İkizlerle Yeni Hayat

Büyüdükçe şeker oluyorlar iyice bazen çıldırma noktasına gelsem de :) benimkiler birbirlerinin burunlarını siliyorlar :) giyinmeye yardımcı oluyorlar birbirlerine, sofra kuruyorlar, bi bakıyorum kavgaya tutuşmuşlar ayırıyorum ikisini de uyarıyorum 5 dakika sonra birbilerine sarılmış öperken buluyorum sanki az önce birşeyleri paylaşamayan kendileri değildi :) ikizlerin arasında ilginç bir iletişim oluyor normal kardeşlere göre galiba. Şimdi de yanımda ozan atışması gibi atışıyorlar karşılıklı :) çok komikler :)
oyy tatlilar masallah:)

Herkes bana diyoki ayy cok zor olur hem maddi hem manevi birsuru laf :-) oysa ben 10 yil bu ani bekledim ilk hamileligim ins.kucagimiza aldigimiz gunude goruruz saglikla 10 yil uyuduklarima sayarim diyorum bende tup bebekle oldu cok zor yollardan gectik tek koydular ama bolundu Rabbimin hediyesi Rabbim verecek rızıklarini elbette hic gozum korkmuyor Allah yardim eder elbet insallah yeterki onlar saglikli dunyaya gelsinler

Büyüdükçe şeker oluyorlar iyice bazen çıldırma noktasına gelsem de :) benimkiler birbirlerinin burunlarını siliyorlar :) giyinmeye yardımcı oluyorlar birbirlerine, sofra kuruyorlar, bi bakıyorum kavgaya tutuşmuşlar ayırıyorum ikisini de uyarıyorum 5 dakika sonra birbilerine sarılmış öperken buluyorum sanki az önce birşeyleri paylaşamayan kendileri değildi :) ikizlerin arasında ilginç bir iletişim oluyor normal kardeşlere göre galiba. Şimdi de yanımda ozan atışması gibi atışıyorlar karşılıklı :) çok komikler :)
ay yerim ya onları :)
bu arada cinsiyetleri ikisi de erkek mi?
siz doğumda kaç kilo aldınız doğumdan sonra gitti mi hepsi?

oyy tatlilar masallah:)

Herkes bana diyoki ayy cok zor olur hem maddi hem manevi birsuru laf :-) oysa ben 10 yil bu ani bekledim ilk hamileligim ins.kucagimiza aldigimiz gunude goruruz saglikla 10 yil uyuduklarima sayarim diyorum bende tup bebekle oldu cok zor yollardan gectik tek koydular ama bolundu Rabbimin hediyesi Rabbim verecek rızıklarini elbette hic gozum korkmuyor Allah yardim eder elbet insallah yeterki onlar saglikli dunyaya gelsinler
Teşekkürler :) Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin kesinlikle öyle tabii ki zorluklar yaşıyoruz yaşayacağız da ama gerçekten mucize gibi :)

dr kontrolundem simdi geldim cinsiyetleri bir kiz bir erkek gonlumden gectigi gibi oldu buyuk kizima kiz kardes olsun istiyordum ultrasonda erkek olan kizi opuyordu cok guzel bir goruntu hep boyle sevgiyle davranirlar insallah birbirlerine kocaman olmuslar en onemlisi sagliklilar cok mutluyum

Allah anali babali buyutsun masallah size tam isirmalik olmus onlar :-)

Dogumdan itibaren mama veren arkadaslar 350 gr lik bir mama kac gun gider acaba ve ilk ayda kac paket bez gidiyor?ben bir pk 0 no bir pk 1 no prima premium aldim.bir kutuda hipp combiotic pre 350 gr aldim cantaya koymayada devamini alsammi simdi kampanya var hepsi buradada

bebekleri 2000gr ve civarı doğan annelere bir sorum var yenidoğan kıyafetleri oldu mu? hafif bol da olsa idare edilebilir mi? yoksa uzun bir süre prematüre kıyafetleri mi kullandınız?

bebekleri 2000gr ve civarı doğan annelere bir sorum var yenidoğan kıyafetleri oldu mu? hafif bol da olsa idare edilebilir mi? yoksa uzun bir süre prematüre kıyafetleri mi kullandınız?
Ben kara kara düşünmekteyim. Premature kıyafetleri aldık ama bakalım yetecekmi:/

seninkiler 2000 in de altındaydı değil mi canım?
şimdi biraz aldılar mı peki küvezde ne kadar daha dururlarmış doktor ne diyor?
Evet küvezdeyiz hala. Ama çok şükür halimize. Kilo almalarını bekliyoruz. 2-3 hafta daha sürebilir. Ama her halükarda 2 kg civarında olacaklar. Bakalım kıyafetler yetişecekmi. Yoğun bakım doktorları hiç bir zaman net konuşmazlar. Çünkü gidişat anlık değilebilir. Allah herkesin bebeğine sağlık versin.

Evet küvezdeyiz hala. Ama çok şükür halimize. Kilo almalarını bekliyoruz. 2-3 hafta daha sürebilir. Ama her halükarda 2 kg civarında olacaklar. Bakalım kıyafetler yetişecekmi. Yoğun bakım doktorları hiç bir zaman net konuşmazlar. Çünkü gidişat anlık değilebilir. Allah herkesin bebeğine sağlık versin.
amin canım inşallah çabucak toparlarlar siz de kucağınıza alır gidersiniz evinize.

Rabbim acil sifalar versin insallah saglikla bir an once kucagina alirsin

:) yok benimkilerin biri kız biri erkek. 15 kilo almıştım doğumdan sonra gitti tabii ama ben şimdilerde diyet yapıyorum son birkaç aydır ipin ucunu kaçırdığımdan
Merhaba canım ne güzel. .bende 14 haftalik İkizlere hamileyim..4 kilo aldım acaba sen ilk aylarda kaç kilo almistin hatirliyomusun nelere dikkat ettin 15 kilo çok iyi masallah..bi de çatlak oldumu olmadiysa ne kullandinn şimdiden tesekkurler

merhaba twinrose twinrose
konu cok iyi olmus gercekten. yeni gordum. benim 5 yasinda oglum var guya tecrubeli anneyim ama ikiz bebek bakimini nasil halledicez sorusu gercekten kafami cok mesgul ediyor. Her ne kadar her bebek kendine has davranislar sergilese de islerimizi kolaylastiracak pratik onerileri paylasirsa arkadaslar cok iyi olur:)

Bebislerinin iyi olmalarina cok sevindim insallah en kisa zamanda kucagina alirsin, rahatca emzirisin.

X