecek anomalilerin %70-%80’i dışlanmıştır diye rapora yazmış bence bu bebek sağlıklı dedi. Ve sonucunda da çok şükür bebeğim sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Bir daha hamilelik düşünürsem bu testlerin hiçbirini yaptırmayacağım çünkü 1999 senesinde bulunan bir yöntem ve hiç güncellenmiyor kısaca güvenilir değil.
S skkck
Çok sevindim sizin için 🙏🙏

X