İkizler ve küvez

Camgulu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2017
2.408
5.271
Tecrubeli ikiz anneleri ikizleriniz ne kadar kuvez de kaldi ve nden. Ne zaman dogdular. Kuves mevzusundan nedense cok korkuyorum
Yolun basi ama bu konuda cok endişeliyim. Tecrubelerinizi paylasirmisiniz

36+5günlükken dogum yaptım solunum sıkıntisı yüzünden küvöze girdiler oglum 4.gün çiktıkızım 5.gün çıktı küvözden canım korkma seninkiler kalmaz inş.her gebelik bir degil

36+5günlükken dogum yaptım solunum sıkıntisı yüzünden küvöze girdiler oglum 4.gün çiktıkızım 5.gün çıktı küvözden canım korkma seninkiler kalmaz inş.her gebelik bir degil

Aslinda haftasida gayet iyiymiş. Bebislerinizle mutluluklar bir omur insalah. Biraz fazla endiseleyim galiba ben

Evet haftamız iyidi ama belli olmuyor canım simdiden strese girme bende cok endiseliydim erken olur bosu bosuna kendimi üzmüsüm :110:

Görümcemin eltisi doğum yapti iki bebek de 35den küçük doğdu ama yine de kuveze girmediler elhamdülillah. Siz kendinizi kötüye sartlamayin. Allah'ın izniyle sağlık sıhhatle alırsın insallah kuzularini :)

Neler yaptınız dikkat ettiniz mi?
Rahim ağzı ölçümü yaptırdınız mı devamlı bende çok tedirginim Rabbim korusun yavrularımızı

Neler yaptınız dikkat ettiniz mi?
Rahim ağzı ölçümü yaptırdınız mı devamlı bende çok tedirginim Rabbim korusun yavrularımızı
Hamileliğim boyunca dikkat ettim yattım sürekli rahim boyu ölćumü oluyirdu her kontrolde :KK52:

Ne zman basliyor rahim boyu ölçümü neden yapiliyor?ikiz bebek konusunda cok cahilim....
14.haftada baslanıyormuş galiba ölcüme ama benim dr 16.haftada basladı ölçmeye canım 2.5cm altında olursa riskli oluyor bende öyledim birsey bilmiyordum ama kk sagolsun burda ögrendim herseyi En Büyük KK

14.haftada baslanıyormuş galiba ölcüme ama benim dr 16.haftada basladı ölçmeye canım 2.5cm altında olursa riskli oluyor bende öyledim birsey bilmiyordum ama kk sagolsun burda ögrendim herseyi En Büyük KK

Tesekkur ederim:) bebeklerinizle mutluluk ar dilerim. Siz almissiniz kucaginiza sanirim darisi bizim basımıza insallah

24 haftalık doğdular birisi 3 hafta birisi 4 hafta kaldı küvözde
1600-2000 doğdular
Birisi 2 gün oksijen desteği aldı
Birisi hastane de enfeksiyon kaptı 10 gün bebek izole odasında kaldı
Şimdi 11 aylıklar
Bin şükür iyiler

24 haftalık doğdular birisi 3 hafta birisi 4 hafta kaldı küvözde
1600-2000 doğdular
Birisi 2 gün oksijen desteği aldı
Birisi hastane de enfeksiyon kaptı 10 gün bebek izole odasında kaldı
Şimdi 11 aylıklar
Bin şükür iyiler
Masallah büyümüsünüz biz daha 2.5 aylıgiz ve cok zorlanıuorum özellikle uyutmakta acaba ne zaman düzene girer uykuları sizin uyku düzeniniz nasıl ve daha mı zorlasiyor bakımları canım merak ediyorum

Masallah büyümüsünüz biz daha 2.5 aylıgiz ve cok zorlanıuorum özellikle uyutmakta acaba ne zaman düzene girer uykuları sizin uyku düzeniniz nasıl ve daha mı zorlasiyor bakımları canım merak ediyorum
Sağolun canım
Bu güne gelene kadar çok büyük zorluklar yaşadım
Ben bide kendim bakıyorum oldukça zor
Şimdi yemek yiyorlar oturuyorlar anne baba falan bı iki kelime de olsa konuşuyorlar gülüyorlar:)
Şimdi de farklı bı zorlukları var ama artık daha keyifli
Ben daha yenice keyfini alıyorum ikizlerim olduğunun
Rabbim kolaylık versin size de biraz sabır
Uykulari benim 9.ayda biraz düzene girdi
Mesela bu gece 12 den 7ye kadar oturduk:))

Sağolun canım
Bu güne gelene kadar çok büyük zorluklar yaşadım
Ben bide kendim bakıyorum oldukça zor
Şimdi yemek yiyorlar oturuyorlar anne baba falan bı iki kelime de olsa konuşuyorlar gülüyorlar:)
Şimdi de farklı bı zorlukları var ama artık daha keyifli
Ben daha yenice keyfini alıyorum ikizlerim olduğunun
Rabbim kolaylık versin size de biraz sabır
Uykulari benim 9.ayda biraz düzene girdi
Mesela bu gece 12 den 7ye kadar oturduk:))
9.ayda mı vay halime ozaman :)) bende genelde tek bakıyorum kayınvalide geliyor arada peki dısarı cıkabiliyormuydunuz bizim aylarda ben cesaret edemiyorum birde canım benimkiler iki saatte bir acikıyorlar bu süre git gide uzarmı ya iki saat ne cabuk gelmis anlamıyorum:)

9.ayda mı vay halime ozaman :)) bende genelde tek bakıyorum kayınvalide geliyor arada peki dısarı cıkabiliyormuydunuz bizim aylarda ben cesaret edemiyorum birde canım benimkiler iki saatte bir acikıyorlar bu süre git gide uzarmı ya iki saat ne cabuk gelmis anlamıyorum:)
Ne güzel ya geliyormuş arada
Çok normal acıkmaları
Emiyirlarmı
Benimkiler 7.ayda bıraktılar emmeye zaten sütüm de günde 1 kere yetiyordu:KK43:
Yok şimdi yeme süresi daha uzun
Biz sabah kahvaltısı ardından mama ve öğlen uykusu saat 3e kadar uyuyorlar
Tabi her zaman değil ama genelde böyle
4te mama öğle yemeği meyve akşam yemeği ve mama sonra da yatıyoruz
Benimkiler ek gıdaya geçince mamayı yemek istemediler pek günde 2kere en fazla 3kere yiyorlar

Ne güzel ya geliyormuş arada
Çok normal acıkmaları
Emiyirlarmı
Benimkiler 7.ayda bıraktılar emmeye zaten sütüm de günde 1 kere yetiyordu:KK43:
Yok şimdi yeme süresi daha uzun
Biz sabah kahvaltısı ardından mama ve öğlen uykusu saat 3e kadar uyuyorlar
Tabi her zaman değil ama genelde böyle
4te mama öğle yemeği meyve akşam yemeği ve mama sonra da yatıyoruz
Benimkiler ek gıdaya geçince mamayı yemek istemediler pek günde 2kere en fazla 3kere yiyorlar
Emiyorlar yetmiyor galiba yarim satte acikiyorlar bende mama veriyorum sonra bizde buyüseydik bi :)) ok zorlaniyorum evde kafayı yemek uzereyim artık :deli::halay:

İkizlerin gece uykusu nasil oluyor?kizimda ben 2 saatte bir uyanırdım. Ama şimdi 3 cocukla gece uykusuzluga dayanamam sanki

X