İnkılap Kitabevi

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
Haziran ayında Enpara ile ortak bir kampanyası var diye sevdiğim kitapları İnkılap Kitabevi'nin sitesinden alayım dedim. Az buz bir indirim de değildi, bu firma bazen alışveriş siteleriyle böyle güzel kampanyalar yapıyor zaten. Siparişimi verdim, en kötü ihtimalle 5 iş günü içinde kargoya verilmesi gereken kitaplarım 1 hafta geçmesine rağmen kargoya falan verilmedi. Sisteme girip bakıyorum, "temin sürecinde" yazıyor sadece. Müşteri hizmetlerine mail atıyorum, kesinlikle geri dönüş alamıyorum falan. Telefonla aradım, çıkan kişiye anlattım durumu. Ben şikayet eder etmez hemen sistemde güncelleme yaptı, kitaplarımdan biri tedarik edilemediği için uzamış kargoya verilmesi falan. Adam bana sordu, "kitabın tedarik edilmesini mi bekleyeceksiniz yoksa tedarik ettiklerimizi önden yollayalım mı?" diye. "Beklerim" dedim. "Tamam biz araştırıp tedarik edelim, önümüzdeki hafta hallolur dedi" tamam dedim kapadık.

Aradan birkaç gün geçti falan, bi baktım siteye kafasına göre iptal etmiş o tedarik edemedik dediği kitabı. Ötekileri kargoya vermişler falan. Yine telefonla aradım, "iptal etmeden önce arayıp haber vermeniz gerekmez miydi ya da madem iptal ettiniz en azından bilgi verseydiniz" dedim. Kem küm etti. 2-3 gün içinde kitaplar geldi falan, tabi iptal ettiği kitabın parasını benden almıştı, onu iade etmesi lazım. "Ne zaman hesabıma geçer iadesi?" dedim, "3 gün içinde" dedi. Bir hafta geçti, ne iade var ne bişey. Tekrar telefon ettim, "hani iade?" dedim. "Birkaç gün içinde gözükür" dedi. Telefonu kapadım, 1 dk geçmeden bi baktım hesabıma iade olmuş. Normal kitap siteleri taş çatlasın bir haftada yollarken bunda 2 haftadan da fazla bir süre bekledim. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri ilgisizdi, adam hep ağzının ucuyla cevap verdi. Kurumsallıktan gerçekten uzaklar. Kampanya olmasaydı hiç bulaşmazdım, kampanya devam ediyor ama ben buna rağmen bir daha oradan alışveriş yapmayacağım. Hiç ama hiç memnun kalmadım, bunu da sizinle paylaşmak istedim. Buradan alışveriş yapacaksanız iki kere düşünün.

X