İnfertilite 😏 bölümüne gidenler bakabilir mi ?

Binlerce şükür ki sorunun kaynağı saptanmış ve ameliyat olmuşsunuz. Büyük ihtimal normal yolla gebe kalırsınız 🙏🏼🥰 ama çok beklemek istemezseniz de tüp bebek düşünürsünüz. O süreçlerden korkuyor insan yine de keşke hepimize nasip olsa doğal olarak ama kısmet 🙏🏼 inşallah ennnn kısa zamanda iyi haberler alırız 🙏🏼🥰
Canım t rahim gebe kalmak sorun değildi. Her Dr normal gebe kalabilirsin dedi. İlerleyen safhada erken doğuma sebep oluyor sadece. Tüp bebekte maliyetli düşük vs bir olumsuz durum olmasın diye Dr önerisiyle oldum.5 yıllık evlilik, 3.5 sene olacak yani 42 ay eder 😭 İnşaAllah Hakkımızda hayırlısı olsun. Çok üzülüyorum çok. Benden sonra evlenenlerin 2. Si doğdu büyüdü bile 🤲😢🥺

Canım t rahim gebe kalmak sorun değildi. Her Dr normal gebe kalabilirsin dedi. İlerleyen safhada erken doğuma sebep oluyor sadece. Tüp bebekte maliyetli düşük vs bir olumsuz durum olmasın diye Dr önerisiyle oldum.5 yıllık evlilik, 3.5 sene olacak yani 42 ay eder 😭 İnşaAllah Hakkımızda hayırlısı olsun. Çok üzülüyorum çok. Benden sonra evlenenlerin 2. Si doğdu büyüdü bile 🤲😢🥺
Hiç bilmez miyim? Aynı yollardan geçiyoruz canım… allah büyük 🙏🏼 kalbimiz kırık, herkesin hemen olurken bizim olmaması… her gün ağlıyordum. Ama artık kendimi çok yıpratmayacağım. Hayırlısı ise olur bir şekilde. Ama acısı hiç geçmeyecek biliyorum. 🥺 ahh neden biz bunları yaşıyoruz çok zor çok. Kaç yaşındasınız, amh değeriniz nasıl 🙏🏼

Hiç bilmez miyim? Aynı yollardan geçiyoruz canım… allah büyük 🙏🏼 kalbimiz kırık, herkesin hemen olurken bizim olmaması… her gün ağlıyordum. Ama artık kendimi çok yıpratmayacağım. Hayırlısı ise olur bir şekilde. Ama acısı hiç geçmeyecek biliyorum. 🥺 ahh neden biz bunları yaşıyoruz çok zor çok. Kaç yaşındasınız, amh değeriniz nasıl 🙏🏼
Neden bunları yaşıyoruz Allah ın bir imtihanı. Herkes farklı şeylerle imtihan oluyor hayatta. İnşaallah kazananlardan oluruz isyan etmeyelim sakın Allah korusun. Amh iyiydi İnşaAllah hala öyledir. 36 ımdan gün aldım. Daha çok yolun başındasın 1 yıl olduğunda endişeli üzüntülü idim ama her an olur diye bekliyordum. Hala içimde bekliyorum ama nasip kısmet. İnşaAllah hayırlı sağlıklı nasip etsin Allah hepimize. Dua eder misin 🤲😭

Neden bunları yaşıyoruz Allah ın bir imtihanı. Herkes farklı şeylerle imtihan oluyor hayatta. İnşaallah kazananlardan oluruz isyan etmeyelim sakın Allah korusun. Amh iyiydi İnşaAllah hala öyledir. 36 ımdan gün aldım. Daha çok yolun başındasın 1 yıl olduğunda endişeli üzüntülü idim ama her an olur diye bekliyordum. Hala içimde bekliyorum ama nasip kısmet. İnşaAllah hayırlı sağlıklı nasip etsin Allah hepimize. Dua eder misin 🤲😭
Elbette, her gün dua ediyorum canım benim. Senin için de ettim. Sen de üzme kendini, geç gelecek belki ama her şeye değecek… 🐣 🙏🏼 rabbim bizi de böyle sınıyor. Sevdiklerimize uzun ömürler versin, sağlık versin de. Hallederiz inşallah her şeyi 🙏🏼🙏🏼

İnfertilite bölümünde tedavi görüyorum. Sizin yazdığınız gibi bir aşamadan geçmedim. O bölüme 1 yıl korunmamana ragmen hamile kalamadıysan kabul ediyorlar. O sebepten kaç yıldır evli oldugunuzu sormuşlardır. Rahim filmim çekildi. Hormonlarıma bakıldı. Adetliyken usg yapıldı. Eşime testler yapıldı. Hemen aşılama demesi yanlış olmuş gibi geldi. Farklı bir doktora gidip onun da fikirlerini alın.
Devlet hastanesinde isteğe bağlı olarak rahim filmi çekiliyor mu?

Evet bebek isteyeli 13 ay oldu… sizin sebepsiz miydi acaba sorununuz olmamasına rağmen mi 16.ayda oldu 🥺🥺🙏🏼
1 sene olmaması normal karşılanıyor doktorlar tarafından bizde bi senemiz dolup hala olmayınca tahlillerimizi yaptirdik esimin sayısı biraz azdı benimkiler normal çıktı
Bu arada korona çıkınca bizim tahlilleri gösterme işi kaldı.
Biz de keçi boynuzu özü ve caksir suyu içtik yumurtlama döneminden sonra içmiyorum esim de 14 gün içip bırakıyordu bu düzeni yaptığımız 2.ayda hamile olduğumu öğrendim 😍 Rabbim sizede nasip etsin

1 sene olmaması normal karşılanıyor doktorlar tarafından bizde bi senemiz dolup hala olmayınca tahlillerimizi yaptirdik esimin sayısı biraz azdı benimkiler normal çıktı
Bu arada korona çıkınca bizim tahlilleri gösterme işi kaldı.
Biz de keçi boynuzu özü ve caksir suyu içtik yumurtlama döneminden sonra içmiyorum esim de 14 gün içip bırakıyordu bu düzeni yaptığımız 2.ayda hamile olduğumu öğrendim 😍 Rabbim sizede nasip etsin
Aminnn çok teşekkür ederim inşallah ben de buraya yazarım bir gün hamileyim diye 🐣🙏🏼 çok dua ediyorum lütfen sen de et canım 🙏🏼🩷🧿 allahım sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin sana da 🙏🏼

Herkese selamlar
Bugün ilk kez doktora gittim.
İnfertilite bölümüne
Fakat doktor sadece kaç yıllık evli olduğumu sordu başka hiç bişey sormadı
Bir kağıt çıkardı ultrasonu da adetliyken yapoyoruz kan da zaten o zaman vericeksin dedi.
Burada yazılanları tamamla sonrasında duruma göre aşılama yaparız dedi
Verdiği kağıtta heyet sevk raporu falan da var yani ilk kez gidilince böyle mi olması lazım
Ve diğer istediği bütün tahliller için (smear, servikal kültür rahim filmi) ayrı ayrı randevu alıp gitmem lazımmış

Eşim de aynı şekilde test yaptıracakmış
Bunlar olmadan dosya açmıyoruz dedi
Hastane Zeynep Kamil😏

İlk gitmem de direk aşılama demesi çok saçma geldi daha sonuçlarıma bakmamışsın hiç bir muayene yapılmamış direk bunu söyledi

Giden arkadaşlara sormak istiyorum acaba yanlış bölüme mi gittim ?

Başka bir hastaneden randevu alıcam sanırım

İlk kez gittiğim için bilgim yok bu konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler 🤗
Ben de beş ay önce çam ve sakura ya gittim bize form doldurdular baya soru sormuşlardi sonra eşimden genetik hormon spermiogram istediler benden de hsg smear hormon istediler ve hiç birinde randevu almadık şimdi sonuç göstermek için randevu alacağız

Ben de beş ay önce çam ve sakura ya gittim bize form doldurdular baya soru sormuşlardi sonra eşimden genetik hormon spermiogram istediler benden de hsg smear hormon istediler ve hiç birinde randevu almadık şu an hepsi bitti sonuç göstermek için randevu alacağız

X