Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Ince Telli Saçlar ile Başım Dertte

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Arkadaşlar benim sorunumda ince telli ve az saçlara sahip olmak.Mesela dün bi fön çektim resmen saç derim görünüyo ya..(
Ne yapmalıyım bilmiyorumki denemediğim şeyde kalmadı.İnce telli ve çok az kardeşiminki tam tersine gür onun saçının 1/4ü anca benim saçlarım yapar(Sinir oluyorum ya..
Aynı sorunda olan bişeyler yapan sonuç alan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun ya resmen deprosyana girdim girecem ya..
Bu siteye üye olmamaın asıl sebebi bu ama hala bi sonuç alamadım..Kolay ve kesin sonuç olsun lütfen..
Saç çıkartacak gürleştirecek bi yöntem...

Yeni saçlar çıkması için sadece sürdüğün yağlar bitki suları bi fayda etmez. İçten de beslemek gerekiyor. Bu yağlar, şampuanlar sadece dökülmeyi durdurur, yeni saç çıkarmazlar. Bence doktora gidip vücudunun hangi vitamine ihtiyacı olduğunu bilmelisin. Pantogar vs. gibi vitamin destekleri, saçların yanında tırnakları da besler çünkü ikisinin de sağlıklı olması için aynı vitamine ihtiyaç duyarlar. a.s.

Ben zaten hastanede sağlık teknikeriyim.Tahlil falan yaptırıyorum rutin olarak biraz kansızlık var o kadar yani saç bakımı için özel takviye vitamini yazmaz doktor.yada biz alacaksan nasıl alacaz bilmiyorum
:1no2:benneyaptımki

Valla canım ben Pantogar die bi hap aldım, 1 ay oldu başlayalı ama pek bişi fark etmio. Zaten prospektüsünde de yazıyor en az 3-6 ay kullanılması gerektiği. Bunun dışında ben de çeşitli yağlarla falan bakım yapıyorum, dökülme vardı onlar tamamen durdu. Benim de saç tellerim çok çok ince, bu yüzden çok hacimsiz görünüyor saçlarım. Bişiler deniyyoruz işte bakalım artık...

Yok arkadaşlar anladığım kadarıyla bizim derdimize çare yok..
Bi arkadaş başka bi başlıkta bi tarif vermiş sarımsak,sirke,entele,zeytinyağı,çam terebentinden falan oluşuyo son olarakta onu denemeyi düşünüyorum..Ondan da bi fayda göremzsem artık kabul edicem(

kızlar ben sıcak makası duydum hatta sitedede war saçlarım belime yakın bi zamanda yapıcam bu sıcak makas saçların uçlarını kapatıyormuş böylelikle boya gidecek vitamin çapına gidip saç telleri kalınlaşıyormuş uzun oldumu yaparsam hem kalın hemde uzun saçlara birden sahip olurum 75 80 ytl civarıymış ama bende ömür boyu böle üzülmektense bu parayı veririm daha iyi

şimdide uzaması için uğraşıyorum....hatta şuan bile kafam yağlı(içnde ne ararsanız var) geceden sürüp yatmıştım inş. işe yarar olduğundan daha fazla uzar gerçi normaldede hızlı uzuoya neyse

sıcak makası ben sordum saçlarını kalınlaştırr dediler hatta memn kalan müşterileri olduğunuda sölediler bende gitmeyi düşünüyorum ama yaza doğru sadece saçlarımın uçlarını aldırıcam sen dene banada durumu bildr saçlarım kısa olmasaydı hemen denerdmde ahhh ahh iştesırnaşık şey

Ben tresan ısırgan otlu şampuanın içine çam terebetini kattım masaj yaparak yıkıyorum. Daha bi kaç gün oldu ama saçım kendine geldi. Daha bi havalı duruyo ve hemen sönmüyo sanki uğraşıp kabartmışım gibi. Çok memnun kaldım inşallah böyle devam eder. Ayrıca kafa derimde kaşıntı yapıyor. Sanırım bu da iyi bir şey.Zaten Tresan dan memnundum (saçlarmın ön tarafı çok seyrekti saç çıkardı) Çam terebetini katınca daha bi memnun kaldım:enbuyukkk:

e dediğimi yap o zaman canım bak bi kutu şampuan bitince hemen göreceksin farkı

canım bende en son dermokilin şampuanını aldım şimdilik memnunum yağlandıramamsı için almıştım.Benim istediğim öyle bi formul olacakki saç çıkartacak,tellerini kalınlaştırcak,çoğaltacak,gürleştirecek...vs işte bunlara çözüm olacak bişey olsa hemen yaparım, uygularım ama bulamadım ben bu sitede işe yarar kesin bi bilgi elde edemedim..kızgın::1no2:

saç çıkarıyor telleri kalın gösteriyor ama yağ problemini tam olarak halletmiyor.
Senin söylediğin şampuan yağ sorununu tamamen çözüyor mu? Bi anlatsana benim saçım acayip yağlı

saç çıkarıyor telleri kalın gösteriyor ama yağ problemini tam olarak halletmiyor.
Senin söylediğin şampuan yağ sorununu tamamen çözüyor mu? Bi anlatsana benim saçım acayip yağlı

Evet canım benim saçlarım önceden 2 gün dururdu 3.gün yağdan vıcık vıcık olurdu şimdi 4 gün olsada yağlandırmıyo 5,gün yağlanmış oluyo ama ben bu açıdan çok memnunum zaten bu şampuanın özünde kil var doğal yani dimechitone gibi zararlı silikon maddelerde içermiyor ama benim asıl sorunum saçlarımın az seyrek ve ince telli olması.Yaklaşık 2 sene önce saçlarıma röfle yaptırmak istedim ama kadın saçlarınmı mahvetti ondan sonra dölükmeye incelmeye ve azalmaya başladı ve 2 senedirde denemediğim yöntem kalmadı fakat hala diyemiyorumki şundan çok memnum oldum saçlarımı gürleştirdi,çıkardı...:1no2:
Hala bi çareler arıyorum bu siteye üye olmamaın tek sebedide bu

aynen daha bi haft önce analiz yaptırdm keşke yağ sorunum olmasa bu arada edindiğim bi bilgiye göre saçı sık yıkamak saçın acayip derecede yağlanmasına sebep oluyormş bunun yanı sıra,saçın dökülüp seyrekleşmesnnde sebebiymşş mesela ben dielm bu gece saçımı yıkadım az ve ince telli olduğundan sabah kalkınca sönük oluyodu sabah tekrar yıkıyodum uzun bi süre böle gitti
Allahtan araya tatil girdi 2-3 günde bir yıkıyorum inşallah yağ dengesi düzenlenir birde şampuan ve besleyici kullanıyorum en az 3 ay en çok 6 ay sonra etkisini göstericekk ben 4 senedir çare arıyorum kendmce inşallah bu sondurr..

Ya delimisin günde 2 kez saç yıkanırmı o saç mahvolur ya zaten saçı ne kadar sık yıkarsan o kadar sık yağlanıyo bende bi ara yazları hergün saçımı yıkıyodum saçlarımda hayır kalmadı mısır püskülü gibi oldu saçın kendi yağında bir gün beklet hemen yıkama ben tvde izlemiştim bi uzman en iyi saç bakımının kendi yağı olduğunu söylemişti ama ben dayanamıyorum ve yıkıyorum.
Arkadaşlar ben yaklaşık 3 senedir bu saç konusunda uzmanlaştım inanırmısınız denemediğim şey kalmadı sığır iliiği,saç bakım yağları,entele,çam terebenti,çeşitli çeşitli şampuanlar....aklınıza ne gelirse
Ama hiç birinden istediğim sonucu alamadım sığır iliğinden aldığım kadar.En son oalrak entele kullanmıştım belki iyi gelir diye ama yok olmadı ve dün gittim sığr iliği aldım aktardan da hindistan çevizi yağı haftada bir yapıcam daha çnce yine yapmıştım çok iyi gelmişti küçük küçük saçlar çıkarmıştı ama temizlenmesi zor olduğu için bırakmıştım fakat aktar yeşil sabunlar falan hemen çıkar dedi bi uygulama söyledi o şekilde yıkıcam..Kızlar benden size tavsiye kesinlikle bu ben döndüm dolaştım yine bu tarife geldim sizede tavsiye ederim..

ya ben hiçbir zaman saçlarımı gür topladığımda kafamda bi tomar saç göremicekmiyim hem kafamda bi çimdik saç oluyo:çok üzgünüm:senağlama

ya ben hiçbir zaman saçlarımı gür topladığımda kafamda bi tomar saç göremicekmiyim hem kafamda bi çimdik saç oluyo:çok üzgünüm:senağlama

of sorma ya benim de sanırım tek derdim bu.çok takıyorum kafama.en sonunda çıt çıt almaya karar verdim başka türlü olmucak çünkü :1no2:

arkadaşlar bana bir cilt doktoru medobiotin diye bi ilaçtan bahsetmişti.
saç tellerini kalınlaştırıyomuş.
bende kullanmayı düşünüyorum.çünkü saçlarım tüy gibi.bide banyo sonrası kabarıp karışıyo sinir oluyorum
bende mide problemi olduğu için acab mideme dokunurmu diye şu ara düşüncedeyim

canım bu bilgiyi internetten mi elde ettin yani internetteki bi doktordan mı?yoksa bizzat kendin gittiğinde doktorun mu önerdi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…