İlkokula nereye gitcek kaygısı..

nisann_tr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
2.432
3.673
34
İngilizce öğretmeniyim, bir sene ilkokulda çalıştım. Aynı okulda bazı öğretmenlerin sınıfına girince bambaşka bir okuldayım gibi hissederdim. Çocukların derse ilgisi, ders dinleme ve katılma alışkanlıkları, dersteki davranışları vs sınıf sınıf ne kadar fark ederdi. Yani sınıf öğretmeninin havası sinmiş olurdu sınıfa. Merkezden uzak bir ilkokuldu ama özellikle bir öğretmen için çocuklar başka mahallelerden gelirdi özel araçla. Öğretmen cok önemli ilkokulda.
Ama şuan mesela bizim bulunduğumuz ilde ne olursa olsun öğretmen seçimi yaptırılmıyor. Herkes kuraya giriyor. Ben şuan ortaokulda çalışıyorum, öğretmen arkadaşlarım bizim okulun ilkokul bölümüne çocuklarını getirdi onları bile müdür kuraya soktu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 5 gün kaldı.

Doğum sürecinde bebeğinizin başı şekillenmiş ve uzamış ise endişelenmenize gerek yoktur. Doğumdan bir kaç gün sonra normal yuvarlak şekline kavuşacaktır. Şekillenme bir güvenlik önlemidir. Doğum sırasında, kasılmalar ve annenin leğen kemiği, bebeğinizin başına zarar vermemesi için kafatası kemikleri dikkatlice birbiri üstüne kayar ve bebeğin kafatasının çapını azaltır ve böylece bebeğin beyninin zarar görmesi önlenir. Bu günlerde ani enerji patlamaları yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Minel_ask

Previously lilla
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
3.108
3.375
İngilizce öğretmeniyim, bir sene ilkokulda çalıştım. Aynı okulda bazı öğretmenlerin sınıfına girince bambaşka bir okuldayım gibi hissederdim. Çocukların derse ilgisi, ders dinleme ve katılma alışkanlıkları, dersteki davranışları vs sınıf sınıf ne kadar fark ederdi. Yani sınıf öğretmeninin havası sinmiş olurdu sınıfa. Merkezden uzak bir ilkokuldu ama özellikle bir öğretmen için çocuklar başka mahallelerden gelirdi özel araçla. Öğretmen cok önemli ilkokulda.
Ama şuan mesela bizim bulunduğumuz ilde ne olursa olsun öğretmen seçimi yaptırılmıyor. Herkes kuraya giriyor. Ben şuan ortaokulda çalışıyorum, öğretmen arkadaşlarım bizim okulun ilkokul bölümüne çocuklarını getirdi onları bile müdür kuraya soktu.
Sizin sözlerinizi ilkokulda görev yapan branş öğretmeni arkadaşımda söyledi.cik teşekkür ederim.ogretmen gerçekten çok önemli inşallah biraz yenilikçi ve çocuk ruhundan anlayan bir öğretmeni olur cocugumun

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.831
105.997
Gectigimiz subat ayi erken kayit doneminde psikopata baglamistim bu mevzudan. Eylulde 1.sinif olacak bir oglum var. Sayisiz okul gezdim. Onem verdigim konular cocugumun can guvenligi,yemeklerin saglikli olmasi,ogretmenin sevecen olmasi o kadar. Beklentim bu. Dolayisiyla ilkokul icin devleti secemedik. Mecburi olarak ozele yoneldim. Onda da ilave kriter olarak eve en yakin okul en iyi okuldur dedi annem onu dinledim. Cok kucuk,servislerde sefil olmasin dedim. Okuldan birkac tanidik hoca da vardi,oyle karar verdik. Siz de kriterlerinizi belirleyip ona gore bakmalisiniz. Neye onem veriyorsaniz o madde uzerine dusup arastirin.

Ogretmenannee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2013
27
41
Sınıf öğretmeniyim. A okuluna da verseniz B okuluna da verseniz önemli olan öğretmendir. Öğretmen öğrencisini sevgisiyle ve disipliniyle okula bağlamadığı sürece okul altından da olsa boştur. Emekliliği gelmiş öğretmen ile genç öğretmen arasında illaki farklılıklar oluyor. Bu sadece enerji değil, değişen eğitim sistemi ve uygulanan yöntemlerin takibiyle de alakalıdır. İstisnalar yada farklı örnekler de illaki vardır, sadece genel gözlemim ve yorumum budur. Ve en önemlisi aile ilgili ve takipli olduğu sürece çoğu açık kapanır. Aile destek değilse dünyanın en iyi okulu yada öğretmeni de olsa boş. Evladınıza başarılar🌸

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
10.118
27.956
Şu an saydım cevremde çok yakın 8 tane okul var. Aslında 9 ama birisi çevre yolunun üstünde gibi bir şey onu direkt eledim. Mantığa gel:)) Sonra 3unu daha eledim hiç gitmedim bile. 5 tanesine gittim. Öğretmenin güleryüzlü ve sevecen olmasi önemliydi. Ne kadar süredir çalıştığı ve o okulda çalıştığı. Güvenlik. Sonra okulun tarihi. Çok büyük olmaması. Sınıf mevcudu vs. Bence öğretmen, sınıf mevcudu ve güvenlik önemli.

Angelo bianco

Hava güzel ,kuşlar uçuyor
Pro Üye
14 Mayıs 2010
13.479
14.907
Okul kadar öğretmen ve okulun sosyal çevresi de çok önemli.Calisiyorsaniz iş yerine yakın kaliteli devlet okulları varsa ,orda öğretmen araştırabilirsiniz .Ben öğretmen araştırırken okulun civarındaki kırtasiye ve diğer esnaflara sormuş isim almıştım .Gerçi sonra özel okuldan yana kullandık şansımızı ama izlediğim yol buydu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2022

Hamileliğimin 4. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 252 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudunda baş ve kuyruk bögelerini tespit etmek artık mümkün. Eğer 28 günde bir adet görüyorsanız, bugün adet olmadığınızı fark edebilirsiniz.

Yaklaşık boyu : 0,15-0,20 mm (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ciela

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
525
1.243
Herkes yazmış zaten, ilk yıllarda okul değil de öğretmen çok mühim. Öğretmen araştırın

jnkdfghl

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
235
314
40
Arkadaşlar çocuklarınız ilkokula gideceği zaman nasıl karar verdiniz okuluna yada beğenmediniz diyelim ne yaptiniz? Bizim adrese düşen birtane ilkokul var komşumun kızının durumu için gitmistim üç yıl once ve okulu hiç beğenmedim.simdi benim çocuğumun ilkokula gitme vakti geldi kaygilaniyorum o okula giderse diye.bitane beğendiğim okul var fakat adresi birazcık başka mahallede.birde neye göre beğeniyorumki iyi okul olup olmadigindan eminde değilim.hic giden tanıdığım yok ama hani okulun ismini yazarsınya puanı biraz yüksek,bizim yakindaki okulun puanı çok düşük birde okul mevcudu çok fazla.diger okulun mevcudu daha sakin.mesela 825 kişi.digeri 1200 kişi gibi..inşallah öğretmeni ve okulu iyi olur bana yol gosterirmisiniz?
İlkokulda en iyi okul en yakın okuldur.İlgili bir öğretmene verin okulun bir önemi yok.Sosyal yönlerden geliştirmek için hafta sonları ,ilgi alanına göre kurslar ayarlarsınız.

TurkuazM

Hayat ve su
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2010
3.325
1.110
Bende iyi okul diye adres değiştirip verdim yaşamadığımız şey kalmadı okul da öğretmenlerle.

o yüzden iyi okul değil iyi öğretmen arayışına girin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1221 gün geçti.