İlköğretim Yorum ve Soruları İlkokula nereye gitcek kaygısı..

Okul kadar öğretmen ve okulun sosyal çevresi de çok önemli.Calisiyorsaniz iş yerine yakın kaliteli devlet okulları varsa ,orda öğretmen araştırabilirsiniz .Ben öğretmen araştırırken okulun civarındaki kırtasiye ve diğer esnaflara sormuş isim almıştım .Gerçi sonra özel okuldan yana kullandık şansımızı ama izlediğim yol buydu.

Herkes yazmış zaten, ilk yıllarda okul değil de öğretmen çok mühim. Öğretmen araştırın

Arkadaşlar çocuklarınız ilkokula gideceği zaman nasıl karar verdiniz okuluna yada beğenmediniz diyelim ne yaptiniz? Bizim adrese düşen birtane ilkokul var komşumun kızının durumu için gitmistim üç yıl once ve okulu hiç beğenmedim.simdi benim çocuğumun ilkokula gitme vakti geldi kaygilaniyorum o okula giderse diye.bitane beğendiğim okul var fakat adresi birazcık başka mahallede.birde neye göre beğeniyorumki iyi okul olup olmadigindan eminde değilim.hic giden tanıdığım yok ama hani okulun ismini yazarsınya puanı biraz yüksek,bizim yakindaki okulun puanı çok düşük birde okul mevcudu çok fazla.diger okulun mevcudu daha sakin.mesela 825 kişi.digeri 1200 kişi gibi..inşallah öğretmeni ve okulu iyi olur bana yol gosterirmisiniz?
İlkokulda en iyi okul en yakın okuldur.İlgili bir öğretmene verin okulun bir önemi yok.Sosyal yönlerden geliştirmek için hafta sonları ,ilgi alanına göre kurslar ayarlarsınız.

Bende iyi okul diye adres değiştirip verdim yaşamadığımız şey kalmadı okul da öğretmenlerle.

o yüzden iyi okul değil iyi öğretmen arayışına girin.

Arkadaşlar iki okula gidip baktım bitanesi tam gün ve sınıf mevcudu 45 kişi oluyor dedi.diger okul için sabahçı öğlenci oluyor çiftli sistem orası dedi müdür yardımcısı.bize çok yakın olan okulu söyledim orasida iyidir iyidir dedi geçiştirdi.size sorum bir okulun tam gün olması avantajmı? Dezavantajmı ? Hiçbir bilgim yok bilgilendirirmisiniz??

Arkadaşlar iki okula gidip baktım bitanesi tam gün ve sınıf mevcudu 45 kişi oluyor dedi.diger okul için sabahçı öğlenci oluyor çiftli sistem orası dedi müdür yardımcısı.bize çok yakın olan okulu söyledim orasida iyidir iyidir dedi geçiştirdi.size sorum bir okulun tam gün olması avantajmı? Dezavantajmı ? Hiçbir bilgim yok bilgilendirirmisiniz??

Medeni Berk ve yayla ilkokulu hakkinda bilgisi olan var mi? Kizim 1 e başlayacak. İki okuldan yayla bize daha yakin, ama orada ogretmenler değişecekmis. Medeni berkten ogretmen bulabildik. Bu yüzden arada kaldim. Karar verip adres tasimak zorundayız. Okullari bilenler yardimci olursa sevinirim

X