İlişkiler

Yani ben boşanma aşamasında olsam ve bu aşamada başka birine aşık olsam sevgili olmanın tadını çıkarırım.
Bekarken bile evlenme kararını çok ama çok zor verdim, boşanırsam evlilik lafını bile duymak istemem sanırım.
Boşandıktan hemen sonra tekrar evlenmeyi düşünen insanları çok cesur buluyorum. Ben tekrar evlenecek olsam adamı tanımak için bacak kıllarını bile tek tek sayarım sanırım.

Merhaba arkadaşlar
Eşimden şiddetli gecimsizlikten dolayi boşanmak istiyorum ama o istemiyor. Actigim çekişmeli Boşanma davam 2 yıl sürdü ve hakim sonuç olarak bosamadi. Ancak 3 yil ayri kalırsak bosanabilirmisim. Aslında 4 yildir ayrıyız zaten ama ispatlayamadim avukatım yoktu. Sonuçta ondan coktan soğudum hissiyatım kalmadı. Ama o bunu kabullenemiyor tabiki. Beni çok sever sevmesine ancak saygısı yok. Saygısız sevgiyi ne yapayım. Herkes herkesi seviyor zaten önemli olan saygı. Bunu da gece yazdığım için çok detaya girmek istemedim şimdi.
Bu arada biriyle tanıştım, bazı hasbelkader tesadüfler sonucu / ya da hayat diyelim / bu insanı ve Onun tüm yakınlarını, çok yakından tanıma fırsatları buldum. Gerçek halini samimi olaraktan tanıdım, dostu düşmanı, iyisiyle kötüsüyle, çevresiyle birlikte kendisini tanıyarak hemen her haline şahit oldum. Ve ona karşı kanım kaynadı. Ruh ikizim olduğuna kanaat getirdim kısacası...
Yani bi yerde eşimin tam tersi bir insan olduğunu gördüm zamanla..
Şimdi onunla ciddi ciddi görüşüyorum, geleceğe dair planlar yapıyoruz..
En azından yıllar sonra mutluyum. Çok değiştim kendime güvenim geldi. Bunalımlı yıllarım bitti. Yeniden neşeye kavuştum. Gökte ararken yerde buldum adeta...
Uzatmiyim..
Ama hala kağıt üzerinde evliyim ve eşimin boşanmaya hiç niyeti yok. Beni asla kaybetmek istemiyor. Hala adamın umudu var. Elimden fazla birşey gelmiyor, elim kolum bağlı adeta. Bir de evli kızım var ,torunum var küçük. Tabiki kızım da Boşanma kararima üzülüyor ve istemiyor. Bana hak da veriyor ama babasına da kıyamıyor.
Hepsini, herkesi düşünmekten ,kendi geleceğimi daha doğrusu bugünümü , yarınımı düşünmekten yoruldum...
Ne evliyim, ne dulum, ne bekarım, bi karışığım yani. Sosyal baskı bi yandan, ar namus, onur, şeref, vicdan, sorumluluk, vefa, acima , suçluluk duygusu, fedakarlık, yaşanmışlık, vs anlarsınız sanırım. Karışık duygular içindeyim. Öyle bir noktaya geldim ki. Acaba ben mi yanlış yapıyorum gerçekten diyorum. Aklım mantığım duygularım her bir hissim, sen kendin için doğrusunu yapıyorsun diyor. Çünkü bu kişi ile mutluyum net... çünkü ruh ikizim..
Bi yandan Vicdanım rahat deil. Eşine dön evine dön diyor Vicdanım da. Ama dönersem hiç bir şey artık eskisi gibi olmayacak. Üstelik ben yine sıkılıp mutsuz olup yine hatalar yapmaktan korkuyorum. İşte böyle...
ücretsiz avukat neden talep etmediniz ?

Merhaba üzerime kayıtlı bir binek aracım olduğu için baro av vermiyor. Elime biraz para geçince sonradan av tuttum. Davanın yarısında yani. O da şahitler aşaması geçtiği için davayı alamayiz dedi zaten. Hakim de erkekti , artık ne düşündü bilemm.

Yani ben boşanma aşamasında olsam ve bu aşamada başka birine aşık olsam sevgili olmanın tadını çıkarırım.
Bekarken bile evlenme kararını çok ama çok zor verdim, boşanırsam evlilik lafını bile duymak istemem sanırım.
Boşandıktan hemen sonra tekrar evlenmeyi düşünen insanları çok cesur buluyorum. Ben tekrar evlenecek olsam adamı tanımak için bacak kıllarını bile tek tek sayarım sanırım.
Çok doğru sevgililigin tadını çıkarın kaçmıyor bir imza

Evlilik kararı öyle kolay deil. Düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum. Ben de öyleyim ince eleyip sık dokumali. Sonrası Allaha kalmış. Sevgili derken de işte ar namus şeref toplum baskısı var. Üstelik bosanamadim.da. Bu da suç oluyor sevgili yapınca. Esim anlaşmalı kabul ederse bosanicaz. Gez toz sana karışmam ama evli kalalım diyor. Kafayı yycem. Ya adım çıkacak diyorum. Seni istemiyorum soğudum dyrm. Hala Ben sana güveniyorum diyor. Şaşırdım artık. Kal.geldi.

Yaşım elliye yaklaştı, Allah korusun eşime bir şey olsa yeni bir erkek istemem hayatımda.
Hele de sevmediğim bir adamdan kurtulmadan, kafamı dinlemeden başka bir adamla hiç birlikte olmam.
Bizim kültürel kodlarımızla mı ilgili, yurdun havasından suyundan mı?
Bilmiyorum insanımız yalnız yaşayamıyor.
İlle de birini bulup evlenecek.

Gez hemşire,
halk eğitimin musiki kurslarına katıl,
muhtaç insanlara yardımcı olan gönüllü-sivil toplum kuruluşlarına dahil ol,
daha önce yapmadığın şeyleri deneyip yeni heyecanlar yaşa-mesela yamaç paraşütü ile atla,
profesyonel bir work shopa katıl uzakdoğu yemekleri pişir,
ne bileyim yapacak o kadar çok şey var ki…
Heriflerin derdiyle uğraşmaya değmeyecek kadar kısa ve güzel hayat bana göre.

Haaa yok ben ille de yeni adamı seçiyorum diyorsan da eskisini bir an önce defetmenin yoluna bak.
Mal mı verirsin, rüşvet mi? Onu sen bilirsin.
Eskiyi boşa yeniyi ondan sonra tak koluna.

Çok doğru sevgililigin tadını çıkarın kaçmıyor bir imza
Tam.anlayamadim
Kağıtta olsa evlisiniz. Yaptığınız doğru değil.o adam da durumunuzu bildiği halde devam ediyor çünkü işine geliyor.sizle ciddi Neden işine gelsin ki. Ciddi ciddi evliliği düşünmese beni neden bütün akrabaları ve ccklari ile tanıştırsin. Ki mahkemem de sürüyordu. Hatta keşke anlaşmalı olsaydı. Madem yıllardır ayrısınız, Sen de niye kendini yıpratıyorsun bırak isteme bisey faln. Senin canndan daha mı kıymetli nafakan tazminatın diyordu. Benlen herseye razı isen ben olacağım zaten yannda dedi hep Allah için. Ancak Ben hakkımı almak için direttim baştan. Kimseye muhtaç olmak istemedim. Keşke diretmeseymsim. Bu noktaya geldik. Hep bi belirsizlik. Ne eşim mutlu şimdi ne o adam ne ben. Yarım yamalak biseyler. Bnm istediğim bu değil ki.

Yaşım elliye yaklaştı, Allah korusun eşime bir şey olsa yeni bir erkek istemem hayatımda.
Hele de sevmediğim bir adamdan kurtulmadan, kafamı dinlemeden başka bir adamla hiç birlikte olmam.
Bizim kültürel kodlarımızla mı ilgili, yurdun havasından suyundan mı?
Bilmiyorum insanımız yalnız yaşayamıyor.
İlle de birini bulup evlenecek.

Gez hemşire,
halk eğitimin musiki kurslarına katıl,
muhtaç insanlara yardımcı olan gönüllü-sivil toplum kuruluşlarına dahil ol,
daha önce yapmadığın şeyleri deneyip yeni heyecanlar yaşa-mesela yamaç paraşütü ile atla,
profesyonel bir work shopa katıl uzakdoğu yemekleri pişir,
ne bileyim yapacak o kadar çok şey var ki…
Heriflerin derdiyle uğraşmaya değmeyecek kadar kısa ve güzel hayat bana göre.

Haaa yok ben ille de yeni adamı seçiyorum diyorsan da eskisini bir an önce defetmenin yoluna bak.
Mal mı verirsin, rüşvet mi? Onu sen bilirsin.
Eskiyi boşa yeniyi ondan sonra tak koluna.
Hahaha güldürdünüz beni aynen çok haklısınız aslında. Yamaç yaptım ,bütün kurslara katıldım, uniye bile girip kazandım bi fakülteyi, neler neler yapmadım spor , bağlama kursu, ing vs. Ama insan,, ne eksiği varsa onu bulunca mutlu da olunca bırakamıyor işte kolay kolay . Bu arada Allah korusun tabiki sizi de.

Merhaba arkadaşlar
Eşimden şiddetli gecimsizlikten dolayi boşanmak istiyorum ama o istemiyor. Actigim çekişmeli Boşanma davam 2 yıl sürdü ve hakim sonuç olarak bosamadi. Ancak 3 yil ayri kalırsak bosanabilirmisim. Aslında 4 yildir ayrıyız zaten ama ispatlayamadim avukatım yoktu. Sonuçta ondan coktan soğudum hissiyatım kalmadı. Ama o bunu kabullenemiyor tabiki. Beni çok sever sevmesine ancak saygısı yok. Saygısız sevgiyi ne yapayım. Herkes herkesi seviyor zaten önemli olan saygı. Bunu da gece yazdığım için çok detaya girmek istemedim şimdi.
Bu arada biriyle tanıştım, bazı hasbelkader tesadüfler sonucu / ya da hayat diyelim / bu insanı ve Onun tüm yakınlarını, çok yakından tanıma fırsatları buldum. Gerçek halini samimi olaraktan tanıdım, dostu düşmanı, iyisiyle kötüsüyle, çevresiyle birlikte kendisini tanıyarak hemen her haline şahit oldum. Ve ona karşı kanım kaynadı. Ruh ikizim olduğuna kanaat getirdim kısacası...
Yani bi yerde eşimin tam tersi bir insan olduğunu gördüm zamanla..
Şimdi onunla ciddi ciddi görüşüyorum, geleceğe dair planlar yapıyoruz..
En azından yıllar sonra mutluyum. Çok değiştim kendime güvenim geldi. Bunalımlı yıllarım bitti. Yeniden neşeye kavuştum. Gökte ararken yerde buldum adeta...
Uzatmiyim..
Ama hala kağıt üzerinde evliyim ve eşimin boşanmaya hiç niyeti yok. Beni asla kaybetmek istemiyor. Hala adamın umudu var. Elimden fazla birşey gelmiyor, elim kolum bağlı adeta. Bir de evli kızım var ,torunum var küçük. Tabiki kızım da Boşanma kararima üzülüyor ve istemiyor. Bana hak da veriyor ama babasına da kıyamıyor.
Hepsini, herkesi düşünmekten ,kendi geleceğimi daha doğrusu bugünümü , yarınımı düşünmekten yoruldum...
Ne evliyim, ne dulum, ne bekarım, bi karışığım yani. Sosyal baskı bi yandan, ar namus, onur, şeref, vicdan, sorumluluk, vefa, acima , suçluluk duygusu, fedakarlık, yaşanmışlık, vs anlarsınız sanırım. Karışık duygular içindeyim. Öyle bir noktaya geldim ki. Acaba ben mi yanlış yapıyorum gerçekten diyorum. Aklım mantığım duygularım her bir hissim, sen kendin için doğrusunu yapıyorsun diyor. Çünkü bu kişi ile mutluyum net... çünkü ruh ikizim..
Bi yandan Vicdanım rahat deil. Eşine dön evine dön diyor Vicdanım da. Ama dönersem hiç bir şey artık eskisi gibi olmayacak. Üstelik ben yine sıkılıp mutsuz olup yine hatalar yapmaktan korkuyorum. İşte böyle...
Zaten 4 yıldır ayrı olmanız birleşseniz dahi çoğu şeylerin eskisi gibi olmayacağını gösteriyor. Ve kesinlikle saygının olmadığı yerde sevgiden zerre bi şey kalmıyor. Sizi çok iyi anlıyorum evli değilim ama saygısızlığa tahammülüm yok bunu bi kere görmezden geldikçe fazlasını yapıyorlar. Üvey babam tam bir küfürbazdı kaç kez evden gönderdik her seferinde pişmanım diyip ağladığı günleri bilirim ama tabiki de devam etti. Daha bunun gibi bir çok saygısızlık yaptı ve hiçbirinden vazgeçmedi 15 yıldır evlilikleri devam etti ama artık yaşlılığınında getirdiği o sinirler benide annemide çok gerdi ayrıldılar. Ve hala pişmanım diye ezbere devam ediyor. Bizim yaptığımız şu aslında ikinci şansı vererek aynı hatayı yapmasına izin veriyoruz. Değişmez kimse. İki seçenek kalıyor ya aman diyip umursamadan gamsız yaşayacaksın ki bunu yapabilen gerçekten çok insan var. Ya da ayrılacaksın zira ortası gel gitler insanı yıpratıyor. Ben çok sakin bir insandım sinirli biri oldum mesela. Affet diyenler bunun farkında değil işte yavaş yavaş ömrünü kısaltıyorlar stresten o yüzden hiç kimseyi sırf çocuk için dahi olsa canınızı yakıyor sizi üzüyorsa affetmeyin. Zaten çocuğunuz anlayacaktır zamanla neyin ne olduğunu. Asıl devam ederek çocuğunuzda fark etmeden üzülecek. Zaten sizinde içinize sinmiyor. Ne elalemi umursarım bu konuda ne başkasını siz ve çocğunuz önemli sadece.

Kağıtta olsa evlisiniz. Yaptığınız doğru değil.o adam da durumunuzu bildiği halde devam ediyor çünkü işine geliyor.sizle ciddi düşünmediğini saniyorum
Yok ciddi
Keşke zamanında anlaşmalı bosansaydiniz.Bakın şuan zorluğu yine siz çekiyorsunuz.Esiniz anlaşmalı boşanmaya razı olursa şuan bence bitirin.Belki eşiniz mal paylaşımı olmasın diye boşanmak istemiyor
Ewet mal para yüzünden hep o da var. Tazminat ödemekten korktu aynen. Artık bisey istemiyorum. Saygısız sevgi de istemiyorum kimseden. Hala beni çocuk gibi görüyor. Hala bırakmak istemiyor. Eğer başka biri varsa söyle o zamn bırakırım diyor. Kırmak istemiyorum, bilemedim. Ki, Illa biri mi olması lazım. Şaşırdım artık.

Zaten 4 yıldır ayrı olmanız birleşseniz dahi çoğu şeylerin eskisi gibi olmayacağını gösteriyor. Ve kesinlikle saygının olmadığı yerde sevgiden zerre bi şey kalmıyor. Sizi çok iyi anlıyorum evli değilim ama saygısızlığa tahammülüm yok bunu bi kere görmezden geldikçe fazlasını yapıyorlar. Üvey babam tam bir küfürbazdı kaç kez evden gönderdik her seferinde pişmanım diyip ağladığı günleri bilirim ama tabiki de devam etti. Daha bunun gibi bir çok saygısızlık yaptı ve hiçbirinden vazgeçmedi 15 yıldır evlilikleri devam etti ama artık yaşlılığınında getirdiği o sinirler benide annemide çok gerdi ayrıldılar. Ve hala pişmanım diye ezbere devam ediyor. Bizim yaptığımız şu aslında ikinci şansı vererek aynı hatayı yapmasına izin veriyoruz. Değişmez kimse. İki seçenek kalıyor ya aman diyip umursamadan gamsız yaşayacaksın ki bunu yapabilen gerçekten çok insan var. Ya da ayrılacaksın zira ortası gel gitler insanı yıpratıyor. Ben çok sakin bir insandım sinirli biri oldum mesela. Affet diyenler bunun farkında değil işte yavaş yavaş ömrünü kısaltıyorlar stresten o yüzden hiç kimseyi sırf çocuk için dahi olsa canınızı yakıyor sizi üzüyorsa affetmeyin. Zaten çocuğunuz anlayacaktır zamanla neyin ne olduğunu. Asıl devam ederek çocuğunuzda fark etmeden üzülecek. Zaten sizinde içinize sinmiyor. Ne elalemi umursarım bu konuda ne başkasını siz ve çocğunuz önemli sadece.
Teşekkür ederim, size de çok geçmiş olsun. Böyle şeyleri işte yaşayan bilir. Ben de ilaçlar kullanıyordum her yerim sinir kaplamisti. Bir de benm öz babamda baya baya sinirli aksi biri idi ,,eşim de öyle çıktı. Neyse. Kendimi spora kurslara falan vermiştim.artık.. Sonnda evden eşimden Uzaklaşınca kendime geldim... He. ben de evlilik meraklısı deilim, ama kültür yapımız işte bunu. gerektiriyor.

Teşekkür ederim, size de çok geçmiş olsun. Böyle şeyleri işte yaşayan bilir. Ben de ilaçlar kullanıyordum her yerim sinir kaplamisti. Bir de benm öz babamda baya baya sinirli aksi biri idi ,,eşim de öyle çıktı. Neyse. Kendimi spora kurslara falan vermiştim.artık.. Sonnda evden eşimden Uzaklaşınca kendime geldim... He. ben de evlilik meraklısı deilim, ama kültür yapımız işte bunu. gerektiriyor.
Bu kötü eş bi kere bulaştı mı bırakmıyor insanın peşini annemin ne babadan ne deden ne ilk eşinden ne ikinci eşindne ne de erkek kardeşlerinden fayda görmediği gibi aksine çok zararlarını gördü. Ben evlenmesine karşı değilim isterse üçüncü evliliğini yapsın ama artık gerçektne karakterine, kişiliğine iyi baksın zamana bıraksın, sinirli bi yapısı varsa anında silsin, cimri ve saygısızca davranıyorsa ki zamanla bunu gizleyemiyorlar zaten bunu kabul etmesin istiyorum. İyi yapmışsınız çok iyi geliyor bu tür etkinlikler uzak kalın sizi üzenlerden. Ben 25 yaşındayım hala evlenme isteğim yok :KK70:

Bu kötü eş bi kere bulaştı mı bırakmıyor insanın peşini annemin ne babadan ne deden ne ilk eşinden ne ikinci eşindne ne de erkek kardeşlerinden fayda görmediği gibi aksine çok zararlarını gördü. Ben evlenmesine karşı değilim isterse üçüncü evliliğini yapsın ama artık gerçektne karakterine, kişiliğine iyi baksın zamana bıraksın, sinirli bi yapısı varsa anında silsin, cimri ve saygısızca davranıyorsa ki zamanla bunu gizleyemiyorlar zaten bunu kabul etmesin istiyorum. İyi yapmışsınız çok iyi geliyor bu tür etkinlikler uzak kalın sizi üzenlerden. Ben 25 yaşındayım hala evlenme isteğim yok :KK70:
Bence anneniz daha evlilik düşünmesin. Aman aman

Bence anneniz daha evlilik düşünmesin. Aman aman
Zaten bahtı yok kadının :KK70: Sırf yalnızlık çekmesin diye istiyorum ben de sonsuza kadar yanında olayamayacağım insan böyle vicdan yapıyor kötü hissediyor. Şehir dışında çalışmam lazım gidemiyorum. Valla kendimden önce bile keşke annemin hayalinde ki hayırlı bir kısmeti olsa diyorum ama olmayınca olmuyor.

Yani boşanmanın uzaması aslında iyi olmuş sevgilinle daha çok sevgililik dönemi yaşarsın hemen tekrar evlenmemiş olursun. İkinci baharını yasa gez toz yani. Tabi bunu paylasma orda burda çünkü boşanma davanda aleyhine kullanilmasin
Anlıyorum ewet haklısınız teşekkür ederim,insanın içini dökecek birileri olması çok güzel, psikoloğa mı gitsem diyorum bi yandan.

Yeniden dava açmak için 3 yıl dolmasını beklememize gerek yok. Farklı bir neden sunarak dava açabilirsiniz. Yeni ilişkiyi evliliğiniz henüz bitmediği için kimse onaylamayacaktır. Evliliği bitirmeye kesin kararlı iseniz bir avukattan en azından boşanma dilekçesi yazdırmak için yardım alın ve şahit de yazarsanız işi hızlandırabilirsiniz
Teşekkür ederim. Farkli neden de sunamiyorum. Darp, canıma kast falan olması lazim yani. Anlaşmalı boşanmaya çalışacağım. Ikna edebilirsem. Zamana bıraktım artık yoruldum. Hani aslında diyorki, dolaylı yollardan,, ..benden boşanmadan naparsan yap. Ben seni idare ederim... Şaşırdım kaldım. Ne doğru ne yanlış artık bilemiyorum.

Zaten sorunlu bir evliliktesiniz onu bırakıp başkasına hemen nasıl güveniyorsunuz? Herkes zaten başlangıçta çok iyidir aynı şeyleri konuşur aynı şeyleri dinler söyleriz. Zamanla çok da bir farkı havası olmadığını anlarız. Bence boşanacaksanız bir süre kafanızı dinlemeliydiniz. Bu arada iyi bir avukat dahi olsa çekişmeli boşanmalar baya uzuyor maalesef. Hakkınızda her şey hayırlısı olsun.
Teşekkür ederim. Kimseye, dolayısıyla erkeklere de hemen güvenmem. Bu adamı da önceden uzaktan tanırdım, hiç kötü bir şeyini duymadım. bir arkadaşımın uzaktan akrabası idi. Özetle 2 gündür tanıdığım bir insan değildi. 2 karısından da darbe yemiş biri idi. O da kimseye güvenmiyordu zaten. Ben Boşanma aşamasında iken zamanla daha bi samimi olduk. Bana çok destek oldu. Önce dostluk ve arkadaşlık kurduk. Zaten dostluğu çok hoşuma gitti. O aralar yanlış bir çevrem vardı. Bu yalancı çevremden sahte dostluklardan darbeler yedim, zarar gördüğüm bu çevreden uzaklaşmamda, onları silmemde bu adamın da çok etkisi faydası oldu. Çünkü eşimin ilgisizliginden vs, zaman içinde yanlış arkadaşlar edinmiştim. Beri yandan Onnla sohbet etmek bana huzur veriyordu. Daha Yakından tanıyınca da hayatıma yeniden bir mana geldi. Kendi değerimi yeniden anladım. Belki kopuk kopuk anlatıyorum affola... Çok iyi bayan arkadaşlarım da var tabiki. Ancak herkese herşey anlatilmiyor malesef... Yeni bir evliliği de aslında öyle çok ya da hemen düşünmüyorum, tabiki kolay değil bu işler. Artık hayırlısı diyorum

X