İnsanlar nasıl kendi istekleri olduğunda -haklı- gözüküyor

Selam kızlar

Eşimin ailesiyle 1 1,5 saatlik mesafedeyiz. Eşim ufak boşluk bulsun hemen oraya götürür bizi. Bayramlarda full bayramı orada geçiririz mesela 1-2 günde benim aileme uğrarırız.( full kayınvalidemlerde kalırız)
Neyse görümcem şehır dışında yaşıyor buraya izne geldiklerinde ise izninin çoğunda geziyor kalanlarda ise 2 gün kayınvalidesinde kalıyor . Kalan günler full annesinde kalıyor.

Ama bu hareketi çevrede biri yapsın benim kayınvalide hemen yadırgıyor :) kendileri yapabilir. Eşimde tam eski kafalı mesela öyle izni olsun hemen kayınvalidemlerin orayı sıkıştırır gitmemiz için. Geçen eşimin yüzünede dedim sizin damat bak önce katısının sözünü dinliyor dedim. Gülüyor :) tabi hoşuna gidiyor

Bende laf arasında eşime laf çarpıtmak istiyorum. Çünkü aklıma ağlayarak geçirdiğim bayramlar geliyor. Kayınvalidem de çok fena gel dedim çocuğa bak 2-3 gün ayşeler geldi biz çarşamba günü beraber döneriz diyor.
( damatta gelecek tabi) daha buralarda gezecekler

Kim nereye gezerse gezsin gerçekten umurumda olmaz. Ama iş bana gelince erkeğin tarafı oluyor görmceme gelince kendi canı nerde kalmak isterseye dönüyor . Eşim zaten kalasın teki konuşmuyorum artık pek kendisiyle ailesinin yanına gidecektik geçenlerde bende 3 gün fazla oluyor havalar soğuk bulaşık vs zor oluyor dedim küstü ertesi gün gittik diye o yüzden uğraşmıyorum artık ne hali varsa görsün 😂
Lafinizi sözünüzü dinlettirin.Nasilini siz bileceksiniz.14 yıllık evliyim kimse bana diretemez orda burda kal diye.Dengelerim yıllardır.

Selam kızlar

Eşimin ailesiyle 1 1,5 saatlik mesafedeyiz. Eşim ufak boşluk bulsun hemen oraya götürür bizi. Bayramlarda full bayramı orada geçiririz mesela 1-2 günde benim aileme uğrarırız.( full kayınvalidemlerde kalırız)
Neyse görümcem şehır dışında yaşıyor buraya izne geldiklerinde ise izninin çoğunda geziyor kalanlarda ise 2 gün kayınvalidesinde kalıyor . Kalan günler full annesinde kalıyor.

Ama bu hareketi çevrede biri yapsın benim kayınvalide hemen yadırgıyor :) kendileri yapabilir. Eşimde tam eski kafalı mesela öyle izni olsun hemen kayınvalidemlerin orayı sıkıştırır gitmemiz için. Geçen eşimin yüzünede dedim sizin damat bak önce katısının sözünü dinliyor dedim. Gülüyor :) tabi hoşuna gidiyor

Bende laf arasında eşime laf çarpıtmak istiyorum. Çünkü aklıma ağlayarak geçirdiğim bayramlar geliyor. Kayınvalidem de çok fena gel dedim çocuğa bak 2-3 gün ayşeler geldi biz çarşamba günü beraber döneriz diyor.

Kim nereye gezerse gezsin gerçekten umurumda olmaz. Ama iş bana gelince erkeğin tarafı oluyor görmceme gelince kendi canı nerde kalmak isterseye dönüyor . Eşim zaten kalasın teki konuşmuyorum artık pek kendisiyle ailesinin yanına gidecektik geçenlerde bende 3 gün fazla oluyor havalar soğuk bulaşık vs zor oluyor dedim küstü ertesi gün gittik diye o yüzden uğraşmıyorum artık ne hali varsa görsün 😂

Valla kim alınırsa alınsın ben kendi kızı görümcem den dem vurur onun gibi davranırdim. Eşimde istediği kadar konuşsun yok öyle o yapabilir ben yapamam . Sinirlendim bak ya . Ezdirme kendini

aslinda bu durumlar icin guzel atasozlerimiz var

- aglamayan bebege emzik verilmez
- el elin essegini turku soyleyerek cagirir
-...

siz kendi haklariniz icin kendiniz carpisacaksiniz. Gonul isterdi ki insanlar cidden hakkaniyetli olsunlar.
Ama degiller iste.
Konudaki diger herkesle birlikte siz de bir yetiskinsiniz, kendi kararlarinizi almali, onlarin arkasinda durmalisiniz.

siz neden mesela bayramlarda kendi ailenizde de kalmak icin israrci olmadiniz ki bugune kadar?

Laf çarpmayın icraata geçin. İstemiyorum bitti. Zorla götüremez.

Selam kızlar

Kim nereye gezerse gezsin gerçekten umurumda olmaz. Ama iş bana gelince erkeğin tarafı oluyor görmceme gelince kendi canı nerde kalmak isterseye dönüyor . Eşim zaten kalasın teki konuşmuyorum artık pek kendisiyle ailesinin yanına gidecektik geçenlerde bende 3 gün fazla oluyor havalar soğuk bulaşık vs zor oluyor dedim küstü ertesi gün gittik diye o yüzden uğraşmıyorum artık ne hali varsa

Selam kızlar

gitmeyin zorla götüremez sonucta

4 senelik evliliğimde hep kvlere gittim hep gittim. Bazen isteyerek (yeni evliyken salaktımda :KK70:) bazen istemeyerek.
Ama öyle bir hal almıştı ki ne olursa olsun ben oraya gitmek zorundayıma dönmüştü olay. Mesela meteor düşse ben bir şekilde o köye gitmeliyim.
Baktım karşılığında istenmeyen gelinliğim sürüyor ve aa gelince ne yapıyor ne oluyorlar oturup duruyorlar devam ediyor çektim resti. Ohhh beee valla rahatladım.

Ama ben rest çektiğimde kimse haklısın senşn kararın demedi.
Aaaaa olur mu gelin nasıl kvsine gitmez dedi. Kvciğim tatlı tatlı oğluşunu doldurdu.
Bazen yıldığım oldu. Ama kaldığım yerden devam ettim.

SSizde diyeceksiniz ki.
Yeter! Benimde bir ailem var. Senşn ailene ne kadar gidiyorsak benim aileme de gidicez. İlk başta tamam derler ama gitmezler. Yılmak yok yola devam. Valla insan rahatlıyor. :KK70:

Hanımlar hepinize tek tek dönemedim..
Teşekkür ederim cevaplar için artık bundan sonra kimsenin dediğini yapmama kararı aldım kendime ne istersem o

Akşam kayınpederler gelmişti aynı binada oturuyoruz onlarında bizim apartmanda evi var.tabiki kızları ve damatlarıyla geldiler:) oğlumda ıslak mendil mi ne istemişti aldı, sonra kayınpeder bana diyor ki biz misafiriz ona göre. Bende misafirim dedim seneye taşınacağız çünkü:) yıldım bunların her şeyi kendilerine göre yorumlamalarından. Sonra kayınvalide de ordan diyor bi bizi misafir yapmadınız. Sen ev sahibisini dedim. Çünkü evler onların. Ben ev sahibi olursam hepinizi dizerim gibi bişey dedi. Eşimde ben onları derken böyle mi bakış attı oh canıma değsin😂😂😂😂😂😂

X