İmplant yaptıran var mı?

Bedbaht23

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2023
27
17
33
Merhaba iyi akşamlar bütün dişlerimi implant yaptırmak istiyorum.Devlet hastanesinde ne kadardır ücreti ve kaç ay sürer bilen var mı ?
Aramızda diş hekimi ya da bilgisi olan biri varsa yazabilir mi?

Bütün dişlerinizi İmplant yaptırabilmeniz için ağzınızda hiç diş olmaması lazım. Her diş için bir implantsa bahsettiğiniz mümkün değil öyle bir şey. İmplant süresi sizin ağız yapınıza, oluşan kemik duvarına bağlıdır o yüzden görmeden hiçbir hekim tam süre veremez.

Merhabalar,
Ben yaptırdım. Çekim+implant+başlık takımı 6 ay kadar sürdü. Kemiğin durumuna göre bekleme süreleri değişebiliyor. Eşimin arkadaşı indirimli olarak yaptı.

İmplant asla kendi dişiniz gibi olmuyor:KK43: benim yüzüm çok şişti. Süreçte çok zorlandım. Ayrıca sinüslerinde yakın olan diş yapıldı, sinizütüm de var.. Sinizüt olduğumda beni hâlâ çok zorluuyor.. Dr um bu detayı bana sormayı unutmuştu..

Siz bütün dişlerinizi yaptırmak istediğinizi yazmışsınız. Yaşınız kaç bilmiyorum ama mecbur değilseniz yaptırmasanız daha iyi olur.. eğer yaptıracaksanız deneyimli bir hekim bulun derim.

Şimdiden çok geçmiş olsun 💐

Merhaba iyi akşamlar bütün dişlerimi implant yaptırmak istiyorum.Devlet hastanesinde ne kadardır ücreti ve kaç ay sürer bilen var mı ?
Aramızda diş hekimi ya da bilgisi olan biri varsa yazabilir mi?
Benim 30 una implant randevum var,fiyatı 9200 TL,Dr da yorumları çok iyi bir dr bakalım tecrübe edince göreceğiz

Ben geçen dişimi çektirdim. İmplant yapılacak. Doktor biz şu an da implant yapamıyoruz. Özele gitmeniz lazım dedi. Çekimden üç dört ay sonra başlanır implant yapmaya dedi.

Neden tüm dişlerinizi çekip implant yaptırmak istiyorsunuz? Çok can yakmaz mi

24 Kasım'da 8 tane implant yaptırdım, halen bekleme sürecindeyim. 3 ay 3 hafta kadar bekleyeceğiz dedi doktor.
Tedavi için ilk olarak üniversite hastanesine gitmiştim ama süreç hem çok yavaş ilerliyor, hem de işlemlerin çoğunu öğrenciler yapıyor. Ayrıca orada da ücretliydi. Sonra özelde birçok diş hastanesi gezdim ve bir yerde karar kıldım.
Bütün ağzınıza isteseniz de implant yapılmaz. Kurtarılacak diş varsa, asla çekmez onu hekim.
Ben sadece azı dişleri için istemiştim ama diş eti çekilmesi ve estetik görünüm nedeniyle alt dişlerimi de çektiler. İki aydır doğru düzgün yemek yiyemiyorum.
Bu süreçte iyi beslenmeniz lazım ayrıca. Damak yapınızın implanta uygun olması lazım. Diş hastaneleri bu muayene ve bilgilendirmeleri ücretsiz yapıyor. Her konuda bilgi verirler.
Aklınıza takılan her şeyi onlara sorabilirsiniz. Sonrasında fiyat ve iyi bir diş hastanesi bulmanız lazım.
Şimdiden acil şifalar diliyorum.

Ben zirkonyum yaptırıp böyle sıkıntı çektiysem sizi düşünemiyorum... Lütfen çok gerekli değilse bir daha düşünün.

Benimde geçen hafta iki tane takıldı yüzüm pek şişmedi ama doğru düzgün çiğneyemiyorum acıyor bütün dişleri yaptırmayı hayal bile edemedim şuan. Fiyat olarak iki diş 1600 tl 3 ay civarı iyileştikten sonra dişi takıyorlar

Merhabalar,
Ben yaptırdım. Çekim+implant+başlık takımı 6 ay kadar sürdü. Kemiğin durumuna göre bekleme süreleri değişebiliyor. Eşimin arkadaşı indirimli olarak yaptı.

İmplant asla kendi dişiniz gibi olmuyor:KK43: benim yüzüm çok şişti. Süreçte çok zorlandım. Ayrıca sinüslerinde yakın olan diş yapıldı, sinizütüm de var.. Sinizüt olduğumda beni hâlâ çok zorluuyor.. Dr um bu detayı bana sormayı unutmuştu..

Siz bütün dişlerinizi yaptırmak istediğinizi yazmışsınız. Yaşınız kaç bilmiyorum ama mecbur değilseniz yaptırmasanız daha iyi olur.. eğer yaptıracaksanız deneyimli bir hekim bulun derim.

Şimdiden çok geçmiş olsun 💐
Merhaba. O süreçte dişsiz mi gezdiniz geçiçi protez kullandınız mı?

24 Kasım'da 8 tane implant yaptırdım, halen bekleme sürecindeyim. 3 ay 3 hafta kadar bekleyeceğiz dedi doktor.
Tedavi için ilk olarak üniversite hastanesine gitmiştim ama süreç hem çok yavaş ilerliyor, hem de işlemlerin çoğunu öğrenciler yapıyor. Ayrıca orada da ücretliydi. Sonra özelde birçok diş hastanesi gezdim ve bir yerde karar kıldım.
Bütün ağzınıza isteseniz de implant yapılmaz. Kurtarılacak diş varsa, asla çekmez onu hekim.
Ben sadece azı dişleri için istemiştim ama diş eti çekilmesi ve estetik görünüm nedeniyle alt dişlerimi de çektiler. İki aydır doğru düzgün yemek yiyemiyorum.
Bu süreçte iyi beslenmeniz lazım ayrıca. Damak yapınızın implanta uygun olması lazım. Diş hastaneleri bu muayene ve bilgilendirmeleri ücretsiz yapıyor. Her konuda bilgi verirler.
Aklınıza takılan her şeyi onlara sorabilirsiniz. Sonrasında fiyat ve iyi bir diş hastanesi bulmanız lazım.
Merhaba. Ön dişleriniz için geçici protez takıldı mı yoksa dişsiz mi gezdiniz?

Merhaba. Ön dişleriniz için geçici protez takıldı mı yoksa dişsiz mi gezdiniz?
Geçici protez yapıldı ama bir saat bile takamadım, damaklarımı acıttı ve çıkardım. Bir daha da hiç takmadım. Alt dişler olduğu için görünmüyor zaten o nedenle hâlâ dişsiz geziyorum. Haftaya implantların iyileştirme başlıkları diye bir şey takılacakmış, bitse de kurtulsam neredeyse dört ay oldu.

Merhabalar.cok gecmis olsun dislrini takildimi acaba. Annemde bir ay once yaptirdi yaklasik 12 implant takilicak.kendisi cok zayifti zaten.bir aydir biraz daha kilo verdi dahdada temmuzun dortdunde takilicak. İnslalah cok guzel olur. Onceki disleriyle asla yemek yiyemedigi icin zayifti cani cok yaniyordu.bi yerde iyiki basladik diyorum ama daha zayiflamasindan bagisikliligik dusmesinden korkuyirum.siz bu surecte cok kilo verdinizmi. Annemin damaklara kemik tozu fazlasiyla konuldu.hocamizdan cok memnunuz. Ailemizin discisi. Bu surecte nasil beslendiniz acaba

Merhabalar.cok gecmis olsun dislrini takildimi acaba. Annemde bir ay once yaptirdi yaklasik 12 implant takilicak.kendisi cok zayifti zaten.bir aydir biraz daha kilo verdi dahdada temmuzun dortdunde takilicak. İnslalah cok guzel olur. Onceki disleriyle asla yemek yiyemedigi icin zayifti cani cok yaniyordu.bi yerde iyiki basladik diyorum ama daha zayiflamasindan bagisikliligik dusmesinden korkuyirum.siz bu surecte cok kilo verdinizmi. Annemin damaklara kemik tozu fazlasiyla konuldu.hocamizdan cok memnunuz. Ailemizin discisi. Bu surecte nasil beslendiniz acaba
Benim üst dişlerim duruyordu, o nedenle biraz zorlandım ama çok zayıflamadım.
Annenize çok geçmiş olsun. Yaşı gereği muhtemelen kemik dolgusu yapılmıştır bende öyle işlemler olmadı.
İlk zamanlar çorbaya ekmek doğradım genelde.
Annenize ilikli kemik suyu içirin bol bol. Kemiklerin kaynaması ve implantı tutması önemli.
Umarım usta bir doktora denk gelmişsinizdir, şimdiden hayırlı olsun.

İmplant yapım süresi ne kadar sürdü acaba bir de kaç tane yaptırdınız fiyat verebilmeniz mümkün mü acaba

X