Gebeliğe Hazırlık İlk Ovulasyon testim, nasıl yorumlamalıyım?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

matcim

Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2021
42
10
33
Merhabalar. Yorumlarınıza ihtiyacım var🙏🏻 Bebek düşünmeye yeni başladık. Ovulasyon testinin varlığını öğrenir öğrenmez aldım ve merakımdan denedim. Döngüm 30 gün civarında. Testi ilk uygulamam reglimin ilk gününden sonra 16.gündü. Dan diye döngünün ortasından başlamışım meğer. Ama testler neden her gün silik çıkıyor acaba? Yumurtlama geçmiş olsa sadece C çizgisi çıkmaz mıydı? Ya da yumurtlamaya az kaldıysa gitgide koyulaşmaz mıydı T çizgisi? Yoksa yumurtlama dışında hep böyle silik mi gösteriyor bu testler? Nasıl yorumlayacağım???🥺

Eklentiler

• C57EDEDE-A2AB-4B88-81FA-6E16D70720D1.jpeg
    C57EDEDE-A2AB-4B88-81FA-6E16D70720D1.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 502
Merhaba canım . Teste devam et . Ya yumurtladın ama teste geç başladığın için kaçırdın , ya da eli kulağında bugün yarın koyulaşmayı göreceksin . 30 günlük döngüye göre aslında güzel bir zamanda başlamışsın ama bu günler hiç belli olmuyor , ben 26-28 günde bir regl oluyorum mesela , bazen 10 bazen 13 günde yumurtluyorum . Değişebiliyor . Sen teste devam et koyulaşmayı yakalarsan değerlendirirsin , yakalamazsan bir sonraki adetin bitişinden itibaren hemen başka teste olur mu 😘 en yakın zamanda hayırlısıyla güzel haberi alırsın inşallah 😍

Merhaba canım . Teste devam et . Ya yumurtladın ama teste geç başladığın için kaçırdın , ya da eli kulağında bugün yarın koyulaşmayı göreceksin . 30 günlük döngüye göre aslında güzel bir zamanda başlamışsın ama bu günler hiç belli olmuyor , ben 26-28 günde bir regl oluyorum mesela , bazen 10 bazen 13 günde yumurtluyorum . Değişebiliyor . Sen teste devam et koyulaşmayı yakalarsan değerlendirirsin , yakalamazsan bir sonraki adetin bitişinden itibaren hemen başka teste olur mu 😘 en yakın zamanda hayırlısıyla güzel haberi alırsın inşallah 😍
Çok teşekkürler cevap için❤️ Peki yumurtlama dönemi dışında T çizgisinin hiç belli olmaması mı gerekiyor?

Çok teşekkürler cevap için❤️ Peki yumurtlama dönemi dışında T çizgisinin hiç belli olmaması mı gerekiyor?
Rica ederim . Hayır canım T ciZgisi her zaman olur . Sadece yumurtlama döneminde C kadar koyu , ya da C den daha koyu olur . Lh hormonunu tespit eder bu testler . O hormon hepimizde her zaman vardır o yüzden sürekli silik bir şekilde çıkar . Sadece yumurtlama zamanlarında zirve yaptğı için çok koyu görünür .

Umarim gerek kalmaz ama bir dahaki ay regliniz biter bitmez baslayin test yapmaya cunku herzaman yumurtlama donemi degisebiliyor. Ama regliniz duzenliyse 16 gunde yumurtlamaniz gerekiyor. Siz yinede testlere devam bazen ikinci yumurtlama olabiliyor

Kızlaaar bugün de test yaptım ve T iyice silinmiş. Buna ne dicez şimdi🥺

Eklentiler

• 02E83661-B492-4E56-AFB7-2809B2FF5061.jpeg
    02E83661-B492-4E56-AFB7-2809B2FF5061.jpeg
    147,3 KB · Görüntüleme: 498
Kızlaaar bugün de test yaptım ve T iyice silinmiş. Buna ne dicez şimdi🥺
Canım sıvı alımına dikkat ediyosun değil mi ? Muhtemelen yumurtlamayı kaçırdın heralde bu ay . Gittikçe koyulaşacağına silinmiş sanki . Yani elinde test varsa fazlasıyla testi yapmaya devam et belki geç yumurtluyorsundur , test az ise bu ayı geç adet bitiminden hemen sonra başla istersen .

Canım sıvı alımına dikkat ediyosun değil mi ? Muhtemelen yumurtlamayı kaçırdın heralde bu ay . Gittikçe koyulaşacağına silinmiş sanki . Yani elinde test varsa fazlasıyla testi yapmaya devam et belki geç yumurtluyorsundur , test az ise bu ayı geç adet bitiminden hemen sonra başla istersen .
Evet evet sıvıya dikkat ettim. Yaklaşık iki saat öncesinden bırakmıştım sıvı alımını. Görünüşe göre yumurtlama 30 martın öncesinde gerçekleşti diyebiliriz sanki dimi, çünkü hiç koyu görmedim ve gitgide silindi

Kızlar merhaba umarım bilgisi olanlar cvp verir yumurtlama testim 3 gündür pik adetime daha var yani hamile olamam normalmi böyle bi durum

Eklentiler

• F6616A47-E291-4E0D-9BA9-97F17E7F2398.jpeg
    F6616A47-E291-4E0D-9BA9-97F17E7F2398.jpeg
    100,5 KB · Görüntüleme: 404
Canım t c yle aynı koyulukta ve bir de t daha koyu olduğu zaman yumurtlama oluyor benim 3 testimde de t daha koyu zaten ovulasyon testi denemişliğim çok sadece 3 gün pik olan varmı onu merak ettim 🌸

Canım t c yle aynı koyulukta ve bir de t daha koyu olduğu zaman yumurtlama oluyor benim 3 testimde de t daha koyu zaten ovulasyon testi denemişliğim çok sadece 3 gün pik olan varmı onu merak ettim 🌸
Attığınız fotoğrafta t ler üçünde de daha koyu görünüyor. En koyu da ortadakinde. O yüzden öyle bir yorum yaptım.
Eğer dediğiniz gibiyse de henüz çatlama olmamıştır. İki üç gün pik yaşayanların olduğunu okumuştum buradan.

Attığınız fotoğrafta t ler üçünde de daha koyu görünüyor. En koyu da ortadakinde. O yüzden öyle bir yorum yaptım.
Eğer dediğiniz gibiyse de henüz çatlama olmamıştır. İki üç gün pik yaşayanların olduğunu okumuştum buradan.
Aynen evet en koyu o dediğin gibi umarım çatlar yarın☺️

Merhabalar. Yorumlarınıza ihtiyacım var🙏🏻 Bebek düşünmeye yeni başladık. Ovulasyon testinin varlığını öğrenir öğrenmez aldım ve merakımdan denedim. Döngüm 30 gün civarında. Testi ilk uygulamam reglimin ilk gününden sonra 16.gündü. Dan diye döngünün ortasından başlamışım meğer. Ama testler neden her gün silik çıkıyor acaba? Yumurtlama geçmiş olsa sadece C çizgisi çıkmaz mıydı? Ya da yumurtlamaya az kaldıysa gitgide koyulaşmaz mıydı T çizgisi? Yoksa yumurtlama dışında hep böyle silik mi gösteriyor bu testler? Nasıl yorumlayacağım???🥺
Canım instagramda birgebeningunlugu birgebeningunlugu var Ebru abla onu takip et o sana anlatır testleri gönder bakar çok güzel paylaşım yapıyor ayrıca

Teşekkür ederim cevap için🤗fakat ovulasyon testini ilk yaptığımda yumurtlama çoktan olmuş bitmiş o yüzden silik çıkıyormuş ve yumurtlamayı da yakalamışız zaten tesadüfen, şu an hamileyim
Tebrik ederim umarım inşallah bendede gebelik olur bu ay bende ovulasyon testi yaptim 🙃

X