İlk çocuk doğal ikinci çocuk tüp bebek olan, olmayı düşünen, olumsuz sonuçlanan arkadaşlar buluşalım konuşalım

Evet katılıyorum size. Psikolojik olarakta aslında beklemesi heyecanlı ama çok zor oldu mu olmadı mı vs. Allah yardım etsin bize
Evet katılıyorum size. Psikolojik olarakta aslında beklemesi heyecanlı ama çok zor oldu mu olmadı mı vs. Allah yardım etsin bize
Evet stresli bir süreç.Birde yasaklar var en sevdiğim şey her gün türk kahvesi gibi 🙈 ve bugün en sevdiğim dayımı kaybettim cenazemiz vardı çok çok zor bir gün geçirdim.Cenazede yürüyemiyordum destekle yürüdüm kasık ağrılarım çok arttı 😞

Evet stresli bir süreç.Birde yasaklar var en sevdiğim şey her gün türk kahvesi gibi 🙈Bugün öyle kötü bir gün geçirdim ki herşey boş bu hayatta bir kez daha anladım.En sevdiğim dayımı aniden kaybettik cenazemiz vardı çok zor bir gündü.Malesef çok kötü kasık ağrılaım var cenazede destekle yürüdüm😞Bütün gün ağladım....

Evet stresli bir süreç.Birde yasaklar var en sevdiğim şey her gün türk kahvesi gibi 🙈Bugün öyle kötü bir gün geçirdim ki herşey boş bu hayatta bir kez daha anladım.En sevdiğim dayımı aniden kaybettik cenazemiz vardı çok zor bir gündü.Malesef çok kötü kasık ağrılaım var cenazede destekle yürüdüm😞Bütün gün ağladım....
Basınız sağolsun ☹️ Kötü bir gün olmuş. Bencede boş bazen gerçekten aniden başımıza bir şey gelse bir hastalık bir felaket sağlığımıza nasıl şükrederiz diye düşünüyorum. Sizde düşünmeme çalışın bunları film izleyin dizi izleyin stres yasak

Ben de bugun drumla konustum..prp tedavisi bence işe yramaz dedi..yumurta kalitesi için bemiks q 10 folik asite devam dedi..ikinci kez tüp bebek olacaksa bu sefer tedaviyi değiştirip iğne dozunu düşürecegiz dedi..pıhtılaşma genetik sperm kalitesinde hiç bir sorun yok ama oluşan 3 yumurtanın kalitesi kötüydü dedi..dölesekte sonuç alamazdık dedi..şimdi sorun bende olunca çok daha fazla canım sıkıldı..yumurta kalitesi için me yapmam lazım dedim bu genetik çok bilinen yol yok deniyoruz dedi..o ay bir kaliteli yumurta herseyi değiştirr dedi.fertilite diyeti uygulayan var mı aranızda??prowomen alayım bir de diyet işini araştırayım diyorum..

Ben de bugun drumla konustum..prp tedavisi bence işe yramaz dedi..yumurta kalitesi için bemiks q 10 folik asite devam dedi..ikinci kez tüp bebek olacaksa bu sefer tedaviyi değiştirip iğne dozunu düşürecegiz dedi..pıhtılaşma genetik sperm kalitesinde hiç bir sorun yok ama oluşan 3 yumurtanın kalitesi kötüydü dedi..dölesekte sonuç alamazdık dedi..şimdi sorun bende olunca çok daha fazla canım sıkıldı..yumurta kalitesi için me yapmam lazım dedim bu genetik çok bilinen yol yok deniyoruz dedi..o ay bir kaliteli yumurta herseyi değiştirr dedi.fertilite diyeti uygulayan var mı aranızda??prowomen alayım bir de diyet işini araştırayım diyorum..
Valla canım belli yaştan sonra oluyor bu kalitesizlik besleme, sitres vas etki ediyor tabi. Benimde anlamadığım tüp bebete verilen ilaçlar iğneler bu yumurtayı kaliteleştirmek için de değil mi ayrıca? Neden ekstradan birşeyler yapmak gerekiyor? Ben şuan dr önerdiği omega3 kulalnıyorum bir de kendim inositol aldım. Çok etkili, faydalı bir takviyeymiş. Kullandığım folik asit içerisinde de Qenzim var. Daha ne yapayım. D vitaminine de başladım. DEdiğin idyeti duymadım ama kendi çapımda işlenmiş gıdalardan uzak durup normal sağlıklı beslenmeye başladım. Kilo da verdim birazcık. Tüp bebeğe başlarsam eksra kilo alıp iyice şişmemek için kilo verdim aslında biraz ii de oldu. Ya eşimin arkadalının eşi tek yumurtayla gebe kaldı tüp bebekte tek yumurtası oluştu ve taze transferle şuan 7 aylık hamiile. 14 yaşında kızları vardı onlarında ikinci için tüp yaptırdılar

Sırf sizi sormak için gelmiştim. Çok üzüldüm 😥
Teşekkür ederim🙏Biraz sıkıntılı bir süreçti 3.günümde aniden çok yakınım vefat edince sarsıldım zaten.Birde böyle hasta ve zor zamanlarımda hep yalnızım ne anneden ne kardeşten ne de başkasından hiç hayır yok .insan bu durumada çok içerleniyor ne diyeyim canları sağ olsun😔Bazen bir tas çorba bile o kadar değerliki böyle zor zamanlarda .Doktorum umutluyduk dedi herşey yolunda görünüyordu tabi ki embriyonun genetiğini bilmiyorduk ....

Teşekkür ederim🙏Biraz sıkıntılı bir süreçti 3.günümde aniden çok yakınım vefat edince sarsıldım zaten.Birde böyle hasta ve zor zamanlarımda hep yalnızım ne anneden ne kardeşten ne de başkasından hiç hayır yok .insan bu durumada çok içerleniyor ne diyeyim canları sağ olsun😔Bazen bir tas çorba bile o kadar değerliki böyle zor zamanlarda .Doktorum umutluyduk dedi herşey yolunda görünüyordu tabi ki embriyonun genetiğini bilmiyorduk ....
Haklısınız gerçekten çok önemli. O kadar emek verdiniz. Sırf o emek için bile destek olmaları gerekirdi. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Hayırlısı olur inşallah bir daha denemeyi düşünüyormusubuz? Benim de bir kızım var 8 yaşında hiç bekletmeden gelmişti kızım problem yaşamadan ama eşimle yıllardır 2. Çocuk mücadelesi verdim ben istedim o istemedi derken yaş oldu 40 kızım çok istiyor 5-6 ay denedik olmadı ve tüp bebeğe başladım kızım isteyince eşim dayanamadı ikna oldu tedaviye hayırlısı olur inş ,iğne ilaç hiç alışık değilim zor oluyor 😔 inşallah değer sonuca
Merhaba, sonucuuz ne oldu?

Aradan zaman geçmiş.bu arada olanları anlatayım..tup bebek denemelerinde 3 yumurta elde etmiş en kalitelisi transfer edeilmişti 2 si donduruldu..ama deum çok umut bağlamasına ragmen tutmadı ben de maddi manevi yıprandığım için bıraktım.aklımdan da çıkardım o ikiside senesi
Dolsun bozdrucam yeter bana kısmette yokmuş derken nisan ayımda kasık agrısıyla miyom patlaması gibi agrıyla acile gittimn.acılde 16 haftalık hamile olduğumu öğrendim şoka girdim asla olmaz yumurtam kötü tahim duvarın ince derken Allah isteyince oluyormus anlafım.bu arada hiç mi anlamadım diyecek olanlar olanilir evet her ay da düzenli regl oldum.şimdi kalan 2 ayımın tadını çıkarıyprum .umarım herkes benim gibi bir süprizle karsılasır.
1693857049985.png

Maşallah ya benim de bir oğlum var ve ikinci henüz olmadı.Yasim da 40.Hayırlısı bakalım

X