İlk Tüp bebek deneyimim sonuç negatif, nasıl atlatacağım ve ikinci denemeye hemen başlamalı mıyım ? Fikir verir misiniz 🙏🏻

ilk deneme negatif sonraki ay rahim filmi sonraki ay 2.deneme pozitif.. sakın umudunuzu kaybetmeyin ve kafaya takmayın. bence asıl olay bu.
Evet testi beklediğim 12 gün sıfır stres yaptım hobilerimi yaptım bana çok iyi geldi ama negatifi görünce tüm stresler yine başladı. Kendimi toparlayacağım inşallah 🙏🏻

Merhaba arkadaşlar 💜
Bahçeci de tüp bebek tedavisine başlamıştık. Toplamda üç günlük, 3 embriyom oldu.
17 Ocakta transfer oldum, her şeye dikkat ettim ve sürpriz olsun istediğim için hiç kendim test yapmadan bekledim. Merkezde kan verdim ama maalesef negatif sonuç aldık tahmin edersiniz ki yıkıldım anca toparlanmaya çalışıyorum. Doktorumuzun sayfasında pozitif haberler başlığında amh 0.1 ve benzerleri olup, çeşitli hastalıkları olup ilkinde pozitif olanlar çok fazla bende ona nazaran benim bunların hiç biri yok hayli hayli olur diyordum ama olmadı maalesef.
İsyan etmek istemiyorum ama çok üzülüyorum size iki şey soracağım
birincisi, en kaliteli olan embriyo koyuldu ama tutmadı. Kalan 2 embriyo da tutmaz o zaman gibi bi düz mantık düşüncesine girdim bu doğru mu sizce?
İkincisi ise doktorum ikinci adetimde tekrar başlayabileceğimizi söyledi tedaviye. Sizce ne kadar beklemeliyim hemen başlamak doğru olur mu ?
İnstagram da gördüğüm bir sayfadan sirkeler sipariş verdim bir çok olumlu yorum vardı acaba öyle mi denesem bir de diyorum. Adet olduğumda sonrasında belki kendiliğinden olacaktır diyorum şans yükseliyormuş sanırım tüp bebek sonrası çok kararsız durumdayım.
Allah hepimize yardım etsin yanımızda olsun inşallah bu süreçte 🤍
Selam ben de bahçecıdeyım benımde ilk denemem kimysalaa sonuçlandı 35 yaşındayım sebebsız çoçuk olmuya kolay hastaydım ama olmayınca olmuyo iyi kalıte 2 tane 5 cı gun embryosu konulmusdu ama kımysal oldu , 5 tane şimdi dondrulmuş var 2 ay geçdı bu ay yapdırmayı düşünüyorum transferı

Yaa ne kadar güzel çok sevindim sizin için tam umudunuzun bittiği her şeye yeniden başlayacağınız yerde ne güzel bi hediye olmuş.
Olacak oldu mu oluyor gerçekten.

Sakinleşebileceğimi sanmıyorum aksine sürekli kafaya takıyorum olmadıkça stresim ve takıntım artıyor biliyorum bu da çok olumsuz etkiliyor. Test günüme kadar olan süreyi sıfır stres güzel hobiler sağlıklı beslenme ile geçirdim ama nasip olmadı.
İnşallah bende güzel haber alabilirim teşekkürler 🙏🏻
Ben de herkes tüp bebekten korkar cekinirken çok hevesliydim. Çünkü zaten yeterince denemiştik olmamıştı daha çok çabalayabilmiş hissediyodum tedaviler esnasında. Size de çok beklemeden nasip olsun inşallah. 🍀

Selam ben de bahçecıdeyım benımde ilk denemem kimysalaa sonuçlandı 35 yaşındayım sebebsız çoçuk olmuya kolay hastaydım ama olmayınca olmuyo iyi kalıte 2 tane 5 cı gun embryosu konulmusdu ama kımysal oldu , 5 tane şimdi dondrulmuş var 2 ay geçdı bu ay yapdırmayı düşünüyorum transferı
Merhaba iki aylık süreçte ilaçları kullanmaya devam ettinizmi dün akşam düşük yaptım doktora bildirdim hiç bir şekilde cevap vermiyor

Peki sonunda gebeliğiniz oldu mu 🙏🏻 benim embriyo sayım az olduğu için (3) doktorumuz dedi ki beşinci güne ulaştırmayı deneyip elimizde hiç embriyo kalmazsa senin için çok yıkıcı olur biz böyle olunca ilk seferinde üç günlük yapıyoruz.
Bana kalsa ben beşinci güne ulaştırmayı deneyecektim ama başarısızlık olursa mesuliyet almak istemedim şimdi keşke diyorum ama nasip tabi böylesi hayırlıymış
Şöyle diyeyim en son dün kan testi verdim şükür 1500leri geçtik.haftaya cuma da nasipse kalp atışı için Dr randevum var canim . Dr 5.gune kadar bekleyecegimizi söyledi benim.yani kalmasa hersey sil baştan olcakti belki ama umudumu hiç yitirmedim.

Benim maalesef o kadar bekleyecek vaktim yok ama teşekkür ederim inşallah benimde kalan embriyolarım güçlüdür ve tutunur. Peki yaştan dolayı mı iki tane koyuldu acaba ikincisinde bende iki tane istiyorum ama kabul etmezler heralde
Hayır ilkinde 29 ikincisinde 30 yaşındaydım. İsteğe bağlı olarak iki tane konuldu. Ben de aslında beklemek istemezdim ama araya histeroskopi girdi. İkinci transferimi ilaçsız olarak doğal siklus yaptık. 2-3 ay da yumurta çatlamadığı için öyle ertelendi

Merhaba arkadaşlar 💜
Bahçeci de tüp bebek tedavisine başlamıştık. Toplamda üç günlük, 3 embriyom oldu.
17 Ocakta transfer oldum, her şeye dikkat ettim ve sürpriz olsun istediğim için hiç kendim test yapmadan bekledim. Merkezde kan verdim ama maalesef negatif sonuç aldık tahmin edersiniz ki yıkıldım anca toparlanmaya çalışıyorum. Doktorumuzun sayfasında pozitif haberler başlığında amh 0.1 ve benzerleri olup, çeşitli hastalıkları olup ilkinde pozitif olanlar çok fazla bende ona nazaran benim bunların hiç biri yok hayli hayli olur diyordum ama olmadı maalesef.
İsyan etmek istemiyorum ama çok üzülüyorum size iki şey soracağım
birincisi, en kaliteli olan embriyo koyuldu ama tutmadı. Kalan 2 embriyo da tutmaz o zaman gibi bi düz mantık düşüncesine girdim bu doğru mu sizce?
İkincisi ise doktorum ikinci adetimde tekrar başlayabileceğimizi söyledi tedaviye. Sizce ne kadar beklemeliyim hemen başlamak doğru olur mu ?
İnstagram da gördüğüm bir sayfadan sirkeler sipariş verdim bir çok olumlu yorum vardı acaba öyle mi denesem bir de diyorum. Adet olduğumda sonrasında belki kendiliğinden olacaktır diyorum şans yükseliyormuş sanırım tüp bebek sonrası çok kararsız durumdayım.
Allah hepimize yardım etsin yanımızda olsun inşallah bu süreçte 🤍
Merhaba canım çok güzel yumurtalıklarınız toplandıysa yumurtanın genine bakmak lazım ve o süreçle ilgili tedavilerin yapılır ha yumurtalıkların tedavi edildiği taktirde Rahime bakarlar rahimde kist yada farlı birşey varsa rahimi dedavi ederler daha sonra tutunur öncelikle rahimin buna hazır olup olmamasına bakarlar emin ol olacaktır

Merhaba benimde yaş 38 iki adet 5. Gün 2 adet 3. Gün embriyom vardı 5.ci gün çift embriyoydu Dr embriyolar çok kaliteli olacak muhtemelen dedi ćok umutluydum ama olmadı ikinci transfer 3.gun embriyosu çift embriyoydu şu an 16 haftalık 🤰 yım hemde ikizler 🥹

Merhaba benimde yaş 38 iki adet 5. Gün 2 adet 3. Gün embriyom vardı 5.ci gün çift embriyoydu Dr embriyolar çok kaliteli olacak muhtemelen dedi ćok umutluydum ama olmadı ikinci transfer 3.gun embriyosu çift embriyoydu şu an 16 haftalık 🤰 yım hemde ikizler 🥹
Benimde adetimin ikinci günü gittim 2 adet bugün baktık biri 8 mm diğeri 9 mm hangi ilaçları kullandın

Merhaba iki aylık süreçte ilaçları kullanmaya devam ettinizmi dün akşam düşük yaptım doktora bildirdim hiç bir şekilde cevap vermiyor
Selam yok, zaten beta hcg 2 kanda inmeye başlıyca doktor kes dedı ilaçi , vitamını bıle kullanmada vucud dınlesın 2 ay dedı bana

Okurken her cümlenizde tüylerim diken diken oldu ne kadar güçlüsünüz, rabbim mükâfatını vermiş sabrınızın 🩷 benim o ilki tutmadıysa diğerlerinde şansım yok düşüncemin doğru olmadığını gördüm hikayenizde 🤍 inşallah darısı bize nasip olur dediğiniz gibi. Biz bu sefer beşinci güne ulaştırmayı deneyeceğiz embriyoları ama sanırım yine de iki tane koymazlar yasak demişlerdi çünkü
Embriyoların dış yapısına göre kalite belirleniyor ama asıl önemli olan iç yapısı bazen en iyi olarak adlandırılan embriyolar tutmazken umutsuz embriyolar bir bakıyorsun sağlıkla tutunmuş. Her embriyoya şans vermek gerek. 🙏 30 yaş altı iseniz 2 negatif transferden sonra 2 embriyo koyuluyor, benim öyle olmuştu. Bir de 5. gün embriyoları daha iyi oluyor sanırım o yüzden 5. günü beklemek daha iyi olabilir. 🙏Bu arada Allah gönlünüze ferahlık versin, duygusal olarak yıpratıcı süreç ama inşallah bundan sonraki ilk transferiniz pozitif sonuçlanır sağlıkla da kucağınıza alırsınız.🤲🏻

Çok üzüldüm. Ben de doktoruma demiştim bizim niye olmadı hiç bi hastalık yok amh iyi. O da dedi ki bazen bi sebep olmaması daha zor oluyor çünkü neyi tedavi edeceğimiz belli değil sorun yok gözüküyor ama var ki olmuyor. Dualarım sizinle inşallah bu sefer kucağınıza alırsınız

Ben de herkes tüp bebekten korkar cekinirken çok hevesliydim. Çünkü zaten yeterince denemiştik olmamıştı daha çok çabalayabilmiş hissediyodum tedaviler esnasında. Size de çok beklemeden nasip olsun inşallah. 🍀
Süreç benimde gözümde çok büyüyordu ama işin içine girince öğreniyor insan, amin çok teşekkürler inşallah

X