İnsanlar neden bu kadar kötü?

2Nota1Beste

Kayıtlı Üye
13 Mart 2017
773
1.082
Bugün bayramın ilk günü ve öğlenden beri canım o kadar sıkıldı ki yazarken bile ağlıyorum.

Çok zor şartlarda okudum maddi manevi çok sıkıntı çektim.
2 sene oldu üniversiteden mezun olalı bilgisayar mühendisiyim. Yaş oldu 27.

Meslek lisesi mezunuydum sıfırdan hazırlandım sınavlara bir kere bile dershane görmeden evde yıllarca çalıştım çok şükür emeğimin karşılığını geç de olsa aldım ve nasipse şimdiki hedefim özel sektörde sürünmeyip kamuda iyi şartlarda çalışmak ve evlenince belli bir düzenimin olması.

Aralık ayından bu yana ders çalışıyorum artık çok bunaldım, çoğu zaman ailevi problemler de oluyor(anne-baba arasında) takmamaya çalışıyorum, saatlerce masa başında boş duruyorum ama hep sabrediyorum.
İyi kötü çalışıyorum da.
Üstüne bugün bu misafirler gelince patladım artık.
Herkes gittikten sonra odaya çekildim ağlayarak yazıyorum, aileme de belli edemiyorum özellikle babam görürse çok üzülür diye saklıyorum kendimi.
Sınava son bir ay kaldı.
Böyle bir zamanda da moral veren akraba yerine moral bozan akraba olunca moralim alt üst oldu ki ben her şeye rağmen hep şükrettim ama özellikle de ailemin olduğu ortamda söylenen laflar yüzünden çok üzüldüm çok bunaldım.

Rabbim görsün emeğimi yeter ama insanlardaki bu egoistlik beni çok rahatsız etmeye başladı artık son virajdayım.

Bu denli moralimi bozan kişi yenge hanım. Eğitimli olsa keşke ama öyle boş ki işi gücü evliliktir. Derdi tasası kendine düşmüş gibi...

Ben mutfaktayken kimbilir daha neler dedi ama sadece şunu duydum:
"Ayy yaşı 30 oldu hâlâ okuyor hâlâ sınav ayyy"
Ya sanki ben bu çöplük olan eğitim sisteminde(!) ders çalışmaya bayılıyorum da kadının söylediği lafa bak.
Yaşım 27 çok şükür yaş da göstermem ama herkesin önünde böyle saçmalaması beni çok sinirlendirdi.
Yine de sustum saygımdan, belli etmedim hiç.
Ailemde çok az okumuş insan var.
Eğitim seviyesi ne olursa olsun muhabbet ederim ben ama hiçbir şeyden anlamayan sırf laf olsun torba dolsun diye konuşanlardan kendini akıllı zanneden ve karşıdakinin moralini bozan insanlardan artık nefret ediyorum.
Cahil cahil konuşmalara gelemiyorum.
O kadar canım sıkıldı ki derse de odaklanamıyorum zaten geç kaldım sınava bir ton konu beni bekliyor.
Zamanımı bir hiç uğruna da harcadığımızn farkındayım ama Allah alsın hakkımı.
Çünkü o çok büyük...

Hem cahil diosun hem onun dediğine takılıp ağlıyorsun. Meslek lisesi mezunu olup destek almadan mühendis olmak her yiğidin harcı değil. Çünkü meslek liselerinde ösym müfredatı öğretme düzeyleri çok zayıf. Sen güçlü bir kadınsın yıpratma kendini. En doğrusunu yapıyorsun. Millet 45 yaşında üniversite okuyor ne gurur verici bir şey bayılıyorum öyle insanlara. İnşallah memur olursun :)

Öncelikle sizi başarınızdan ötürü tebrik ederim. Bazı durumlar var ya hani takmamanız gerektiğini bilirsiniz ama bir şekilde içinizde yer edinir sizinki öyle olmuş. Fazla umursamamaya çalışın ya da sizi rencide etmeye çalıştığında susmayıp ağzının payını verin. Belki utanır da bir daha yapmaz.

Bugün bayramın ilk günü ve öğlenden beri canım o kadar sıkıldı ki yazarken bile ağlıyorum.

Çok zor şartlarda okudum maddi manevi çok sıkıntı çektim.
2 sene oldu üniversiteden mezun olalı bilgisayar mühendisiyim. Yaş oldu 27.

Meslek lisesi mezunuydum sıfırdan hazırlandım sınavlara bir kere bile dershane görmeden evde yıllarca çalıştım çok şükür emeğimin karşılığını geç de olsa aldım ve nasipse şimdiki hedefim özel sektörde sürünmeyip kamuda iyi şartlarda çalışmak ve evlenince belli bir düzenimin olması.

Aralık ayından bu yana ders çalışıyorum artık çok bunaldım, çoğu zaman ailevi problemler de oluyor(anne-baba arasında) takmamaya çalışıyorum, saatlerce masa başında boş duruyorum ama hep sabrediyorum.
İyi kötü çalışıyorum da.
Üstüne bugün bu misafirler gelince patladım artık.
Herkes gittikten sonra odaya çekildim ağlayarak yazıyorum, aileme de belli edemiyorum özellikle babam görürse çok üzülür diye saklıyorum kendimi.
Sınava son bir ay kaldı.
Böyle bir zamanda da moral veren akraba yerine moral bozan akraba olunca moralim alt üst oldu ki ben her şeye rağmen hep şükrettim ama özellikle de ailemin olduğu ortamda söylenen laflar yüzünden çok üzüldüm çok bunaldım.

Rabbim görsün emeğimi yeter ama insanlardaki bu egoistlik beni çok rahatsız etmeye başladı artık son virajdayım.

Bu denli moralimi bozan kişi yenge hanım. Eğitimli olsa keşke ama öyle boş ki işi gücü evliliktir. Derdi tasası kendine düşmüş gibi...

Ben mutfaktayken kimbilir daha neler dedi ama sadece şunu duydum:
"Ayy yaşı 30 oldu hâlâ okuyor hâlâ sınav ayyy"
Ya sanki ben bu çöplük olan eğitim sisteminde(!) ders çalışmaya bayılıyorum da kadının söylediği lafa bak.
Yaşım 27 çok şükür yaş da göstermem ama herkesin önünde böyle saçmalaması beni çok sinirlendirdi.
Yine de sustum saygımdan, belli etmedim hiç.
Ailemde çok az okumuş insan var.
Eğitim seviyesi ne olursa olsun muhabbet ederim ben ama hiçbir şeyden anlamayan sırf laf olsun torba dolsun diye konuşanlardan kendini akıllı zanneden ve karşıdakinin moralini bozan insanlardan artık nefret ediyorum.
Cahil cahil konuşmalara gelemiyorum.
O kadar canım sıkıldı ki derse de odaklanamıyorum zaten geç kaldım sınava bir ton konu beni bekliyor.
Zamanımı bir hiç uğruna da harcadığımızn farkındayım ama Allah alsın hakkımı.
Çünkü o çok büyük...
Çünkü bu azmi o gösterememiş. Hayatı boyunca hiçç bir başarısı olmamış. Büyük ihtimal kadın olarak, insan olarak bir şeyler başarmak onun için hiç var olmayan kavramlar. Kendini bir erkeğin karısı olmak dışında hiç bir yere konumlandiramiyor. Boş ver. Aldırma. Kırk yaşında olsan ne olur. Sen kendi yolundan şaşma. Başarılar diliyorum. Umarım hayatta dilediğin her şey olur.

Akraba değil akbaba...Şu zamanda herkes kendimi kurtarım yeter diyor başkasının başarısini bile kaldıramıyor yazik boyle insanlara..Emeklerinizin karşılığını almanız dileklerimle

insanlar gittikçe bencilleşiyor kimin ne dediği (zor biliyorum ama) zerre umrunda olmasın çünkü kimse kimsenin hislerini umursamıyor inan ki :) kendi mutluluğun için çabalamışsın bak, tebrik ederim seni . böyle devam et. kendi mutluluğunu yakalayınca hayatına bu mutluluğu paylaşıcak biri er ya da geç gelir

Ya uzuldugun seye bak :) ya sen bilgisayar muhendisisin. 38 yasimdayim, biri orgun biri aciktan 2 tane 4 yillik uni bitirdim ama hayalimdeki meslektir bilgisayar muhendisligi.. hic moralini bozma sen bakma o densize haset etmistir o

mesele eğitim seviyesi değil zaten, kafa.. iki dünya bir araya gelse bu kafadaki biriyle ne konuşurum ne de dediğini ciddiye alırım.. hayır yani kendi kendinizi yiyeceğinize "ay yenge sen sanki 20 yaşındayken okudun da 30 mu gözüne çok geldi" deseydiniz bu kadar gerilmez rahatlardınız.. bu tip insanları lütfen ezin, başka türlü sinmezler..

Kıyamam ya. Bu kadar emek vermişsin azıcık daha sabredersen her şey yoluna girecektir. Takma insanların ne dediğine, yeri geldiğinde cevaplarını da ver alınmak yerine. Emin ol okulu 22 sinde bitirseydin de insanların lafı sözü hiç bitmez. Bunu iş hayatında daha da net göreceksin. En iyisi hedefine odaklanıp gerisini duymamak, görmemek.

Boşver sen. KPSS'yi kazanınca çok güzel bir hayatın olacak. Özel sektörde yıllarca sürünmek yerine daha insani şartlarda çalışacaksın. Senin bir hedefin var ve bunun için çalışıyorsun. Hayatını planlamışsın başarılı da bir insansın. Cahil insanların modunu düşürmesine izin verme. Karnını onlar mı doyuruyor herkes haddini bilsin.

Hem cahil diosun hem onun dediğine takılıp ağlıyorsun. Meslek lisesi mezunu olup destek almadan mühendis olmak her yiğidin harcı değil. Çünkü meslek liselerinde ösym müfredatı öğretme düzeyleri çok zayıf. Sen güçlü bir kadınsın yıpratma kendini. En doğrusunu yapıyorsun. Millet 45 yaşında üniversite okuyor ne gurur verici bir şey bayılıyorum öyle insanlara. İnşallah memur olursun :)
Evet maalesef kimseye bu saçma sapan eğitim sistemini anlatamıyorsun zaten karşıdaki cahil olunca anlamaz diye anlatmaktan vazgeçiyor insan.
İnşallah kurtulurum bu laflardan artık. Teşekkür ederim.
Zaten cahil kısmı yapar o tarz yorumları. Peki kuzum sen bu kadar eğitimli biri olarak o cahilin dediklerine neden üzülüyorsun? Adı üstünde CAHİL!
Aslında ben çok fazla kafaya takmıyordum heleki eğitimden zerre anlamayanlara hiç takmam ama doldum taştım. Sınava 1 ay kala strese girince böyle oldum.
Kendinle gurur duy.
Niye agliyorsun?

Aynen devam et.
Evlilik nasil olsa olur
Bosver
Zaten evlilik meraklısı da değilim ama yenge hanıma evlenmem dert oldu galiba. Yaşımı da 3 yaş büyütüp 30 diyebiliyor. Daha ben birikim yapıp evlenmeyi düşünüyorum zaten bir akraba olarak destek vereceğine köstek oluyor resmen ama sabrediyorum.

X