İlk iş günü

asdfgh23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
10
4
22
Merhabalaarr, 1.5 sene boyunca diş hekimi asistani olarak çalıştım. Şartlarından dolayi oraya bıraktım bugün başka bir yere başladım. Burasida klinik call center olarak başladım ama bana tuhaf gelen şeyler var. Acenta usulü çalışıyorlarmış(?). Sabah kahve içerken elektrik doğalgaz vs fatura kesenler olur ya onlardan biri geldi yanimdaki kizla temizlik görevlisi abla gene mi suyumuzu doğal gazımızı keseceksiniizz dediler bu şekilde. Daha önceki çalışan faturayı yatırdı olarak gösterip yatırmamış. Niye bu kadar sessiz sakin diye sordum firma daha yeni el değiştirdi bu hafta reklam vericez dedi. Görüşmeye geldigimde görüştüğüm kişi burası şöyle iyi böyle iyi diye baya bir övmüştü. O nerde diye sordum bıraktı çıktı cevabını aldım. Hani madem çok iyiydi bi anda bırakıp gitmek ne kadar mantıklı? Bu işin içinde olanlar az çok bilirler bunlar normal mi? Erkek arkadaşıma anlattığımda o da biraz garipsedi. Bilgisi olanlar varsa yazabilir mi lütfen 🙏🏻

yani ne konuda bilgi istiyorsunuz ki pek anlamadım. yazdıklarınızdan çıkarım soruyorsanız işleri kesat olan işçisi tarafından fatura yoluyla azcık dolandırılmış bir firma. iş çıkışı yapsam da çalıştığım firmaların çoğunluğu iyi yerlerdi. siz içindeyken nasıl biryer olduğunu anlamadıysanız biz nasıl anlayalım tek çalışan mısınız sordunuz mu arkadaşlarınıza maaşları düzenli yatıyor mu.

sen neden diş hekimi asistanıyken call center olarak işe başladın ki ?
diş hekimi asistanı olmayı istemiyor muydun ?

İçine sinmeyen bir şeyler varsa işi bırakmadan iş bulup öyle bırak bence. Yani işi işteyken ara en sağlıklısı bu ekonomik şartlarda. E devletten sigorta girişine baktın mı peki sigorta başlangıcını yapmışlar mı bu da önemli?
ilk günmüş ilk günden düşmez ki en az 1 ay çalışacak ki e devlette görünsün

sen neden diş hekimi asistanıyken call center olarak işe başladın ki ?
diş hekimi asistanı olmayı istemiyor muydun ?
Asıl bölümüm ameliyathane :) şuan çalıştığım bölümde hastalarla ilgilenip randevu bilgi verme. Asistanlik beni artik çok yormustu sabah 7de evden cikip akşam 9da eve geliyordum ondan dolayi bu iş bir tık daha rahat diye burada geldim.

Maaşınızı vermeyecek gibiler mi çok tuhaf bir yer
Bilemiyorum ki bugün yanımda olan kız bana telefon verilmesi için patronu aradı. Akşam gel maaşını al falan dedi. Kızda bana dönüp akşam maaşımı almaya gidicem sende gel hem patron seni görsün hem telefonuda alalim dedi. Çözemedim ilginç yani

Onu bunu boşverin yaşınız gençken atanmaya çalışın.

Okulsa okul KPSS ise KPSS

Özel sektörde diş hekimi asistanlığı, call center sizi yıpratacak gibi geliyor.
Dışarıdan gördüm yeşil türbe içine girdim estağfurullah tövbe demişler. 21 senesinde mezun oldum 3 yıldır atanmaya çalışıyorum ama olmuyor. Dışarıdan atan atan demek o kadar kolay ki gelip bir de içeriden bakın duruma.

Dışarıdan gördüm yeşil türbe içine girdim estağfurullah tövbe demişler. 21 senesinde mezun oldum 3 yıldır atanmaya çalışıyorum ama olmuyor. Dışarıdan atan atan demek o kadar kolay ki gelip bir de içeriden bakın duruma.
ben diş hekimliğini özel sektörde daha avantajlı görüyorum devlete kıyasla
ileride kendi kliniğini açma fırsatın var meslektaş bi arkadaşınla ortak da olabilirsin
benim kuzenim diş hekimi, 2 sene falan özelde çalışıp sonra biraz aile desteğiyle ortak klinik açtı
şuan durumu daha iyi
devlete girsen ağzında diş kalmamış derdini anlatamayan vatandaşla, nenelerle dedelerle uğraşacaksın
üstelik hasta sayısı çok olduğu için doğru düzgün takip imkanı da yok tedaviyi
hastaya dilediğin kadar özen gösteremeyeceksin çünkü buna zamanın olmayacak
maaşların aşırı yüksek olmaması da cabası
ama özelde zengin bi muhite klinik açabilirsen muhatap olduğun kesim de ona göre şekillenecek
en iyisini yaptırmak isteyen hastaların olacak
kar marjın yüksek olacak isim cisim yapacaksın itibarın olacak falan
cefasını çekebilen için sefası olan bi meslek bu

ben diş hekimliğini özel sektörde daha avantajlı görüyorum devlete kıyasla
ileride kendi kliniğini açma fırsatın var meslektaş bi arkadaşınla ortak da olabilirsin
benim kuzenim diş hekimi, 2 sene falan özelde çalışıp sonra biraz aile desteğiyle ortak klinik açtı
şuan durumu daha iyi
devlete girsen ağzında diş kalmamış derdini anlatamayan vatandaşla, nenelerle dedelerle uğraşacaksın
üstelik hasta sayısı çok olduğu için doğru düzgün takip imkanı da yok tedaviyi
hastaya dilediğin kadar özen gösteremeyeceksin çünkü buna zamanın olmayacak
maaşların aşırı yüksek olmaması da cabası
ama özelde zengin bi muhite klinik açabilirsen muhatap olduğun kesim de ona göre şekillenecek
en iyisini yaptırmak isteyen hastaların olacak
kar marjın yüksek olacak isim cisim yapacaksın itibarın olacak falan
cefasını çekebilen için sefası olan bi meslek bu
Diş hekimi değilim:) ameliyathane mezunuyum. Kendi bölümümde iş bulamayinca diş hekimi asistanı olarak çalışmaya başladım.

Diş hekimi değilim:) ameliyathane mezunuyum. Kendi bölümümde iş bulamayinca diş hekimi asistanı olarak çalışmaya başladım.
aa pardon o zaman
neyse diş hekimi gençlere yönelik bi yorum olarak kalsın benimki
sen kendi alanınla ilgili iş bakmaya devam et , bulduğun an geç bence
çünkü alakasız işler yaparak cv'ne dezavantaj sağlıyorsun

Bana biraz tekinsiz bi yermiş gibi geldi.Başta görüştüğünü kişinin işten ayrılması,maaşı bankadan yatırmadan gelip al denmesi filan bilemedim.Geç olmadan emin olun özellikle maaş konusunda bilgi vermediler mi size elden vereceklerse ayrılın bence hemen

X