İkinci kez anne olamayanlar tekrarlayan düşükler

Merhabalar öncelikle bu konuyu benim gibi olanlar için birbirimize destek olmak amacıyla açıyorum. Çünkü gerçekten artık ne yapacağımı bilmiyorum belki benim gibi yaşamış olanlar umut olur birbirlerine. 5 yaşında bir oğlum var. Rabbime şükürler olsun. Bir kardeşi olsun istedik evde çok sıkılıyor bizimle ve hep kardeşi olan çocukları görünce soruyor bizim evde de bebek olsun diyor. İşte bizde artık zamanı geldi diye düşündük. Ama oğlumda çok sağlıklı güzel bir gebelik geçirmeme rağmen ikini gebelik kendiliğinden düşük ve 2 zorunlu kürtajım oldu. Bebeğin kalp atışı durduğundan. Genetik ve kan pıhtılaşma testini yaptık. Pıhtılaşmada kan sulandırıcı kullanmama rağmen son hamileliğim yine kürtajla sonlandı maalesef. Doktorum bir sorun olmadığını hamile kalabildiğimi bir daha ki gebelikte günde iki kere iğne olmam gerektiğini söyledi. Kafam çok karıştı. 3 ay korun sonra coraspirinle tekrar başlayalım dedi. Rahim filmi ve hormon testlerini falan sordum hiç bir şey yapmayacak mıyız diye. Gerek olmadığını söyledi. Aramızda benim gibi yaşayanlar var mı. Artık ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum. Çok üzgün ve yorgunum. Bir daha hamilelik fikri beni çok ama çok korkutuyor. Rabbim bütün isteyenlere nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 😔
Çok geçmiş olsun.. benim de 3 yaşında normal yolla ve doğumla gelen bir kızım var gebelikte hayati hiçbir sıkıntı yaşamamıştım ona kardeş olsun çok istedik, son bir yılda kalp atışınin 6. Haftada durması ile zorunlu kurtaj yoluyla gebelik kayıplarını oldu ikinci kayiptan sonra eşimle benim kandan periferik kan analizi yani tasiyici genetik hastalık var mı diye bakıldı Bilkent şehir Hastanesi'nde sonuçlar temiz çıktı protein c - s değerleri diyabet tiroid gibi sorunlar var mı diye kandan bakıldı sadece antitrombin 3 aktivitesi düşük çıktı bununla birlikte trombofili paneli testi varmış deetekler mı diye pıhtılaşma degerlerime bakıldı kandan önemli olan faktör 2 ve faktör 5 normal çıktı geriye kalanlarda homozigot heterozigot değerler vardı ama onlar için önemsiz dedi tıbbi genetik doktorum senin pıhtılaşma bozuklugun yok dedi, ben kızıma kardeş düşünmeden önce aşırı adet kanaması sikayeti nedeniyle polip ameliyatı olmuştum ameliyatı yapan doktora hsg ilaçlı rahim filmi gerekli mi diye sordugumda tekrarlayan kayıpların nedenini rahim anomalisine bağlamadi büyük ihtimalle bebeğin genetiginde sorun vardır dedj, ameliyat esnasında herhangi perde yapışıklık görmedim iyice temizlemistim dedi bu arada rahim anomalisi ultrasonografide detaylı görünmüyor en iyi hsg veya histeroskopi ile anlaşılıyor ve tedavi ediliyor, 3. Kayipta düşük materyali genetiğe gonderildi sonucunu bekliyorum eğer genetiginde sıkıntı görülmezse rahim anomalisinden çok şüpheleniyorum çünkü gebeliklerde kısa süre önce rahime yapılan müdahale yani polip ameliyatım hafif ya da ileri derecede yapışıklık oluşturmuş olabilir bu süreç zaten ameliyattan sonra yasaniyormus bu anomali de bebeğin gelismesini engelliyormuş ileri derece ise gebe kalamamaya yol aciyormus, özellikle belirtmek isterim ki materyalin sadece patolojiye gönderilmesinden birşey anlaşılmıyor genetigine bakılmıyor sadece şekilsel ( kist mi embriyo mu falan) bakiliyor özellikle genetiğe gonderilmesini emin değilim ama ikinci veya üçüncü kayipta şehir hastanelerinde ücretsiz talep edebiliyorsun, rahim filmine gerek yok diyen doktorunuza itibar etmeyin defalarca tüp bebek ile düşük yaşayan bir kadının en son rahim filmi çektirip yapışıklik nedeniyle sağlıklı gebeliği olmadığını yapisikligin tedavi edilip sağlıklı doğum yaşadığına ilişkin bir doktorun videosuna denk gelmiştim, ki kürtaj da bir rahim ameliyatıdir ve yapışıklıga neden olur farklı yerlerde rahim filmi cektirmenizi öneririm bunun dışında yaş ilerledikce sperm ve yumurta kalitesi düşüyor ozellikle bir yerde denk gelmiştim hayatımızda üç dönemde vücudumuz ani yaslanma yaşıyormuş ilki 34 yaş bir yıl yaşlanmak yerine 3 yıl yaşlanma oluyormuş, işte bu faktörler için de esinizle beraber koenzim q10, B12, folikasit, omega3, d vitamini demir, çinko, mangnezyum, bakır selenyum vb takviye edicileri endokronoliji ya da üroloji kadin doğum doktorlarinin tavsiyesine ve tahlil sonuçlarına göre alabilirsiniz, hayıt tohumu macunları ve gienseng macunu gibi şifalı bitkilerin karışımlarının ben sperm ve yumurta kalitesini arttırdığını duymustum, şuanda yumurtada DNA hasar testi ölçen bir teknoloji var mı bilmiyorum ama sperm DNA hasar testi kesin var bizim izleyecegimiz yollardan biri de hasar oranını belli yuzdenin ustunde olup olmadığına bakacağız bunu da yaptırabilirsiniz, Rahim içinde bebeği olumsuz etkileyen katil hucreler olabiliyormus CD 56 testi ve tedavisi varmis, eğer bağışıklık sistemine bağlı tekrarlayan kayıp varsa lenfosit aşısı tekniği varmış diyabet tiroid sorunlari gibi faktörler benim duyduğum nedenler arasında ama %50 bir oran var ki tekrarlayan kayıplarin nedeni bulunamiyormus bu da bana şunu anlatıyor: ya yapay zeka doneminde olmamıza ragmen tıp biliminin henüz o seviyeye erisemedigi bir döneme denk geldik malesef ya da biz istesek de Allah'ın takdirinin olmadığı dönemde dusundugumuz için yaşıyoruz ya sabırla onun takdirini beklemek ya pes edip kabullenmek gerek, kusura bakmayın çok uzun oldu inanın özellikle ikinci kez anne olamayan başlığını görünce kendimi buldum yazınızda içimde ne varsa dökmek istedim, bizim gibi durumda olanlar yaşadığı süreci paylaşırsa memnun olurum ben de 6 ay dinlenme sürecine başladım bu süreçte nedenini araştırmakta olacağım ve burada gelişme olursa paylaşırım bekleyen herkesin duası kabul olsun 🙏

Bu arada tıbbi genetik bolumunde eşiyle kan verip tasiyicj genetik hastalığı olup olmadığı konusunda sonuç bekleyenler ya da sonucu temiz çıkanlar için özellikle söylemek isterim ki her nekadar taşıyıcı genetik hastalık olmasa da yumurta ve sperm hastalıklı gen tasimasa da döllenme esnasında döllenmeyi sağlayan yumurta hücresinin yaş ilerledikçe bazı özelliklerini kaybettiği için o mucize üreme olayında oluşan embriyonun zigot halindeki kromozomlarin yanlış eşleşmesi fazla eksik hatalı vs sebepten de bebeğin yaşamla bağdaşmayacak anomalili şekilde oluşmasından kaynaklı genetiği bozuk olmasına bağlı tekrarlayan gebelik kaybı, kalbin durması ya da vücudun düşürmeye karar vermesi yasanabiliyor materyalin genetik incelenmesi sonrası bu genelde belli oluyormuş işte bunun tedavisi de genetik taramali tüp bebek tedavisi ama daha garantiye almak için öncesinde gebeliğe sağlıklı hazırlanma süreci vitamin mineral hormon şifalı bitkilerin düzenli kullanımı ile belki de yine doğal yolla sağlıklı gebelik mümkün olabilirmiş bu nedenle de tekrarlayan kayıplardan sonra özellikle psikolojik olarak da hazır hissetmek icin uygun ara verme korunma süreci bence önemli..

Bu arada tıbbi genetik bolumunde eşiyle kan verip tasiyicj genetik hastalığı olup olmadığı konusunda sonuç bekleyenler ya da sonucu temiz çıkanlar için özellikle söylemek isterim ki her nekadar taşıyıcı genetik hastalık olmasa da yumurta ve sperm hastalıklı gen tasimasa da döllenme esnasında döllenmeyi sağlayan yumurta hücresinin yaş ilerledikçe bazı özelliklerini kaybettiği için o mucize üreme olayında oluşan embriyonun zigot halindeki kromozomlarin yanlış eşleşmesi fazla eksik hatalı vs sebepten de bebeğin yaşamla bağdaşmayacak anomalili şekilde oluşmasından kaynaklı genetiği bozuk olmasına bağlı tekrarlayan gebelik kaybı, kalbin durması ya da vücudun düşürmeye karar vermesi yasanabiliyor materyalin genetik incelenmesi sonrası bu genelde belli oluyormuş işte bunun tedavisi de genetik taramali tüp bebek tedavisi ama daha garantiye almak için öncesinde gebeliğe sağlıklı hazırlanma süreci vitamin mineral hormon şifalı bitkilerin düzenli kullanımı ile belki de yine doğal yolla sağlıklı gebelik mümkün olabilirmiş bu nedenle de tekrarlayan kayıplardan sonra özellikle psikolojik olarak da hazır hissetmek icin uygun ara verme korunma süreci bence önemli..
Ahhh canım ne kadar güzel anlatmışsın. Öncelikle çok teşekkür ederim. Çok geçmiş olsun yazdıklarının hepsi çok önemli bilgiler Allah razı olsun. Rahim filmini ısrarla istedim ama yapmadılar başka bir özel hastanede tekrar baktıracağım ama şuan söylediğin gibi o kadar yıprandım ki psikolojik açıdan yeni bir gebeliği kaldıracak durumda değilim. Ama aklımda iyi bir doç. Doktora gitme fikri var. Tabi biraz zamandan sonra. 6 haftam henüz dolmadı kürtajdan sonra 6 haftadan sonra hormon testlerine bakıyorlar onları yaptıracağım tekrar eşimle beraber genetik temiz çıktı ama dediğin gibi temiz çıkmasınında maalesef bir önemi yok hücre bölünürken sorun çıkıp kromozom anomalisi olabiliyormuş genetik doktorum söyledi. Bakalım tüm testler temiz çıkarsa yine düşük olursa pgt tüp bebek önerdi genetik doktoru biraz toparlandım çok şükür ama çok yıpratıcı bir süreç rabbim kimsenin başına vermesin en çokta evde kardeş bekleyen oğluma üzülüyorum içim yanıyor bazen kürtajdan sonra rüyamda sürekli bebek görmeye başladım yalnız kaldığımda aklıma her geldiğinde ağlıyorum isyan etmiyorum ama gerçekten psikolojik olarak bittim artık. Uzun bir süre ara vermek toparlanmak en iyisi sonra iyi bir doktor bulup tekrar deneyeceğim inşallah rabbim hepimize tekrar nasip eder. 🤲😢

Çok çok geçmiş olsun size gerçekten çok üzücü ve yıpratıcı oluyor siz şuan bisey kullanıyo musunuz peki daha iyi olabilmek için takviye aliyo musunuz dün kontrolüm vardı ve pataloji sonucumu gösterdim temiz dedi doktor sadece hiç ultrasonda bile bakmadı ilgilenmedi maalesef başka doktora gitsem mi diye düşünüyorum

Ahhh canım ne kadar güzel anlatmışsın. Öncelikle çok teşekkür ederim. Çok geçmiş olsun yazdıklarının hepsi çok önemli bilgiler Allah razı olsun. Rahim filmini ısrarla istedim ama yapmadılar başka bir özel hastanede tekrar baktıracağım ama şuan söylediğin gibi o kadar yıprandım ki psikolojik açıdan yeni bir gebeliği kaldıracak durumda değilim. Ama aklımda iyi bir doç. Doktora gitme fikri var. Tabi biraz zamandan sonra. 6 haftam henüz dolmadı kürtajdan sonra 6 haftadan sonra hormon testlerine bakıyorlar onları yaptıracağım tekrar eşimle beraber genetik temiz çıktı ama dediğin gibi temiz çıkmasınında maalesef bir önemi yok hücre bölünürken sorun çıkıp kromozom anomalisi olabiliyormuş genetik doktorum söyledi. Bakalım tüm testler temiz çıkarsa yine düşük olursa pgt tüp bebek önerdi genetik doktoru biraz toparlandım çok şükür ama çok yıpratıcı bir süreç rabbim kimsenin başına vermesin en çokta evde kardeş bekleyen oğluma üzülüyorum içim yanıyor bazen kürtajdan sonra rüyamda sürekli bebek görmeye başladım yalnız kaldığımda aklıma her geldiğinde ağlıyorum isyan etmiyorum ama gerçekten psikolojik olarak bittim artık. Uzun bir süre ara vermek toparlanmak en iyisi sonra iyi bir doktor bulup tekrar deneyeceğim inşallah rabbim hepimize tekrar nasip eder. 🤲😢
Geçmiş olsun sizin de bir kayıp mi oldu inşallah başka olmaz bende rest yaptırmak istiyorum özelde çok pahalı diyorlar nasıl bir yol izlediniz paylaşır mısınız

Geçmiş olsun sizin de bir kayıp mi oldu inşallah başka olmaz bende rest yaptırmak istiyorum özelde çok pahalı diyorlar nasıl bir yol izlediniz paylaşır mısınız
Benim bir oğlum var çok şükür. Hiç bir problem yaşamadan sağlıklı bir gebelik geçirdim rabbim herkese nasip etsin ama sonrasında 3 kaybım var 1 düşük 2 kürtaj som gebeliğimde kam sulandırıcı kullanmama rağmen düşük oldu. Ama ilk kez kalp atışı duyduk. Sonra yavaşladı ve yine sonlandı maalesef. Ben bir doktor buldum yani henüz gitmedim biraz kendimi toparladılar sonra gideceğim ama size de fikir olsun volkan turan var prof. Doktor ona gitmeyi düşünüyorum. Genetik testi eşimle yaptırdık ama temiz çıkmasına rağmen son gebelik yine düşük oldu. Maalesef devlette fazla ilgilenmiyorlar sağlıklı bir çocuk var diye. Özeldeki son gebeliğimde gittiğim doktorumda ne hormonlarda ne de rahimde sıkıntı gördü. Kürtajımı da o yapmıştı. Nisanda tekrar gebelik planlayalım bu sefer günde iki kan sulandırıcı iğne yazıcam dedi ama inanın güvenemedim. Her şeye tam olarak baktırıp öyle denemek istiyorum. Bir daha aynı şeyi yaşamak istemiyorum artık. Son çare o doktora gidip onun da görüşünü alacağım. Ama şuan biraz toparlanmak istiyorum rabbim hepimizi şifa versin inşallah 🤲

Seni çok iyi anlıyorum evet iyi bir doktor bulmak çok önemli Ankara'da yaşıyorum daha bu konuda çok bilgili olduğunu dusundugum doktora denk gelmedim hepsi zaten sagliksizdi ki kalbi durmuş üzülme yine denersin diyen doktorlar belki olay rahimde hormonlarda belki bebekte değil zaten bir sağlıklı çocuk var direk eşle beraber genetik bakalım dediler diye bunun sonucunu beklemek bile birkaç ay vakit kaybettirdi başka nedenleri arastiramadik örneğin rahim filmi cektiremedim hiç ben de 40. Günü bekliyorum araştırma serüvenine tekrar baslamak için kürtajı olalı 24 gün oldu.. Amin inşallah güzel gelişmeleri burada paylaşırız 🙏

Çok çok geçmiş olsun size gerçekten çok üzücü ve yıpratıcı oluyor siz şuan bisey kullanıyo musunuz peki daha iyi olabilmek için takviye aliyo musunuz dün kontrolüm vardı ve pataloji sonucumu gösterdim temiz dedi doktor sadece hiç ultrasonda bile bakmadı ilgilenmedi maalesef başka doktora gitsem mi diye düşünüyorum
Teşekkür ederim 🙏 patoloji sonucu derken düşük materyalininkinden mi bahsediyorsunuz ? Kaçıncı haftada kacinci kayipti tasiyici genetik hastalık ve pihtilasma genetiklerine bakıldı mi ? o patoloji sonucu hiçbir fikir vermiyor şekilsel bakılıyor kromozomal bakılmıyor şehir hastaneleri ikinci ya da üçüncü tekrarlayan kayıptan sonra genetiğe gitsin diye yazı imzaliyorsunuz operasyondan önce genetik bakılıyor sanırım 6 hafta sürüyor sonucunu öğrenmek emin değilim e nabizda tahlilden kontrol ediyorum sonuç çıktı mı çıkınca tıbbi genetiğe gidip hocaya yorumlatiyorsunuz, ben kürtaj olalı daha bir ay geçmedi antibiyotik ve demir ilacı yazildi, onun dışında ben araştırdığım kadarıyla ben 35 yasindayim vücudun 30 yaşından sonra az üretmeye başladığı koenzim q10 ( yumurta hücresinin kalitesini arttırıyormus bunun disinda bir çok yararı var araştırınca çıkıyor), B12 ocean fıs fıs, multivitamin, hayıt otu macunu, d vitamini, OMEGA 3 düzenli kullanmaya başladım bunlar yumurta kalitesi için önemli bence ve özellikle depresyona da iyi geldiğini stresi azalttığını düşünüyorum, aldığımız besinlerin kalitesi gunumuzde düştü zaten .. bu takviyeleri kürtajdan sonra düzenli kullanmaya başladım kan değerlerine bakıp doktora danışarak siz de başlayabilirsiniz, ben zaten çok kaliteli beslendiğini dusunmedigim için bunlar zaten ilaç değil takviye edici doktor tavsiyesi olmadan başladım ..

Merhabalar.Yaşadığınız durumun aynısını bende yaşadım 5 yaşında oğlum var sağlıklı ona hamileyken hiç bir sıkıntı olmadı ama 2. Çocuk istemiştik 3 kürtaj 1 düşük yaşadım em sonuncuna 2 ay oldu genetiğe gitti kromozom anomalisi çıktı küçük şehirde ilçe de oturuyorum ne yapacağımı bilmiyorum doktorlar ilk çocuğun sağlıklı bir şey yoktur gibi diyorlar bir hafta önce bulunduğum ilde Araştırma hastanesi var oraya gittim anlattım hiç ilgilenmedi eşim ve benim için genetik testi yapılması gerek dedim sadece benden aldılar kan ,pıhtılaşma için de 2.düşüğümde yaptırmıştım pek bi sorun gözükmüyor dediler ama bundan sonra ki hamileliğim de kan sulandırıcı da kullanmama rağmen 8.hafta olunca kalpleri durdu neden olur napmalıyım bilmiyorum çok yoruldum yıprandım 3 kürtaj olduğum için de korkuyorum yapışıklık gibi bi sorun olur mu diye.gene de çok şükür bir oğlum var ama kardeşi olsun çok istiyorum o da benim niye kardeşim yok herkesin var dua ediyorum kardeşim olsun deyince içim daha da kötü oluyo 😞

Merhabalar.Yaşadığınız durumun aynısını bende yaşadım 5 yaşında oğlum var sağlıklı ona hamileyken hiç bir sıkıntı olmadı ama 2. Çocuk istemiştik 3 kürtaj 1 düşük yaşadım em sonuncuna 2 ay oldu genetiğe gitti kromozom anomalisi çıktı küçük şehirde ilçe de oturuyorum ne yapacağımı bilmiyorum doktorlar ilk çocuğun sağlıklı bir şey yoktur gibi diyorlar bir hafta önce bulunduğum ilde Araştırma hastanesi var oraya gittim anlattım hiç ilgilenmedi eşim ve benim için genetik testi yapılması gerek dedim sadece benden aldılar kan ,pıhtılaşma için de 2.düşüğümde yaptırmıştım pek bi sorun gözükmüyor dediler ama bundan sonra ki hamileliğim de kan sulandırıcı da kullanmama rağmen 8.hafta olunca kalpleri durdu neden olur napmalıyım bilmiyorum çok yoruldum yıprandım 3 kürtaj olduğum için de korkuyorum yapışıklık gibi bi sorun olur mu diye.gene de çok şükür bir oğlum var ama kardeşi olsun çok istiyorum o da benim niye kardeşim yok herkesin var dua ediyorum kardeşim olsun deyince içim daha da kötü oluyo 😞
Çok geçmiş olsun, tahmin edebiliyorum senin için ne kadar zor oldugunu.. senin sorununun pıhtılaşma olduğunu sanmıyorum bebekte anomali çıktıysa eşinin spermde DNA hasar testi ve eşinizle beraber periferik kan analizi yani genetik tasiyicilik var mı diye mutlaka baktırın sonuçlarına göre pgt yani genetik taramali tup bebek tedavisi onerebilirler, ya da DNA da hasar yüzdesi fazlaysa önce onu tedavi edici ilaçlar var eşiniz de siz de yumurta sperm kalitesini arttırıp sonraki gebelikte anomalisi olmayan bebek yakalayabilir siniz diğer yandan ilaçlı rahim filmi ile hafif bile olsa bebeğin gelisimini engelleyen yapışıklık var mi bence baktırın bu arada yaşınız kaçtı, hangi sehirdesiniz ? Spermde DNA hasarına özel laboratuvarlarda bakılıyor ancak periferik kan analizi yani eşle beraber taşıyıcı genetik hastalığa şehir hastaneleri önce kadın doğum bölümüne oykunuzu anlatıp sonra doktorun tıbbi genetige yonlendirmesi ile kan vererek baktirabilirsiniz .. her gebelik kaybın sebebi bebekteki kromozom anomalisi ise bunun en önemli tedavisi önce yumurta ve sperm kalitesini arttirici beslenmek (belki tek basina normal yolla da sağlıklı gebeliğe neden olur) daha sonra pgt embriyodan genetigi sağlıklı olanı secerek gerçekleştirilen tüp bebek yontemi.. yaş ilerledikce malesef genetiği sağlam bebekle hamile kalmak zorlaşıyor sağlam olanın denk gelmesi düşük olasılık oluyor.. ben de düşük metaryalin genetik sonucu bekliyorum acaba siz kaç gün sonra öğrendiniz ?

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun Çorum’da oturuyorum özel hastanede de genetiği gitti yaklaşık bir ay sürdü sonucu yaşım 31 bu arada

Ben sizinle aynı durumdayım ve henüz hiç çocuğum yok. Çok ama çok zor bir durum

Herkese merhaba
Şuan bende 3. Düşüğümü yaşıyorum Malesef
Dün doktora gittiğimde kese bozulmuş küçük bir parça kalmış kendiliğinden düşer dedi.
İlk gebeliğimde 9. Haftada kalbi durdu çocuğumun
İkinci gebeliğimde ecopirin verdiler iğne kalp atışını duyduktan sonra dediler ama kese oluştu yolk saç oluştu bebek oluşmadı
Son gebeliğimde hamile olduğunu öğrendiğin andan itibaren oksopar 6 mg kullanman gerekiyor dedi doktorum
Kullandım sonuç yine aynı .
İğne için rapor çıkarmaya gittiğimde kilon 60 bu iğne oranı sizin bünyenize fazla demişlerdi
Ama doktorumun bir bildiği var deyip kullandım Malesef :KK43:
Psikolojik olarak çok kötüyüm hayatımda kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim
Ne yapmam gerekiyor kime gitmem gerekiyor bilmiyorum
Çok çaresizim

Herkese merhaba benzer durumu bende yaşadım.ilk gebeliğim sağlıklı 6 yaşında oğlum var hiçbir sorun yaşamadan geldi dünyaya çok şükür🙏 sonrasında 4 tane kaybım var maalesef benimde yarın kürtaj olucam hepsinin kalbi durdu oksapar iğne aspirin kullanmama rağmen kaybettim.İstabulda gitmediğim profesör kalmadı sebep aradım çünkü kimse açıklama yapamıyor bende genetik test ve diğer tüm testleri yaptırdım genetik testinde heterazigot çıktı.normalde bu gen için ilaç dahi kullanılmaz ama maalesef bende 4 tane kayıp var.yaşayan bilir ki acısı çok büyük ama her anne adayı gibi bende elimden gelenin fazlasını yaptım ama olmuyor.Sizden farklı olarak bugün gittiğim yarın kürtajımı yapacak doktorda günde iki tane oksapar kullanmalıydın ben böyle çok kurtardım dedi.ne kadar etkiler bilmiyorum.Bende dün sabah bir panikle gittim kalp atışı 80 lere düşmüştü iki saat sonra içim içimi yedi tekrar gittiğimde maalesef kalbi durmuştu kafayı yememek elde değil Allah hepimizin yardımcısı olsun.sizden ricam çözüm bulan olursa buradan yazsın

Son düzenleme:
bu arada manevi yöndende destekledim kendimi böyle şeylerde çok okudum burada zaten bu son gebeliğimde aklınıza gelen tüm önlemleri almama rağmen bebeğin kalbi durdu artık benim yapabileceğim birşey kalmadı çaresizliğimi kabullenemekten başka

Ben ilk çocuğunu 32imde doğurdum. İkinci hamileliğimi 36da yaşadım. Çok sorunsuz bir hamilelik yaşıyordum ki fetal dna sonucum 45 kromozom geldi, peşi sıra da düşük yaptım. Sonra tekrar hamile kaldım. Onu da 11 haftalıkken kaybettim. Sonrasında onun da 47 kromozomu olduğunu öğrendik. Sonra 38 yaşımda ikinci çocugumu doğrabildim.

Eşimin de benim de herhangi bir sağlık sıkıntımız olmamasına rağmen iki kez, peş peşe sağlıksız embriyolar ürettik. Tamamen şanssızlık.

Umarım sizler de sağlıkla kucaklarınıza alırsınız bebeklerinizi.

Herkese merhaba benzer durumu bende yaşadım.ilk gebeliğim sağlıklı 6 yaşında oğlum var hiçbir sorun yaşamadan geldi dünyaya çok şükür🙏 sonrasında 4 tane kaybım var maalesef benimde yarın kürtaj olucam hepsinin kalbi durdu oksapar iğne aspirin kullanmama rağmen kaybettim.İstabulda gitmediğim profesör kalmadı sebep aradım çünkü kimse açıklama yapamıyor bende genetik test ve diğer tüm testleri yaptırdım genetik testinde heterazigot çıktı.normalde bu gen için ilaç dahi kullanılmaz ama maalesef bende 4 tane kayıp var.yaşayan bilir ki acısı çok büyük ama her anne adayı gibi bende elimden gelenin fazlasını yaptım ama olmuyor.Sizden farklı olarak bugün gittiğim yarın kürtajımı yapacak doktorda günde iki tane oksapar kullanmalıydın ben böyle çok kurtardım dedi.ne kadar etkiler bilmiyorum.Bende dün sabah bir panikle gittim kalp atışı 80 lere düşmüştü iki saat sonra içim içimi yedi tekrar gittiğimde maalesef kalbi durmuştu kafayı yememek elde değil Allah hepimizin yardımcısı olsun.sizden ricam çözüm bulan olursa buradan yazsın
Bu ülkede özel muayenehaneleri olan kadın dogumcu doktorları bilmem ama bence özel devlet hastaneleri farketmez çoğu kadın doğum doktorlari tekrarlayan gebelik kayiplari alaninda bence kendilerini yeterince gelistirememisler .. Çok yeni acınız zaman ilacınız olacak, şuan çaresizlik gibi gelebilir ama kabullenmeyin belki birgün nedenini bulacaksınız sosyal medyada takip ettiğim Ankara'da olan dr.bugra A. Buyrukcu gebe kalamayan 51 yaşında kadinin 6 aylık rahim ve yumurtasina yönelik tedavi ile gebelik elde etmesini sağlamış tüp bebek basarisizliklarinda kalitesiz embriyonun tedavisine yönelik yöntemleri var mesela akupuntur detoks diyet programı ilaç tedavileri gibi. Bu arada düşük materyalinin hiç genetiğe gitti mi sonucunda ne çıktı ? sonucu yumurta ve spermin kalitesi konusunda ipucu verebilir kalitesini arttırmak mumkun diye araştırmıştım.. İlaçlı rahim filmi cekildiniz mi perde yapışıklık polip miyom vb bir şey çıktı mı ? Bir de spermde DNA hasar oranına bakıldı mi bunlar sağlıklı gebeliginizden sonra kötüye giden gelişmeler olabilir bir de kadında bagisiklikla ilgili sorunlar olabiliyormuş hematoloji ya da endokronoliye degerlerinizi baktırın yorumlatabilirsiniz..

Ben ilk çocuğunu 32imde doğurdum. İkinci hamileliğimi 36da yaşadım. Çok sorunsuz bir hamilelik yaşıyordum ki fetal dna sonucum 45 kromozom geldi, peşi sıra da düşük yaptım. Sonra tekrar hamile kaldım. Onu da 11 haftalıkken kaybettim. Sonrasında onun da 47 kromozomu olduğunu öğrendik. Sonra 38 yaşımda ikinci çocugumu doğrabildim.

Eşimin de benim de herhangi bir sağlık sıkıntımız olmamasına rağmen iki kez, peş peşe sağlıksız embriyolar ürettik. Tamamen şanssızlık.

Umarım sizler de sağlıkla kucaklarınıza alırsınız bebeklerinizi.
İkinci sağlıklı gebeliginizden önce ve tekrarlayan kayiplarinizdan sonra denediginiz bitkisel kür, vitamin mineral takviyesi spor varsa sigara bırakma vb değişiklikler oldu mu ? Ya da psikolojik olarak kendinizde değişim vs ? Eğer tamamen şanssızlık ise demekki bazen zamani gelmeden dilekler gerçekleşmiyor adınıza çok sevindim burada bizlere de bir umut oldu 🙏

X