İlişkimi bitirmeli miyim lütfen cevapp :(

bilinmezbirisi123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
14
2
22
Öncelikle merhabalar. Ben şu an 20 yaşındayım. 2.5 sene önce üniversite sınavım için gittiğim dershaneden bir çocukla tanıştım. Hoşlandım açıldım ve o istemeye istemeye ilişki yaşar halde bulduk kendimizi. Yani temellerimiz hiç sağlam değildi bunun farkındayım. İttire kalktıra bu zamana geldik. Çok seviyordum şu an bunu söylemem pek mümkün değil. Çünkü bu süre içinde 3 kere onun ilgisizliği mood değişimleri jest ve mimiklerine takılmam bunu ona açmam benim çok duygusal çok alıngan çok hassas ve çok abarttigimi söylemesi üzerine ayrılık yaşadık. Sonki geçen sene temmuz ayındaydı. 20 gün sonra barıştık ve devam ettik. Ama içinde bir şeyler kırılmıştı bunu hissediyordum ama hep geçiştirdim. Ondan sonra yine böyle küçük tartışmalarda hatta en sonki 1 ay önceki tartışmamızda ben hoşlanmadığım bir hareketini söylediğimde sorun yaratan yine çok alıngan çok takan birisi olduğumu söyledi. Ayrılmak istediğini anlaşamadığımızı değişmeyeceğini onun böyle olduğunu beni sevmese arada küçük jestler yapmayacağını onun beni sevdiğini anlamadığımı iddia etti. Ve beni kaybetmekten korkmadığını söyledi. Ayrılık konusu kapandı yine normale dönmeye çalıştım. O gün içimde öyle şeyler kırıldı ki 2 gün söylediklerinin etkisinden çıkamadım. Hala aklımda. Her küçük tartışmada bitirmek istedi. Ama bir şekilde üstü kapandı. Kırıldığımı söylediğim hiçbir noktada gönlümü alan tek bir şey yapmadı. Seviyordu farkındaydım iyi olduğumuz zaman zevk alıyordum ilişkiden ama şimdi artık hiç zevk aldığımı fark ediyorum. Yine son 1 2 haftadır sürekli ayrılık senaryoları dönüyor kafamda. Ayrılmalı mıyım yazık mi ediyorum ilişkiye ben mi çok takılıyorum büyütülecek bir şey yok mu geçici mi bu duygularım diye düşünmekten beynim eridi. Geceleri bile uyku aralarında zihnim sürekli meşgul. Kafa yapısı maalesef zıt bana düşüncelerimizin çoğu farklı eğitim seviyelerimiz farklı ben hukuk okuyorum o iki yıllık bir bölüm. bunu bu zamana kadar asla sorun etmedim ama son zamanlarda gerçekten bu farklılığın beni boğmaya başladığını hissettim. Ailelerimiz de çok farklı. Arkadaşlarımla tanıştırmak istemiyorum. Buluşmaya zar zor gidiyorum. Gayet açık değişti tavırlarım artık umursamaz eskisi kadar sevgimi rahat rahat ifade edememeye basladim çünkü içimden gelmiyo. Bir gelecek kuramıyorum onunla. okulumu bitirmeden mesleğimi ele almadan ekonomik özgürlüğümü ele almadan asla o kadar ciddi bir işe kalkışmam bunu o da biliyor ama hayatımda ciddi olsun istediğim için onun bu konudaki düşüncesi hiçbir zaman benim kadar gelecek vadeden olmadı. O nedenle gelecek göremiyorum. Sorduğumda da seninle ciddi düşünmesem bu kadar zaman geçirir miyim diyor. Yine de kafam çok karışık. Böyle bir süreçten geçen biri varsa lütfen bir yardımı dokunsun. Öyle bir boşluktayım ki nasıl bitirebileceğimi bile bilmiyorum. Lütfen tek bir tavsiye lütfen şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
20 yaşında ne evliliği zaten okulun bitti mi ki?
Neyin acelesi daha ergenlikten dün çıkmışsın.
İte kaka zorla yürüyen bir şey için de kendini üzme, kendine değer vermeyi de öğren.
Hayir yanlış anlaşıldım okulumu bitirmeden mesleğimi ele almadan ekonomik özgürlüğümü ele almadan asla o kadar ciddi bir işe kalkışmam bunu o da biliyor ama hayatımda ciddi olsun istediğim için onun bu konudaki düşüncesi hiçbir zaman benim kadar gelecek vadeden olmadı. O nedenle gelecek göremiyorum. Orda anlatmak istediğim oydu

Kız ne evliliği aklını peynir ekmekle mi yedin ? okuluna odaklan, kendini geliştirmeye hayatının tadını çıkarmaya bak bu yaşta bu kadar takıntı iyi değil.Bende daha önce çok fazla aşık olduğumu sandığım kişiye o kadar takılmıştım ki gözüm hiçbir şeyi görmüyordu ağzının içine bakıyordum ama zamanla geçti unuttum çünkü istemeyen birisini zorla kendine bağlayamazsın. 20 yaşındayım ve şu an bi ilişkim var emin ol sevilince senin çaba göstermene bile gerek kalmıyo tabikide emek oluyor ama isteyen erkek belli ediyor kendini.Keşke daha öneden kendimi bu kadar yıpratmasaymışım beni sevmeyen birisi için küçük düşürmeseymişim diyorum şimdi.Lütfen ayrıl ve önüne bak

Ayrıca sizin sevdiğiniz kadar sevmediği de çok açık. Adam ayrılık iması yapıyor, sizin kırıldığınız noktalarda telafi etmediği gibi biterse biter diyor. Gerçekten en güzel zamanlarını sana değer vermeyen sevmeyen biri için mi harcayacaksın?
Ayrıldıktan sonra pişmanlık yaşar mıyım o iyi duyguları özler miyim ben mi büyütüyorum diye çok düşünüyorum. Bu arada önem gösterip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim

Kız ne evliliği aklını peynir ekmekle mi yedin ? okuluna odaklan, kendini geliştirmeye hayatının tadını çıkarmaya bak bu yaşta bu kadar takıntı iyi değil.Bende daha önce çok fazla aşık olduğumu sandığım kişiye o kadar takılmıştım ki gözüm hiçbir şeyi görmüyordu ağzının içine bakıyordum ama zamanla geçti unuttum çünkü istemeyen birisini zorla kendine bağlayamazsın. 20 yaşındayım ve şu an bi ilişkim var emin ol sevilince senin çaba göstermene bile gerek kalmıyo tabikide emek oluyor ama isteyen erkek belli ediyor kendini.Keşke daha öneden kendimi bu kadar yıpratmasaymışım beni sevmeyen birisi için küçük düşürmeseymişim diyorum şimdi.Lütfen ayrıl ve önüne bak
Teşekkür ederim cevabınız için altta bir cevaba da belirttim hayallerim var ideallerim var benim okulumu bitirmeden mesleğimi ele almadan ekonomik özgürlüğümü ele almadan asla o kadar ciddi bir işe kalkışmam bunu o da biliyor ama hayatımda ciddi olsun istediğim için onun bu konudaki düşüncesi hiçbir zaman benim kadar gelecek vadeden olmadı. O nedenle gelecek göremiyorum. Orda anlatmak istediğim oydu

Teşekkür ederim cevabınız için altta bir cevaba da belirttim hayallerim var ideallerim var benim okulumu bitirmeden mesleğimi ele almadan ekonomik özgürlüğümü ele almadan asla o kadar ciddi bir işe kalkışmam bunu o da biliyor ama hayatımda ciddi olsun istediğim için onun bu konudaki düşüncesi hiçbir zaman benim kadar gelecek vadeden olmadı. O nedenle gelecek göremiyorum. Orda anlatmak istediğim oydu
Aşkım bırak o zaman demesi kolay ama gerçekten hastalıklı oluyo toksik ilişki denilen şey,bi falsoda kapıyı göstermek lazım ite kaka yürümez .

Aşkım bırak o zaman demesi kolay ama gerçekten hastalıklı oluyo toksik ilişki denilen şey,bi falsoda kapıyı göstermek lazım ite kaka yürümez .
Gelecekte pişman olur muyum peki iyi anları bir daha biriyle yaşanmayacağımı falan düşünüyorum saçma bir şekilde. Bir tıkta yalnızlıktan korkuyor olabilir. Bunun hakkında bir fikriniz var mı

Konunun başını okudum anlamadığım şey şu oldu karşı taraf nasıl istemeye istemeye ilişki yürüttü??

Bir insan böyle bir konu açıyorsa zaten yolunda gitmeyen bir şeyler vardır.

Son düzenleme:
Konunun başını okudum anlamadığım şey şu oldu karşı taraf nasıl istemeye istemeye ilişki yürüttü??

Bir insan böyle bir konu açtırıyorsa zaten yolunda gitmeyen bir şeyler vardır.
Benim alttan almalarımla ona duygusal anlamda ve genel anlamda destek verdiğim için keskin bir ayrılık istemediğini düşünüyorum biraz da benim ezikliğim olabilir kendimi ezdirmiş olabilirim

Gelecekte pişman olur muyum peki iyi anları bir daha biriyle yaşanmayacağımı falan düşünüyorum saçma bir şekilde. Bir tıkta yalnızlıktan korkuyor olabilir. Bunun hakkında bir fikriniz var mı
Ya dünyada milyarlarca insan var yarısı erkek desek bir sürü opsiyonelin var tek kişi bu değil ya.Hem öyle muhteşem şeyler de yaşamamışsınız ayrıl barış toksik bi ilişki,eğer toksikliğe alıştıysan bunu özleyebilirsin ama bunun için de terapi falan alman lazım belkide tamamen unutmak için.Ben hafifleyeceğini düşünüyorum yani karar senin

Benim alttan almalarımla ona duygusal anlamda ve genel anlamda destek verdiğim için keskin bir ayrılık istemediğini düşünüyorum biraz da benim ezikliğim olabilir kendimi ezdirmiş olabilirim

Ayrıl bence hiç uğraşma.
İçinde kendini olduğun gibi, mutlu, huzurlu hissedeceğin bir ilişki yaşayacaksın belki neden bu adamla zaman harcıyorsun ki.

Ayrıldıktan sonra pişmanlık yaşar mıyım o iyi duyguları özler miyim ben mi büyütüyorum diye çok düşünüyorum. Bu arada önem gösterip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim
Konunu okumadım sadece bu yazdığına cevap vermek istiyorum. Her insanda ayrılık sonrası özlemek ve o duyguları tekrar yaşamayacakmışsın gibi bir his oluşur-oluşabilir bu hisler bir tecrübedir. Ama zamanla baktığınızda ''ben bunun için mi üzülmüşüm'' diyerek kendinize güleceksiniz :)

Ya dünyada milyarlarca insan var yarısı erkek desek bir sürü opsiyonelin var tek kişi bu değil ya.Hem öyle muhteşem şeyler de yaşamamışsınız ayrıl barış toksik bi ilişki,eğer toksikliğe alıştıysan bunu özleyebilirsin ama bunun için de terapi falan alman lazım belkide tamamen unutmak için.Ben hafifleyeceğini düşünüyorum yani karar senin
Son bir sorum olacaktı kafam çok karışık olduğu için sağlıklı düşünemiyorum. Toksikliğe alışamadım ama şöyle düşünüyorum acaba gerçekten büyüten çok takılan ben miyim her ilişkide olur mu böyle şeyler?

Tüm sevgili ile ilgili uzun konulara aynı yorumu yapıyorum. Size de yapacağım. Daha sevgili iken böyle uzun konu yazdıran ilişkiden bir cacık olmaz. Daha genceciksiniz. Ergenlikte hasbelkader bir sığıra gönül vermiş olabilirsiniz. Ama bu gençlik arayışıdır normaldir. Her zaman ideal ilişkiler kuramayız. İnsan düşe kalka doğru yolu buluyor. İçinize sinmeye sinmeye böyle bir ilişkiye devam etmemelisiniz.

böyle şimdiki tabirlerle toksik bir ilişkiden ayrılıp şimdiki eşimle tanıştım. yemin ediyorum hayatimin en en güzel karariydi. esimle tanışınca yahu dedim sevilmek, ilgi, alaka görmek demek ki buymuş. aynı sizin yaşlardaydim aşağı yukarı. ben univ okuyordum o saçma sapan bir iş yapıyordu. olmayacağını biliyordum olmadı da iyi ki olmadi. çektim bir ayrılık mesajı terkettim onu. 🤣 oh çok iyi yaptım. ne ailemiz uyumluydu ne sosyal çevremiz ne de hayat sartlarimiz. evet seviyordum ama kendime gelip bitirdim. Allah şükür çok mutlu bir evliliğim var. eski ex esimin kesip attığı tırnağı olamaz. kendinize bir yol çizin hersey çok güzel olacak inanıyorum.

Ben senden 18 yaş büyüğüm. Senin yaşında ben kendim ciddi ilişki istemiyordum. Evlilik konuşup ne yapacaksınız o yaşta? Evlilik denen şey aynı evde eğlenmek sevişmek değil. Aç oku eş ailesi denen şey de var. Bu yaşta sen gez toz, yalnızlık denen şey bir erkekle mi giderilir illa? Kız arkadaşlarınla gezersin, okul hayatını yaşarsın.
Ben senşn yaşındayken günümü gün ettim. İyi ki etmişim. Sonra gerçekten zamanı gelince doğru insan olduğundan emin olunca evlendim. Yalın 29fu.

X