İlgisiz oyun bağımlısı koca

canım en azından paranı kendın yersın ev masraflarına kiraya maaşın gıdıyor boşuna adamda tık yok bır hayır yok benım eski kocada aynıydı en son dayanamadım aldatmasını falan da saymıyorumm
Bunu yapan aldatıyordurda çünkü gece gündüz vardiyalı çalışan biriyim

Bunu yapan aldatıyordurda çünkü gece gündüz vardiyalı çalışan biriyim
bilmiyorum canım benim öküz yaptı diye bütün öküzler yaptı diyemem takip etmen lazım kaç yaşındasın bilmiyorum ama belli bir yaştan sonra yorucu oluyo takip etmesi.

Onu bende çok düşünüyorum. Sonra vicdan yapıyorum kendi kendime . Ailesiyle görüşmüyor hayatında sadece ben varım bana bu yaşattıklarına rağmen ben vicdan yapıp ayrılınca o ne olacak moduna giriyorum. Bilgisayarı hayatımızdan nasıl çıkaracağım bilmiyorum düşünmekten artık yoruldum
Zaten burada hepimiz anonimiz dürüst davransanıza. Boşanmış olurum, bir daha koca bulamam, boşanmış derler, adam 3 gün sonra yeniden evlenir vs deyin.
Bakın bu hisler normal ve insani duygular en azından.
Fakat "vicdan" demeyin gerçekten çıldırıyorum.
Hayatıyla ilgili sorumluluk almaktan aciz, zayıf, duruş gösteremeyen kim varsa "vicdan" diyor.

Geri kalanlar yani biz semt çocuğuyuz sanırım.

Çok arabesk bir kafa yapısı. Duygusal boşluktan ya hata yaparsam diyorsunuz ya sanırım vicdanınız bu kısıma el atamamış. Yazık değil mi ya adamı aldatacaksınız ailesiyle de görüşmüyor.

Yeni sağlam bir aday bulursanız pek de yazık değil bence. Sanırım şu an seçenek mevcut değilken "vicdan"ınız devrede.

Benim de eski eşim oyun ve telefon bağımlısıudı işe gidip gelir yemek yer sonra hep oyun. Gece 2 yi 3 ü bulurdu uyuması. Ben uyuduktan sonra gelirdi. Çok kavga ettik bununla ilgili. Ben bunu yapmayı seviyorum sen de kendine başka bir şey bul diyordu

hiçbir açıdan tatmin etmiyor. bir an önce boşanın denginizle evlenin. birkaç yıl geçip boşanmayınca herkese bu durum normal gelecek. 5 yıl sonra gücünüz bitip boşanmaya kalkasınız bütün çevresi sen yıllardır onu işsiz kabul etmiştin o zaman sen sorunlusun sen başka birini buldun diyecekler. sen oğlumuzun 5 yılını çaldın diyecekler. baştan böyle kabul ettin hiç yakınma diyecekler. sen bu adamdan bir de çocuk yaptın demek ki sen böyle istedin diyecekler.

Onu bende çok düşünüyorum. Sonra vicdan yapıyorum kendi kendime . Ailesiyle görüşmüyor hayatında sadece ben varım bana bu yaşattıklarına rağmen ben vicdan yapıp ayrılınca o ne olacak moduna giriyorum. Bilgisayarı hayatımızdan nasıl çıkaracağım bilmiyorum düşünmekten artık yoruldum

Tamam da ailesiyle görüşmemesi onun meselesi sizi ilgilendirmez.
Çocuğunuz çoluğunuz değil koskoca yetişkin insan evlenmeyi biliyorsa karısına ilgi göstermeyi bilecek. Senin hayatın zamanın bilgisayardan değersiz mi? Ne güzel evi temizlenecek, çamaşırları yıkanacak, yemeği yapılacak siz annesi değilsiniz karısısınız.
En güzeli boşanacağınızı göstermek, sizin peşinizden affettirmek için gelirse ne ala, gelmiyorsa bırakın böyle hayat geçmez boşanırsınız.
Ama telefona şifre koyma işi de aklıma başka şeyler getirdi

Ev onun evi demistiniz kira mi? Peki kira sozlesmesi kimin adina? Onun adinaysa ödemeyin abonelikleri de onun adinaysa ödemeyin ben calismayan koca istemiyorum git calis ode diyin hala yanlış yapar miyim pişman olur muyum diyorsunuz
Bosansaniz neyden pisman olacaksiniz tam olarak?
Bakin sorularim yargilamak icin degil sizin kendinizin farkina varmaniz için
Mesela şu an düşünün bir evlilikte olmasi gereken nedir ve burada bana dusen sorumluluk ne? Ben ne kadarini yapiyorum? Ona dusen sorumluluklar ne ve o ne kadarını yapiyor?
Adam çalışmıyor, faturaları kirayi odemiyor destek de olmuyor
Evdeki isler de sizin uzerinizde
Ilgi sevgi yok cinsellik de yok
Peki elle tutulur gozle görülür evlilige dair ne var? Bu evlilikte eşinizin ne gibi çabası var?
Hangi vasifla o evde yasiyor?
Bilgisayarı olmasa ya da bu internet bagimliligi olmasa ne yapardi?
Bu soruları kendinize sorun
Sizi tam olarak tutan ne?
Kendi içinize dönerek bu sorulari yanitlayin ve önce kendinize ben ne istiyorum, bu evlilikte ne buluyorum, gelecekle ilgili ne gibi bir hayalim hedefim var da ne kadari uyuyor ki şu an bu hayati yasiyorum diye düşünün
Bunlari yanitlamak ya da cevabini yazmak zorunda değilsiniz kendi icinize dönüp sorun düşünün ona gore hareket edin

Zaten burada hepimiz anonimiz dürüst davransanıza. Boşanmış olurum, bir daha koca bulamam, boşanmış derler, adam 3 gün sonra yeniden evlenir vs deyin.
Bakın bu hisler normal ve insani duygular en azından.
Fakat "vicdan" demeyin gerçekten çıldırıyorum.
Hayatıyla ilgili sorumluluk almaktan aciz, zayıf, duruş gösteremeyen kim varsa "vicdan" diyor.

Geri kalanlar yani biz semt çocuğuyuz sanırım.

Çok arabesk bir kafa yapısı. Duygusal boşluktan ya hata yaparsam diyorsunuz ya sanırım vicdanınız bu kısıma el atamamış. Yazık değil mi ya adamı aldatacaksınız ailesiyle de görüşmüyor.

Yeni sağlam bir aday bulursanız pek de yazık değil bence. Sanırım şu an seçenek mevcut değilken "vicdan"ınız devrede.
Şuan istesem koca bulurum ama bulmuyorum. Kendimden önce ona kıyafet alıyorum kendimden önde onun sigarasını alıyorum yazık diyip yinede vicdan yapıyorum sence aldatıyor yada aldatacak olsam burada işim ne nasıl düzeltebilirim amaçlı burdayım değerli fikirlerinize ihtiyacım olduğu için. İlgisiz olduğu için gözüm dışarı kayarsa diye korkuyorum aldatmak istesem çoktan aldatmıştım

İş beğendiremiyorum birde kendi bulunduğum yere aldırayım beraber gidip gelelim diyorum sırf bilgisayar başından kalkmamak için ben orada yapamam ben şurada yapamam
İyiki de kabul etmemiş. Kabul etse daha büyük sıkıntı olurdu. Düşünsenize adam işe sürekli geç geliyor veya hiç gelmiyor, işini savsaklıyor vs. Sonra milletten siz laf işitir, siz rezil olurdunuz böyle bir adamı iş alımına vesile olduğunuz için.

İyiki de kabul etmemiş. Kabul etse daha büyük sıkıntı olurdu. Düşünsenize adam işe sürekli geç geliyor veya hiç gelmiyor, işini savsaklıyor vs. Sonra milletten siz laf işitir, siz rezil olurdunuz böyle bir adamı iş alımına vesile olduğunuz için.
Evet ben kendi mesleğime zarar verirdim onun yüzünden insanların tepkisini çekerdim

Sizi tenzih ediyorum ama erkeklerin çoğu evlenince kadınları çepte görüyorlar. Yani bir çay alıp karı koca bir konu hakkında sohbet etmediği süreçe o evlilikten hayır beklenmez. Düzenli cinsel ilişkide önemli. Sonra kadınlar dışarda bir gülümse , güzel söz duyunca dikkatlini çekiyor. Burda kimde kabahat napsın o kadın . Dediklerim size değil ama çevremde çok görüyorum böyle

Şuan istesem koca bulurum ama bulmuyorum. Kendimden önce ona kıyafet alıyorum kendimden önde onun sigarasını alıyorum yazık diyip yinede vicdan yapıyorum sence aldatıyor yada aldatacak olsam burada işim ne nasıl düzeltebilirim amaçlı burdayım değerli fikirlerinize ihtiyacım olduğu için. İlgisiz olduğu için gözüm dışarı kayarsa diye korkuyorum aldatmak istesem çoktan aldatmıştım
Neden kendinizden önce ona kıyafet ve sigara alıyorsunuz? Sevilmeye çok mu muhtaçsınız bu adam tarafından? Vicdan değil sizin ki yine söylüyorum, sevilmemekle ve değerle ilgili anksiyete yaşıyorsunuz, siz tüm bunları yaparsanız o sizi sever diye düşünüyorsunuz. Sevmez ama keşke böyle basit olsa.

Bir şeyi de düzeltemezsiniz. Bir insanın değer vermek, zaman ayırmak, diğerine kulak vermek içinden gelir. Kendinizi bu adama sevdiremezsiniz. Aldatmayın tamam boşanın gidin kendi hayatınıza bakın.

Sevildiğim yerde zorluklara katlanma kafasını anlarım, ama bariz size verdiği en ufak bir duygusu, emeği olmayan adamlarla illa beraber olma çabası neden? Bu forumda anlayamadığım tek şey bu.

Kendinize sigara alın, kendinize kıyafet alın. Biraz kendinize değer vermeyi deneyin.

İşten gelir yemek temizlik hepsini ben yaparım o sadece oyun oynar . Söyledim gidelim diye reddetti bi keresinde bilgisayar şifresini değiştirdim cinnet geçirdi
Kendinize yazık ediyorsunuz, şimdi anlamıyorsunuz ama eşinizle yıllarca bir arada olursanız kendinizi maddi manevi bu kadar yıprattığınıza pişman olursunuz.

Vicdan değil bu, sağlıksız bir bağlılık ve o da farkında olduğu için sizi annesi gibi kullanıyor. Sevgi ilgi vermeye gerek duymayan bir asalak olmuş. Sizin gibi çok kadin var maalesef bir de cocuk yapıp bu asalakları toplumda çoğaltiyorlar. Bence siz hamile kalmaktan korkun.

İşten gelir yemek temizlik hepsini ben yaparım o sadece oyun oynar . Söyledim gidelim diye reddetti bi keresinde bilgisayar şifresini değiştirdim cinnet geçirdi
çok üzüldüm durumunuza bi anne olarak senin yaşında benim kızım var , ama kendine yazık etme her şeyi sen yapıcaksan niye evlendin be kızım düzelmeye niyeti yoksa , gerçekten tek çaren boşanmak ozaman rahat rahat oynasın beyfendi

X