Insan ruhu 21 grammis...

gulsehri

Guru
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
759
2

Amerikali bilim adami insan ruhunun 21 gram oldugunu hesaplamis,olum anina yakin insanlara ozel bir ortamda yaptigi deneyle bulmus bunu,olum aninda kisideki terlemeden tutunda verdigi nefese kadar herseyi hesaplayan profesor,her insanda 21 gram eksilme fark etmis,bu eksilme tibbi cihazlara bagli insandaki butun hayati fonksiyonlarin durdugu an gerceklesiyormus...

burbuk

Guru
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2007
6.614
11.296
bildiğim kadarıyla canlı ve ölü halde iken ölçüyorlar, ama bilim adamları bu teze karşılık bir anti tez ürettiler, oda şu; ciğerlerdeki hava ölümden hemen önce dışarı atılıyormuş işte bu havada 21 gr civarındaymış, ben onların yalancısıyım, ayrıca ruhun bir ağırlığı olduğunuda sanmıyorum

dhilek

shizen & senritsu
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
1.779
13
21 gram diye bir film vardı.(sean penn-naomi watts)sanırım bununla alakalıydı. Bu konudan sonra bir kere daha izleyeyim bakayım...

Deryacik

...KUAFÖR OLDUM BEN...
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2007
7.738
8
35
bildiğim kadarıyla canlı ve ölü halde iken ölçüyorlar, ama bilim adamları bu teze karşılık bir anti tez ürettiler, oda şu; ciğerlerdeki hava ölümden hemen önce dışarı atılıyormuş işte bu havada 21 gr civarındaymış, ben onların yalancısıyım, ayrıca ruhun bir ağırlığı olduğunuda sanmıyorum

a.sa.s evet bencede mantıklı olan bu yanii

smhsmh

Kaan'ım Allaha Emanetsin
Pro Üye
Anneler Kulübü
13 Şubat 2008
8.995
42
hadi canım
onların ölçtüğü farklı bir hava dır
ruh ağırlığımı :1shok:

Phoenix_em

Guru
Pro Üye
31 Ekim 2008
5.879
14

bana bu daha mantıklı geldi sanki.

lepi

♥˙·٠•●♥ &#
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2008
8.065
36
bence de o ciğerdeki hava olabilir ruh görülen birşey değil ki ağırlığı olsun

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3029 gün geçti.

N&A

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
468
0
33
bunu daha once bende bı yerde okumustum cok değişik gelmıdtı ılgınc dogrusu

MyLO

Hep Mokoko Hep Mokoko
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2008
1.261
0
Heehh bir bu eksik kalmıştı araştırmadıkları. Bunuda araştırdılar tam oldu.

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.945
32
Ruh, kanun-u emridir; yani belirtildiği üzere Cenab-ı Hakkın emrinden gelmiş bir kanundur, bir hususi tabiattır; bir büyük hakikatın çekirdeği ve nüvesidir ..
Böylesine derin bir mefhumda Gayba dahi gidebilecek ve mazallah bizleri şaşırtacak,yorumlar yapmamaya dikkat ederim..
Bilim ve dinler bir bütündür, birbirlerinizi beslerler..
Yanlız ruh konusundaki bu hipotez bana çok mantıklı gelmiyor..
Ruh ölçülemez tartılamaz bir varlık..
Gramını kilosunu bilemiyorum ama tek dileğim ruhumuzu en iyi şekilde besleyip,hayırlı amellerle doldurmamız..
Paylaşım için tşk..

kuzuzuzubambino

Anne Şeni Çok Şeviyom....
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2008
3.493
22
bencede ruhun ağırlığı falan ölçülemez... burbukun dediği çok mantıklı...

Son düzenleme: