İlk kez tüp bebek yaptiricam cok sorular var yardimci olurmusunuz?

O yaptıgınız ıgneler agrılı oluyo mu. Bende yenı yıldan sonra eşimle uzman bı doktora gorusucez ıkı senedır cocugum olmuyı. Sanırım tub bebege baslıcaz benı neler beklıyo bılmıyorum 🥺
İğnelerde Çok ağrım oldu söyleyemem ama yumurta toplama işleminden sonra 22 yumurtam toplandığı için ohss oldu o zaman gerçekten ağrılar çektim yürüdükçe karnımın içinde su varmış gibi hissediyordum. Onun için 2. adette tekrar tedaviye başlandı. O dinlenme süreci iyi geldi. Her şey geçiyor eğer sonuç pozitif olursa insan o günleri unutuyor. Şimdi deseler ağrın çok olacak yine olsa yine başlarım tedaviye. Rabbim tedavi aşamasında olan herkese yardım etsin. Hem psikolojik hem maddi açıdan çok zorluyor ama değer🥰
İğnelerimi kendim yapıyordum son iğnelerimde artık ağlaya ağlaya yapıyordum ya olmasa bu kadar iğneyi boşuna yemiş olacam diye 🥺

İğnelerde Çok ağrım oldu söyleyemem ama yumurta toplama işleminden sonra 22 yumurtam toplandığı için ohss oldu o zaman gerçekten ağrılar çektim yürüdükçe karnımın içinde su varmış gibi hissediyordum. Onun için 2. adette tekrar tedaviye başlandı. O dinlenme süreci iyi geldi. Her şey geçiyor eğer sonuç pozitif olursa insan o günleri unutuyor. Şimdi deseler ağrın çok olacak yine olsa yine başlarım tedaviye. Rabbim tedavi aşamasında olan herkese yardım etsin. Hem psikolojik hem maddi açıdan çok zorluyor ama değer🥰
İğnelerimi kendim yapıyordum son iğnelerimde artık ağlaya ağlaya yapıyordum ya olmasa bu kadar iğneyi boşuna yemiş olacam diye 🥺
Cetro mahvediyor beni

Bende yenı yıldan sonra eşimle bı uzman doktora goruscez. Tedavı surecı nasıl oluyo hıc ama hıc bılgım yok. Tup bebek tedavı ucretı yaklasık olarak ne kadar tutuyo. Bıde benım kılom fazla var veremıyorum da. Acaba o engel olurmu 😑

Bende yenı yıldan sonra eşimle bı uzman doktora goruscez. Tedavı surecı nasıl oluyo hıc ama hıc bılgım yok. Tup bebek tedavı ucretı yaklasık olarak ne kadar tutuyo. Bıde benım kılom fazla var veremıyorum da. Acaba o engel olurmu 😑
Burada bir forumda okumuştum bir bayanın kilodan dolayı anestezi alamazsın diye tedavisi iptal olmuştu. Boy kilo indeksi önemli sanırım. Biz yaklaşık 6,5 felan vermişizdir tabi öncesinde ,sonrasındaki vitaminler ve olumlu olunca ilaçlara devam etmek ayrı bir şey. Ama fiyatlar aydan aya bile değişiyor. Size net bir fiyat söyleyemem hem şehir doktor hastanede farkı da gideceğiz yer daha iyi bilgi verir. Bizim raporumuz vardı onu kullandık. Bende tüp bebek süreciyle ilgili hiçbir şey bilmiyordum hatta tedaviye daha çok yalnız gittim eşim belki 4 kez ancak gelmiştir.bir yola girince her şeyi öğreniyoruz . Allah yardımcınız olsun

tüp bebek tedavisine başlamadan önce oluşan yumurtaların hepsinin aynı büyüklükte mi olması lzım yaa... Ben adetin 3. günü gittim tedaviye başlamak için. Dr. başlayamayız dedi bu sebepten ötürü

Herkese merhaba.Daha önce 1 başarısız aşılamam olmuştu.Bu ay İzmir'de tüp bebek tedavisine başlıyoruz.Beni yumurta toplama işlemi,anestezi alma vs korkutuyor.Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Herkese merhaba.Daha önce 1 başarısız aşılamam olmuştu.Bu ay İzmir'de tüp bebek tedavisine başlıyoruz.Beni yumurta toplama işlemi,anestezi alma vs korkutuyor.Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Tüp bebeğin en kolay işi anestezi ve toplama işi canım, hiç endişe etme. Uyuyorsun, hop uyanıyorsun 😊

tüp bebek tedavisine başlamadan önce oluşan yumurtaların hepsinin aynı büyüklükte mi olması lzım yaa... Ben adetin 3. günü gittim tedaviye başlamak için. Dr. başlayamayız dedi bu sebepten ötürü
Asagı yukarı aynı büyüklükte olması istenen bir şey doktorum bana o yüzden adetin 2.gününden itibaren doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi biz o şekilde ilerledik

Banada adetin 21. gün terkrar gel estrofem başlayacağız dedi.
Ben Yasmin kullandım ama mantık aynı ilaç isimleri farklılaşsada yumurta büyüklükleri asagı yukarı aynı olunca hem sizin hem doktorunuzun işi kolaylaşıyor zamansız çatlamanın önüne geçiliyor yalnız kullanma talimatına dikkat edin ben biraz fazla kullanmışım bir sıkıntı olmadı ama olabilirdi de deneyimsizlik oldu bu ilacın biz faydasını gördük kendi adıma söyliyim doktor ne derse ona uyuyoruz işte😊

X