inatçı narsist egoist sevgili

Bilirim aynisi bende vardi. Kendinden baska kimseyi sevemez boyle tipler bosver defolsun gitsin hayatini kararticak yoksa
Evlenince bosanmak daha zor

Klasık bı tabır vardır ya. Sal gitsin dönerse senındır. Ama dönmekten kastım degısmeye acık bı sekılde. Sende bıraz kararlı ol o sehırden uzaklas baska bı hayata basla belkı sende zamanla onun sana uygun olmadıgını gorursun yada bı bakmıssın o kendını törpüleyip gelmiş

Konuyla ilgilenen herkese teşekkür ederim. Tavsiyelerinizide dinledim. İstanbula gideceğimi öğrenince afalladı fakat kendini ağırdan satarak konuşuyordu, bende onu kendi silahı ile vurdum. Özetinde özetini geçecek olursam, kısa öz artık yaşamak istemediğim şeyleri anlattım. Her zamanki gibi işine gelircesine yorumladı, hatalarımıda katıp bu ilişki artık bir şansı hak etmiyor dedi. Benim sana olan ilgim, sevgim güzel geldiği için ayrılmadın benden falanda dedi. Ben yine yazdıklarımın arkasında durdum ve sevgin, ilgin bana kafi olduğu için değil, ilişkinin başlarında düzgündün ve sana minnet duyduğum için senden ayrılmadım, sense bu ilişkide benim fedakarlıklarımdan çok hatalarımı konuştun. Minnet duymadın. ve hala daha anlamak yerine hatalarımı konuşup kendi hatanı inkar ediyorsan bencede bu ilişki artık bir şansı hak etmiyor dedim. (bitti sanıyordum o sırada) Birden, eee nolcak şimdi napıcaz dedi, bendende bilmiyorum cevabını alınca, demek istediklerini anladım artık ikimizde iyi ve pozitif olalım birbirimizi mutlu edelim ama tek günlük olmasın sürekli olsun dedi. Ben kendime güveniyorum zaten sen beni mutlu ettikten sonra sende olursun dedim ve barıştık. Hemen istanbul konusunu açtı, nereden çıktı bu istanbul sevdası, hiç gitmiyordun, hemde ayrıyken gidiyorsun vb... kurcaladı baya. Bende, biz ayrıyken sen nasıl sınavlarına arkadaşlarına falan odaklanabiliyosan bende cok farklı bişey yapmadım neyini sorguluyorsun yanlış bişi mi var bunda dedim hak vermek zorunda kaldı. Onun gözünde şuan çağırdığında 20 dklık yere gelmeyip ilk uçakla başka şehire atlayıp giden biriyim. Bir anda ondan bu kadar uzaklaşacağımı beklemiyordu. Havaalanındaykende aradı ve bir bucuk saat sohbet ettik havadan sudan. Şimdilik böyleyiz yani ne çok soğuk, ne çok sıcak...Gelişmeleri yazarım tekrardan

Bu adamla yasayabileceginiz gelişmeleri herkes tahmin edip yazmış, Narsist teşhisi doğru ise; ki doğru görünüyor, (ayrılık konuşmanizdan sonra hemen geri vitese atmasinda belli) iliskinizin ilerleyen zamanlarinda sizi kendine iyice bağlayıp aynı şeyleri tekrar yaşatacak. Kurtarın kendinizi, istanbulda ayrılık acinizi yaşayın geri döndüğünuzde hayatıniza bu adamdan kurtulmuş olarak devam edin. Aksi olursa da kendinize çok dikkat edin bu adamın yanında . Sevgiler..

Herkese merhaba, bu konuyu açmadan önce çok düşündüm çevremdekilerden yardım almaya çalıştım fakat sanırım kimse tarafsız yaklaşmıyor. Elimden geldikçe kısa yazmaya çalışacağım. Birbirimizi çok sevdik ve aşık olduk, güzel bir başlangıç hikayemiz var. Her şey çok iyiydi derken gerek hayat şartlarımız gerek ailevi veya maddi problemlerimiz derken çok yorulduk ve ister istemez ilişkimize yansıdı. Şuanda neredeyse 2. senemiz olacak. Birbirimize çok büyük hatalarımız oldu. İlişkimiz sendelemeye başladı ve sonunda ayrılmayı düşündüğüm bir anda sevgilim benden önce davrandı tesadüfen o da düşünmüş ve ayrıldık. Son hatalarımız artık insanlık dışıydı diyebilirim. (aldatma gibi sadakatsizce hatalarımız asla olmadı)
Birbirini seven aşık olan iki insan nasıl bunları yaşayabilir inanın aklım almıyor. Kendi hatalarımı her zaman kabul edip telafisini yapmaya çalıştım. Fakat o bana bir hata yaptığında ya bir kılıf buluyor hata olmaktan çıkartmaya çalışıyor yada direkt kabul etmiyor. Olayları genelde başlatan o olduğu halde bu ilişkide günah keçisi hep benim en suçlu benim. Sürekli kılıf buluyor bi şekilde kendi yaptıklarına. Bu whatsapptan konuştuğumuzda resmen onu affetmek için uğraşan kişi bendim. Affettirmek için kendini hiç bir şey yapmadı. Neyse bi şekilde bu olaydan sonra düzeldik. Fakat yılbaşındada başka bencillikleri düşüncesizlikleri oldu ve tam ben ayrılmayı düşünürken o bana bir kusur bulup benden ayrıldı. Bugün konuştuk. hatalarını kabul etmemesi olsun görmezden gelmek istemesi olsun vb. şeyler işte. onun istediği ona tek laf edilmicek o mutlu olsun diye uğraşılcak asla olumsuz bir konu açılmıcak asla mod düşürücü bir şey gerçekleşmeyecek hayat toz pembe olacak. hatada yapsa göz yumulcak. bu sağlandığı sürece ondan iyisi yok. işte bende fazlasına göz yumamadığım için beni tam manasıyla sindirip ezemediği için kavgalarımız oluyor anlaşamamazlıklar oluyor. sadece benim çabamla olacak gibi değil benimde töleransım ve sabrım bitti ama çabam bir türlü bitmiyor ona olan sevgim bitmiyor. Artık onu serbest bırakıyorum yazmasını beklediğimi biliyor top bu saatteb sonra onda. Ben konuşunca en azından içim rahatladı acım dindi ve biraz olsun hissettim aslında gerçekten onunda bitiremeyeceğine çünkü kaçıncı ayrılışı bu artık ve hep dönüyor veya döndürtüyorum. Kaybetme korkusu hiç yok beni ve kendini beğenmişliği var. bilmiyorum yazar mı veya yazmaz mı. Bana arkadaşları,m, gerçekten bir insanın kendine bir insanın bağlı olup olmadığını anlamanın yolu onu serbest bırakmaktır eğer sana dönüyorsa bağlıdır dediler. Bende öyle yapmayı düşünüyorum. Yazsa ve konuşsak bile onun görüşelim demesini bekleyeceğim. Onun çabasını görmeye çalışacağım. Hatta bunu daha iyi yapabilmek için hemde kafamı dağıtabilmek için İstanbula gitmeyi düşünüyorum, oturduğum şehirde fazla yalnızım, orada arkadaşlarım ve ailem var. Ve en azından beni özler diye düşünüyorum. Belki özlemek ona iyi gelir duygularını tamir eder ve kendini beğenmiş tavırlarını düzeltir, benide anlamaya başlar diye umuyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Çağırdığında gitmelimiydim, İstanbul'a gitme konusunda yanlış mı düşünüyorum. Veya yanlış düşündüğüm bir şey var mı. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler tüm okuyan ilgilenen arkadaşlara şimdiden. not: konu çok uzun olduğu için özetlemeye çalıştım.
Ayrılmayı düşünmüyorsunuz sanırım :) Bu kadar ayrıl barış bir ilişki pek sağlıklı devam etmez gibi geldi bana . Konu başlığınızdaki kişisel özelliklerinin değişeceğine dair bir umudunuz var sanırım hala.

Bu arada benim birde almak istediğim tavsiyeler var örneğin beni kaybetmeyi her seferinde bu kadar kolay göze almaması için ne yapmalıyım, ben onun beklentilerini yerine getireceğim gibi onun da benimkileri yerine getirmesi için nasıl davranmalıyım. Fedakarlığım yine aynı ( yani fazla mı) olmalı yoksa ondan daha mı az, veya hiç sorunsuz kavgasız şekilde ondan beklediklerimi ona nasıl anlatabilirim hatalarını ona nasıl gösterip idrak etmesini sağlayıp kabul ettirebilirim, hatalarını o da benim gibi kabul etmek zorunda hissetsin istiyorum çünkü sütten çıkmış ak kaşık modunda hep kendisi. bana karşı olan artniyetini ve önyargılarını nasıl düzeltirim, geçmişte yaşanan çözülen olayları ısıtıp önüme koymaması için ne yapmalıyım. bunlardanda bahsederseniz sevinirim
Her aradiginda gitmemen gibi mesela, bir mesajinda yelkenleri suya indirmemen gibi mesela kisacasi paspasin altindaki anahtar susu vermeden diyelim biz ona sert gelebilir soz ama anahtar hep paspasin altindaysa onu kaybetmekten korkmazsin dimi ? Bole anlatiyim hayatinin ona odakli olmadigini ve baska hayatinda oldugunu baska arkadaslarin ve heran onun elinden gidecekmissin gibi davran ve bu adam ayrilip geri donuorsa illa seni sevdigi icin deil seni yedekte gordugu icinde olabilir bunjda dusun ki bu iliskkden hayir gellmez. Bence affetmeyin saglam surundurun bakalim ne kadar ustunjze gelicek ne kadar sevior dayanicak bide ole deneyin.

Aksi olursa da kendinize çok dikkat edin bu adamın yanında . Sevgiler..

Barıştık, 7. sayfada gerçekleşen gelişmeyi yazdım demek istediklerinizi anlıyorum beni bağladığını ona hissettirmeyeceğim tekrardan ve o yüzden aynı şeyleri yapamıcak çünkü ilişkinin başına dönüp onun değil benim naptığıma baktım, gerçekten kendime olan saygım, kendime verdiğim değer ve bağlanma hissini belli etmediğim için bana düzgün davranıyormuş son gelişmeden sonrasındada aynı adımla ilerliyorum ve gittikçe isteklerim gerçekleşmeye başladı

Ayrılmayı düşünmüyorsunuz sanırım :) Bu kadar ayrıl barış bir ilişki pek sağlıklı devam etmez gibi geldi bana . Konu başlığınızdaki kişisel özelliklerinin değişeceğine dair bir umudunuz var sanırım hala.

evet hem o konuda umudum var hemde ilişkimi emeklerimi çöpe atmak istemedim ve 7. sayfada son gelişmeyi yazdım, tabi tekrar yazacağım

Her aradiginda gitmemen gibi mesela, bir mesajinda yelkenleri suya indirmemen gibi mesela kisacasi paspasin altindaki anahtar susu vermeden diyelim biz ona sert gelebilir soz ama anahtar hep paspasin altindaysa onu kaybetmekten korkmazsin dimi ? Bole anlatiyim hayatinin ona odakli olmadigini ve baska hayatinda oldugunu baska arkadaslarin ve heran onun elinden gidecekmissin gibi davran ve bu adam ayrilip geri donuorsa illa seni sevdigi icin deil seni yedekte gordugu icinde olabilir bunjda dusun ki bu iliskkden hayir gellmez. Bence affetmeyin saglam surundurun bakalim ne kadar ustunjze gelicek ne kadar sevior dayanicak bide ole deneyin.

haklısınız bu dediklerinizi iki gün oldu yapmaya başlayalı, yanına gitmek yerine kalktım başka şehire geldim bu ona çok büyük ders oldu ve oturdugum şehire dönüncede aynı adımlarla ilerleyeceğim

Bu arada benim birde almak istediğim tavsiyeler var örneğin beni kaybetmeyi her seferinde bu kadar kolay göze almaması için ne yapmalıyım, ben onun beklentilerini yerine getireceğim gibi onun da benimkileri yerine getirmesi için nasıl davranmalıyım. Fedakarlığım yine aynı ( yani fazla mı) olmalı yoksa ondan daha mı az, veya hiç sorunsuz kavgasız şekilde ondan beklediklerimi ona nasıl anlatabilirim hatalarını ona nasıl gösterip idrak etmesini sağlayıp kabul ettirebilirim, hatalarını o da benim gibi kabul etmek zorunda hissetsin istiyorum çünkü sütten çıkmış ak kaşık modunda hep kendisi. bana karşı olan artniyetini ve önyargılarını nasıl düzeltirim, geçmişte yaşanan çözülen olayları ısıtıp önüme koymaması için ne yapmalıyım. bunlardanda bahsederseniz sevinirim
Sana verebileceğim tek tavsiye, insanları değiştirmeye çalışma!
Senin istediklerini karşılayamıyor bu adam bariz belli. Defalarca vazgeçmiş senden. Hala daha barışma planları yapıyorsun.
Buraya yazdıklarını listele ve hayatına böyle birini al. İşin özü bunu sal, yeni aşklara yelken aç

Arkadaşlar 7. sayfada yazmıştım barışma sonrası gelişen olayları. Yine kavga ettik, bu sefer ben çıkardım, düzeltmesi gereken bir hareket vardı düzeltmedi. Telefon aççakmış, yazamazmış beyefendi. Kavga edip hırsını, hıncını alacakmış haksızlık ediyormuşum. (bunları açıkça söyledi) evde rahat konusamam, aşağıda inmem için buna değmesi lazım dedim. ben açmadıkça aramakta yazmakta ısrar etti. bağıracak azarlayacaksan bosuna heveslenme suratına kapatırım dedim. tehdit mi ediyorsun sen beni dedi, bana bu hakkı sen veriyorsun sakin olmayarak dedim. Baya ısrar etti sakin konuşcam diye. Sen kimsinki benden hıncını hırsını çıkaracaksın bağıra çağıra. Karşında eski ben yok şu saatten sonra. Senin napacağınıda biliyorum artık. beni kendimi savundurmak zorunda bırakacaksınki senin hakkında konuşmaya fırsat ve vakit bulamayayım değil mi, yemezler dedim. Bana saygılı ve efendi gibi konuşçaksan dinliceksen inerim ancak aşağıya, bu soğukta sokağa çıkmama değmeli, değmezsede kapatırım suratına cıkarım eve dedim. Dediklerime karşı cevap veremedi, Çokta ısrar edince kabul ettim. Hiç sanmazdım ama cidden paşa paşa konusup sakince çözmeye çalıştı. Sonra ben hızımı alamayıp whatsapptan alevlendirdim konuyu, bana rest çekmeye başladı o zaman ayrıl bilmemne diye. Cevabım: "Keyfimden şikayetçi oldugumda, benden ayrıl de. zaten keyfimden kavga ettiğimi düşünüyorsan sen ayrıl, benim ayrılıktan yana korkumda kalmadı, o tecrübe bi kez yaşanır öğrenilir" dedim. Ayrıca bi insan sevgilisine niye ayrılık lafı açar durur, ayrılırsam ayrıl diyip durduğun için ayrılıcam en sonunda dedim. Konusmaya devam ettik kendimden taviz vermiceğimi anlayıncada kendisi tatlıya bağlamayı istedi, şuanda iyiyiz, bayadır onu böyle görmüyordum. Tabi bende ona iyi davranıyorum fazla üstüne düşmeden.

Anladımki ilişkinin başında onun ve her şeyin çok güzel düzgün olmasının nedeni, şuan yapabildiğim şeyin, o zamanlar çabasız bir şekilde zaten yapıyor olmamdan kaynaklanıyormuş. Ama bağlandıkça o kadar yumuşamışımki... Sırf o mutlu olsun diye varımı yoğumu katmışım hislerimi belli etmişim. Anladım artık bir insanı canımdanda çok sevsem, bunu hissettirmemeliymişim. yoksa canımdan can, kanımdan kan alıyorlarmış. Bu bana ders oldu.

Arkadaşlar 7. sayfada yazmıştım barışma sonrası gelişen olayları. Yine kavga ettik, bu sefer ben çıkardım, düzeltmesi gereken bir hareket vardı düzeltmedi. Telefon aççakmış, yazamazmış beyefendi. Kavga edip hırsını, hıncını alacakmış haksızlık ediyormuşum. (bunları açıkça söyledi) evde rahat konusamam, aşağıda inmem için buna değmesi lazım dedim. ben açmadıkça aramakta yazmakta ısrar etti. bağıracak azarlayacaksan bosuna heveslenme suratına kapatırım dedim. tehdit mi ediyorsun sen beni dedi, bana bu hakkı sen veriyorsun sakin olmayarak dedim. Baya ısrar etti sakin konuşcam diye. Sen kimsinki benden hıncını hırsını çıkaracaksın bağıra çağıra. Karşında eski ben yok şu saatten sonra. Senin napacağınıda biliyorum artık. beni kendimi savundurmak zorunda bırakacaksınki senin hakkında konuşmaya fırsat ve vakit bulamayayım değil mi, yemezler dedim. Bana saygılı ve efendi gibi konuşçaksan dinliceksen inerim ancak aşağıya, bu soğukta sokağa çıkmama değmeli, değmezsede kapatırım suratına cıkarım eve dedim. Dediklerime karşı cevap veremedi, Çokta ısrar edince kabul ettim. Hiç sanmazdım ama cidden paşa paşa konusup sakince çözmeye çalıştı. Sonra ben hızımı alamayıp whatsapptan alevlendirdim konuyu, bana rest çekmeye başladı o zaman ayrıl bilmemne diye. Cevabım: "Keyfimden şikayetçi oldugumda, benden ayrıl de. zaten keyfimden kavga ettiğimi düşünüyorsan sen ayrıl, benim ayrılıktan yana korkumda kalmadı, o tecrübe bi kez yaşanır öğrenilir" dedim. Ayrıca bi insan sevgilisine niye ayrılık lafı açar durur, ayrılırsam ayrıl diyip durduğun için ayrılıcam en sonunda dedim. Konusmaya devam ettik kendimden taviz vermiceğimi anlayıncada kendisi tatlıya bağlamayı istedi, şuanda iyiyiz, bayadır onu böyle görmüyordum. Tabi bende ona iyi davranıyorum fazla üstüne düşmeden.

Anladımki ilişkinin başında onun ve her şeyin çok güzel düzgün olmasının nedeni, şuan yapabildiğim şeyin, o zamanlar çabasız bir şekilde zaten yapıyor olmamdan kaynaklanıyormuş. Ama bağlandıkça o kadar yumuşamışımki... Sırf o mutlu olsun diye varımı yoğumu katmışım hislerimi belli etmişim. Anladım artık bir insanı canımdanda çok sevsem, bunu hissettirmemeliymişim. yoksa canımdan can, kanımdan kan alıyorlarmış. Bu bana ders oldu.
Sana ders olsaydı bu adam ayaklarına da kapansa geri dönmezdin eninde sonunda bu ilişki bitecek buradan bile net görünüyor fazla laçkalaşmış ve yüzgöz olunmuş bir ilişki

Sana ders olsaydı bu adam ayaklarına da kapansa geri dönmezdin eninde sonunda bu ilişki bitecek buradan bile net görünüyor fazla laçkalaşmış ve yüzgöz olunmuş bir ilişki

Dediğine katılmıyorum ben çünkü bitme noktasındayken her şeyin birden yoluna girdiği ömürlük süren evliliklere bile şahit olunmuştur illaki bu dünyada benim ilişkim neden böyle olmasınki. Ben karamsar bakmamaya çalışıyorum. Sevginin her şeyi onaracağına inanan ve sevgim için mücadele vermeyi seven biriyim, lakin fazla sevginin kimseye iyi gelmediği bi devirdeyiz fazla sevgim veya bunu gösteriş biçimim yüzünden ben bu sorunu yaşadığımı düşünüyorum. Geçmişte benimde hatalarım oldu belkide gerçekten bazı duygularını köreltmesine sebep olan hatalardı. Ben hatalarımı düzeltsemde o belkide bana inanmadığı için düzeltmedi bilemem. Lakin biteceği varsa zaten bitecek bir gün elbette ama en azından en sağlıklısı iki tarafında artık olmayacağına ikna olması ve öyle bitmesi.

Karsi tarafin hic bir cabasi yokken yorulmuyor musunuz devamli iliskiyi kurtarmak,ayakta tutmak icin cabalamaktan ? Tukenmis ve gozle gorulen olmayacak bir iliskiyi oldurmaya calisiyorsunuz.Kendinize yazik bence.

Karsi tarafin hic bir cabasi yokken yorulmuyor musunuz devamli iliskiyi kurtarmak,ayakta tutmak icin cabalamaktan ? Tukenmis ve gozle gorulen olmayacak bir iliskiyi oldurmaya calisiyorsunuz.Kendinize yazik bence.

Hayır çabasını görmeye başladığım için bir şansı hak ettiğini düşündüm ve o yüzden devam ettirmeye çalışıyorum. Bilerek kendim hiç bir şey yapmıyorum ve topu sürekli ona atıyorum. Bu da onda sorumluluk duygusu yaratıyor ve önemseyip artık gerekeni yapıyor. Bu benim için olumlu bir işaret, sevgisinin bitmediğini hissettirdi. Eskiden her şeyi yapan bendim ona bırakmıyordumki belkide o yüzden bu kadar rahata almış kendini ve narsist egoist inatçı biri olup çıkmış. Evet bir tükenmişlik var, yorgunluk var fakat şimdi birbirimizden uzağız ve kafamızı dinlemek, birbirimizi özlemek adına belli bir zamanda uzak kalacağım. Artık onunla aynı şehire döndüğümde yine bu hale dönerse tükenmişlikten ziyade tıkanıklık noktasına geleceğimiz için ilişkiyi kendim bitiririm, yani kendimi iyiye olduğu kadar en kötüyede hazırladım artık

Sana verebileceğim tek tavsiye, insanları değiştirmeye çalışma!
Senin istediklerini karşılayamıyor bu adam bariz belli. Defalarca vazgeçmiş senden. Hala daha barışma planları yapıyorsun.
Buraya yazdıklarını listele ve hayatına böyle birini al. İşin özü bunu sal, yeni aşklara yelken aç

Daryana, su mesaji as biryere.Alintilamamis, gormemissin ama isin özü ve sonu bu.

Daryana, su mesaji as biryere.Alintilamamis, gormemissin ama isin özü ve sonu bu.

Tabiki haklı olma payı çok yüksek birbirimizden ya o yada ben defalarca ayrıldık lakin artık son şansı emeklerimin çöpe gitmemesi için verdim. İnanın o kadar güzel başladıkki insan kıyamıyor, gayette istediğim gibi biriydi ilk kez doğru insanı buldum dedirtti ve benim bunu demem çok zordur düşünün o derece memnundum. Aslında sadakatinede çok güveniyorum bu yüzdende uğruna çabaladım. Kaybedilmeyecek güzel şeyler vardı işte ama tabiki her şey artık bununla sınırlı değil. Artık ben bir çaba sarf etmiyorum edeceğim kadar ettim. İsteklerimin tekrar yine karşılanmaması durumunda, kendimi tekrar değersiz hissetmeye bile izin vermeden bitiririm ve bu artık çok kolay olur benim için. Gerçekten kendi değerimin farkına vardım ve bu son şansı umarım iyi değerlendirir.

Not:konunun güncelliği açısından derdim hakkındaki yazıyı düzenledim isteyenler derdimi alıntı yapanlardan okuyabilir
İkizin de birebirinizden kurtulduğunuz için şanslısınız. Muradınıza ermiş olmanız dileği ile

İkizin de birebirinizden kurtulduğunuz için şanslısınız. Muradınıza ermiş olmanız dileği ile

Siz mi yazdığımı anlayamadınız ben mi sizi anlayamadım acaba. Birbirinizden kurtulmak derken

X