Oftalmoloji - Göz Hastalıkları İncelmiş kornea göz problemi

bluemystery

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2024
18
20
28
3 aylık evliyim 3 ay önce de bir anda acıyla uyandım gece 3-4 sularıydı gözümü açamıyordum eşim apar topar doktora götürdü beni. Doktor gözümü uyuşturup baktığında korneamın çizildiğini söyledi. Darbe almadım. Herhalde düğün sürecindeki makyaj malzemeleri yapmıştır dedik. Süreç böylelikle başladı. Korneamı yüzdüler gözümü kapattılar iki gözüm kapalı günlerce yattım tuvalete bile yalnız gidemedim. Dehşet bir acı. Sonra gözüm açıldı her şey yolundaydı derken bir gece bir daha korneam yırtılarak uyandım böylelikle toplamda 6 kez korneam kendiliğinden yırtıldı hep iyi oluyor doktorlar iyisiniz diyorlar ilaçlarımı da düzenli kullanıyorum ama bir daha tekrarlıyor. Hiçbir şekilde eskisi gibi iyi olmadığı için Salı günü PTK EXCİMER LAZER ameliyatı oldum. Ama doktor ameliyata rağmen de tekrarlayabilir çünkü kornean çok ince dedi. Bu durumla savaşan var mı? Nelere dikkat etmeliyim? Çok acılı bir süreç ne zaman uyuyacağım başıma ne gelecek bilmiyorum çok tedirgin oluyorum.

Çok geçmiş olsun.
Lenslerin uzun süreli kullanımı buna sebep oluyor diye duydum,etkenlerden biri. Lens kullanıyor muydunuz?
Tavsiyem alanında isim yapmış, gerçekten başarılı bir doktora görünmeniz.

Çok geçmiş olsun.
Lenslerin uzun süreli kullanımı buna sebep oluyor diye duydum,etkenlerden biri. Lens kullanıyor muydunuz?
Tavsiyem alanında isim yapmış, gerçekten başarılı bir doktora görünmeniz.
Ne lens ne makyaj hiçbir şeyle ilgisi olan biri değilim kaşımı bile aldırmıyorum gözümde de hiç bozukluk yoktu ne olduysa birden oldu toparlayamıyorum çöktü hayatıma

Çok çok geçmiş olsun. Alanın da en iyi doktora mı çıksanız? Nasıl inceldi öyle ya lens vs kullanmıyorsanız :KK43:

Geçmiş olsun zor bir durum. Başka doktorlardan da fikir alın ama prof. olsun özellikle tecrübe istiyor durumunuz.

Çok ilginç ya gerçekten merak ettim.
Durduk yere neden yırtılır, gözünüzde kornea yiyen parazit falan mı var acaba.

X