İkizlerle Yeni Hayat

Doğum yapan ikiz anneleri bizlere yardımcı olursanız çok seviniriz. İkizlerle pratik olarak nasıl ilgilenebiliriz? Nelere dikkat etmek lazım. Bizimle paylaşırsanız seviniriz. Şimdiden teşekkürler...
cnm öncelikle tekrar bebeklerin ömürlü olsun.. sen erken doğum yapmıştın sanırım ..bebeklerinin durumu nasıl küvezde kaldılar mı?

Konuyu takipteyim hem de dort gozle
Miniklerden firsat buldukca tecrubelerinizi paylasirsaniz hakikaten cok seviniriz.

cnm öncelikle tekrar bebeklerin ömürlü olsun.. sen erken doğum yapmıştın sanırım ..bebeklerinin durumu nasıl küvezde kaldılar mı?
Evet 33. Haftada doğum yaptım kızların yoğun bakımda. Kilo almalarını bekliyoruz. Çok şükür şimdilik iyi gidiyor...

Çok güzel bir konu olmuş ikiz anneleri bizlere yardimci olun benimde kafamda deli sorular nasıl bir düzen olistirucaz alışverişte ne almak lazim ne gereksiz
Benim kızlarım yoğun bakımda. Onlara süt götürüyoruz. Onun için sterilizasyon makinesi çok gerekli diye düşüyorum.

Evet 33. Haftada doğum yaptım kızların yoğun bakımda. Kilo almalarını bekliyoruz. Çok şükür şimdilik iyi gidiyor...
kaç kilo doğdular canım bu başlık iyi olmuş tecrübeliler yazarsa tabi vakit bulurlarsa sevinirim mesela sallamak lazım mı sallamasak mı bunu merak ediyorum bir de hala park yatak mı karyola mı diye karasızım artık sıkıldım bundan ama o karyolalar hiç güvenli gelmiyor kafalarını carparlarmış gibi geliyor

Konu iyi olmus ama asil cevap gelmemis daha. Benimkiler 1 aylik oldular. Biz hem salliyoruz,hem de kucagimiza aliyoruz. Aglarken nasil almayacaksin. Ileride bunu unuturlar mi, 6 aylukken felan bakimlari daha mi kolay yoksa daha mi zor. Simdi en azindan uyuyorlar. Ben de bunu merak ediyorum

kaç kilo doğdular canım bu başlık iyi olmuş tecrübeliler yazarsa tabi vakit bulurlarsa sevinirim mesela sallamak lazım mı sallamasak mı bunu merak ediyorum bir de hala park yatak mı karyola mı diye karasızım artık sıkıldım bundan ama o karyolalar hiç güvenli gelmiyor kafalarını carparlarmış gibi geliyor
sallama mevzusu derin biraz:))
Bence bebekten bebege de degisebiliyor ama alustirmanin da etkisi var.
ben mobilya sallanir yaptirdim.ama su an sabitler.hatta bugun sabitlettirdi.
mecbur kslirsam cikartip sallarim diye.
ilk oglumu salladik biz.hem karyola sallanirdi hem de otomotik besik vardi.
ancak ikizleri sallanmaya ve kucaga fazla alistirmasak iyi olur.basedemeyebiliriz.
mobilya karyola ile hiic bi sikintI Yasamadimm oglumda.simdi de o sebeple 2 tane mobilya yaptirdim.
park yatak ta alicam bi tane dogum sonrasi.

Konu iyi olmus ama asil cevap gelmemis daha. Benimkiler 1 aylik oldular. Biz hem salliyoruz,hem de kucagimiza aliyoruz. Aglarken nasil almayacaksin. Ileride bunu unuturlar mi, 6 aylukken felan bakimlari daha mi kolay yoksa daha mi zor. Simdi en azindan uyuyorlar. Ben de bunu merak ediyorum
Yenidogan bebekler her agladiginda kucaga alinmali diye biliyorum.aglatmak dogru degil.guven duygusu ve anne sicakligi ariyorlar cunku.kucak konusunda kati dusunenler de var ama bana biraz ters.ancak bebek buyudukce bunu dengeleyebiliriz.
sallama mevzusunda da yukarida yazdim.oglumda hic boyle bi girisimim ilmadi.hafif sallanarak uyumaya hemencecik alismisti oglum.ama basaran basariyo.yataklarina yatiriyorum iki pispis yapiyorym uyutuyorum diyenler var.ben ikiz anneler kulubunu takip ediyorum orada okuyorum.
ben de denicem ama basarabilirmiyim bilmem.bi de sonucta birakip ise doncem.ben alistirmasam gelen bakici alistiriyo.hele ayakta sallamaya alismasi en fenadi.aman yapmayin sakin.
vebek buyudukce kucakta ayakta sallamak cok zorlasiyor.
benum oglum az uyurdu bi de.az uykusu olan bi bebegi kucskta sallamak cok zordu.

1500-1300 doğdular. Çok şükürki şimdi toparlanmaya çalışıyorlar.. Ben oda yaptırdım. Park yatakta alacağım gibi görünüyor.

B
Yenidogan bebekler her agladiginda kucaga alinmali diye biliyorum.aglatmak dogru degil.guven duygusu ve anne sicakligi ariyorlar cunku.kucak konusunda kati dusunenler de var ama bana biraz ters.ancak bebek buyudukce bunu dengeleyebiliriz.
sallama mevzusunda da yukarida yazdim.oglumda hic boyle bi girisimim ilmadi.hafif sallanarak uyumaya hemencecik alismisti oglum.ama basaran basariyo.yataklarina yatiriyorum iki pispis yapiyorym uyutuyorum diyenler var.ben ikiz anneler kulubunu takip ediyorum orada okuyorum.
ben de denicem ama basarabilirmiyim bilmem.bi de sonucta birakip ise doncem.ben alistirmasam gelen bakici alistiriyo.hele ayakta sallamaya alismasi en fenadi.aman yapmayin sakin.
vebek buyudukce kucakta ayakta sallamak cok zorlasiyor.
benum oglum az uyurdu bi de.az uykusu olan bi bebegi kucskta sallamak cok zordu.
ende sallama taraftarı değilim ama bebeklerin huyu da önemli. Allah iyi huylu evlatlar nasip etsin. Bebekleri sallamaya alıştırmayım diye yatakları sabit yaptırdım. Ama bakalım evdeki hesap çarşıya uycakmı.

B

ende sallama taraftarı değilim ama bebeklerin huyu da önemli. Allah iyi huylu evlatlar nasip etsin. Bebekleri sallamaya alıştırmayım diye yatakları sabit yaptırdım. Ama bakalım evdeki hesap çarşıya uycakmı.
Aynen oyle.her bebek bi degil.pek cok konuda bebek belirleyici olacak.
ben de sallanirlari sabitlettirdim.ama ihtiyac halinde sallarim sanirim.

sallama mevzusu derin biraz:))
Bence bebekten bebege de degisebiliyor ama alustirmanin da etkisi var.
ben mobilya sallanir yaptirdim.ama su an sabitler.hatta bugun sabitlettirdi.
mecbur kslirsam cikartip sallarim diye.
ilk oglumu salladik biz.hem karyola sallanirdi hem de otomotik besik vardi.
ancak ikizleri sallanmaya ve kucaga fazla alistirmasak iyi olur.basedemeyebiliriz.
mobilya karyola ile hiic bi sikintI Yasamadimm oglumda.simdi de o sebeple 2 tane mobilya yaptirdim.
park yatak ta alicam bi tane dogum sonrasi.
ben de ilk etapta park yatak alayım ay beraber yatsınlar sonra bakarım artık oda yaparım belki..

Ben kızımı sallamadim cok da rahat ettim ama bu sefer ikiz bakalım napicam yine sallamak istemiyorum inşallah sakin bebekler olurlar

Ben park yatak almıştım hala da kullanıyorum 2,5 yaşındalar ikizlerim. Ayakta sallamadım hiç, ama yataklarını sallamıştım .hayırlı olsun doğumunuz, Allah bağışlasın

X