İlgisiz oyun bağımlısı koca

Ya en büyük hata boşanma ile tehdit , yani bu cümleyi kurmak ilişkinizi yaralar ki yaralı zaten öfke yaratmaktan başka bir işe de yaramaz, üstüne bir de tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalırsınız, yapmayacağınız şeyleri söylemeyin etkisiz hale geliyorsunuz
Ufak bir tartışma olsun kendi benden önce boşan o zaman kelimesini katıyor

Artık motivasyonum kalmadığı için buradayım 🥺 ilgisizliğimi duygu eksikliğimi dışarıda aramaya başladım açıkcası
Tamam bakin kendiniz demissiniz eksikligi disarida arıyorsunuz demek ki evin icinde ilgiden yoksunsunuz
Mesela boşanmak sizin icin ne demek? Gercekten bosanmayi düşünür müsünüz?

Eşin çalışmıyor mu?
Evlenmeden önce de pc oyunu illa hayatında vardır, bunu bilerek bir evlilik yapmadınız mı?
Ters düşerseniz zıtlaşır. Orta yolu bulmak gerekiyor. Pc sattırmak biraz saçma bir talep olmuş bu adamın hobisi zevki anlaşılan doğrudur yanlıştır orasında değilim ama itici gelir seven birisine bu talep.
Gününüzü planlayın biraz sizin biraz onun isteklerine göre biraz da ortak sevdiğiniz şeylere göre.. iletişim şekliniz sorunlu pc oyunu temel problem değil, aile terapisi veya bir psikolog ile görüşmek gerekiyor. Buradaki verilen her taktik işe yaramayıp ters tepebilir uzman birilerinden destek alın. Sizin de terapiye ihtiyacınız var eşinizin de , böyle sağdan soldan söylenenler ile aile ilişkisi düzenlenmez. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın
İlk önce psikoloğa gitmeyi önerdim defalarca söyledim. Karşıma aldım konuştum. Anlattım dinlemiyor. Araya laf sokuyor konuyu değiştiriyor. Dışarıda cafede oturalım benimle sohbet etmek yerine telefonla oynamayı tercih eden birisi

Tamam bakin kendiniz demissiniz eksikligi disarida arıyorsunuz demek ki evin icinde ilgiden yoksunsunuz
Mesela boşanmak sizin icin ne demek? Gercekten bosanmayi düşünür müsünüz?
Şuan şunu düşünüyorum boşanırsam pişman olur muyum yoksa en doğru kararı mı vermiş olurum hayatım ne açıdan değişir

Tembel adam kendini belli eder ya hiç mi anlamadınız? Oyun zımbırtısı nasıl bir anda oluştu?
Sinir krizi geçirin bu bilgisayarı kapayıp iş bulmazsan boşanırım deyin ve yapmazsa cidden siz dediğinizi yapın.
Çalışmayan adamlara bakmayın ya çalışması gereken onlar.

Çalışmayan adama hamile mi kaldın bide yavrum ?
Hiç mi arkadaşın ailen demedi sana ne hamileliği adam işsiz sende çalışmassan ne yiyeceksiniz taş mı ?diyecek. Ailesi yoksa artık çekirdek ailesi sensin evde dana gıbı yatmasın ya çalışsın yada çık gıt de en azından masrafların düşer ne bu böyle siz daha yeni evlisiniz. Ben kıyameti kopartırdım ya bir adam seyyar satıcılık yapar gerekirse evde yatmaz karpuz gibi utanç verici bide oyun bağımlısı olma yolunda.

Çalışmayan adama hamile mi kaldın bide yavrum ?
Hiç mi arkadaşın ailen demedi sana ne hamileliği adam işsiz sende çalışmassan ne yiyeceksiniz taş mı ?diyecek. Ailesi yoksa artık çekirdek ailesi sensin evde dana gıbı yatmasın ya çalışsın yada çık gıt de en azından masrafların düşer ne bu böyle siz daha yeni evlisiniz. Ben kıyameti kopartırdım ya bir adam seyyar satıcılık yapar gerekirse evde yatmaz karpuz gibi utanç verici bide oyun bağımlısı olma yolunda.
Ben bi ara ek iş yapmaya başladım al götür onları sat pazarda dedim ona bile yanaşmadı kendimi garantiye alıp boşanma vakti geldi galiba

Gözün dışarı kayacak gibiyse, ilgiyi başkalarında arayacaksan boşanmaktan pişman olacaksan bile boşan kardeşim. Kendine saygın olsun. Bir adamın ilgi göstermesine muhtaç değilsin. Başlarda boşluğa düşersin, aylarca neden yaptım dersin belki ama zamanla geçer. Yaşın doğruysa genç bir kadınsın sıfırdan evlenip yuva kuracak anne olacak yaştasın kendin için bu adamdan boşan.

Tembel adam kendini belli eder ya hiç mi anlamadınız? Oyun zımbırtısı nasıl bir anda oluştu?
Sinir krizi geçirin bu bilgisayarı kapayıp iş bulmazsan boşanırım deyin ve yapmazsa cidden siz dediğinizi yapın.
Çalışmayan adamlara bakmayın ya çalışması gereken onlar.
Şu durumda tek çözüm boşanmak galiba

Ben bi ara ek iş yapmaya başladım al götür onları sat pazarda dedim ona bile yanaşmadı kendimi garantiye alıp boşanma vakti geldi galiba
canım en azından paranı kendın yersın ev masraflarına kiraya maaşın gıdıyor boşuna adamda tık yok bır hayır yok benım eski kocada aynıydı en son dayanamadım aldatmasını falan da saymıyorumm

Gözün dışarı kayacak gibiyse, ilgiyi başkalarında arayacaksan boşanmaktan pişman olacaksan bile boşan kardeşim. Kendine saygın olsun. Bir adamın ilgi göstermesine muhtaç değilsin. Başlarda boşluğa düşersin, aylarca neden yaptım dersin belki ama zamanla geçer. Yaşın doğruysa genç bir kadınsın sıfırdan evlenip yuva kuracak anne olacak yaştasın kendin için bu adamdan boşan.
Ben ona bakacağım diye kendimi boşladım yoruldum artık son raddeye geldim sizlere danışmak istedim hepiniz o kadar haklısınız ki .

X