Kekler - Pastalar İngiliz keki-Torku süt sponsorlugunda

esmerm91

Bal oğlum ♥️
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2013
10.382
13.849
Öncelikle herkese merhaba..şunumu yapiyim bu mu olsun derken sonunda ingiliz kekine karar verdim {nevresteninde kafasinin etini yiyerek tabi } öhhm öhhmm konumuza gelecek olursak öncelikle malzemelerimiz;

-2 yumurta
-yarım su bardağından biraz fazla şeker
-1 cay bardagi süt
-1 cay bardagi sıvı yağ
-1.5 su bardagindan az un
-kabartma tozu
-vanilya

ISLATMAK İÇİN;

-1 su bardağı süt
-2 yemek kaşığı şeker
-1 yemek kaşığı kakao

BULAMAK İÇİN;

-hindistan cevizi

Öncelikle yumurta ve şekerimizi iyice cirpiyoruz

Ardindan süt,sıvı yağ,vanilyamızıda koyup 2 dakika daha çırpıyoruz.en sonda un ve kabartma tozumuzu ekleyip hamurumuzu hazır hale getiriyoruz. Yagli kagit serilmiş borcama hamurumuzu boşaltıyoruz

170 derecelik önceden ısıtılmış fırında 25 dakika kadar pişiriyoruz. Pisen keki soğumaya bırakıyoruz

Kek sogurken ıslatmak için kullanacağımız malzemeleri hazır edebilirsiniz..kabımıza süt kakao ve sekeri alip çırpıcı yardımıyla iyice karıştıralım

Soguyan keki küp küp dilimleyelim

Ardından önce hazırlamış olduğumuz kakolu karısıma ardından da hindistan cevizine bulayalm

Bir kac saat dinlendirdikten sonra harika oluyor..herkese afiyet olsun

Sunumum hic iyi degildir normalde az da olsa netten kopya cektim

Ellerine sağlık canım Sonunda kendine uygun bir kek bulmuşsun Yarışmada bol şans diliyorum
Teşekkür ederm nevosum
Valla ya ne cok zorlandm yani bi kek bulmak icin halbuki en sevdigim keki atlamisim bu kekten yemeyi en cok sen hak ediyosun o kadr ugrastin valla bnimle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…