ilaçtan başka yol yok mu!

amilie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
584
1
Merhaba Meltem hanım
ben bir süredir baş edemediğim ve beni mutsuz eden sorunlar ötürü profesyonel destek almayı ihtiyaç hissederek bugun bir psikiyatri polikliniğine başvurdum. Depresyon teşhisi kondu. Hayatımın son 6-7 yılını özetlemiştim, birikimlerin beni bu duruma getirdiğini söyledi. İlaç tedavisine başlayacağımızı söyledi. Ancak bu benim stresimi bir nebze daha arttırdı çünkü benim 7 aylık bebeğim var ve emziriyorum. 1 aydır ek gıdalara geçsek de o hala istekle emiyor. ben onu sütümden mahrum etmek istemiyorum. sütten kesersem bebeğim de ben de mutsuz olacağız. depresyonum bebeğimi de etkiliyor ama o özel anlardan ne oğlumu ne kendimi uzak tutmak istemiyorum. emzirmekten vazgeçemem! bunun başka yolu yok mu! tedavi olmazsam doktorum kronikleşebileceğini söyledi. sütten kendiliğinden kesilmesini bekleyip tedaviye öyle başlasam geç mi kalırım? ve tez çalışmalarıma geri dönmem gerekiyor ancak konsantre olup bir türlü başlayamıyorum. ne önerirsiniz! telkinle bu sıkıntının üstesinden gelemez miyim?

Son düzenleme:
Elbette var Amilie, yapmanız gereken bir psikiaytra değil, bir psikologa başvurmak ve düzenli psikoterapi görmeniz. Tedaviyi reddetmeyin. Bu tedavinin illa ilaç tedavisi olması gerekmiyor. Bebeğinizi sütten kesmek zaten önerilmeyen bir durum. Anne sütü - malum - salt gelişim açısından değil, ileride çocuğunuzun sağlığının korunması açısından da çok önemli.
Dediğim gibi, yapmanız gereken yakınınızda bulunan bir psikologa başvurarak en az haftada birlik periodta terapi görmeniz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

doktorum "bebeğiniz nasılsa 7 aylık emdiği yeter artık mamalara geçin sütten kesin" deyince kendimi kötü hissettim. sütümü arttırmak için elimden geleni yaparken, sütümü kaybetmemek için sorunları örtbas etmeye çalışırken, bebeğim istekle, hevesle emerken ve buna ihtiyac duyarken sütü kesmeyi düşünmek bana göre olacak iş değildi.. teşekkür ederim yönlendirmeniz için! bebeğim de benim gibi uyku sorunu yaşarken tedaviyi geciktirmek de fazla akıllıca olmayacak sanırım.tavsiyelerinizi uygulamaya çalışacağım. iyi çalışmalar dilerim.

X