İlişkiden sonra doğum kontrol hapı almak etkili olur mu ?

Ecpiero

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
2
3
24
Merhaba kızlar ilişkiden sonra doğum kontrol hapı almak etkili olur mu acaba ? Araştırmaya çalıştım ama sürekli ertesi gün hapıyla ilgili şeyler çıktı önüme. Bı bilgisi olan aydınlatabilir mi lütfenn 😊🙏🙏

Merhaba kızlar ilişkiden sonra doğum kontrol hapı almak etkili olur mu acaba ? Araştırmaya çalıştım ama sürekli ertesi gün hapıyla ilgili şeyler çıktı önüme. Bı bilgisi olan aydınlatabilir mi lütfenn 😊🙏🙏
Aynen eğer korunup hamile kalmak istemiyorsanız. Ertesi günü hapı alın ama onunda baya yan etkileri varmış sanırım arkadaşlarım kullandı baya çarptı

Gerçekten ciddi misiniz? Doğum kontrol hapı gebeliği önler ama sonrası için değil, düzenli kullanılması gereken bir hap. Gebeliği önlemek için soruyorsanız bir an önce ertesi gün hapı alın, yalnız o da leblebi gibi içilecek bir hap değil. Düzgün korunma yollarını araştırırsanız iyi olur.

Tabiki olmaz Onlar ilk ay düzenli kullanimda bile ilk ayında korunmak zorunda kaldigin haplar. Ertesi gün hapi icmek zorundasın ama birde normal hap almissin cook fazla hormon olmaz umarım.

Ya gerçekten pek bilgim yok
🙏
normal doğum kontrol hapı içtim bı kaç saat sonra etkili olur mu ki :/
Tebrikler hamilesiniz :)

Allah analı babalı büyütsün :-)

Biraz arastirsaniz iyi olur yani dogum kntrl hapi kullanmaya basladiktan sonra bile bi iki ay sonra etkili oluyor yani bari bi jinekologla konus. Hem erkekde korunabilir kendisi. Seninki tam piyango tarzi. Bu kdar bilgiszlik cok fzla bi iki saat sonra etkili olur mu demissin ya pesss.

Sizce bu soruda bir mantık hatası yok mu 🤦‍♀

Kutunun tamamını tek seferde içip hormonlarınızı sarhoş ederseniz neden olmasın.

İlişkiden sonra doğum kontrol hapı hiçbir işe yaramaz. Ertesi gün hapı almanız lazım, ilişkiye girdikten sonra 3 gün içinde alıp kullanabilirsiniz.

X