İlişkimi bitirmeli miyim lütfen cevapp :(

Son bir sorum olacaktı kafam çok karışık olduğu için sağlıklı düşünemiyorum. Toksikliğe alışamadım ama şöyle düşünüyorum acaba gerçekten büyüten çok takılan ben miyim her ilişkide olur mu böyle şeyler?
Yani her ilişki ite kaka yürünür mü sizinki gibi bilmem ama sağlıklı ve normal ilişki ite kaka yürümez.Abarttığını düşünmüyorum sana bu konuyu açtırdıysa bile bi sorun vardır

Son bir sorum olacaktı kafam çok karışık olduğu için sağlıklı düşünemiyorum. Toksikliğe alışamadım ama şöyle düşünüyorum acaba gerçekten büyüten çok takılan ben miyim her ilişkide olur mu böyle şeyler?
Seven tarafın sen olduğunu düşünüyorsan, senin ittirmenle yürüdüğünü düşünüyorsan zaten mutsuzsundur. Ve her ilişki böyle değil. İki taraf da birbirini gerçekten sevdiğinde su gibi akar. Böyle şeyler olmaz. Çok gençsin önünde taptaze bir hayat var.

böyle şimdiki tabirlerle toksik bir ilişkiden ayrılıp şimdiki eşimle tanıştım. yemin ediyorum hayatimin en en güzel karariydi. esimle tanışınca yahu dedim sevilmek, ilgi, alaka görmek demek ki buymuş. aynı sizin yaşlardaydim aşağı yukarı. ben univ okuyordum o saçma sapan bir iş yapıyordu. olmayacağını biliyordum olmadı da iyi ki olmadi. çektim bir ayrılık mesajı terkettim onu. 🤣 oh çok iyi yaptım. ne ailemiz uyumluydu ne sosyal çevremiz ne de hayat sartlarimiz. evet seviyordum ama kendime gelip bitirdim. Allah şükür çok mutlu bir evliliğim var. eski ex esimin kesip attığı tırnağı olamaz. kendinize bir yol çizin hersey çok güzel olacak inanıyorum.
O bitirmeyi nasıl ve onu kırmadan yapacağımı bilmiyorum. İlk defa bu kadar uzun süre ayrilik düşündüm ve hislerimden emin oldum yani bir geleceğimizin olmayışına. Ayrılık ona koymaz gibi içten içe üzülür belki ama her zamanki deyimiyle yapacak bir şey yok der o soğuk duruşunu sergiler. Ben bu ayrılıktan sonra pişman olur muyum diye düşünüyorum acaba gerçekten büyüyor muyum çok mu duygusalım diye çünkü hep beni bunlarla suçladı belki ifade ettiğim bir sorunda özür dilemiştir

çok takan birisi
Ve beni kaybetmekten korkmadığını söyledi.
Her küçük tartışmada bitirmek istedi.
Kırıldığımı söylediğim hiçbir noktada gönlümü alan tek bir şey yapmadı

Ailelerimiz de çok farklı
Bunların üstüne birde utanmadan ''seviyor beni'' demişsin ya inanılmazsın :KK70: aynen kanka seviyor seni devam et sen. Biz sana ne desek boş :KK70:

Bu bir tık kırdı kalbimi haklısınız bunun için açtım bu soruyu zaten teşekkür ederim
Kız elin adamı kalbini kıracağına biz kıralım en azından gözünü açarsın binlerce kez kırılmak yerine bir kez kırılırsın.
Burada sana yorum yapan çoğu hanımların sevgilisi/eşi var ve senin sözde sevgilin olacak insan ''SEVEN ADAM'' statüsünde biri değil.

20 yaşında gencecik kızsın zamanı geldiğinde bu yazdıklarını görsen utanacaksın ya :') birde ben senden şöyle bir vibe aldım ayrıldığınız ya da kavga ettiğiniz zaman karşı tarafa yalvarıyorsun eğer doğru düşündüysem bunu yapma çünkü böyle yaptığın için adam seni kaybetmekten korkmuyor nasıl olsa affeder deyip seni cepte tutuyor. Bu adamdan ayrıl, onu sensiz bırak lütfen.

Kız elin adamı kalbini kıracağına biz kıralım en azından gözünü açarsın binlerce kez kırılmak yerine bir kez kırılırsın.
Burada sana yorum yapan çoğu hanımların sevgilisi/eşi var ve senin sözde sevgilin olacak insan ''SEVEN ADAM'' statüsünde biri değil.

20 yaşında gencecik kızsın zamanı geldiğinde bu yazdıklarını görsen utanacaksın ya :') birde ben senden şöyle bir vibe aldım ayrıldığınız ya da kavga ettiğiniz zaman karşı tarafa yalvarıyorsun eğer doğru düşündüysem bunu yapma çünkü böyle yaptığın için adam seni kaybetmekten korkmuyor nasıl olsa affeder deyip seni cepte tutuyor. Bu adamdan ayrıl, onu sensiz bırak lütfen.
Tecrübelerinize saygı duyuyorum. Çok teşekkür ederim. Dediğim gibi eskiye nazaran bir tık daha gözüm açıldı. Şu an ayrılalım dese zorlamadan ayrılırım belki verdiğim emeğe harcadığım sevgiye üzülürüm bir süre ama sanırım daha sağlıklı ve özgüvenli duygularımın öneminin farkına varan biri olurum. 1 haftadır tek tük soğuk soğuk konuşuyoruz. Onda bile sormuyor bir sorun mu var niye böyleyiz diye. Neyse inşallah bu defteri kapatacağım yakın zamanda. Tekrardan teşekkür ederim

Bir de son olarak tecrübelerinize güvenerek şunu sormak istiyorum onun bana almış olduğu tek tük eşyaları ne yapmalıyım duygu yüklemeyip kullanmalı mıyım yoksa çöpe mi atmalıyım?

Seven tarafın sen olduğunu düşünüyorsan, senin ittirmenle yürüdüğünü düşünüyorsan zaten mutsuzsundur. Ve her ilişki böyle değil. İki taraf da birbirini gerçekten sevdiğinde su gibi akar. Böyle şeyler olmaz. Çok gençsin önünde taptaze bir hayat var.
Bir de tecrübelerinize güvenerek şunu sormak istiyorum onun bana almış olduğu tek tük eşyaları ne yapmalıyım duygu yüklemeyip kullanmalı mıyım yoksa çöpe mi atmalıyım?

O bitirmeyi nasıl ve onu kırmadan yapacağımı bilmiyorum. İlk defa bu kadar uzun süre ayrilik düşündüm ve hislerimden emin oldum yani bir geleceğimizin olmayışına. Ayrılık ona koymaz gibi içten içe üzülür belki ama her zamanki deyimiyle yapacak bir şey yok der o soğuk duruşunu sergiler. Ben bu ayrılıktan sonra pişman olur muyum diye düşünüyorum acaba gerçekten büyüyor muyum çok mu duygusalım diye çünkü hep beni bunlarla suçladı belki ifade ettiğim bir sorunda özür dilemiştir
valla hiç vicdan azabına gerek yok. eski erkek arkadaşım bana "senden ayrilirsam evlenmem, evlenirsem de evlenmiş olmak için evlenirim" derdi. ayrılalı nerdeyse 15 sene olacak hala bekar. uzuluyor muyum? hayır. bosverrrrrr kıymetini bilsin madem

valla hiç vicdan azabına gerek yok. eski erkek arkadaşım bana "senden ayrilirsam evlenmem, evlenirsem de evlenmiş olmak için evlenirim" derdi. ayrılalı nerdeyse 15 sene olacak hala bekar. uzuluyor muyum? hayır. bosverrrrrr kıymetini bilsin madem
Anlıyorum. Size de son bir sorum olacak lütfen kusuruma bakmayın. Ben biraz duygusal bir insanım. Ayrılık konuşmasını yüz yüze yaparken verdiğim emeklere bir daha onunla bir şey yaşamayacağıma dair bir hüzün olacak içimde ve yüzde 99 konuşurken gözlerim dolup sesim titreyecek. Yüz yüze ayrılmak çok zor geliyor o sebepten. Yanından ayrılmak falan zor geliyor. Daha önceden de hiç yaşamadım böyle bir sey. Önceki ayrılıklarımız hep mesajda olmustu. Sevgi yetmiyor bazı şeylere. Bu konuda bir tavsiyeniz var mı?

Öncelikle merhabalar. Ben şu an 20 yaşındayım. 2.5 sene önce üniversite sınavım için gittiğim dershaneden bir çocukla tanıştım. Hoşlandım açıldım ve o istemeye istemeye ilişki yaşar halde bulduk kendimizi. Yani temellerimiz hiç sağlam değildi bunun farkındayım. İttire kalktıra bu zamana geldik. Çok seviyordum şu an bunu söylemem pek mümkün değil. Çünkü bu süre içinde 3 kere onun ilgisizliği mood değişimleri jest ve mimiklerine takılmam bunu ona açmam benim çok duygusal çok alıngan çok hassas ve çok abarttigimi söylemesi üzerine ayrılık yaşadık. Sonki geçen sene temmuz ayındaydı. 20 gün sonra barıştık ve devam ettik. Ama içinde bir şeyler kırılmıştı bunu hissediyordum ama hep geçiştirdim. Ondan sonra yine böyle küçük tartışmalarda hatta en sonki 1 ay önceki tartışmamızda ben hoşlanmadığım bir hareketini söylediğimde sorun yaratan yine çok alıngan çok takan birisi olduğumu söyledi. Ayrılmak istediğini anlaşamadığımızı değişmeyeceğini onun böyle olduğunu beni sevmese arada küçük jestler yapmayacağını onun beni sevdiğini anlamadığımı iddia etti. Ve beni kaybetmekten korkmadığını söyledi. Ayrılık konusu kapandı yine normale dönmeye çalıştım. O gün içimde öyle şeyler kırıldı ki 2 gün söylediklerinin etkisinden çıkamadım. Hala aklımda. Her küçük tartışmada bitirmek istedi. Ama bir şekilde üstü kapandı. Kırıldığımı söylediğim hiçbir noktada gönlümü alan tek bir şey yapmadı. Seviyordu farkındaydım iyi olduğumuz zaman zevk alıyordum ilişkiden ama şimdi artık hiç zevk aldığımı fark ediyorum. Yine son 1 2 haftadır sürekli ayrılık senaryoları dönüyor kafamda. Ayrılmalı mıyım yazık mi ediyorum ilişkiye ben mi çok takılıyorum büyütülecek bir şey yok mu geçici mi bu duygularım diye düşünmekten beynim eridi. Geceleri bile uyku aralarında zihnim sürekli meşgul. Kafa yapısı maalesef zıt bana düşüncelerimizin çoğu farklı eğitim seviyelerimiz farklı ben hukuk okuyorum o iki yıllık bir bölüm. bunu bu zamana kadar asla sorun etmedim ama son zamanlarda gerçekten bu farklılığın beni boğmaya başladığını hissettim. Ailelerimiz de çok farklı. Arkadaşlarımla tanıştırmak istemiyorum. Buluşmaya zar zor gidiyorum. Gayet açık değişti tavırlarım artık umursamaz eskisi kadar sevgimi rahat rahat ifade edememeye basladim çünkü içimden gelmiyo. Bir gelecek kuramıyorum onunla. okulumu bitirmeden mesleğimi ele almadan ekonomik özgürlüğümü ele almadan asla o kadar ciddi bir işe kalkışmam bunu o da biliyor ama hayatımda ciddi olsun istediğim için onun bu konudaki düşüncesi hiçbir zaman benim kadar gelecek vadeden olmadı. O nedenle gelecek göremiyorum. Sorduğumda da seninle ciddi düşünmesem bu kadar zaman geçirir miyim diyor. Yine de kafam çok karışık. Böyle bir süreçten geçen biri varsa lütfen bir yardımı dokunsun. Öyle bir boşluktayım ki nasıl bitirebileceğimi bile bilmiyorum. Lütfen tek bir tavsiye lütfen şimdiden teşekkür ederim
Seven insan sevdiğini kaybetmekten korkar, bunu sana rahatlıkla söylediyse diğer sevgi sözleri hep hikaye... Ciddi düşünmesem bu kadar zaman geçirir miyim demesine bakma, üstelik yaşlarınız da çok küçük, ilerde meslek hayatına başladığında kimler kimler çıkacak karşına vaktini harcama bu çocuğa.

Gelecekte pişman olur muyum peki iyi anları bir daha biriyle yaşanmayacağımı falan düşünüyorum saçma bir şekilde. Bir tıkta yalnızlıktan korkuyor olabilir. Bunun hakkında bir fikriniz var mı
Gelecekte seni senin onu sevdigin kadar sevmeyen birine zamanını harcadığına pişman olursun emin ol, bu yaşadıklarından bin kat güzel şeyleri sana yaşatacak biri mutlaka olacak tecrübeyle sabit 😉

Güzel kızım bu biraz toksik ilişki olmuş. Çoğumuzun başından böyle bir ilişki geçer sonra karşımıza çok daha iyi biri çıkar ancak o zaman anlarız eski ilişkimizin ne kadar saçma olduğunu. Canın acır üzülürsün verdiğin emeklere ama yaşın çok genç. Bir avukat olduğunda vizyonun değişecek ortamın daha şimdiden uyuşmuyor. E sen de ilgi görmediğin için soğumuşsun. Erkekler hep ciddi düşünür zaten kimse başka türlü konuşmuyor. Gönlünü eğlendirmek istiyorsan devam et ama bir gün bitmesi gerektiğini anlamışsın. 31 yaşındayım ben 20 yaşımdaki sevgilimle evlenmiş olmayı dilemezdim. Sen kariyerine odaklan tamam mı gerisi boş en önemlisi kendine yaptığın yatırım güzel kardeşim zamanla herşey daha güzel olacak

Anlıyorum. Size de son bir sorum olacak lütfen kusuruma bakmayın. Ben biraz duygusal bir insanım. Ayrılık konuşmasını yüz yüze yaparken verdiğim emeklere bir daha onunla bir şey yaşamayacağıma dair bir hüzün olacak içimde ve yüzde 99 konuşurken gözlerim dolup sesim titreyecek. Yüz yüze ayrılmak çok zor geliyor o sebepten. Yanından ayrılmak falan zor geliyor. Daha önceden de hiç yaşamadım böyle bir sey. Önceki ayrılıklarımız hep mesajda olmustu. Sevgi yetmiyor bazı şeylere. Bu konuda bir tavsiyeniz var mı?
ben o dönem yan yana olsak ayrilamazdim o sebeple msjla bittiğini söylemiştim. univ sebebiyle yaklaşık 800 km uzak bir sehirdeydim. İlk bir hafta ruh gibi gezdim ortalıklarda. dibine kadar yaşadım ayrılık acısını 🥲aile evinde olsam öyle ağlayıp zirlayacak çok fırsatım olmazdı ama üniversitede olunca suyunu çıkarıncaya kadar ağladım 😂😂😂ay çok tatlı günlermiş ya eski birer anı. yemeden içmeden kesilmistim 1 hafta boyunca. sonra bir gün ezan okunurken Allahim biliyorum olmayacak ne olur bana ferahlık ver. bitsin gitsin bu durum hayatımdan demiştim. çok şükür bitti gitti. şimdi şöyle ki benim önümde boşanmış 2 ablam vardı ve biliyordum ki bizden de olmayacaktı. aileme bir şokta uygun olmayan damat getirerek ben yaşatmak istemedim. ustelik değmeyecek de biriydi. kendimi ve ailemi sevdim işi bitirdim. emin ol canim çok daha iyileri çıkacak karşına. bu da sana tatlı bir anı olarak kalacak

Güzel kızım bu biraz toksik ilişki olmuş. Çoğumuzun başından böyle bir ilişki geçer sonra karşımıza çok daha iyi biri çıkar ancak o zaman anlarız eski ilişkimizin ne kadar saçma olduğunu. Canın acır üzülürsün verdiğin emeklere ama yaşın çok genç. Bir avukat olduğunda vizyonun değişecek ortamın daha şimdiden uyuşmuyor. E sen de ilgi görmediğin için soğumuşsun. Erkekler hep ciddi düşünür zaten kimse başka türlü konuşmuyor. Gönlünü eğlendirmek istiyorsan devam et ama bir gün bitmesi gerektiğini anlamışsın. 31 yaşındayım ben 20 yaşımdaki sevgilimle evlenmiş olmayı dilemezdim. Sen kariyerine odaklan tamam mı gerisi boş en önemlisi kendine yaptığın yatırım güzel kardeşim zamanla herşey daha güzel olacak
ne kadar doğru bir yorum. bende aşağı yukarı aynı şeyleri yazdim. ben üniversite kazanıp başka ile gidiyorum diye ayrılmıştı o dönemdeki sevgilim 😅vizyonsuz pis şey. ondan ayrıldım mühendis bir çocukla başladım, sonra ben memur oldum, o mühendisle evlendim. iki kizim oldu, cok şükür çok güzel bir hayatım var. o salakla evlenseydim hayatım nasıl bir varosluk abidesi olurdu düşünmek bile istemiyorum.

Paşa gönlün ne istiyorsa onu yap. İster kullan ister at.

Cok ince düşünceli bir insansınız. Ama bu bir yerde insana zarar veriyor.sizin durumunuzda oule. Insamlari bu kadar önemsemeyin.
Ayrılınca elbet üzüleceksiniz.ama sonra geçecek. Daha güzel insanlar girecek hayatınıza ve daha güzel gunler😇 ve her zaman onu kırmış miyimdir üzmüş muyumdur diye düşünmeyin.biraz da karsinizdaki insanlar sizi onemsesjn ve kaybetmekten korksun

O kadar duygulandırdı ki beni bu mesaj ablacım sana ne kadar teşekkür etsem azdır annemmişsin gibi hissettim onunla pek bu konuları konuşamıyoruz uzaklardan benim gönlüme su serpip umut verdin her şeyin daha iyi olacağına dair inşallah ben de yakın zamanda bu defteri kapatacağım ama çok duygusal ve üzüldüğü anda gözleri dolup sesi titreyen bir insanım yüz yüze asla bu kararımı söyleyeceğimi düşünmüyorum bunun nedeni ona verdiğim emekler ve bir daha bir şey yaşamayacak olmam. Bu konuda bir tavsiyeniz var mı ablacım?

X