Erkek İnfertilitesi İNHİBİN B TESTİ & Azosperm

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Ozaman şöyle diyelim. İnsallah tutar da teseye yada tedaviye gerek kalmaz hayırlısıyla dualarım seninle canım💓
İnşallah canım .Rabbimden umut kesilmez ama ne bileyim 6.gün embriyosu tutmadıysa 3.gün nasıl tutacak diyorum .Sizinde inşallah sperm bulunur , güzel güzel embriyolarınız oluşur ve ilk denemede bebeğini kucağına alırsın :anneadayı:

Merhaba arkadaşlar.
Aslında hepimiz uzun uğraşlar, çabalar, emekler vererek aynı sonuca ulasmaya çalışıyoruz.
ben yaklaşık 15 gündür inhibin b testi arastırması yapıyorum forumda ama öyle belli başlı olarak açılmış bi konuya denk gelemediğim için açmak istedim. Kısaca inhibin b testlerimizi sorunlarımızı paylasalımki yeni gelenler zorlanmadan görebilsinler.

Benim eşim 30 yasında Azosperm .
Hormon degerleri
Genetik test
Doppler ultrason & elle muayene herşey normal. Geriye en önemlisi inhibin b testi kalmıştı. Şükürler olsun sonuç 180,5 çıktı!.
Suan da 2 aylık bi ilaç tedavisi görüyor eşim. Daha sonra tüp bebek tedavisine başlıcak doktorumuz kısmetse.
Aramızda inhibin b testi yaptıran, veya yaptırmış sonuç bekleyen var mı ?
Bizde yaptırdık ciddi manada düşük çıktı.
🌸
.. ve eklemek isterimki, inhibin b testinin doğrudan doğruya testis volümü, boyutu, hormon değerleri ile bağlantılıymış.

Henüz doktorlar bile bu konuda emin ve kesin dille konuşamıyor, literatürde etkilediğini açıklayan yazılarda var ve hiç etkilemediğini savunan yazılarda. Yabancı kaynaklarda da okudum gene kararsız bilim insanları 🤷🏻‍♀️
Keza FSH içinde aynı şey söyleniyor.
Dün bizim durumdaki arkadaşlarımdan aldığım bilgiyi aktarmak istiyorum, yaşları ve durumu aynı olan 2 kişi. Birinin FSH 60larda ve sperm bulundu tesede hemde anlamlı miktarda(şükürler olsun)
Diğerininde aksine düşük yani olması gereken FSH değerine daha yakın diyebiliriz. Tesesi başarısız geçti o kadar tedaviye rağmen. O yüzden anladığım kadarıyla biraz nasipte de olmalı sanırım.
Buda ünlü bi dergiden Inhibin B hakkında okuduğum yazı;

Eklentiler

• 17EE881F-E5AF-46AF-B7D9-BEDDF14F2614.jpeg
    17EE881F-E5AF-46AF-B7D9-BEDDF14F2614.jpeg
    126,2 KB · Görüntüleme: 177
Bizde yaptırdık ciddi manada düşük çıktı.

🌸

Henüz doktorlar bile bu konuda emin ve kesin dille konuşamıyor, literatürde etkilediğini açıklayan yazılarda var ve hiç etkilemediğini savunan yazılarda. Yabancı kaynaklarda da okudum gene kararsız bilim insanları 🤷🏻‍♀️
Keza FSH içinde aynı şey söyleniyor.
Dün bizim durumdaki arkadaşlarımdan aldığım bilgiyi aktarmak istiyorum, yaşları ve durumu aynı olan 2 kişi. Birinin FSH 60larda ve sperm bulundu tesede hemde anlamlı miktarda(şükürler olsun)
Diğerininde aksine düşük yani olması gereken FSH değerine daha yakın diyebiliriz. Tesesi başarısız geçti o kadar tedaviye rağmen. O yüzden anladığım kadarıyla biraz nasipte de olmalı sanırım.
Buda ünlü bi dergiden Inhibin B hakkında okuduğum yazı;

Evet inhibin b hakkında cok gel git li yorumlar var henüz doktorlar yada bilim insanları bile bu konuda tek Bi fikre baglı kalamamışlar. Enteresan Bi hormon ve tam olarak ne işe yaradığını fikrim olmasına ragmen tam olarak bende anlayabilmiş degilim. 🙄🥺

Kızlar eşimin İnhibin B sonucu 111.70 çıktı. Normal değerde mi?

Merhaba arkadaşlar.
Aslında hepimiz uzun uğraşlar, çabalar, emekler vererek aynı sonuca ulasmaya çalışıyoruz.
ben yaklaşık 15 gündür inhibin b testi arastırması yapıyorum forumda ama öyle belli başlı olarak açılmış bi konuya denk gelemediğim için açmak istedim. Kısaca inhibin b testlerimizi sorunlarımızı paylasalımki yeni gelenler zorlanmadan görebilsinler.

Hormon degerleri
Genetik test
Doppler ultrason & elle muayene herşey normal. Geriye en önemlisi inhibin b testi kalmıştı. Şükürler olsun sonuç 180,5 çıktı!.
Suan da 2 aylık bi ilaç tedavisi görüyor eşim. Daha sonra tüp bebek tedavisine başlıcak doktorumuz kısmetse.

Merhaba arkadaşlar.

Hormon degerleri
Genetik test
Merhaba biz tedavide çok yeniyiz aynı testi eşimde oldu 138 çıktı değeri olması gereken değer nedir doktorumuz özellikle bu değere göre mikrotese yapacağını belirtmişti bilginiz var mı

Merhaba,
Merhaba biz tedavide çok yeniyiz aynı testi eşimde oldu 138 çıktı değeri olması gereken değer nedir doktorumuz özellikle bu değere göre mikrotese yapacağını belirtmişti bilginiz var mı
merhaba, değeriniz oldukça iyi çıkmış. Eşime mikrotese yapılmadı, pesa yapılarak şırınga ile sperm alınmıştı.

Pesayı nerde yaptınız acaba? Tüp bebek tedavi süreciniz nasıl ilerledi? Çocuk durumunuz ney çok teşekkürler

X