İnsanlar neden hep bana hakaret ediyor?

Sessizhikayeler

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2020
908
321
31
Merhaba 33 yaşında bir kadınım, işsiz ve bekarım. Problemli bir ailede büyüdüm son zamanlardır düşündüğüm içinden çıkamadığım bir mevzu var. Kendimi bildim bileli sürekli hakarete uğruyorum..

Çocukluğum, ergenliğim, yetişkinliğim boyu ailemden hep hakaret gördüm. Duymadığım küfür kalmadı. İlişkilerimde de hayatıma aldığım erkekler de hakaret eder aşağılardı.. Mesela bir işe girerim Patron yanımdaki kıza değil gelip bana bağırır. Insanlar bana hep kötü davranır,

Öz eleştiri yaptığımda bu davranışların %90 ınını hak etmediğimi düşünüyorum ama neden böyle oluyor bunuda bir türlü anlamıyorum. Mesela annem babam diğer kardeşlerimle asla o şekilde konuşamaz çünkü tepkileri çok sert olur ama bana durduk yere hakaret ederler.

En son 83 yaşındaki babannem mobbinge dayanamayıp işimden istifa ettiğim için bana küfürlü konuştu hakaret etti ama erkek kardeşlerimle o şekilde konuşamaz. Bugün annem kaşlarımın uzayan üst kısımlarını makasla kestiğim için bana "gerizeķalı" dedi. Kuzenim olan bir kadın erkek kardeşimle kavga etmiş ağız dalaşı yaparken sen evdeki "-kocasız ablanı becer" gibisinden laf etmiş..

Aileme akrabalarıma, içinde bulunduğum, çevreye bakıyorum da yemin ederim herkes midemi bulandiriyor. Ben neden bunların içinde doğdum diye isyan ediyorum. Sülalemi toplasalar bir tane adam etmez. Bir tane düzgün insan göremiyorum bu insanlar benden ne istiyor? Bıktım bu yaşa gelip hala eziklenmekten..

Kendimi o şekilde ezdirmemek için bağırıp çağırıp kavga etmem lazım ama onuda yapamıyorum.. işsiz olduğum için saygı görmüyorum bekar olduğum için görmüyorum ama işimde olsa evlensemde yine bunlardan saygı göreceğimi zannetmiyorum. Evlensem eş kişisi de bunlar gibi hakaret eder diye korkuyorum evlenmekte istemiyorum hatta yaşamakta istemiyorum artık bıktım..
Biraz sessiz gördükleri için mi böyle yapıyorlar acaba gerekli yerde hakkınızı savunun
 

KIR PAPATYASII

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
1.550
5.843
Bu hayat için fazla naifsiniz malesef insanlar ise kötü kalpli. Ayrıca öyle kuzeni aleme ibret olsun diye eviyle yakardım. Yerinde tepki vermezseniz ya aklınızı kaybedersiniz ya da o insanlardan daha kötü olursunuz. İnşallah en kısa zamanda bir iş bulup kendinize ait bir düzen kurarsınız.
 

torarikar

Daha yaşanacak çok şey var...
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2017
5.556
7.804
Benim de erkek kardeşim var, süt kardeşim. Ona biri böyle bir laf etse var ya, o kişinin suratını dağıtır. Peki kardeşiniz ne yapmış o lafa karşılık?
 

Evhamli123

Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2020
129
115
Biraz önce çok güzel bir yazı okudum.
" Neye tahammül ettiğine dikkat et. İnsanlara, sana nasıl davranacaklarını öğretiyorsun."

Zararın neresinden dönsen kârdır. Ilk önce kendi değerinin farkında olmalısın ki insanların sana nasıl davranamayacaklarını öğretmelisin. Kendi özsaygın için bir psikologdan terapi almalısın. Psikolojik kitaplar okumalısın. Travmaları yok etmemiz pek mümkün değil fakat gelişebilecek olayların önüne geçmek mümkün. Sen kendi değerinin kıymetini bil. Gerisi çorap söküğü gibi gelir.
 

Designer31

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2015
774
1.374
31
Sen mükemmel bile olsan, kendini yetiştirmeyi becerememiş insanların içerisinde kendini değerli hissedemezsin ki? Sorun sende değil, çevrende. Ayrıca ne demek ses çıkartamamak? Herkesin ağzının payını ver