İlk okul erteleme

E nabiza girdim geçmiş randevu yazıyor rapor falan yazmıyor malesef
Doktor size ısrarla normal rapor veriyor, e nabıza işlenmiş olması şartmış. O da e rapor olarak geçiyormuş. Devlet hastanesindeki doktor e raporu nasıl bilmez anlamıyorum.

Yeni çalışma yayınlanmış. 72 ay doldurulmadan okula başlatılmaması gerektiği ile ilgili. Depresyona yatkınlık yapmıyormuş ama hiperaktivite, duygusal sorunlar ve akran sorunları yaşanabiliyormuş.
Hala raporu yapamadık bugünde başka bir hastanenin doktoruna gittik oda aynı raporu bende vericem dedi çocuk psikiyatrisi yapabilir dedi ayın birine randevu aldım bakalım o doktor yapacak mı 🙁

Merhabalar
Benim oğlum da özel gereksinimli bir çocuk, 72 ayını geçen hafta doldurdu. 6,5 aylık olduğundan beri fizik tedavi - özel eğitim alıyoruz. Elimizde hem devlet hastanesinden heyet raporu hemde Ram raporu var. 3 hafta önce kayıt yaptırmamız gereken okula gidip tekrar anasınıfa yazdıra bilmek için yardım istedim, belgelerimi alıp dilekçe gönderip arayacaklarını söylediler ama ne arayan var ne soran. Bunun üzerine Ram ile iletişime geçtim bana evraklarımızı alıp 8 Eylül de gelmemizi söyledi. Sorum şu 8 Eylül de gittiğimizde hemen alabiliyor muyuz? Kaç gün sürer işlemler bilgisi olan var mı?

Merhabalar
Benim oğlum da özel gereksinimli bir çocuk, 72 ayını geçen hafta doldurdu. 6,5 aylık olduğundan beri fizik tedavi - özel eğitim alıyoruz. Elimizde hem devlet hastanesinden heyet raporu hemde Ram raporu var. 3 hafta önce kayıt yaptırmamız gereken okula gidip tekrar anasınıfa yazdıra bilmek için yardım istedim, belgelerimi alıp dilekçe gönderip arayacaklarını söylediler ama ne arayan var ne soran. Bunun üzerine Ram ile iletişime geçtim bana evraklarımızı alıp 8 Eylül de gelmemizi söyledi. Sorum şu 8 Eylül de gittiğimizde hemen alabiliyor muyuz? Kaç gün sürer işlemler bilgisi olan var mı?
Hiç bilemiyorum benimde elimde rapor olduğu halde ram kabul etmedi doktor e nabiza işlemedi raporu sonuç oğlumun kaydı birinci sınıf görünüyor bugünde şubeler açıklanmış alıştırma içinde pazartesi okullar açılıyor

Merhabalar
Evraklarınız ramda kurula girecek, oradan çıkan karar okulun sistemine düşecek. Biraz vakit alır sanırım. En doğru bilgiyi 8 eylül günü ramdan alırsınız, aklınıza takılanları bir kağıda not alın mutlaka

Hiç bilemiyorum benimde elimde rapor olduğu halde ram kabul etmedi doktor e nabiza işlemedi raporu sonuç oğlumun kaydı birinci sınıf görünüyor bugünde şubeler açıklanmış alıştırma içinde pazartesi okullar açılıyor
Yerinizde olsam sağlık bakanlığına şikayette bulunurum. E nabızda rapor düzenlemek bu kadar zor olmamalı ya

Yerinizde olsam sağlık bakanlığına şikayette bulunurum. E nabızda rapor düzenlemek bu kadar zor olmamalı ya
Posikoloğa götürdüm büyüme hormonu eksikliğine karişamam o belli testlerim.var onu yapayım geçmezse ben sana raporu vereyim dedi oğlum da hepsini yaptı bugün okula götürdük baya seçilen bı öğretmene kaydı çıktı bugün ben okula gitmek istiyorum dedi götürdük hakkımızda hayırlısı artık

Posikoloğa götürdüm büyüme hormonu eksikliğine karişamam o belli testlerim.var onu yapayım geçmezse ben sana raporu vereyim dedi oğlum da hepsini yaptı bugün okula götürdük baya seçilen bı öğretmene kaydı çıktı bugün ben okula gitmek istiyorum dedi götürdük hakkımızda hayırlısı artık
İnşallah buradan şansı güler yavrunun, zihinsel sıkıntısı olmadığını, yeterli olduğunu öğrenmişsiniz en azından, yolu açık olsun kuzucuğun.

O doktorlara da allah akıl fikir versin. Sizinle birlikte üzüldüm inanın

İnşallah buradan şansı güler yavrunun, zihinsel sıkıntısı olmadığını, yeterli olduğunu öğrenmişsiniz en azından, yolu açık olsun kuzucuğun.

O doktorlara da allah akıl fikir versin. Sizinle birlikte üzüldüm inanın
Amin inşallah sizede ne kadar teşekkür etsem azdır bana çok yardımcı olmaya çalıştınız üstüne çok gitmicem artık yapabildiği kadar doktoro da dediğiniz gibi artık diyebilcek bişeyim yok en son yalvardım resmen bildiğini okudu yine

Merhabalar
Belki önümüzdeki sene durumlar değişmezse, araştıranlar için süreci yazıyorum.
8 Eylül de gittiğimiz randevuda ben ve oğlumla görüşüldü. Görüşme bizim için olumlu geçti, 1 hafta 10 gün içinde e-okul sistemine raporu gireceklerini, daha sonra gidip anasınıfına kayıt yaptırabileceğimizi söylediler. Şimdilik raporun e okul sistemine düşmesini bekliyoruz.

Biz geçen yıl tek hekim raporuyla ertelettik . Raporu aldık , kayıt düşen okula da ekte belirtilen raporda da yazıldığı üzere ilkokula başlamasının uygun olmadığını anne ve babası olarak düşünüyoruz diye dilekçe yazdık . Gerçi bir kaç cümle daha vardı . Sonrasında okul RAM’a bildirdi . RAM randevu verdi , hem benimle hem de çocukla konuştu . Ertelendi .
Bu sene tekrar aynı okula kaydı düştü ama ben kendi okuluma alacağım .
Merhaba, hangi doktordan aldınız raporu ve rapora ne yazdı bilgi verebilir misiniz acaba. Biz bu sene aynı durumdayız maalesef 😔

Biz ertelettik oğlumunkini . Eylülün başında doğdu o da . Tam 7 yaşında başlayacak ilkokula . Sınıfının en küçüğü olacaktı . Zaten 65 yaşına kadar çalışacak , yorulacak . 1 yıl geç başlasa bir şey kaybetmez diye düşündüm.
Bizim kayıt düşen okulu aradım , dedim böyle böyle. Biz rapor alıyoruz , okula başlatmayacağız . Tama hocam dedi . Sonrasında da anaokuluna devam etti . Geçen yıl boy olarak en kısa olan oğlum bu sene yaşıt görünüyordu arkadaşlarıyla . Geçen yıl tüm fotoğraflarda en öndeydi çünkü arkada olsa gözükmüyordu , bu seneki fotoğraflarda hep orta ve arka sıralardaydı .
Bu konuda herkesin farklı farklı düşüncesi var , aile ve dr en iyisini bilir . Hiç dert etmeyin.
Dediğim gibi 65 yaşına kadar çalışacaklar . Acele etmeye gerek yok . Rahat eder böyle .
Benim de oğlum Eylül sonu doğumlu, acaba hangi doktordan rapor aldınız ve rapora ne yazdılar?

X