İlk Gece Korkusu

ben itiraf.comda okumuşda okumuştum kızlar..senin gibi bi kız bunun gibi bişe sormuştu..ordan bi tanesi cvbı yapıştırdı-affınıza sığınarak söylüyorum:hele bi zevkten dört köşe ol..dünyayı alırsın içine diye...:eek:

slm kızlar... ben eskıden ılk gece korkum hic olmaz derdim ama simdi 1 ay sonra dügünüm var korku diz boyuuuuuuuuuuuuuu

kızlar ya.. yarddım edın... dıgunum 27 hazıran ve adet tam da o gune denk gelıyo... dogum kontrol kullanmak ıstemıyorum... vermidon at 10 gün ileriye gider diyolar dogrumu bılen var mı.....

kızlar ya.. yarddım edın... dıgunum 27 hazıran ve adet tam da o gune denk gelıyo... dogum kontrol kullanmak ıstemıyorum... vermidon at 10 gün ileriye gider diyolar dogrumu bılen var mı.....

canım benım acelen ne?bosversene hersey normal normal gıtsın ıste bozma adetının duzenını fılan derım.bı hafta sonra olsa nolur kı okadar beklemıssınız 4-5 gun daha uzasın olum mu var sonunda.nısanlına da solersın bole bole dıee

kızlar ya icim kıpır kıpır... yorumları okudukca rahatlıyorum ama 5 dakıka...... sonra yıne heycan basıyo.... gelde bunu bana anlat.... bırde adet olacam o gun ..... keske hemen olsa kurtulsammm.... bosuna 1 hafta ekstra stressssssss. hem bızım buralarda 1 gun sonra duvak gunu var butun akrabalar gelır seker degıtılır... gun gıbı bırsey olur pasta falan yapılır... munzur akraballar yada ablammmm ılla goreyım dıye tuttutur.... nasıl gectı gıt anlatttttttt.... dugunden bır hafta sıonra adet olmak ıstıyorummmm

kızlar ya icim kıpır kıpır... yorumları okudukca rahatlıyorum ama 5 dakıka...... sonra yıne heycan basıyo.... gelde bunu bana anlat.... bırde adet olacam o gun ..... keske hemen olsa kurtulsammm.... bosuna 1 hafta ekstra stressssssss. hem bızım buralarda 1 gun sonra duvak gunu var butun akrabalar gelır seker degıtılır... gun gıbı bırsey olur pasta falan yapılır... munzur akraballar yada ablammmm ılla goreyım dıye tuttutur.... nasıl gectı gıt anlatttttttt.... dugunden bır hafta sıonra adet olmak ıstıyorummmm

nasıl goreyım der kız?neyı gorecekmıs kı? CADIARZU

Hangi devirde yaşıyoruz ya öyle görme falanmı olur.. istersler bide çarşafı yıka as balkonundan eskiden öyle yaparlarmışya madem o çağa ayak uyduruyosunuz.............

Ablalar, kardeşler meraklıdır, anlat kötü mü geçti iyi mi diye sorulmasını anlarım da, ablansa regl olduğunu bilir zaten, üstelemez, üstelememeli.. Zaten şu el öpme, yok şeker dağıtma, yok telefon edip oldu mu diye sorma çok ayıp ve tuhaf, akıl-sır ermiyor, ama malesef bazı yörelerde hala var, yapacak birşey yok.. Allah yardımcın olsun ne diyeyim....
Benim de tam olarak düğün günüme geliyordu adetim, nişanlıma da söylemiştim, birşey dememişti, ne diyecek ki, iki buçuk yıldır birlikteyiz. Sonra doğum kontrol hapı işi çıkınca bir baktım, tam düğün günü ikinci kutuya başlayacağım için adetim kesiliyor:KK70: :)))

hala boyle seyler varmı yaaa ınanılmaz.21. yydayız ya olur mu hıc.hadı eskıler cahılmıs cahıllıklerıne verelım de su zamanda neyı gormeyı merak edıolar sastım dogrusu.guzzelım sana soylıyeyım o gorulmeyı bekleenen seyın dınımızde esının dısında bı bayanın dahı gormesı cok gunahh ıstersen bı arastır.hem benım kısısel fıkrımde ahlakende hıc etık bulmuorum dogrusu.

cnm bencede bir uzmana psikologa gitmelisin
kötü bişi yasamısın bu yüzden daha fazladır korkun bence
tmm her genc kızda olurr bunun heycanı telaşı korkusu ama senin olayın azcık farklı
bu durumda yani taciz durumunda uzmana gittiniz diyelim, sizin kafanızdakileri sadece konuşarak nasıl çözebilirki, bence bu psikolgluk çok saçma bir iş.. sırf meslek olsun diye kurulmuş bir branş.. bence bir giden bir daha gitmiyordur..

Kesinlikle, zaten bu, kişinin mahremidir, bunların bir de ortaya dökülmesi hem yanlış, hem de bence de ayıp, günah.. Ama bu gelenekleri kırmak da çok zor...

Kesinlikle, zaten bu, kişinin mahremidir, bunların bir de ortaya dökülmesi hem yanlış, hem de bence de ayıp, günah.. Ama bu gelenekleri kırmak da çok zor...

valla guzelım hıcde ole adet gelenek gorenek olayı fılan kalmadı aslında ama hala eskı kafadan olanlar yasatmaya calısıo.ne benım aılemde var artık bole bısey ne de esımın aılesınde.ama bence burda en onemlı faktor esler.cunku aıle tutturursa onun bı kere hayır demesı yeter.ama o da onlardan yana olursa durum kotu yanı.artık o carsaf gormeler fılan can cekısıo son demlerını yasıodur umarım.halkı bılınclendırmek gerek.

Kızlar bence çarşaf görme bir adet değil, sadece görgüsüz meraklı insanlar yaptığı saçma sapan bir şey... Dinimizce de hoş karşılanmayan bir durumdur bu çünkü mahreme girer.

canim benimde aynen öyle olmusru. kafayi yemistim ya... bende geciktirici kullanmistim ama ilk gece hamile de kalmak ta istemiyordum. bu sefer dogum kontrol hapi kullanmaya basladim.geciktiriciyi kullanmayida biraktim zararli dediler doktorlar! e ben dügünümden 2 gün önce basladim dogum kontrol hapini yutmaya. e ozamada demezler mi bana bunu son 1 ay önce kullanmaya basliycaksin etkisinin olabilmesi icin ( dügünden önceki son adetinin 1.günüü) offff ne gündüü beeee :çok üzgünüm:

X