İnsan kendi çocuğundan bu kadar nefret eder mi?

Ben annenin senin verdiğin cevaplara istinaden saldırdığını düşünüyorum. El kaldıracak ve "-Defol git gelme" dedirtecek kadar ne dedin acaba kadına? Bir anne kolay kolay bu dereceye gelmez çileden çıkarmışsin belli. Buraya nedense kimse kendi kusurlarını yazmıyor kendi ağzından çıkanı söyleyemiyor anne durduk yere dövüyor eş durduk yere hakaret ediyor. Buraya konu açan herkes melek niyeyse.. Bir kişi duymadım bende bu şekilde davrandım hatalıyım diyen
Aslında cevap vermeyecektim. Ama kendimi tutamadım.
Bakın ben anneme kötü bir şey demedim. Başlarda abimin, yengemin hatalarını dile getirdim. Onları sömürdüklerini, böyle devam ederlerse her şeyleri kaybedeceklerini, zor durumda kalacaklarını vs söyledim. Bu yüzden dayak yedim. Ben abimi yok sayar geçerim beni sömüremez. Ama annem babam yaşlı. Oturdukları ev de giderse bu yaşta kiraya mı gidecekler? Maaşlar full krediye giderse bu yaştan sonra işe mi gidecekler. Benim ilk düşündüğüm annem ve babamdı kendim değil. Ben anneme hakaret etsem, küfür etsem evden kovsa derim ki haklı öyle laf denir mi. Yine bile dövmez insan. Kovar en fazla. Ki ben hakaret küfür vs etmedim. Bilmeden yorum yapmışsınız.

Oturduğunuz yerden hiç tanımadığınız,karakterini,ruh halini,psikolojini,kalbini bilmediğiniz bir insan hakkında nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz ?? Bir anne ruh hastasıysa,kendi annesinden 1 gram sevgi görmediyse ve yine kendi annesi tarafından ayrımcılığa uğradıysa nasıl derecelere gelip bi iblise dönüşür bunun tüm acısını kendi evlatlarından çıkarır canlı canlı yaşadım etrafımda da bir sürü örnekleri var çoğunun da şahidiyim, büyük büyük konuşmadan önce dünyada iyisinden kötüsüne her türden insanların olduğunu ve o insanlarla her an eş,dost hatta akraba olabileceğimizi unutmayalım bence. Ben ki daha 8-9 yaşında bir ilkokul öğrencisiyken sırf ödev defterime ödevimi yazmadığım için bıçakla annesi tarafından eli kesilmiş biriyim. Halıya yemek döktüğü için annesinden öldüresiye dayak yiyip bayılan ve kulağı patlayıp sağır kalan arkadaşım da oldu. Bunları yapanlar anneler yaşayanlar da küçücük çocuklar. O çocuklar büyüdüklerinde annelerine benzemeyi seçerlerse işte bu kısır döngü böyle sürer gider.
Teşekkür ederim sağ olun. Gerçekten dediğiniz gibi. Benim anneannem de şimdi değil ama geçmişte annemi oğullarından ayırdı bazı konularda. Nasıl görürlerse öyle devam ettiriyorlar. Keşke "Ben bunu yaşadım çok kötü bir duygu. Kendi evladıma yaşatmayacağım" bilincinde olsalardı.

Aslında cevap vermeyecektim. Ama kendimi tutamadım.
Bakın ben anneme kötü bir şey demedim. Başlarda abimin, yengemin hatalarını dile getirdim. Onları sömürdüklerini, böyle devam ederlerse her şeyleri kaybedeceklerini, zor durumda kalacaklarını vs söyledim. Bu yüzden dayak yedim. Ben abimi yok sayar geçerim beni sömüremez. Ama annem babam yaşlı. Oturdukları ev de giderse bu yaşta kiraya mı gidecekler? Maaşlar full krediye giderse bu yaştan sonra işe mi gidecekler. Benim ilk düşündüğüm annem ve babamdı kendim değil. Ben anneme hakaret etsem, küfür etsem evden kovsa derim ki haklı öyle laf denir mi. Yine bile dövmez insan. Kovar en fazla. Ki ben hakaret küfür vs etmedim. Bilmeden yorum yapmışsınız.
Kendine ait bir dünyan varken ayakların üstünde durabilirken bu işlere neden bukadar müdahil oluyorsun peki? Sen onları düşünmüşsün ama sonuç dayak yemişsin demek ki artık kök aileni değil kendini düşünme vakti..

Ben eski konunuzu da az önce okudum. Ve annenizin size olan bu tavrını hayretler içinde okudum. Neden darp raporu alıp şikayetçi olmadınız? Çok pardon da o asalak abiniz soysun soğana çevirsin de onları evsiz yurtsuz kalsınlar. Kiralarda sürünsünler o zaman. Bakın bakalım topukları ardlarına vura vura nasıl geliyorlar kapınıza. Bu devirde ne anne ne baba hatrı yok artık. Gerçekten yok. Süt hakkıymış. Yok karnında dokuz ay taşımış da... Vsvsvsvs. Sizin hakkınız nolacak? İki oğlum var. Ve ben de bir evin tek geliniyim. Bir görümcem var sadece. Durumları iyi. İstesem ben de yaşarım sosyetik mekanlarda gıcır gıcır kıyefetlerle arabalarla tatillerde gezmeyi. Ama bir laf vardır " Tavuk kaza özenmiş. Totosu patlamış" diye. Boyundan büyük işlere girersen bir yerde toton patlar. Bırakın yapsınlar. Bırakın yesinler. Siz ablanızla maşallah ayaklarınızın üzerinden duran iki güzel kadınsınız. Size hiçbir şey olmaz. Hiç müdahil olmayın. Asla aramayın. Sormayın. Ben size çok güzel günler görmenizi diliyorum. İnanın size sarılmak geldi içimden. Öyle söyleyeyim yani. Konunuz beni hem çok gerdi hem çok üzdü. Umarım son olur. ❤️

Eski konum
Bu kadar olayın üzerine aramazdım sanırım. Böyle yazdığıma bakmayın aile konusunda oldukça hassasım normalde.
Böyle ayrım yapan büyük küçük demeden el kaldıran, ezen annem içinde dertlenmezdim.
Gidin kendinize bir hayat kurun mutlu huzurlu, görmek isteyende kendi gelsin yanınıza..

Benim annemde sizin annenize benzer şekilde. 20 yılımı bana zehir etti kardeşimi hep benden ayrı tuttu herkes farkediyordu sürekli kavga sürekli tartılmayla geçti hayatım. Psikoloğa gidip antidepresan kullandım en sonunda evlendim kurtuldum. Hala aynı ama şu an eskisi kadar sık görüşmediğimiz için takmıyorum. Babamın beni sevmesinide istemez sevdiği zaman kıskanır moralimi bozmaya çalışır hala aynı

Merhaba iyi geceler. Ailemle ilgili sorunlarım vardı. Bununla ilgili 2 konum var profilimde bulabilirsiniz.
Ailemle konuşmuyordum. Hafta sonu kuzenimin düğünü için memlekete gittim. Eve gitmeyecektim yengem annen çok üzülüyor git kızım falan dedi. Neyse gittim. İyi güzel oturduk falan. Yemek yerken annem “abinlerle aranı düzelt” gibisinden konuştu. Abimin bana küfür ettiğini bu konuyu konuşmak istemediğimi söyledim. Terslenmeye söylenmeye başladı. Ben de susmadım cevap verdim. Çatalla saldırdı. Babam çatalı aldı elinden. Sonra tuttu beni saç baş girişti. Normalde karşılık vermem ama bu kaçıncı dövüşü ben de tuttum ittirdim. “Defol git gelme bir daha yalnız kal gör gününü başına bir şey gelirse arama sakın” vs saydırdı. Aldım çantamı çıktım. Yaşadığım şehre geldim.
Ben anlamıyorum. İnsan bir evladı için başka bir evladına neden bunu yapar? Bu kadar neyin nefreti bu? Eski konuları okuyun haklı olduğumu göreceksiniz. Konuyu neden açtım bilmiyorum. Hiçbir arkadaşıma anlatamıyorum bu rezillikleri utanıyorum. Dertleşmek için açtım herhalde. Bu kadar haksızlık bir insana çok fazla değil mi?
sen de ailenin bulunacağı ortamlara girme...bu konuyu da çevrede anlatma.

Benimde ruh hastası bir annem var. Beni dövmüyor ama içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir nefret var bana karşı. Babam hayattayken gün yüzüne çıkmadı. Ne zamanki babam öldü, diğer 2 çocuğuyla bir olup bana savaş açtılar.
Babamdan bir gayrimenkul kalmıştı. Babamın vefatından 1 hafta sonra toplandık. Ne yapacağımızı konuşacaktık. Küçük kardeşim " Satalım da sen kocana yedir" dedi. Bende bunun üzerine kardeşimin üstüne yürüdüm. Birbirimize bir kaç kere vurduk. Annem kardeşimden taraf oldu. Sanki o beni tahrik etmemiş gibi, ben onu dövdüm oldu. Bu olaydan 6 ay sonra ablam benim kafamı cep telefonu ile darp etti. " Adam öyle dövülmez, böyle dövülür" dedi. Annem yine ablamdan taraf oldu. Kardeşinin intikamını aldı senden dedi. Geçenlerde ben ablamın ilk erkek arkadaşının onla zorla ilişkiye girdiği için dengesinin bozulduğunu söyledim. Bu olaydan sonra uzun seneler terapi aldı. Annem " Sende evlenmeden önce kaç kişiyle yattın" dedi. Ben 7 aylık hamileyim. Evet evlenmeden önce birlikteliklerim oldu ama kendi rızamla. Hiç birinden sonra terapi almadım. Kaldı ki karnım burnumda halimle en son duymak istediğim bu tarz rencide edici sözler.
Neyse bu son damla bardağı taşırdı. Annemi tamamen sildim hayatımdan. Bebeğimin doğumuna da çağırmayacağım. Benim akıl ve ruh sağlığımı bozuyor. Size de uzak durmanızı tavsiye ederim. Bizi dünyaya getirmeleri istedikleri her şeyi yapma hakkı vermiyor. Ben çocuğuma öyle bir anne olmayı çabalayacağım, sevgi ve şefkatle sarmalayacağım ki, çocuğum benim diyemediğim şeyi desin. "İyi ki Annem sensin"

Benimde ruh hastası bir annem var. Beni dövmüyor ama içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir nefret var bana karşı. Babam hayattayken gün yüzüne çıkmadı. Ne zamanki babam öldü, diğer 2 çocuğuyla bir olup bana savaş açtılar.
Babamdan bir gayrimenkul kalmıştı. Babamın vefatından 1 hafta sonra toplandık. Ne yapacağımızı konuşacaktık. Küçük kardeşim " Satalım da sen kocana yedir" dedi. Bende bunun üzerine kardeşimin üstüne yürüdüm. Birbirimize bir kaç kere vurduk. Annem kardeşimden taraf oldu. Sanki o beni tahrik etmemiş gibi, ben onu dövdüm oldu. Bu olaydan 6 ay sonra ablam benim kafamı cep telefonu ile darp etti. " Adam öyle dövülmez, böyle dövülür" dedi. Annem yine ablamdan taraf oldu. Kardeşinin intikamını aldı senden dedi. Geçenlerde ben ablamın ilk erkek arkadaşının onla zorla ilişkiye girdiği için dengesinin bozulduğunu söyledim. Bu olaydan sonra uzun seneler terapi aldı. Annem " Sende evlenmeden önce kaç kişiyle yattın" dedi. Ben 7 aylık hamileyim. Evet evlenmeden önce birlikteliklerim oldu ama kendi rızamla. Hiç birinden sonra terapi almadım. Kaldı ki karnım burnumda halimle en son duymak istediğim bu tarz rencide edici sözler.
Neyse bu son damla bardağı taşırdı. Annemi tamamen sildim hayatımdan. Bebeğimin doğumuna da çağırmayacağım. Benim akıl ve ruh sağlığımı bozuyor. Size de uzak durmanızı tavsiye ederim. Bizi dünyaya getirmeleri istedikleri her şeyi yapma hakkı vermiyor. Ben çocuğuma öyle bir anne olmayı çabalayacağım, sevgi ve şefkatle sarmalayacağım ki, çocuğum benim diyemediğim şeyi desin. "İyi ki Annem sensin"
Kotu imiş.ben de ailemi sildim.herkes anne baba olmayı hak etmiyor.

Ailemızı secemıyoruz.yapacak bir sey yok.bosver demekle de olmuyor.kafaya takılmayacak konu degil. Her neyse. Bıyle anneler var siz yalnız degilsiniz maslesef bunu bilin oncelıkle.erkeklere düşkün cogu amne nedense. Aslında ben bunjn altında çıkar ilişkisi seziyorum.yaslanınca vs erkek oglum da bana bakar dşyorlar bence. Izıma kocası izim vermez zaten diyor ileride.oglunu hoş tutuyor.ona düşkün olıyor.emınım ben buna.
Siz görüşmeyin. Hayatınıza bakın .ayaklarjnızım üzerinde durum yeter

X