İlişkide denklik olmaması

Allah aşkına bu ne biçim pis aşağılık bir adam ve bunun için gerçekten gözyaşı mı döküyorsun yani ...

Adam seni kullanıyor hâlâ göremiyor musun?

Bak adam seni sinir edip kendinden uzaklaştırmak için görücü usulünden bahsediyor sende 2 ay uzaklaşıyorsun. Bu pis herifde o 2 aylık zamanlarda annesinin bulduğu kızlarla da arada bir görüşüyor hoşuna gitmeyince de sana geri dönüyor. Sende zannediyorsun ki benden kopamıyor ne benimle ne bensiz 🤦🏻‍♀️

ailenle konuş dediğimde asla yanaşmadı. Annesi evlen evlen baskısı yapan bir kadın. Asla ben biriyle görüşüyorum demedi. evlenmek istiyorum diyordu, görücü usulü en iyisi diyip duruyordu. Hatta ona ne yani annen sana bir kiz bulacak kafana yatarsa evleneceksin ve annenler senin hicbir iliskin olmadığını düşünecekler beni bilmemelerini bu yuzden mi istiyorsun dedim. Evet dedi.
Ne ilişkisi ne evliliği? Şu olayın üstüne sevgili olmaya devam etmeniz kendinize saygınız olmamasından. Adam da size saygı sevgi duymuyor. Üstüne yaşadığınız herşey zaman kaybı. Bir de hala denk değiliz diyorsunuz. Ortada ilişki yokki??

Bu arada adamın bu iğrenç karakterleri olmasa şurada yaştan ve eğitim farkından falan bahsetmiş olsaydınız o konuda da kendi çevremden bir örnek vereyim...

Eşimin yeğeni 27 yaşında lise mezunu bile değil ama büyük bir iş adamı oldu. Babası ona bir dükkan aldı o dükkanı kocaman bir fabrika haline getirdi. Adam da ticaret kafası var. Yani kimseyi eğitiminden ve aldığı maaşından dolayı küçümseme bir gün bakarsın çok iyi yerlerde olur...

Altı üstü adamdan 3 yaş büyüksün onu bile sorun yaparsanız yuh yani 😂 kadın adamdan 8 yaş büyük de vardı çevremde. Hiç sorun olmuyor...

Önemli olan anlaşabilmek ama bu adamdan bir cacık olmaz ve böyle karakteri bozuk adamla evlenirsen evet o 3 yaşı gözünde çook büyütür ablam gibisin de der :KK70:

Merhabalar. İçimde artık tutamadigim kimselerle de bu kadar açık paylasamadığım bir derdim var.
Yaklaşık 3 yılı aşkındır biri var hayatımda. Su an ayrıyız. Son 1 yıldır böyle sürüncemede bir ilişki.

İlişkiyi ben istememiştim başta. Çünkü uygun değildik. Ben uni mezunu o lise. Benim işim kazancım onunkine gore daha iyi, statü konusunda bariz fark var aramizda. Ben ondan 3 yaş büyüğüm. İş, egitim ve yaş bu ilişkinin başından beri aramızda bir duvar gibiydi. Olmaz dedim dedim ama sonra sevgili olduk işte. Artık baska bir yola girme gereği olunca da adım atamadı hiç. Yine iki aylık bir ayrılık sürecinde ben her şeye varım diye çıktı geldi. İkna etti. Ama biz yine adım atamadık. Sen modernsin ben anadolulu bir erkeğim dedi. Surekli neden olamayacağını konuşuyorduk. Sanki o benim onu ikna etmemi bekledi ben de onun beni ikna etmesini.

ailenle konuş dediğimde asla yanaşmadı. Annesi evlen evlen baskısı yapan bir kadın. Asla ben biriyle görüşüyorum demedi. evlenmek istiyorum diyordu, görücü usulü en iyisi diyip duruyordu. Hatta ona ne yani annen sana bir kiz bulacak kafana yatarsa evleneceksin ve annenler senin hicbir iliskin olmadığını düşünecekler beni bilmemelerini bu yuzden mi istiyorsun dedim. Evet dedi.

Ben de emin olamadım bu ilişkiden. Karşımda inanılmaz korkak biri var bence. Cesaret sıfır. Annesinin kendisi adına karar vermesini bekleyen biri. Annesi bulacak bu ok diyecek ve sorumluluk bundan gidecek. Ama benimle olunca kendince çok büyük sorumluluk alacak.

Diyeceksiniz ki sen de emin degilsin daha ne konuşuyorsun. Ama yaş belki tolere edilebilir bence, buna takarsa onun annesi takar, maaşını zaten bilmiyorum bile, parası umrumda degil havasindayim belki de yanlış bilmiyorum. Çünkü çok cömert biridir, para asla aramizda bir muhabbet konusu dahi olmadi, mal mülke kıymet vermez. Egitim konusu ise evet sorun. Ailem en cok is ve eğitime takilirlar biliyorum. Ama bunların hiçbiri evlilik boyunca takılacak seylermis gibi gelmiyor. Sevgi saygı olduktan sonra her gün ben senden fazla alıyorum ben senden 3 yaş büyüğüm diye mi konusucaz biz.

ben de hic ona cesaret verememis olabilirim. Bu konuda kendime de biraz hata buluyorum çünkü ben de hep pasif davranış sergiledim. O pasif ben pasif olmadı. Onun korkularini anlayamadim, ama o da hep kaçak dövüştü.

iliski icerisindeyken evlenmek istiyorum demesi, görücü usulü evlenmek istemesi, hatta en son esimin cocuklarimiza kendisinin bakmasini isterim demesi benim icin son nokta oldu. Kırıldım ve benligime hakaret algıladım bu söylediklerini. Sessizce ayrıldım ondan.
O da niye gittin demedi.

2 ay sonra mesaj attı. Her zamanki gibi. En fazla dayanabildigimiz iki ay. Bu sefer rutini bozdum cevap vermedim. Bir daha yazdi bir daha cevap vermedim. Bir daha ona da cevap vermedim. Onun tarafindan nasıl göründü bilmiyorum ama mahvoldum ben bu tarafta. İstedim ki bana artık ciddi bir sekilde gelecekse gelsin. Yok iyi misin yok merak ettim cart curt istemiyorum artik.

O mesajlarin uzerinden 1 ay gecti. Artık ben dayanamayacak noktadayken bu haftasonu yazmış. Sana ihtiyacim var wpde engeli kaldırır misin diye.
Korktum başına bir sey geldi diye, hemen açtım tabi. Bana ne gönderse beğenirsiniz optikcide denediği gözlüklerin fotoları. Secemedim, senin zevkine güveniyorum, ben sana yardim etmistim sen de bana eder misin. Ölür müsün öldürür müsün. Dogru ben de aynısını ona yapmıştım ama bu sefer ciddi manada ayrılmışız neydi yani bu şimdi. Neyse basina bir sey geldi sandim o yuzden actim dedim ama fikrimi soyledim. Sonra aradı, tekrar engelleyecek misin diye. Evet dedim engelleme diyor, söyleyecek baska bir seyin yoksa kapatayım dedim. Söylenecek çok sey var daaa... Dedi. Neyse diyip kapadım ve engelledim tekrar.

Senin annen var, kiz kardesin var, boyle basit bir şey için bana tekrar yazamazsin ya. Bunu bahane edemezsin. Böyle korkak olamazsın.
Şimdi diyorum ki karşıma alayım konuşayım tekrar. Sonra diyorum ki hayır, o kafasına seninle olmayı koyarsa sana gelir, o gelsin sana yoksa bu ilişkiden hayır gelmez, onu ikna etmiş gibi olmak istemiyorum. Korktuğunu düşünüyorum, ne vazgecebiliyor ne sorumluluk alabiliyor. Bir yanım diyor ki belki doğrusunu yapıyor senin göremedikleri o görüyor. Acı çekiyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. Dışardan bir bakışa ihtiyacım var sanırım.
Mümkünse kaçın

Merhabalar. İçimde artık tutamadigim kimselerle de bu kadar açık paylasamadığım bir derdim var.
Yaklaşık 3 yılı aşkındır biri var hayatımda. Su an ayrıyız. Son 1 yıldır böyle sürüncemede bir ilişki.

İlişkiyi ben istememiştim başta. Çünkü uygun değildik. Ben uni mezunu o lise. Benim işim kazancım onunkine gore daha iyi, statü konusunda bariz fark var aramizda. Ben ondan 3 yaş büyüğüm. İş, egitim ve yaş bu ilişkinin başından beri aramızda bir duvar gibiydi. Olmaz dedim dedim ama sonra sevgili olduk işte. Artık baska bir yola girme gereği olunca da adım atamadı hiç. Yine iki aylık bir ayrılık sürecinde ben her şeye varım diye çıktı geldi. İkna etti. Ama biz yine adım atamadık. Sen modernsin ben anadolulu bir erkeğim dedi. Surekli neden olamayacağını konuşuyorduk. Sanki o benim onu ikna etmemi bekledi ben de onun beni ikna etmesini.

Ben de emin olamadım bu ilişkiden. Karşımda inanılmaz korkak biri var bence. Cesaret sıfır. Annesinin kendisi adına karar vermesini bekleyen biri. Annesi bulacak bu ok diyecek ve sorumluluk bundan gidecek. Ama benimle olunca kendince çok büyük sorumluluk alacak.

Diyeceksiniz ki sen de emin degilsin daha ne konuşuyorsun. Ama yaş belki tolere edilebilir bence, buna takarsa onun annesi takar, maaşını zaten bilmiyorum bile, parası umrumda degil havasindayim belki de yanlış bilmiyorum. Çünkü çok cömert biridir, para asla aramizda bir muhabbet konusu dahi olmadi, mal mülke kıymet vermez. Egitim konusu ise evet sorun. Ailem en cok is ve eğitime takilirlar biliyorum. Ama bunların hiçbiri evlilik boyunca takılacak seylermis gibi gelmiyor. Sevgi saygı olduktan sonra her gün ben senden fazla alıyorum ben senden 3 yaş büyüğüm diye mi konusucaz biz.

ben de hic ona cesaret verememis olabilirim. Bu konuda kendime de biraz hata buluyorum çünkü ben de hep pasif davranış sergiledim. O pasif ben pasif olmadı. Onun korkularini anlayamadim, ama o da hep kaçak dövüştü.

iliski icerisindeyken evlenmek istiyorum demesi, görücü usulü evlenmek istemesi, hatta en son esimin cocuklarimiza kendisinin bakmasini isterim demesi benim icin son nokta oldu. Kırıldım ve benligime hakaret algıladım bu söylediklerini. Sessizce ayrıldım ondan.
O da niye gittin demedi.

2 ay sonra mesaj attı. Her zamanki gibi. En fazla dayanabildigimiz iki ay. Bu sefer rutini bozdum cevap vermedim. Bir daha yazdi bir daha cevap vermedim. Bir daha ona da cevap vermedim. Onun tarafindan nasıl göründü bilmiyorum ama mahvoldum ben bu tarafta. İstedim ki bana artık ciddi bir sekilde gelecekse gelsin. Yok iyi misin yok merak ettim cart curt istemiyorum artik.

O mesajlarin uzerinden 1 ay gecti. Artık ben dayanamayacak noktadayken bu haftasonu yazmış. Sana ihtiyacim var wpde engeli kaldırır misin diye.
Korktum başına bir sey geldi diye, hemen açtım tabi. Bana ne gönderse beğenirsiniz optikcide denediği gözlüklerin fotoları. Secemedim, senin zevkine güveniyorum, ben sana yardim etmistim sen de bana eder misin. Ölür müsün öldürür müsün. Dogru ben de aynısını ona yapmıştım ama bu sefer ciddi manada ayrılmışız neydi yani bu şimdi. Neyse basina bir sey geldi sandim o yuzden actim dedim ama fikrimi soyledim. Sonra aradı, tekrar engelleyecek misin diye. Evet dedim engelleme diyor, söyleyecek baska bir seyin yoksa kapatayım dedim. Söylenecek çok sey var daaa... Dedi. Neyse diyip kapadım ve engelledim tekrar.

Senin annen var, kiz kardesin var, boyle basit bir şey için bana tekrar yazamazsin ya. Bunu bahane edemezsin. Böyle korkak olamazsın.
Şimdi diyorum ki karşıma alayım konuşayım tekrar. Sonra diyorum ki hayır, o kafasına seninle olmayı koyarsa sana gelir, o gelsin sana yoksa bu ilişkiden hayır gelmez, onu ikna etmiş gibi olmak istemiyorum. Korktuğunu düşünüyorum, ne vazgecebiliyor ne sorumluluk alabiliyor. Bir yanım diyor ki belki doğrusunu yapıyor senin göremedikleri o görüyor. Acı çekiyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. Dışardan bir bakışa ihtiyacım var sanırım.
Böyle biriyle bir dakikanızı bile heba etmeniz..... Birse statü olarak üstteyim deyip hayatınızın hiç bir yerine yansıtmamış olmanız... üzücü

O da niye gittin demedi.

Kaç yaşındasınız ? Sizi çok modern görüp ; ailesine dahi bahsetmediğini söylüyorsunuz. Peki ne zaman , nasıl , nerede görüşüyorsunuz ?

Sizin onunla sevgili olduğunuzu bilen var mı ? Sizin muhitiniz dışında herhangi bir yere hiç gittiniz mi ? Kendisiyle cinsel münasebetiniz var mı ? Kusura bakmayın ; görücü usulü vs lafı yüzünden ister istemez akla geliyor.

Son 1 yıldır mı artık evlilik istediğinizi dile getirdiniz ? Siz evlilik bahsi açınca ilişkiniz sürümcemeye girmiş olabilir mi ?

Ve hepsinden önemlisi bu kişinin bekar olduğundan emin misiniz ? Adam evli çıksa zerre şaşırmam. Her an memleketteki hanım ve çocukları ortaya çıkacak erkek profili gibi.

Kendimden size bir örnek vereyim.Ben 2 üniversite bitirdim eski eşim lise mezunuydu.
Evet evde hergun eğitim konuşulmuyor haklısınız.
Bazen sevgi çoğu şeyi örtüyor onda da haklısınız.
Ama ben 6 yıl evli kaldım bosanali 1.5 yıl oldu.
6 yılda okumadığım kitabı 1.5 yılda okudum.
Demek istediğim şu eski eşim beni geriye çekti çoğu anlamda kitap okuma demedi bana tamam ama çiftler bir süre sonra giderek birbirine benziyor ben onu kitap okuma kendini geliştirme konusunda asla teşvik edemedim içinde yoktu adamın çünkü.

Lisans mezunu olmak çok önemli değil belki kişi kendini geliştirmeye açıksa okuyorsa araştırıyorsa vs.
Ama adamın içinde bu yoksa malesef o kültür farkı derinden hissediliyor.

Ama belli ki içinizde bir şeyler kalmış açın telefonu konuşun sessiz ayrılmak yerine konuşarak bitirmeyi de deneyin.

Ben onu anlayamadım vs diye düşünüp durmaktansa sorun sorularınızı bakalım nasıl cevaplar alacaksınız.
Kendini anlatmak isteyen insan gözlük modeli sormaz çünkü anlatır derdini .

Bizden olmaz diye düşündüğünüz insanın neden zamanını çaldınız. O bi dert siz bi dert. Bence önce kendiniz olun. Ne kadar çok uzağız kendimizden. Burda okurken hayatları daha iyi görüyorum. Yetişkin olun lütfen. Sonra karar verin

Konu çok mu eski tam bakmadım ama gündemde görünce ben de yorum yapmak istedim. Hani demişsnz ya ‘o ben onu ikna edeyim diye bekledi, ben de onu’. Arada statü ve gelir denksizliği olan bir çift de bizdik ve inanın aynı şeyleri aynı cümlelerle anlattım arkadaşlarıma. Çekip giden bendim ama o çabasızlığı öyle zoruma gitti ki terkedilmiş gibi oldum. Bir ilişkide kadının çabası ile bir şeyler oluyorsa o ilişkiden hayır gelmez, bunu bilir bunu söylerim. Ben de sessiz aedasız gittim arada yoklar(değiğniz gibi nasılsın falan özledim bile diyemez çünkü ben özlediysem hadi? O kadar korkak). Hiç cvp vermedim ama neler çektiğimi de bi Allah bilir. Şimdi düşününce sizin hibi bir kısır döngüye girmem muhtemelmiş demek. Kendisine saygısı olan, azıcım değer veren bir kadın bu tarz ilişkileri yürütemiyoe zaten. Soru neydi onu da unuttum kendi anılarıma dalınca, Allah cesurne istediğini bilen erkeklerle taddırsın aşkı inşlh..🥲

Dünya erkeklerini tanımıyorum ama kendi erkeklerimizi tanıyorum. Evlilikte asla kadının kendinden üstün bir konumda olmasını kabul etmezler. Özgüvensiz biri aldatma potansiyeli de yüksek. Vaktinizi boşuna harcarsınız bu kişiyle ilişkide.

Davul bile dengi dengine. Sürekli bir tarafın emek vererek sürüklediği ilişkiden hayır gelmez. Kurtar kendini.

X