imdiden istenmeyen gelin olmaya baladm...

ailesi dediğiniz kişiler görümceler...
anne bişey dememiş...
baba zaten bilmiyor...
ve siz buna rağmen ailelerle başedemeyip ayrıldınız mı???

allah kolaylık versin işiniz zor ama biraz sabredin zaman herşeyin ilacıdır biraz zamana bırakın derim.

Siz eminmisiniz erkek arkakdaşınızın size olan sevgisinden???
Bunları gelip sana anlatması ve sonrasında seni istenmeyen ilan etmesi biraz ayrılma bahanesi gibi geldi bana.
Bunlar gerçekten yaşandıysa bile gelip sana pat pat anlatmamalıydı, ailesine de tanıyın bi sonra karar verin diyebilirdi. Daha tanışmamışsınız ailesiyle, ilişki resmiyete dökülmemiş bunları konuşup yok istemiyorlar diye ayrılması hemen pes etmesi pek inandırıcı değil bence.

insanlar neden hemen burun kıvırız zaten anlamıyorum o görumceler cokmu 4*4 sanki.? Hemen araya mesafe benimde basıma geldi.Cok zor bi konu ama sunu iyi biliyorum ilk göruste seni beğenmeyen insan senden daha alt tabakada olduğu için seni beğenmiyor aşşağılık kompleksine giriyor sebep bu. Salla gitsin dertlerini kötü dunyanın gidişi.

erkeklerin yaptıkları en büyük hata bu işte. Gerekli mesafeyi koymasını bilmiyorlar sonra böyle üzücü olaylar yaşanıyor. klava:
üzülme arkadaşım seni gerçekten sevecek birini bulacaksındır.lmaz: :lepi:

İş ciddiyete gider ise birbirinize saygı duyun bu onlara ve sana yeter yerimseniben
o sevgilinin ailesi sende eşi olacaksın herkez yerini bildikten sonra hiç önemi yok yerimseniben

O görümcelerin hepsi evde kalırlar allahın işi bu.
Görümce nedir ya ana karısmıyorsa.
Tövbe tövbe

ee siz onların bu konuşmasını nerden biliyorsunuz... Erkek arkadaşınız anlattıysa eğer çok düşüncesiz biriymiş. Gelip size bunları anlatacağına gidip ailesine seni sevdiğini seni her halinle kabul ettiğini ve bundan sonra kimseye başka söz söylemek düşmediğini söyleseymiş ne sen üzülürdün ne aileye kinlenirdin. Bu ne böyle ailesinin dedikodusunu yapan bir adamdan eşine hayır gelmez diyorum.. Sonuçta ne yorum yaparlarsa yapsınlar onlarla bu konu hakkında tartışabilir haksız olduklarını onlara söyleyebilir ama o kadar. Yarın bi gün sen onlar hakkında (doğru yada yanlış) bir değerlendirme yaptığında aynısını senin içinde onlara yapar.

bence erkek arkadaşınız senden ayrılmak için bahane arıyormuş.ablasıda o bahane olmuş.bir kere hiç görmeden , tanımadan resime bakıp yorum yapılmaz ve de ayrılınmaz.sizin yazdıklarınıza göre sen açıkcası istenmeyen gelin değilde istenmeyen sevgilisin.istenmeyen gelin olsan annesi bu kız olmaz bize yakışmaz vs.sözler söylerde istenmeyen olursunuz.ayrıca sevgilinin pc sini karıştırma işide yalan.benim 17 yaşında erkek kardeşim var.biz o istemeden ne telefonunu karıştırabiliriz ne de bilgisayarını.hepsinin şifresi var.17 yaşındaki çocuk bunu yapabiliyorsa kocaman adam nasıl yapamaz.işi olduktan sonra seni istese ayrılmazdı.çünkü işi ailesine bağlı olurda onlardan ayrılamaz.onlar kendine memleketlerinden bir kız bulmuşlardır.sevgilinde sana diyemedi.ablasını bahane etti.birbirimizi seviyorduk demişsin ama sadece sen sevmişsin anladığım kadarıyla.

En bastan size bişeyler söylenmiş ve ayrılmıssınız bile bu kadar basit bir olaydan..
Evlendikten sonra neler neler olabiliyor bu sekilde nasıl basaracaktınız ki..
ayrıldıgınızı okuyunca son cümlede sasırdım..
Sevgi biraz mücadele istiyor sanırım.

1 sene önceki konu hortlamışsempatiksalakcinni

peki sizin sevgiliniz neden bu kadar çabuk pes etti siz bunu sorgulayın önce sizi ezdirmek yerine onu seviyorum siz evlenmeyeceksiniz ben evlenecem desydi.. sevmek beğenmek zorunda değilsiniz evimiz ayrı yolumuz doğru olur gidip gelmezsiniz insan ayırmak bukadar kolaysa deseymiş...
üstelik müslümansınız hemde kapalı dindarsınız hangi dinde yazıyor seven insanları ayrı düşürmek bunun günahıyla nasıl yastığa başınızı koyup rahat uyuyacaksınız deseymiş

veya diyemeyecek madem
ailesinide biliyor
ailesinin istemeyeceği bir kıza gönül koyup o kızında kalbini neden kırıyorki kardeşim..
açıklık yada kapalılığın azlığı çokluğu mu var canım allah allah bu bir ibadet isteyen istediği şekilde yapar yüce rabbimde hangisi doğruysa onu kabul eder..
sen çok kapalısında sen çok mu dindar oldun.. madem öyle kulu beğenmemek te nedir ayıp yahu.. böyle insanlara sinir oluyorum insanı dininden soğutuyor halbukisi müslümanlık böyle bir din mi..
her kulu seveceksin yaratandan ötürü.. kimseye kötü demeyeceksin allah seni beğenmediğin şeyle sınar birgün..

çok pardon bunları size erkek arkdsnzmı anlattı???? cok enteresan....

Erkek arkadaşının ailesinin seni tanımadan önyargıyla yaptığı eleştiriyi, bukadar dikkate alma derim birçok insanın başaına gelebilecek birşey malesef.

erkek arkadaşın ben seviyorum kimseyi ilgilendirmez diyememiş mi peki. ilk intibada zaten kusur bulmaya çalışırlar. banada ne kusurlar bulmuşlardı yok kısaymışım yok kiloluymuşum. eşimin ailesi burun büküyordu bana sürekli. ama hepsinden daha güzel bir işim var yuvama sahip çıktım evimizi bile aldık ksıa zamanda. şimdi ben onlara burun büküyorum çünkü konuşmayı bile bilmiyorlar. lafın arasındada öyle bir bozuyorum ki. eğer seviyorsan sevgiline destek ol ama oda sana destek olsun. gün olur devran döner.

arkadalşa aynen katılıyorum.
artı bence siz ailesinden önce erkek arkadaşınızı bir kez daha düşünün.
çünkü yapılan yorumlardan da yola çıkacak olursak, erkek arkadaşınızın gelipte bunları size anlatmaması gerekiyordu. onlara karşı da sizi savunması gerekiyordu.
siz onun yerinde olsaydınız, sizin aileniz onun için olumsuz şeyler söyleseydi birebir gidipte ona anlatırmıydınız?
bence asla yapmazdınız. en azından ailenizin bi onu tanımasına izin verir ondan sonra da düşünceler hala olumsuz ise belki üstü kapalı olarak birazcık sezdirirdiniz

Erkeklerin hepsi böyle aslında ama basiretsiz bir adamla evli olmaktansa her gün acı çekmektense bir gün acı çek daha iyi bence.Adam senin arkanda duramıyorsa baştan o iş yaş demektir.Biraz üzülürsün ama ömür boyu üzülmekten çoluğunla çocuğunla rezil rüsva olmaktan iyidir.vazgeç bu basiretsiz adamdan. Önce kişilik edinsin.Büyüsün.Sonra evlenmeyi düşünsün.Ucuz kurtarmışsın. Bu forumdaki birçok kişi ben de dahil senin kadar şanslı değiliz.En azından baştan kokmuş balık. Ne olduğunu anlaman için kafana taş mı düşmeli.Seni tercih etmemiş işte.geri gelirse de nikahı hemen basarsan gelirim yoksa istemem de.Seni oyalamasına izin verme.

inanmıyodum ama oldu işte

hayatımda duyduğum en saçma şeylerden biriydi bu...basbaya erkek arkadaşın senden ayrılmak için zemin hazırlamış ve bitirmiş olay bu...belki kpss yi kazanamaman belki istediği gibi biri olmayışın belki başkasına aşık olmasıdır neden bilmem ama yüzde yüz kalıbımı basarım bunun böyle olduğuna...emin ol bu böyle...yoksa 20küsur yaşına gelmiş eko.bağımsızlığını elde etmiş bi erkeğe kimse bunu yaptıramaaaz...boşver sen o saçma insanı biraz bekle kendine gel iyice inşallah allah karşına iyi birini çıkarır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…