İngilizce öğrenmek bu kadar zor mu?

Yaaa kotu demene üzüldüm şimdi...
En sondaki cümlede "Fransizca, lütfen " yazdim üstteki yazdiklarima baglayarak.

Hani çok klasik, konuşamayan çocukları doktora götürünce annesine der ya 'siz her hareketini anlayip derdini çözdüğünüz için tembellikten cümle kurmuyor' diye. Benimki de o hesap
Bir de şey çok sıkıntıli bende. Konuştuğum kişilerin neredeyse hiçbirinin anadili İngilizce değil (kendim seciyorum gezdirecegim kişileri. Anadil ingilizce olanlar o kadar kendinden emin ve yuvarlak ağızla konuşuyorlar ki hiç anlamıyorum. O yüzden ingilizce öğrenme asamasindakileri buluyorum) haliyle onlardan öğrendiğim kelimeler de beynimde o haliyle kalıyor. Çok ilginç bir telaffuzum olduğunu soylerler hep:)) bazı kelimeleri Rus gibi RRRleri TTTleri bastıra bastıra söylerim (ki İngilizcesini en sevdiğim ırk kesinlikle Ruslar. Bastira bastıra konusurlar kelimeyi anlarsın. Amerikalı'nin "aaah,anfaaçinatly" dediğine 'ne diyo lan?' diye dusunene kadar Rus "anfoRRÇÇunaTTeli" diyor, hemen diyorsun ki 'heee malesef diyor'
Ne diyordum, cümlenin başını unuttum:))
İşte hep ondan bundan duya duya ogrendigim için konuşmayi, telaffuzumda da her devlet millet var :))
Çok daha düzgün konuşmayı isterim. Ama kursta önemli olan cümleye cevap vermen değil de o kalıba uygun cevap vermen ya,ben bir yarar gorecegime inanmadım, 'hatta bildiğimi unuturum' diye ayrildim : (

*Bu arada ben de Fransa'da yol sordugum amcayla arkadaş olmuştum, montmarte'ye çıkar iken bir kafede onun arkadaşlarına rast gelip oturduk (arkadaşlarından biri Kafe bahcesinde gitar çalıyordu,bana 'oooo şanzelize'yi çalmisti,yaşlı arkadaşım da soylemisti) şarap ve fırında salyangoz /kızarmış ekmek falan ikram etmişlerdi. Geceyle ilgili çok da şey hatırlamıyorum,sadece çok mutlu olduğumu ve oraya ait hissettigimi hatırlıyorum, konuşmamiş olsak da
Buradan mesajım olsun; 'gezmeyi cok isterim ama dilim yok, cekiniyorum' diyen arkadaşlar, su akıp yolunu buluyor. Elinizde otelinizin adresi olsun yeter, bir şekilde günü tamamlar sağ salim odanıza varırsınız.
Mürsel mood on

Okuduğum okullarda dil eğitimi ağırdı ama sadece gramer. Gramer ezberletip geçiyorlardı. İnternetten bir şeyler okuya okuya, yabancı Youtuber vloglarını izleye izleye kulağım alıştı. Yabancı dilim iyi şimdi

Çok tatlısın ya
Her kurs öyle değil. Sadece konuşma üzerine ders alabilirsin o telaffuzunu düzeltir. Ya da internetten ana dili ingilizce olanlarla konuşarak dil öğrendiğin uygulamalar var o da aynı şey bence. Hem her yerden konuşursun hem de ucuz.
Akademik dili geliştirmek için bol bol makale okuman işine yarar. İngilizce kitap okumak yeni kelimeler öğrenmeni sağlar.
Bu arada dün eşime söyledim bunu. Bi filmde ruslar vardı ingilizce konuşan bayılıyorum aksanlarına, bence de en iyi aksan ruslarda var.

yenGEnC
Ahaha yine bir çırpıda okudum cok guzel anlatmissin
Ben de dilleri severim, lisede almanca dersinde arkadaşlar aksanin cok güzel derlerdi ama hiç bir sey anlamadan okurdum :))
Bu arada rus aksanini yaziyla bile ne de guzel anlatmissin. Fransızlar da tam tersi r ozurludur yerine ğ benzeri bir ses cikarirlar ben de o aksani seviyorum

Önerebileceğiniz youtuberlar var mı acaba?
İsim olarak da kimseyi bilmiyorum da...
Ben de bu yöntemi denemek isterim
Yanlış kişiyi alintiladim galiba pardon

Yabancı YouTube kanallarını takip ediyorum diyen üye şuan mesajını bulamıyorum lütfen bana da bı el atıp öneri verebilir misin
Beni burda bı başıma komaaa

bence yontem super, aslinda buna sanirim bebek yontemi deniyor, bir bebek gibi kendini mazur biraktikca ve grameri da kafaya takmadikca cok acayip ilerleme katedebilirsin.

Luke's English podcast var spotify da, su an neredeyse 700 bolume yaklasti, adam on yildir yapiyor bu isi ve bolumlerin cogu bir saatin ustunde. Ben herkese oneriyorum, tak kulagina dinle, her konuda konusuyor, benim de dinleme kaabiliyetim sayesinde cok artti. Ilk basladigimda cok sey kacirirken su an onun konusma hizindaki hic bir seyi kacirmiyorum. Tabi native den biraz daha yavas konusuyor ama benim icin daha iyi.

ben de Almanca calisiyorum ama yok o an hersey net kafada 1 2 saati gecmeden hicbisey yok neydi diye kafayi yiyecem yasim 40 zor ogreniliyor dil zorlasamda bende pek ise yaramiyor sanirim beynim yeni bilgi kabul etmek istemiyor

Merhaba, konudaki çoğu msjı okudum.Ben de İngilizce öğrenmek istiyorum ama bunun için online ders , birebir özel derd vs araştırmaktan başka yaptığım bir şey yok henüz icraata geçemiyorum çünkü nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum Ben başlangıç seviyesinden başlamak istiyorum. Youtube dan yada farklı siteelerden bildiğiniz önerebileceğiniz hocalar var mı?

İstanbul işletme enstitüsünün ingilizce A1 A2 - B1 B2 - C1 C2 eğitim seviyeleri var.
1 haftalık eğitimler. (İsterseniz uzun dönem ücretli olanlar da var)
To be'lerden başlanıyor o kadar en alt seviyeden yani.
Kendiniz de desteklerseniz gayet güzel öğrenirsiniz.
Şuan ücret 30 TL olması lazım. Ama pazartesi sabahları erkenden kontrol ederseniz belli bir kayda kadar ücretsiz alıyorlar.

Sizi alintilamayi unutmuşum kusura bakmayın. Yorum yazdım okuyabilirsiniz önerimi

Bende nasipse İrlanda'ya gidecegim,2 yıldir evliyim aile birlesimi vize surecindeyim, eşim Türk. Dili de haliyle gayet iyi 16 yıldır orada yasiyor. Orda hayatımı kolaylastirmam icin ingilizce öğrenmem gerekiyor. Lise seviyesinde,derdimi anlatacak kadar olduğunu düşünüyorum ama, elbette yeterli degil. Tabii gidersem orada yasayarak ogrenecegim muhtemelen ama, yine de bos vaktimi degerlendirmek icin birseyler ogrenmeye calisayim diyorum, sanirim olmuyor

Seviyenize göre kitap okumak ve kelimeleri öğrenerek çevirmeye çalışmak en yararlı yöntem. Ayrıca yabancı dilm ve diziyle de desteklerseniz tam olur. Eğer grammer konusunda sıfırsanız da busuu diye bir uygulama var öneririm.

Yeni bir dil ogrenmek belli bir yastan sonra zordur. Yani, yas ikerledikce dil ogrenme yavaslar. Ben yillardir konusuyorum, Inglizce uni bile okudum ama bitmiyor... Yani ogrenme bitmiyor, bitmezde.

Bak bu güzeldi.

Hocam yokmu şunun bı hapı, yutsak gitse
Güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…