İnsanlar İyi Değiller

yitipgiden

h
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2021
89
80
21
İyi akşamlar
Bugün nasıl başlasam bilemiyorum, sürekli üzücü şeyler yazıyorum ama galiba benim için iç dökmeli bir blog gibi oldu burası
neyse başlayayım

Az önce iki kişi maddi durumumun kötü olması ile dalga geçti, çaktırmadım ama bozuldum biraz açıkçası... Şöyle bir durup düşününce de kendimi artık bu dünyaya ait hissedemiyorum
insan gibi hissedemiyorum çünkü insanlar benim olamayacağım kadar kötü kalpli oldular
seneler öncesinde de bundan şikayet ederdim, o zaman bir eski dostum şöyle demişti: ''Sen yanlış toprağa dikilmişsin.''
Hani bazı cümleler aklınızda yankılanır durur, benim için o cümle buydu.
Üzerinden yıllar geçti ve bu yabancılığım sürüyor yine...
Bugün öyle durduk yere aşağılandıktan sonra biraz düşündüm dediğim gibi
Acaba dedim... Acaba bana şimdi bir şey olsa bu insanlar bu yükün altından kalkabilecek mi? ''Ya biz böyle kalp kırmıştık, keşke yapmasak'' diyecekler mi? Deseler de hangi yüzle diyecekler?
Ya da şimdi ellerine ne geçti? Bu onlara ne kazandırdı, daha iyi hissettiler mi?
Birini bozmak daha iyi geldi mi?
Birini elinde olmayan şeylerden bozmak iyi geldi mi?
Veya hiç ''Bu insan neler yaşıyor?'' diye sorarlar mı kendilerine? Sormazlar... O lafı edebilen insanlar bunları düşünmezler
Zaten düşünmesinler
Böyle şeyler dedikten sonra düşünmesinler, ben istemem.
Hani bazı şeylerin mizahı da izahı da olmaz ya... Bu öyle bir şeydi
Benim babam iyi adamdır, çokta çaba veriyor ama bazı şeyler bir yere kadar oluyor işte
keşke bunla dalga geçilmesiydi
inanın kendimden çokta babamı düşününce üzüldüm
ve bunun öfkesi de var içimde galiba
bu öfkeyi dışarıya vuramayacak olmanın da üzüntüsü var
Neden bir şey demiyorum, neden bağırmıyorum, neden yüzlerine vurmuyorum? Merak ettiniz mi?
Çünkü bu insanlar laftan anlamazlar.
Bu insanlarda azıcık akıl yok, azıcık kalp yok, vicdan yok, merhamet yok, duygu yok
bunlar iğrenç insanlar...
Ama annemden çok erdemli bir hareket öğrenmiştim, böyle öfkem içimde kalırsa onu deniyorum hep
Ben bu insanlara bir şey söylemem ama allah onlara bir dert versin de onlar da kendi dertlerinin peşine düşsünler.
İçim soğusun diye, beddua etmek için değil bu cümle
yalnızca kendi dertlerine düşsünler de bir daha hiçbir insanı incitemesinler diye
bir daha kimsenin canı böyle yanmasın
bir daha kimsenin aklına bunlar takılmasın diye...

Bugün hayat onlar için güzel gelebilir ama yarını kimse bilmez

Bir gün dalga geçilen şeyi kendileride yaşar unutma er yada geç güldüğün şey neyse başına gelmeden ölmezmişin

Bunu senin konunla birlikte dalga geçen kim varsa genel diyorum

Maddiyatı kötü insanı bu konuda alay malzemesi yapanların sende kıskandığı başka bir şey olduğunu düşünürüm. Ya sonradan görmeler ya da zengin kolejindeki beynini kullanmayı unutan şımarık çocuklar bunu yapar.
İnsan bir gecede batar, bir gecede çıkar.
Hayatın ne getireceği belli olmaz.
Üzülmeyin.
Herkes böyle değil.
İnsanlıktan umudunuzu kesmeyin.
Çevreyi değiştirin...

Maddi durumunu kendine bir statü alanı olarak görmek nasıl bir şeydir, hele bundan dolayı bir insanı incitmeye/dalga geçmeye cesaret edebilmek. Yeryüzü ne kadar gereksiz/çiğ insanla dolu. Bu insanlara ne oldu böyle....
''Yeryüzü ne kadar çiğ insanla dolu...'' haklısınız, bütün bu olanın özeti bu cümle

Maddiyatı kötü insanı bu konuda alay malzemesi yapanların sende kıskandığı başka bir şey olduğunu düşünürüm. Ya sonradan görmeler ya da zengin kolejindeki beynini kullanmayı unutan şımarık çocuklar bunu yapar.
İnsan bir gecede batar, bir gecede çıkar.
Hayatın ne getireceği belli olmaz.
Üzülmeyin.
Herkes böyle değil.
İnsanlıktan umudunuzu kesmeyin.
Çevreyi değiştirin...
Neler, ne düşündüler, neyin nesiler bilmem ama iflah olurlarsa içim soğumaz

Anlayacaklarını bilsem tartışırdım ama bazı insanla tartışsan da duvara anlatıyor gibi çırpınırsın ve anlamadığını hissedersin ya... Ben bu hissi yaşatacaklarını biliyorum
Tartışmak birini bir şeylere ikna etmek için, problem çözmek için yapılır. Siz o lafı edecek samimiyeti/cesareti baştan vermeyeceksiniz. Sağlam duruşunuz olacak.

Bazi seyler nasiptir
Insanin çocuğunun olmasi , evlenmesi ,zengin olması gibi
Onemli olan helal para degil mi ?
Insanlar kötü cok kötü ama maalesef yapacak bir şey yok
Bundan sonra hadlerini bildirin onlar anlamasa da sizin içiniz soğur

Bugün hayat onlar için güzel gelebilir ama yarını kimse bilmez

Bir gün dalga geçilen şeyi kendileride yaşar unutma er yada geç güldüğün şey neyse başına gelmeden ölmezmişin

Bunu senin konunla birlikte dalga geçen kim varsa genel diyorum
Hayatın ne getireceği tabii belli değil ama bunu düşünmezler

Bazi seyler nasiptir
Insanin çocuğunun olmasi , evlenmesi ,zengin olması gibi
Onemli olan helal para degil mi ?
Insanlar kötü cok kötü ama maalesef yapacak bir şey yok
Bundan sonra hadlerini bildirin onlar anlamasa da sizin içiniz soğur
Evet nasipten öte yol yok ama bunu düşünüp anlamak böyle kıt zihinlere zor gelir maalesef, desteğiniz için teşekkürler

Bunları diyenler çok mu yakınlarınız?
İnsanların ekserisi maalesef çok kötü niyetli acı ama gercek

su sitede bile o kadar cok var ki o insanlardan. maddi durumuna gore muamele eden, hatta bununla alay eden bununla statü sahibi oldugunu zanneden. insanlar artık boyle malesef. cevrenizde tutmayacaksiniz boylelerini muhattab olmayacsiniz, basiniz da agrimayacak.
Samimiyetim de yoktu zaten, ne diye konuştular bilmem... Ağzı olan konuşuyor

Ağzının payını vermek de insanı iyi hissettirir, tekrar denyoluk yapmaya kalkarsa iki kere düşünürler. Açın bayramlık ağzınızı kendi kendinizi yemenizden evladır.

insanlar iyi falan değiller baya kötüler. Mühim olan kendine kötülük yaptırmamak, kendi kıymetini bilmek.

X