İkinci evlilik

Benim kaynanamda boşanmışti esim hic evlenmemiş hic sorun olmadı.tek laf etmediler hic konusu acilmadi bile yok gibi davrandılar canım karekter meselesi kimse boşanmak ici evlenmez
Boylesi normal olani zaten ama bazi insanlar anlamiyor bunun normal oldugunu herkes bosanabilir

Yaşadığınız zorluklarda allah yardımcınız olsun inşallah feraha erişirsiniz ama size katılmıyorum, ikinci evliliklerini yapıp çok mutlu olanlar da var. Ki olmalı da zaten, herşey insan için bir kez hayal kırıklığı yaşadı diye insan geleceğe karamsar bakmamalı.

Tek temennim cahil insanla ve aileyle karşılaşmamak, öyle kişilerle evlenenlerin zorluk yaşaması normal, allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın.
Amin hayırlısı olsun herşeyin ama insan ister istemez umutsuz oluyor..

Ben eşimin 2.evliliğim sorun olucak bişey Yok hayatta herkesin basına herşey gelebilir . Ama iyi ama kötü insan oğluyuz sonuçta . Benım ailem de ilk etapta karşı çıktı haliyle kız tarafı sonuçta ama şimdi gayet iyi ailemle eşim . Ki eşimin 8 yasında kızı var bizimle beraber ve biz çokta mutluyuz banada anne diyor elimden yemek yer . Yeri gelir benımle uyur eşim gider çocuk odasına orda uyur yani anlıcan canım o adamdan ne koy olurmus ne kasaba bosver kaybettıgıne üzülen o olsun sen değil ..

Kullanmak istiyolar kadını biri açık açık dedi ya bana elimin dövmesi oldu yüzünde turkiyede dul olmak çok zor canım yaşayan bilir
Aslinda cok zor degildi ama iki uc densizle karsilasinca kendimi cok kotu hissettim cnm

Ben eşimin 2.evliliğim sorun olucak bişey Yok hayatta herkesin basına herşey gelebilir . Ama iyi ama kötü insan oğluyuz sonuçta . Benım ailem de ilk etapta karşı çıktı haliyle kız tarafı sonuçta ama şimdi gayet iyi ailemle eşim . Ki eşimin 8 yasında kızı var bizimle beraber ve biz çokta mutluyuz banada anne diyor elimden yemek yer . Yeri gelir benımle uyur eşim gider çocuk odasına orda uyur yani anlıcan canım o adamdan ne koy olurmus ne kasaba bosver kaybettıgıne üzülen o olsun sen değil ..
Allah mutlulugunuzu daim etsin canim ben ona uzulmuyorumda herkes mi boyle ona tedirgin oluyorum

Allah razı olsun canım.

Genel olarak bakarsak evet ilk etapta herkes böyle . Sanki aynı seyleri onlar yasamayacaklar gibi

Bende oyle dusunuyorum ailesine bildirmeli sadece kimsenin fikrine gore hareket etmemeli eger karsisindakiyle mutlu olacagini dusunuyorsa ama az boyle erkekler
Şanslıyım o konu da anacı da değildir hatta beni hiç muhatap etmez annesi tek yaşadığı halde zaten aramız pek iyi değildir kaynanayla biraz yalancıdır kendisi evime gelemez dedim eşime istemiyorsan gelmez tabi ki sen üzülme dedi konu kapandı ! Aklı başında olan insan eşini ezdirmez kimseye gelmiş 32 yaşına zaten önceden yaptık bi hata bunda eski yaptığım hataları tekrar bile etmedim boşanmış olabiliriz ama kimse ezemez bizi

Bence hiç devam etme balık baştan kokar benimde ikinci evliliğim ama köpekler gibi pişmanım.. ilerde sizin arkanızda duracak dağ gibi bir adam olması lazım kiiiii bida onda yok gibi o yüzden sağlam adımlar atın saygılar

Şanslıyım o konu da anacı da değildir hatta beni hiç muhatap etmez annesi tek yaşadığı halde zaten aramız pek iyi değildir kaynanayla biraz yalancıdır kendisi evime gelemez dedim eşime istemiyorsan gelmez tabi ki sen üzülme dedi konu kapandı ! Aklı başında olan insan eşini ezdirmez kimseye gelmiş 32 yaşına zaten önceden yaptık bi hata bunda eski yaptığım hataları tekrar bile etmedim boşanmış olabiliriz ama kimse ezemez bizi
Bende zaten anaci sütten kesilmemis bi erkekten kurtuldum bi daha asla cekemem .Maasallah hep boyle devam eder insallah canim

Canim esinin burcu ne bu arada merak ettim

Ben 2. evlılıgımı yaptım
Yalnız hakketten ben evlenmeyı dusunmedıgım ıcın sadece takılmak maksadıyla bırlıktelıge baslamıstım , aılesının tavrını hıc olcmedım ılgılenmedım banane dedım. Ben bu sekılde davrandıgım ıcın bırlıkte oldugum kısı sureklı baskı yapmaya basladı ve aılesıne acıkladı ve tepkı aldı
Senle ugrasamam ben colugum cocugum var benım dedım ayrılmaya kalktım yanı aılesını oturup memnun edemezdım ugrasmazdım. Neyse gel gıt bır kac ay ıcınde aılesını ıkna edıp evlendık 5 senedır evlıyız , hıc bır sorunumuz yok aılesıyle :KK53: Benı sevmeyen ölsün :skandal:

Kızlar yazılanları okudum ama ben bazı seylerı desteklemıyorum
Benım aıle hayatıma gore, gecmıs evlılıgım yasadıgım tecrubelere gore dedım kı eşime,
Yapabılıyorsan ıkna et, ıkna edemıyorsan aılenı ayrılırız sorun degıl dedım.
Esımı ben ve aılesı arasında bırakmak ıstemedım, bırakmazdım da, cok samımı olmayabılırız ama bırbırımızın ıyı gununde kotu gununde bıraraya gelebılecek sevıyede olsunlar ıstemıstım.

Bu sebeble esım aılesını ıkna etmeseydı onları yok sayıp esımle evlenmezdım asla.
Ve esım aılesını ıkna ettı , aıle bırlıgı ıcınde nısanımız kınamız dugunumuzde oldu. Benım o donem 1.5 yasında bır oglum vardı ılk evlılıgımden suanda 7 yasında. Bana sadece bır koca , bır yoldas lazım degıldı. Ayrıca benım ogluma bır babanne , bır dede amcalar halalar yengeler enısteler ve kuzenler lazımdı.
Ve hep bu sekılde ılerledım.

Cokta ıyı yaptıgımı dusunuyorum 1. bende anneyım , 2. ıse neden esıme guveneyım kı ne malum yarın obur gun pısman olmayacagı hıc sevmeyen ınsan bıle anasını sevmez mı, hos anasını sevmeyen bır adam benı ne kadar sevebılırkı dıye dusunurum ben . O sebeble ben aıle golgesındekı evlılıklerın daha guzel ılerleme ıhtımalı olduguna ınanıyorum.
Ha benım esım ıyı , aılesıde cok ıyı ınsanlar gercekten ama bunların hepsı tesaduf olmadı 5 senedır evlıyım , durusum ve tavrımda elbette bır cok seyı etkıler. Bugun cok rahat dıyebılırım kı 3 tane erkek evlatları var , az ya da cok ben kendı evlatlarından daha az degerlı degılım asla onlar ıcın

Benim arkadaşım nişanlı. İkinci evliliğini yapacak. Damat daha önce hiç evlenmemiş ve deliler gibi aşık arkadaşıma. Tabii ki kötü bir şey ama iyi ki boşanmışsın da biz tanışmışız diyor arkadaşıma. İnşallah böyle devam eder. Boşanmış olmanızla alakası yok, ben de işitme engelliyim ve işitmemi sonradan kaybettim. Bazı erkekler ailem sorun çıkartabilir diyorlar ben de şutluyorum. Bu tipler gözünün üstünde kaşın var deyip yine bahane bulurlar.

Yok çok şükür ailesi ne kadar mutlu aşık olduğunu benimde onu mutlu ettiğimi görünce oğlumu da torunları gibi gördüler çok şükür teşekkür ederim
Aslinda aileler icin onemli olan cocugu mutlu mu gozu arkadasinda kaliyor mu buna bakmali ama goruyrmki bazi orumcek kafali insanlar cok baska seylere takilip inada bindiriyor

Kızlar yazılanları okudum ama ben bazı seylerı desteklemıyorum
Benım aıle hayatıma gore, gecmıs evlılıgım yasadıgım tecrubelere gore dedım kı eşime,
Yapabılıyorsan ıkna et, ıkna edemıyorsan aılenı ayrılırız sorun degıl dedım.
Esımı ben ve aılesı arasında bırakmak ıstemedım, bırakmazdım da, cok samımı olmayabılırız ama bırbırımızın ıyı gununde kotu gununde bıraraya gelebılecek sevıyede olsunlar ıstemıstım.

Bu sebeble esım aılesını ıkna etmeseydı onları yok sayıp esımle evlenmezdım asla.
Ve esım aılesını ıkna ettı , aıle bırlıgı ıcınde nısanımız kınamız dugunumuzde oldu. Benım o donem 1.5 yasında bır oglum vardı ılk evlılıgımden suanda 7 yasında. Bana sadece bır koca , bır yoldas lazım degıldı. Ayrıca benım ogluma bır babanne , bır dede amcalar halalar yengeler enısteler ve kuzenler lazımdı.
Ve hep bu sekılde ılerledım.

Cokta ıyı yaptıgımı dusunuyorum 1. bende anneyım , 2. ıse neden esıme guveneyım kı ne malum yarın obur gun pısman olmayacagı hıc sevmeyen ınsan bıle anasını sevmez mı, hos anasını sevmeyen bır adam benı ne kadar sevebılırkı dıye dusunurum ben . O sebeble ben aıle golgesındekı evlılıklerın daha guzel ılerleme ıhtımalı olduguna ınanıyorum.
Ha benım esım ıyı , aılesıde cok ıyı ınsanlar gercekten ama bunların hepsı tesaduf olmadı 5 senedır evlıyım , durusum ve tavrımda elbette bır cok seyı etkıler. Bugun cok rahat dıyebılırım kı 3 tane erkek evlatları var , az ya da cok ben kendı evlatlarından daha az degerlı degılım asla onlar ıcın
Ne mutlu sana biyle bi aileyle karsilasmissin tabiki senin tavrinda onemli iste bende inat etcek bi aile istemiyorum ne malum evlendikten sonra annem annem diye aglamayacagi benimde sap gibi kalacagim herkesin icinin rahat edecegi huzurlu bi ortam olmaliki bu bos sebeplerden kavga cikmasin ne guzel cocugunada aile olmuslar aslinda hicbi seye israrli olmayacaksin hayirli is kolay olurmus

X