İkinci kez anne olamayanlar tekrarlayan düşükler

Bu ülkede özel muayenehaneleri olan kadın dogumcu doktorları bilmem ama bence özel devlet hastaneleri farketmez çoğu kadın doğum doktorlari tekrarlayan gebelik kayiplari alaninda bence kendilerini yeterince gelistirememisler .. Çok yeni acınız zaman ilacınız olacak, şuan çaresizlik gibi gelebilir ama kabullenmeyin belki birgün nedenini bulacaksınız sosyal medyada takip ettiğim Ankara'da olan dr.bugra A. Buyrukcu gebe kalamayan 51 yaşında kadinin 6 aylık rahim ve yumurtasina yönelik tedavi ile gebelik elde etmesini sağlamış tüp bebek basarisizliklarinda kalitesiz embriyonun tedavisine yönelik yöntemleri var mesela akupuntur detoks diyet programı ilaç tedavileri gibi. Bu arada düşük materyalinin hiç genetiğe gitti mi sonucunda ne çıktı ? sonucu yumurta ve spermin kalitesi konusunda ipucu verebilir kalitesini arttırmak mumkun diye araştırmıştım.. İlaçlı rahim filmi cekildiniz mi perde yapışıklık polip miyom vb bir şey çıktı mı ? Bir de spermde DNA hasar oranına bakıldı mi bunlar sağlıklı gebeliginizden sonra kötüye giden gelişmeler olabilir bir de kadında bagisiklikla ilgili sorunlar olabiliyormuş hematoloji ya da endokronoliye degerlerinizi baktırın yorumlatabilirsiniz..
Merhaba teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.eşimin zaten varikosel rahatsızlığı vardı ameliyat olduktan sonra 4. Kez bebek kaybettik sadece bir tanesine test yapıldı trizomi 14 bozukluğu çıktı sanırım diğerlerinde benzer durumlar var, genetik testte yaptırdık heterazigot çıktı bendede.Kan sulandırıcı iğne aspirin kullanmama rağmen değişen birşey olmadı maalesef.İstanbulda iyi bilinen bir çok doktora gittim ancak hepsi deneme yanılma yoluna gidin diyor bu durumda psikolojik olarak çok yıpratıcı oluyor.Eşimde sperm DNA testi yaptırdı herşey temiz bizde benim birçok kan değeri testim yapıldı aynı şekilde ilaç kullanmama bile gerek olmayacağı söylendi ben yinede son gebelikte risk almak istemedim kan sulandırıcı iğne kullanmama rağmen sonuç değişmedi.Kürtajımı yapan doktor sadece günde iki doz sulandırıcı kullanmam gerektiğini yeterli olmayacağını söyledi.Tüp bebek tedavisi günümüzde ne kadar oldu bi fikrim yok ama hiçbir doktor önermedi aynı şeyleri yaşıyabilirsin dedi garanti değildir dedi

Söylediğiniz doktor buğra adil buyrukçu hakkında kadınlar kulübünde çok şey yazılmış olumsuz olarak tekrar gözden geçirin derim sevgiler

Merhaba teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.eşimin zaten varikosel rahatsızlığı vardı ameliyat olduktan sonra 4. Kez bebek kaybettik sadece bir tanesine test yapıldı trizomi 14 bozukluğu çıktı sanırım diğerlerinde benzer durumlar var, genetik testte yaptırdık heterazigot çıktı bendede.Kan sulandırıcı iğne aspirin kullanmama rağmen değişen birşey olmadı maalesef.İstanbulda iyi bilinen bir çok doktora gittim ancak hepsi deneme yanılma yoluna gidin diyor bu durumda psikolojik olarak çok yıpratıcı oluyor.Eşimde sperm DNA testi yaptırdı herşey temiz bizde benim birçok kan değeri testim yapıldı aynı şekilde ilaç kullanmama bile gerek olmayacağı söylendi ben yinede son gebelikte risk almak istemedim kan sulandırıcı iğne kullanmama rağmen sonuç değişmedi.Kürtajımı yapan doktor sadece günde iki doz sulandırıcı kullanmam gerektiğini yeterli olmayacağını söyledi.Tüp bebek tedavisi günümüzde ne kadar oldu bi fikrim yok ama hiçbir doktor önermedi aynı şeyleri yaşıyabilirsin dedi garanti değildir dedi
Düşük materyalinde kromozomal bozukluk ciktiysa neden genetik taramali tüp bebek tedavisini onermediler ?zaten kromozomu da sıkıntı varsa gebelik kaybının nedeni sizdeki olan ya da olmayan pıhtılaşma sıkıntılarına bağlı değildir diye düşünüyorum yani kan sulandırıcılar kromozomal sıkıntılı embriyoyu zaten iyileştirmez mantiken.. yerinizde olsaydım bir embriyolog genetik uzmanından fikir alırdım bu kromozomal bozukluklarla karşılaşmamak için gerekli ilac tedavilerinden sonra genetik taramali tüp bebek işe yarar mı diye.. evet maliyetli ama durumunuz varsa laboratuvarda birden fazla embriyolarinizdan bir tane sağlıklı olanı bulsalar (yani sayısal yapısal kromozomal sorunu olmayan doğru bölünmüş embriyoyu) belki sağlıklı bir gebelik elde edeceksiniz ? Yaşınız kaçtı bu arada ?

Söylediğiniz doktor buğra adil buyrukçu hakkında kadınlar kulübünde çok şey yazılmış olumsuz olarak tekrar gözden geçirin derim sevgiler
Evet olumlu ve olumsuz bircok yorum okudum hakkında "bazı başarıları tiyatro düzmece değilse" (haddinden fazla sonucunda başarı yakalamak uğruna hırslı olabilir belki uzun seanslar sonunda başarı yakaladigi da oldu oyuzden diğerlerinde seansları sona erdirelim dememistir belki gerçekten kar amaciyla hareket etmiştir bilemem) Sezarin hakkı Sezara verilmeli, yani başarı oranı demekki çok yüksek değil ki birçok olumsuz yorumlar da var ben sadece internet ortamında (sadece kendi sayfasından değil) takip ettiğim kadarıyla tavsiye olarak değil de araştırmak adına belirtmek istedim ismini dahi duymamis olabilirsiniz diye.. kendi açımdan daha nedene yonelik hastanelerde araştırmalarımı tamamlamadim düşük materyal sonucunu bekliyorum dediğim gibi eğer anomali çıkarsa bir embriyologla ya da genetikciyle görüşmeyi düşünüyorum kadın doğum doktorlari bu noktada bence yetersiz kaliyor

Tekrar merhaba,trizomi 14 bozukluğu çıktığında tüm gittiğim tüm kadın doğumcular bu durumun tüm kadınların başına gelebileceğini anormal bi durum olmadığını söylediler tüp bebek denemelimiyim dediğimde hiç gerek yok dendi böyle olunca açıkcası bu fikri hiç düşünmedim.istanbulda yine perinatolog kadın doğumcular var bi araştırıp bakınıcam burdan yine paylaşırım detayları.Burdan insanların yaşadıklarını okudukça gerçekten çok üzülüyorum doğuma bir kaç gün kala çocuğunu kaybedenler bile var Allah isteyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah

Tekrar merhaba,trizomi 14 bozukluğu çıktığında tüm gittiğim tüm kadın doğumcular bu durumun tüm kadınların başına gelebileceğini anormal bi durum olmadığını söylediler tüp bebek denemelimiyim dediğimde hiç gerek yok dendi böyle olunca açıkcası bu fikri hiç düşünmedim.istanbulda yine perinatolog kadın doğumcular var bi araştırıp bakınıcam burdan yine paylaşırım detayları.Burdan insanların yaşadıklarını okudukça gerçekten çok üzülüyorum doğuma bir kaç gün kala çocuğunu kaybedenler bile var Allah isteyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah
Normal tüp bebekte embriyonun sadece kalitelisine yani disardan şekilsel iyi görünüp görünmediğini bakiliyor genetiği kromozomal incelenmez gebe kalamayan çiftlere tercih edilir zaten .. pgt (genetik ayiklamali) tüp bebek tedavisi ise ister taşıyıcı gen hastalikli çiftler olsun ister sürekli hatalı bölünmelerden kaynaklı kromozomal anomaliye sahip embriyoya bağlı gebelik kayiplari yaşayan çiftlere öneriliyor

Trizomi 21 mesela down sendromu iken sizin trizomi 14 bozukluğu için yarık dudak damak, miktognati ( alt çenenin yetersiz gelişmesi), alobar holoprosensefali (beyin ön lob gelişim geriliği) gibi hastalıklı bebeklerde görülen hastalıkmis tüm trizomi bozuklukları normalde iki olması gereken kromozomun 3 tane olmasıyla bilinen bolunmede meydana gelen hata imiş eğer yaş 30 üzeri ise bununla karşılaşma olasılığı çok yüksek oluyor yani genetik taramali tüp bebekte belki 5 embriyodan biri sağlıklı kromozomlu ise diğer 4 unun sağlıksız olduğunu düşünün o sağlıklı olanı seçme şansı varken normal yolla gebelikte sağlıklı gebe kalma ihtimalinin % 20 olduğunu düşünün o yüzden yaşınızı sordum eğer 30 yasin altındaysaniz hayatınızın sağlıklı yaşam kalitesini arttırarak belki normal yolla sağlıklı gebelik yaşayabilirsiniz bundan dolayı doktorlar tüp bebek gerekmiyor demiş olabilir ama yaşınız 30 üzeri ise bence pgt konusunu göz ardı etmeyin

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bütün bilgiler için şu ara biraz dinlenip belki sonra düşünebilirim açıkçası okadar arka arka yaşadıkki çocuk konusu şuan kafamda imkansızlaştı.tüp bebek fiyatları nedir bilginiz var mı?

Merhabalar öncelikle bu konuyu benim gibi olanlar için birbirimize destek olmak amacıyla açıyorum. Çünkü gerçekten artık ne yapacağımı bilmiyorum belki benim gibi yaşamış olanlar umut olur birbirlerine. 5 yaşında bir oğlum var. Rabbime şükürler olsun. Bir kardeşi olsun istedik evde çok sıkılıyor bizimle ve hep kardeşi olan çocukları görünce soruyor bizim evde de bebek olsun diyor. İşte bizde artık zamanı geldi diye düşündük. Ama oğlumda çok sağlıklı güzel bir gebelik geçirmeme rağmen ikini gebelik kendiliğinden düşük ve 2 zorunlu kürtajım oldu. Bebeğin kalp atışı durduğundan. Genetik ve kan pıhtılaşma testini yaptık. Pıhtılaşmada kan sulandırıcı kullanmama rağmen son hamileliğim yine kürtajla sonlandı maalesef. Doktorum bir sorun olmadığını hamile kalabildiğimi bir daha ki gebelikte günde iki kere iğne olmam gerektiğini söyledi. Kafam çok karıştı. 3 ay korun sonra coraspirinle tekrar başlayalım dedi. Rahim filmi ve hormon testlerini falan sordum hiç bir şey yapmayacak mıyız diye. Gerek olmadığını söyledi. Aramızda benim gibi yaşayanlar var mı. Artık ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum. Çok üzgün ve yorgunum. Bir daha hamilelik fikri beni çok ama çok korkutuyor. Rabbim bütün isteyenlere nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 😔
Merhaba benimde 4 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var ondan sonra 9 haftalıkken kalpleri durdu genetik ve pıhtılaşma temiz şimdi yine hamileyim kan sulandırıcı veriyor doktor ama pıhtılaşmam Yok kullansam mi emin değilim. Kullanırsam kanama alanı oluşursa diyee 🥺

Merhaba benimde 4 yaşına girmek üzere olan bir oğlum var ondan sonra 9 haftalıkken kalpleri durdu genetik ve pıhtılaşma temiz şimdi yine hamileyim kan sulandırıcı veriyor doktor ama pıhtılaşmam Yok kullansam mi emin değilim. Kullanırsam kanama alanı oluşursa diyee 🥺
En iyisi doktorunuz bilir bana en son ki düşükte sen bilirsin ama 3 düşüğe göre bence kullan demişti doktor şuan kaç haftalıksınız

Merhabalar. Geçen ay genetik testi için araştırma hastanesine gittim kadın doğum doktoru benden aldırdı kan eşinde dahiliyeden versin dedi ama dahiliyeci öyle olmaz sistem kabul etmiyor diye geçiştirdi bölümü de yok genetiğin o yüzden mi veremedi eşim sizler nasıl genetik testi verdiniz illa o bölüme mi gitmek lazım

Merhabalar. Geçen ay genetik testi için araştırma hastanesine gittim kadın doğum doktoru benden aldırdı kan eşinde dahiliyeden versin dedi ama dahiliyeci öyle olmaz sistem kabul etmiyor diye geçiştirdi bölümü de yok genetiğin o yüzden mi veremedi eşim sizler nasıl genetik testi verdiniz illa o bölüme mi gitmek lazım
Merhaba İstanbulda ikamet ediyorsanız eğer Anadolu yakası Zeynep Kamil eğitim araştırmada yaptırdık tıbbı genetik bölümünden randevu alıp düşüklerinizi söylüyorsunuz zaten test alıyorlar hem sizden hem eşinizden.sonuçlarda bir kaç aya kadar çıkıyor gidip hastaneden alıyorsunuz

Merhaba benimde 7 yaşına girecek bir oğlum var ondan önce bir kalp durması oldu genetiğe gönderdik bir sorun çıkmadı ama kan pıhtılaşmam var oğlumu iğne olmadan doğurdum ama rahim kısalığından peser takıldı sonra uzun bi aradan sonra kardeş istedik bir kendiliğinden düşüğüm oldu 2 ay kanaması sürdü 4 ay sonra tekrar hamile kaldım şuan yani kan pıhtılaşma iğnesi kortizon ve progesteron kullanıorum betahcg
artışlarım güzel ama endişeliyim kasıklarım 4 hamileliğimde de hep ağrıdı 37 yaşındayım benim için son denemeler artık umarım bu sefer herşey yolunda gider

Merhaba benimde 7 yaşına girecek bir oğlum var ondan önce bir kalp durması oldu genetiğe gönderdik bir sorun çıkmadı ama kan pıhtılaşmam var oğlumu iğne olmadan doğurdum ama rahim kısalığından peser takıldı sonra uzun bi aradan sonra kardeş istedik bir kendiliğinden düşüğüm oldu 2 ay kanaması sürdü 4 ay sonra tekrar hamile kaldım şuan yani kan pıhtılaşma iğnesi kortizon ve progesteron kullanıorum betahcg
artışlarım güzel ama endişeliyim kasıklarım 4 hamileliğimde de hep ağrıdı 37 yaşındayım benim için son denemeler artık umarım bu sefer herşey yolunda gider
Merhabalar sağlıkla ilerlesin inşallah gebeliğiniz🤲🏻 kortizonu ne için kullanıyorsunuz? Bi rahatsızlığını mı var yoksa doktor önlem amaçlımı verdi acaba?

Doktor verdi bağışıklık sistemi için sanırım yarın randevum var tekrar sorucam
Merhabalar sağlıkla ilerlesin inşallah gebeliğiniz🤲🏻 kortizonu ne için kullanıyorsunuz? Bi rahatsızlığını mı var yoksa doktor önlem amaçlımı verdi acaba?

Merhabalar öncelikle bu konuyu benim gibi olanlar için birbirimize destek olmak amacıyla açıyorum. Çünkü gerçekten artık ne yapacağımı bilmiyorum belki benim gibi yaşamış olanlar umut olur birbirlerine. 5 yaşında bir oğlum var. Rabbime şükürler olsun. Bir kardeşi olsun istedik evde çok sıkılıyor bizimle ve hep kardeşi olan çocukları görünce soruyor bizim evde de bebek olsun diyor. İşte bizde artık zamanı geldi diye düşündük. Ama oğlumda çok sağlıklı güzel bir gebelik geçirmeme rağmen ikini gebelik kendiliğinden düşük ve 2 zorunlu kürtajım oldu. Bebeğin kalp atışı durduğundan. Genetik ve kan pıhtılaşma testini yaptık. Pıhtılaşmada kan sulandırıcı kullanmama rağmen son hamileliğim yine kürtajla sonlandı maalesef. Doktorum bir sorun olmadığını hamile kalabildiğimi bir daha ki gebelikte günde iki kere iğne olmam gerektiğini söyledi. Kafam çok karıştı. 3 ay korun sonra coraspirinle tekrar başlayalım dedi. Rahim filmi ve hormon testlerini falan sordum hiç bir şey yapmayacak mıyız diye. Gerek olmadığını söyledi. Aramızda benim gibi yaşayanlar var mı. Artık ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum. Çok üzgün ve yorgunum. Bir daha hamilelik fikri beni çok ama çok korkutuyor. Rabbim bütün isteyenlere nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 😔
Bence üzülcek bir durumunuz yok kucağıniz boş kalmamiş hic olmayanlar ne yapsın boyle düşünün. Allahtan herşey korkmayın doktor ne derse uygulayın. Düşük olmasin diye progestan yaziliyor hic yazilmadimi size

Merhaba öncelikle kayıplarınız için üzgünüm ve sizi çok iyi anlıyorum. Bende ilk hamileliğimi çok şükür sorunsuz bir şekilde yaşadım ve kızımı sağlıkla kucağıma aldım. Ona bir kardeş istediğimiz zaman 35. Haftada ölü doğum, 2 düşük ve 1 kimyasal yaşadım. Şuan da 7+2 de hamileyim ama kalp atışını duyamadık gelişmemiş de dr son kez pazartesi baktıktan sonra hala kalp atmıyorsa artık kürtaja alacağını söyledi. Doktorların söylediği bütün tahlilleri yaptırdık ama anlamlı bir sonuç yok. Sadece pıhtılaşmaya yatkınlık çıktı o kadar. O kadar çok istiyorum ki kucağım sağlıklı bir bebekle dolsun, kızımın kardeşi olsun inşallah bana ve bu durumu yaşayan herkese sağlıkla nasip olsun🤲🏻

X