İkiz annelerinden yardim istiyorum

Yürüteçte aldım ama fazla durmuyorlar yürüteçte Bir de erkek çocuklarına zararlı diyorlar içim rahat etmiyor yürütece koyunca huzursuz oluyorum bu yüzden

Bende ellerin oyuncak falan veriyorum oyalanıyorlar . Ama hiç yalnız bırakamıyorum hemen ağlıyorlar İlla yanlarında olacağım
Aynı kuzum
Ama benim bide oğlum var 3 yaşında
Çok başedemezsem oğluma çıngırak veriyorum bir-iki dk idare ediyor:)

Benim çift yumurta ikizi kızlarım 7 yaşında.Bende yalnız büyüttüm.6 ay civarında uyku düzenini oturttuk çok şükür.Her gün aynı saatte sallamadan beşiklerine yatırdım.Bir iki gün sonra sallanmamaya alıştılar.Birde gece uykuda üç dört saatte bir biberonla mama verdiğim için sabaha kadar uyanmıyorlardı.

Çok mecbur kalınca birini dizimde birini kuçağımda sallıyordum.Birde ev işi veya yemek yaparken ana kucağında sürekli yanıma alıyordum.Beni izlerlerken oyalanıyorlardı

Benim çift yumurta ikizi kızlarım 7 yaşında.Bende yalnız büyüttüm.6 ay civarında uyku düzenini oturttuk çok şükür.Her gün aynı saatte sallamadan beşiklerine yatırdım.Bir iki gün sonra sallanmamaya alıştılar.Birde gece uykuda üç dört saatte bir biberonla mama verdiğim için sabaha kadar uyanmıyorlardı.

Sallamadan uyuma alışırlarsa Benim de işim bayağı kolaylaşır doğrusu ama doğduğundan beri sallanıyorlar sallanmadan uyurlar mı acaba

Acaba gece uyanmaları da sallanmaya alıştıkları için mi sürekli uykuları bölünüyor. İlk başlarda rahatsız diye düşündüm ama hiç düzelmedi .

Benimkilerde sürekli sallanıyorlardı ama alıştılar ilk bir kaç gün biraz sıkıntı yaşadık alışana kadar.Birde gece sallanmak için uyandıklarında mama veriyordum karınları doyduğu için hemen uykuya geçiyorlardı

benimkiler 5 yaslarina giricek tek baktim zor oluyor ama gunler geciyor butun isini yemegini geceden yap gunduz sadece onlara bak oblar uyudumu da bir kahve ic uzan iste oyin halisi yurutecte 10 ar dk dursa bile senin icin avantaj havalar guzellesti koy bebek arabasina gezdir

ben alıştırmaya caktım ama Kaynanam ve annem sallamadan çocuk uyumaz dedi

neden uyumasın ki

hem siiznkiler meme de emmiyormuş

yattıkları yerden uyur onlar

öğretin uyumayı yavaş yavaş

yatın yanlarına hatta ortalarına sırtlarını sıvazlayın vs vs

bir süre uyumayı öğrenince de kendi yataklarında yatmayı da öğrenirler

neden uyumasın ki

hem siiznkiler meme de emmiyormuş

yattıkları yerden uyur onlar

öğretin uyumayı yavaş yavaş

yatın yanlarına hatta ortalarına sırtlarını sıvazlayın vs vs

bir süre uyumayı öğrenince de kendi yataklarında yatmayı da öğrenirler

benim ilk çocuklarım başka yok. Biraz tecrubesizim o da zorluyor
bir an önce tedbir almalısın ama.
yoksa cidden zorlanırsın.
bir kere o beşikleri bir sabitleyin.
sonra kendin uyutmak için denemelere bir başla.
ek gıda dönemini ihmal tmemen de önemli.
geceden pişir çorba ve pürelerini filan.
yoğurt mayala.
hepsini bir düzene sokmalı planlı olmalısın.
yürüteç evet tavsiye edilmiyor .
ilk oğlumda kullanmadım.
ama ikizlerde kısa süreli de olsa kullandım hediye gelmişti.
emekleme döneminde ise bulundukları odayı onlara göre düzenlemen gerekecek.
battaniye serip heryeri yastıkla donatmıştım:))
emzik alıyorlar mı peki?

bir an önce tedbir almalısın ama.
yoksa cidden zorlanırsın.
bir kere o beşikleri bir sabitleyin.
sonra kendin uyutmak için denemelere bir başla.
ek gıda dönemini ihmal tmemen de önemli.
geceden pişir çorba ve pürelerini filan.
yoğurt mayala.
hepsini bir düzene sokmalı planlı olmalısın.
yürüteç evet tavsiye edilmiyor .
ilk oğlumda kullanmadım.
ama ikizlerde kısa süreli de olsa kullandım hediye gelmişti.
emekleme döneminde ise bulundukları odayı onlara göre düzenlemen gerekecek.
battaniye serip heryeri yastıkla donatmıştım:))
emzik alıyorlar mı peki?

Benim İkizlerim çift yumurta ikizi ama daha çok küçükler Odalarını şimdi ayıramam malesef uykular aynı anda geliyor karınlarda aynı anda acıkıyor kaşık mamasına geçmem lazım ama yetiştiremiyorum mamayı hazırlayıp yedirmeye hala biberonla veriyorum mamalarına
Mama sandelyesi kullan ikisini ayni anda besle kaşıkla,cok keyifli oluyor:KK66: benimkiler,bir bucuk yasinda kendileri yemegi ogrendiler.simdi 3 bucuk yasindalar hep kendileri yediler yemeği cok nadir ben yediririm.

Haklısınız artık düzene sokmalıyım sadece nereden başlayacağımı bilemedim. En büyük derdim uyku sorunu

X