İKİNCİ KEZ LEEP

caglabademlierik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2023
14
3
22
Herkese merhaba

Yaklaşık 2 ay önce biyopsi oldum saat 6 yönünde cin2 hgsil olduğu için doktorlar leep operasyonu yapmayı uygun gördü ve akabinde geçen ay leep oldum.Fakat sonucumu az önce almaya gittiğimde cerrahi sınırlar pozitif geldiği için ikinci kez leep operasyonu önerdiler.Henüz 22 yaşındayım anne olmak istiyorum ve ikinci kez olmaktan çok korkuyorum.İzmir’de özelde doktor araştırıyorum çünkü devlette en azından kendi şehrimde bunun takibini sabit yapabilen doktor neredeyse hiç yok.Özelde ise Neslihan Gürbüz ve bir beyefendi vardı onu duydum.Doktor önerilerinize açığım.

İkinci kez leep olan var mı aranızda?
Sonrasında hamile kalan yada gebelik esnasında problem yaşayan? Kendimi sanki kanseri bekleyen çaresiz bir insanmış gibi hissediyorum 😔 negatife döndüğünü görür müyüm bilmiyorum umudumu kesmek hiç istemiyorum..

Öncelikle şunu bil ki kanser değilsin, kontrollerini aksatmadığın sürece kanser olmayacaksın. Ben 2 kez leep oldum ama durumumuz biraz farklı. 1. Leep im 2012 de , 2. Si daha yeni oldu. Cin 1 dim ben ikisinde de. Ve leep olduktan sonra çok hamile olan kişi gördüm hiiiiçççç kafayı takma buna. Önce tedavini ol

Merhaba canım öncelikle sakin ol kanser değilsin takiptesin ve ilerlemeden bunun takibinde olman iyi birşey. Bende test verdim sonucunu bekliyorum seni anlayabiliyorum ama iyi düşünmen gerek. Yaşın genc, burda cok okudum defalarca leep olanları eninde sonunda atlatıyolar. İyi düşün lütfen. Bu süreçte belirtin var mıydı paylaşabilir misin? Ben mesela senin yaslarındayken bilmiyordum hpv vs. Senin bunun farkında olup tedavilerini yaptırman bile süper bisey.

Öncelikle şunu bil ki kanser değilsin, kontrollerini aksatmadığın sürece kanser olmayacaksın. Ben 2 kez leep oldum ama durumumuz biraz farklı. 1. Leep im 2012 de , 2. Si daha yeni oldu. Cin 1 dim ben ikisinde de. Ve leep olduktan sonra çok hamile olan kişi gördüm hiiiiçççç kafayı takma buna. Önce tedavini ol
Çok teşekkür ederim ve geçmiş olsun öncelikle 💕 araştırmalarıma göre Leep sonrası rahim ve vajina kendini yenilediği için ilk leepten birkaç ay sonra negatife dönenler yada gerileyenler oluyormuş.Acaba ikinci leepi bekletsem mi diyorum ama sonra cin 3 olur mu korkusu sarıyor ne kadar sınırda bilmiyorum çünkü

Merhaba canım öncelikle sakin ol kanser değilsin takiptesin ve ilerlemeden bunun takibinde olman iyi birşey. Bende test verdim sonucunu bekliyorum seni anlayabiliyorum ama iyi düşünmen gerek. Yaşın genc, burda cok okudum defalarca leep olanları eninde sonunda atlatıyolar. İyi düşün lütfen. Bu süreçte belirtin var mıydı paylaşabilir misin? Ben mesela senin yaslarındayken bilmiyordum hpv vs. Senin bunun farkında olup tedavilerini yaptırman bile süper bisey.
Benim cildimde döküntüler,vücudumda ateş oldu sonrasında kendime ağda yaparken vajina girişinde içeride bir şeyler gördüm sonrasında tanıdığımız bir jinekologa bu durumu söyledim o da hpv olabilir demişti ilk smearım temiz iken birkaç ay sonra doktorun önerisiyle yaptırdığım ascus gelmişti mesela.ben kendimi çok incelerim galiba ondan oldu bu

Çok teşekkür ederim ve geçmiş olsun öncelikle 💕 araştırmalarıma göre Leep sonrası rahim ve vajina kendini yenilediği için ilk leepten birkaç ay sonra negatife dönenler yada gerileyenler oluyormuş.Acaba ikinci leepi bekletsem mi diyorum ama sonra cin 3 olur mu korkusu sarıyor ne kadar sınırda bilmiyorum çünkü
Beklemeni tavsiye etmiyorum ama yine de sen bilirsin

Benim cildimde döküntüler,vücudumda ateş oldu sonrasında kendime ağda yaparken vajina girişinde içeride bir şeyler gördüm sonrasında tanıdığımız bir jinekologa bu durumu söyledim o da hpv olabilir demişti ilk smearım temiz iken birkaç ay sonra doktorun önerisiyle yaptırdığım ascus gelmişti mesela.ben kendimi çok incelerim galiba ondan oldu bu
İyi ki kendini incelemişsin canım bak ne iyi oldu, erken teşhis🙏

İkinci leeple ilgili bilgim yok, konunuz görünsün diye yazıyorum. Ben bir kere leep oldum 6 ay sonra da hamile kaldım. İkinci leep benim de korktuğum bir şey, şu an test sonuçlarımı bekliyorum. Sınırlarım temizdi en son ama şu an durum ne bilmiyorum. Korkularınızı çok iyi anlıyorum, umarım bu süreci en kısa sürede atlatırsınız 🙏🏻

İkinci leeple ilgili bilgim yok, konunuz görünsün diye yazıyorum. Ben bir kere leep oldum 6 ay sonra da hamile kaldım. İkinci leep benim de korktuğum bir şey, şu an test sonuçlarımı bekliyorum. Sınırlarım temizdi en son ama şu an durum ne bilmiyorum. Korkularınızı çok iyi anlıyorum, umarım bu süreci en kısa sürede atlatırsınız 🙏🏻
Çok teşekkür ederim ama ben anne olmak istediğim için yaş+sağlık+bekarlık vs göz önünde bulundurulunca operasyonu yapan hekim sınırlar içerisinde aldığı için maalesef sınırlar hala pozitif..sağlıkla kucağınıza alın inşallahhhhh❤️❤️❤️

Canım, dün Süleyman Hoca yeni bir yayın yaptı, 2. Leep konizasyon için beklemenin daha iyi olacağını, ilk konizasyon sonrası bünyenin savaşarak yenebileceğini acele edilmemesini açıklıyor, tabi yine de sen bilirsin.

Merhaba leep öncesi yapılan rutin kontrollerde kan tahlili vs için adetli dönemde olmamak mı gerekiyor? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? 🍀

Canım, dün Süleyman Hoca yeni bir yayın yaptı, 2. Leep konizasyon için beklemenin daha iyi olacağını, ilk konizasyon sonrası bünyenin savaşarak yenebileceğini acele edilmemesini açıklıyor, tabi yine de sen bilirsin.
Konuyu açtığımdan beri desteğiniz,fikriniz benim için çok kıymetli meltem hanım.Aklınıza gelip bilgilendirme yaptığınız için çooook teşekkür ederiiiimm🥰🥰🥰 ben de birkaç yerde okumuştum böyle Süleyman hoca da söylediyse kesinlikle beklenmeli süreç bundan sonrası için sağlıklı beslenip bağışıklığı desteklemekten geçiyor artık.İnşallah bir gün hpvyi yendik diye buralara yazacağıızzzz❤️❤️❤️🪬🪬🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Konuyu açtığımdan beri desteğiniz,fikriniz benim için çok kıymetli meltem hanım.Aklınıza gelip bilgilendirme yaptığınız için çooook teşekkür ederiiiimm🥰🥰🥰 ben de birkaç yerde okumuştum böyle Süleyman hoca da söylediyse kesinlikle beklenmeli süreç bundan sonrası için sağlıklı beslenip bağışıklığı desteklemekten geçiyor artık.İnşallah bir gün hpvyi yendik diye buralara yazacağıızzzz❤️❤️❤️🪬🪬🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Ne demek canım, bir nebze faydam dokunabiliyorsa ne mutlu bana❤🥰😘

Evet 2. konizasyondan sonra bünyede ki bağışıklık savunucu askerlerin devreye gireceğini ve savaşmaya başlayacaklarını, o sebeple bu süreç henüz yeni başlayacağından mutlaka ve mutlaka beklenilmesi gerekliliğinin altını çizerek paylaşıyor.
Hocanın 26.04 tarihli yayınını izlersen sende bu bilgiyi duymuş olacaksın zaten☺️

İnşallah o güzel haberi birbirimize vereceğiz canımm, ben buna yürekten inanıyorum🙏🍀

Süleyman hocaya saygı duyuyorum, ender doktorlardan ama sana naçizane tavsiyem; hpv tipin yüksek riskli ise beklememendir. Sonuçta cin 2 teşhisin var ve sınırlarda devam eden bir lezyon… karar senin. İyi araştırmanı tavsiye ediyorum.

Patoloji sonucunu bilmeden konuşmak yanlış aslında orda yazar nerde ve nasıl devam ettiği ama yaşın çok genç ben Süleyman hocanın hastasıyım ve hemşireyim önemli olan tip glandüler tutulum varmı nerde devam ediyor pozitiflik endoserviks mi yoksa ektoserviksmi vs vs normalde cın2 de yaş bu kadar gençken leep bile önerilmez ve sık takip yapılabilir bence jineonkolog bulup onunla takipde olman daha iyi olur korkmanı gerektiren hiçbir şey yok aşı ve düzenli takiple korunarak çok yakında negatife dönersin geçmiş olsun

X