İlköğretim Yorum ve Soruları ilkokulda ingilizce ve sosyal aktivite açısından özel mi devlet mi

Yagmurdamla34

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2011
54
-35
Arkadaşlar merhaba
Önümüzdeki eylülde oğlum 1.sınıfa başlayacak.Burda özel bir kolejle görüştüm ve sosyal aktivite ve ingilizce konusunda baya güzel şeyler vaad ediyorlar ve gönderenler de genel olarak memnun.Örneğin derse sınıf öğretmeni ile birlikte ingilizce öğretmeni de giriyor ve bu tarz bir eğitim alıyorlar haftada birkaç saat.
Diğer yandan da benim 2 çocuğum var ve biri ilkokulu bitirdiğinde diğeri ortaokula başlayacak.Benim maddi durumum 1 çocuğu karşılar fakat 2.si devreye girdiğinde onu da karşılar fakat ancak geçiniriz ve biraz zorlanırız.Bu 1-2 yıllık bir mevzu olmadığı için de ilerki dönemde biraz tereddütlüyüm.
Burdaki devlet okulu da iyi denilen bir devlet okulu fakat herkes orayı istediği için sınıflar 35 kişilik ve ingilizce eğitimi ve sosyal aktivite yok.Avantajı çalışan anneler için saatleri 9-15.00 olması.
Açıkçası çok kararsızım oğlum da sosyal bir çocuk,ileriyi çok da düşünmeden en azından ilkokulda düzgün bir eğitim alıp sonrasına o zaman mı bakmak mantıklı ya da devlet okuluna gidip de hiç ingilizce görememesi ve sosyallik olmadan 35 kişinin içinde olmak mı
o ingilizcenin ve eğitimin daha sonraki yıllarda telafisi olur mu

Arkadaşlar merhaba
Önümüzdeki eylülde oğlum 1.sınıfa başlayacak.Burda özel bir kolejle görüştüm ve sosyal aktivite ve ingilizce konusunda baya güzel şeyler vaad ediyorlar ve gönderenler de genel olarak memnun.Örneğin derse sınıf öğretmeni ile birlikte ingilizce öğretmeni de giriyor ve bu tarz bir eğitim alıyorlar haftada birkaç saat.
Diğer yandan da benim 2 çocuğum var ve biri ilkokulu bitirdiğinde diğeri ortaokula başlayacak.Benim maddi durumum 1 çocuğu karşılar fakat 2.si devreye girdiğinde onu da karşılar fakat ancak geçiniriz ve biraz zorlanırız.Bu 1-2 yıllık bir mevzu olmadığı için de ilerki dönemde biraz tereddütlüyüm.
Burdaki devlet okulu da iyi denilen bir devlet okulu fakat herkes orayı istediği için sınıflar 35 kişilik ve ingilizce eğitimi ve sosyal aktivite yok.Avantajı çalışan anneler için saatleri 9-15.00 olması.
Açıkçası çok kararsızım oğlum da sosyal bir çocuk,ileriyi çok da düşünmeden en azından ilkokulda düzgün bir eğitim alıp sonrasına o zaman mı bakmak mantıklı ya da devlet okuluna gidip de hiç ingilizce görememesi ve sosyallik olmadan 35 kişinin içinde olmak mı
o ingilizcenin ve eğitimin daha sonraki yıllarda telafisi olur mu
Şöyleki çok çok sevdiğim ben ilk okulda iken okulumda ingilizce öğretmeni olan abla diye hitap ettiğim senelerden beri görüştüğüm değerli öğretmen derslerinde ingilizce konuşur işler yani aynı özel okul havas böylelikle okul tercihi tavan ..
Bir yandan da şöyle iki evladınız var haksızlık boyutunu düşünüyorum benaçıkçası ve ilköğretim e en az 40-45 bin arası yatırım yapmak gerçekten çok ağır ve sorumluşul gerektirecek şeyler. Ülkemizin eğitim sistemi işte ne yazık ki . Ayrıca ilerisini görmediğiniz taktirde özelden alıp devlet okuluna vermekte biraz kötü olabilir çocuğunuzın alışkanlığı bakımından .
Tabi ki bu bütçenize güven mselesi lakin sosyalleşme istiyorsanız senelik bazda bale basketbol teniz buz bateni vb şeçenekler ile kursları tercihte edebilirsiniz. Kurslar ile teşvik edebilirsiniz.
Bir de devlet okulumda emin misiniz 35 kişilik sınıf çok fazla ilköğretim düzeyinde ki özellikle pandemi şartlarınca bu yarıya indirilmiş olması lazım.

ben orta okuldan önce özel okulu gerekli bulmuyorum.
Sosyalleşmek için kurslar vs olabilir ama iki çocuğum var diyorsunuz.
Eğer maddi şartlarınız ikisine de aynı imkanları sunmaya elverişli ise olabilir.

X